ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 5.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 25
3/10
25 ביקורת לסרט אחד בלב
סרט סטודנטים שהתארך יתר על המידה. עצוב, אבל כמה ש''''אפס ביחסי אנוש'''' היה מוצלח, כך הסרט הזה כושל. לא מצחיק, לא מעניין, לא הגיוני משום בחינה. ראיתם פעם זוג אחרי חתונה שיש לו עוד כוח לעשות משהו?. המשחק גרוע, חוץ מאורלי זילברשץ, שבכל פעם שהיא ''''חוחית'''', היא מצחיקה, הדיאלוגים טיפשיים. תעשו טובה לעצמכם, ופשוט ותרו על הסרט הזה. הייתי מציע זאת גם לבמאית, אבל מאוחר מדי.
מומלץ לגילאים: 18 + 23/07/2021 10:16:51 | נצפה בקולנוע
6/10
24 ביקורת לסרט סיפור חיי
סרט דיבורים צרפתי אופייני. שיעמום מתמשך. על יחסי אמהות - בנות. קתרין דנב מגלמת דמות של שחקנית ידועה, שלא טרחה לתחזק את יחסיה עם בתה, ולעת זיקנה קוצרת את פירות אי-השקעתה. לא עצוב במיוחד, לא מרגש במיוחד, לא מיוחד במיוחד. בקיצור, אפשר לוותר. אגב, בצפייה הביתית כולם נרדמו לסירוגין.
מומלץ לגילאים: 55 + 07/11/2020 20:06:06 | נצפה בטלוויזיה
7/10
23 ביקורת לסרט החבר דב
הבעייה הגדולה ביותר של הסרט היא שהוא נעשה על ידי מעריץ. וכאשר גרופי עושה סרט על פוליטיקאי, תקבל תמונה די פלקטית, אוהדת, ובהגדרה - חלקית. אין ספק שכך דב חנין היה רוצה לראות את עצמו, ואין ספק שהוא אפילו היה רוצה לראות יותר מהטוב הזה. אבל, כצופה באולם, לא קיבלתי תמונה שלמה, או אפילו בעלת עומק כלשהו, של החבר דב. דב חנין ללא ספק היה חבר כנסת מוצלח ומשקיע. אין ספק גם שהוא אידאולוג גדול, שמאמין בדרכו, והולך בה. אבל הסרט לא חשף שום דבר שלא ידענו עליו קודם, ולא חידש כלום למי שקרא את הערך על דב חנין בוויקיפדיה (בוויקיפדיה יש יותר מידע). הסרט גם לא עימת את חנין עם נקודות החולשה שלו. למשל, אין בסרט טיפת ספק, או הרהור על צדקת הדרך. לא רק בשאלות הגדולות (למשל, השאלה הפלסטינית או הכניסה לכנסת על גבי קולות הערבים או סיבת הפרישה האמיתית מהכנסת), אבל גם לא בשאלות הקטנות (גבעת עמל, מגבות ערד, אום חיראן). האם דב חנין הוא באמת רק אידאולוג, או שמא גם קצת פוליטיקאי? בקיצור, פלקט חביב מאד, אבל בכל זאת, פלקט.
מומלץ לגילאים: 14 + 12/12/2019 09:32:55 | נצפה בקולנוע
7/10
22 ביקורת לסרט ידיד הדייגים
סרט שבלוני (עיירה שכוחת-אל, גיבורים עממיים) עם דמויות מקרטון ושחקן ראשי לא חתיך (שזה פשע במונחי הז''אנר). לכל דמות יש את המאפיין החד-מימדי שלה, רובן - דייגים מחוספסים, המזמרים בזמנם הפנוי. סיפור לא חשוב, על אירוע לא חשוב (הם לא באמת כבשו את העולם), שכל הדמויות בו שבלוניות להחריד, ולא חורגות מן ההגדרה שלהן. כבר ראינו אלף סרטים כאלה, אז הנה הגיע עוד אחד. הוא לא רע אם אתם מחפשים סרט נוטף סוכר להעביר איתו שעה וחצי, אבל אם יש בכם טיפת ביקורתיות, הסרט יתרסק כבר אחרי עשר דקות.
מומלץ לגילאים: 12 + 08/12/2019 09:57:00 | נצפה בטלוויזיה
6/10
21 ביקורת לסרט אחרי החתונה
משהו לא טוב קורה לסרטים אירופאים כשהם עוברים הסבה לסרטים אמריקאים. בשלוש מילים: זה לא עובד. וכך גם הסרט הזה. לצורך האמריקניזציה של הסרט גם הסבו את הדמות הראשית מגבר לאישה, וכך מוגברת אי-האמינות של הסרט על ידי גורם נוסף. כל הדמויות - פלקטיות. ג''וליאן מור בתפקיד הראשי מאד מתאמצת, אבל כל אלו שמסביבה - כושלים באופן נוראי. בראש ובראשונה - מישל וויליאמס, שמסתובבת כל הסרט עם פרצוף של ט'' באב, בלי להחליף הבעה. גם השחקן המגלם את דמות הבעל נראה יותר כמו דוגמן מאשר שחקן, ואת ההיפך אפשר להגיד על השחקנית המגלמת את דמות הבת המתחתנת, שלא ברור איך היא לוהקה לתפקיד הזה. הרבה דרמה על שום דבר. הרבה רגעים לא אמינים בעליל. הרבה נסיונות ליצור ''רגעי שיא'' שלא מתרוממים. בסרט הדני המקורי מ-2006 היו כמה נקודות קולנועיות שהפכו אותו למועמד לאוסקר. ברימייק הזה אין כלום. אז עשו לעצמכם טובה, ואם אתם ממש רוצים לראות אותו, חכו שהוא יגיע למסך הקטן. אין שום סיבה לשלם כרטיס.
מומלץ לגילאים: 15 + 02/10/2019 10:49:59 | נצפה בקולנוע
8/10
20 ביקורת לסרט משום מקום
סרט טוב מאוד, ומשחק מצויין של דיאן קרוגר בתפקיד הראשי (גם שחקני המשנה טובים מאוד), אבל לא נקי מפגמים. הפגם העיקרי, ובלי ספוילר, הוא חוסר סבירות של קטעים מהותיים בעלילה. קטעים בהם הצופה יאמר "זה לא הגיוני". מעבר לכך, הסרט עשוי טוב, מצולם טוב. הדמויות בו, כולל דמויות המשנה, אמינות ומלאות, וגם אין בו ''התייפיפות יתר''. הבמאי - פאתיח אקין (בארץ אוהבים לקרוא לו פאטי אקין, ככה פחות שומעים את מוצאו הטורקי...) יודע את מלאכתו, והוא מציג את הבעייתיות של חיי יוצאי טורקיה בגרמניה בת זמננו. הדמויות בסרט מציגות את המנעד של היחס למהגרים: מן השינאה הקשה של הניאו-נאצים, דרך הסטראוטיפים של הגרמני הממוצע, ועד לגיבורת הסרט - הנישאת לאדם ממוצא טורקי.
מומלץ לגילאים: 20 + 05/05/2018 09:44:41 | נצפה בקולנוע
5/10
19 ביקורת לסרט בית ליד הים
שיעמום. שיעמום. שיעמום. הרבה מאוד דיבורים, והסרט לא ממש זז. דרמה משפחתית שמתרחשת כולה בכפר קטן, על חוף הים התיכון, ליד מרסיי (נוף הים הוא הדבר הכי יפה בסרט הזה). מעבר להיותו דרמה משפחתית מן הז''''אנר המוכר של מפגש חוזר לאחר שנים של ניתוק, זהו גם משל (מן הסוג המופיע בקולנוע האירופי לאחרונה) על אירופה המזדקנת, המסוכסכת, נטולת הילדים, האובר-אינטלקטואלית, צינית, הגזענית וקצת אנטישמית, ועל יחסה לפליטים המגיעים לתחומיה. (ספוילר:) מכך אפשר להבין גם את עמדתו הפוליטית של הבמאי (איש שמאל), ועל האופן שבו מוצגים הפליטים המגיעים לכפר בחלקו האחרון של הסרט. בעיני הבמאי, הם גם התקווה של אירופה, להתעורר ולקבל חיים חדשים. אפשר להסכים, ואפשר גם שלא, אבל צריכים להיות ערים למניפולציה שעושה כאן הבמאי.
מומלץ לגילאים: 35 + 28/04/2018 19:55:22 | נצפה בקולנוע
יתכן ספוילר
4/10
18 ביקורת לסרט
שיעמום. סרט איטי, מתחסד. עוד ביקורת על אירופה הגזענית, הקפואה, רודפת המהגרים, שהם אלו שיכניסו בה את החיים החדשים אבל הבעיה העיקרית היא שהסרט לא זז ולא מעניין נקודת האור היחידה הם נופי דרום צרפת.
28/04/2018 00:44:33 | נצפה בקולנוע
8/10
17 ביקורת לסרט הריבוע
סרט של מבקרים, לטוב ולרע. נתחיל מהרע - סרט ארוך ודי איטי. כשעתיים וחצי. סרט שכל פריים בו אומר "תראו כמה אני אינטליגנטי ומתוחכם". והטוב - סרט שמנסה לומר משהו, וכמעט כל אחד רואה בו משהו אחר. מדברים על התקשורת בין אנשים, על יחסה של אירופה העשירה והשבעה לחלשים, על הצביעות שבאמנות ובתקשורת, על הפוליטיקלי-קורקט, על הטבע האנושי, ויש עוד. לטעמי - זהו סרט שעוסק בחוסר האמון בין אנשים. בפער שבין מה שאנו אומרים, ובין מה שאנו חושבים באמת. בכך שלא באמת מעניין אותנו מה קורה לאנשים אחרים, ואנחנו לא ממש מבינים אותם. גיבור הסרט הוא טיפוס די דוחה, למרות שהוא משוכנע שהוא ממש בסדר. תרבותי, משכיל, שרמנטי, בעל חוש הומור. כל זאת כלפי חוץ. לאמיתו של דבר, הוא לא איש טוב. אגוצנטרי, לא אמין, לא אבא טוב, ואדם שאין לו מערכת יחסים אחת נורמלית, קשובה ואמיתית. אפילו לא עם הילדות שלו. בקיצור: אם יש לכם סבלנות, ישנתם טוב לפני, ואתם פנויים לחווייה אינטלקטואלית - תלכו לסרט. אם אתם סתם רוצים ליהנות - עזבו, זה לא בשבילכם.
25/02/2018 08:37:33 | נצפה בקולנוע
4/10
16 ביקורת לסרט ואז היא הגיעה
סרט בורקס של שנות ה-2000. עם כל הסטראוטיפים הגזעניים של שנות ה-70, ועם שחקנים ראשיים גרועים, אבל ממש גרועים. החלק הטוב של הסרט הן דמויות המשנה שגונבות את ההצגה: גידי גוב, אורנה בנאי, עינת שרוף, יורן מ'תירסקסואל'. התסריט - דל, צפוי ולעיתים נראה שהשחקנים ממש מדקלמים את הטקסטים. הסצנות עשויות לעיתים ברמה של סרט סטודנטים (הכניסה והיציאה ממגרש הכדורגל, למשל). חן אמסלם משחקת תמיד את אותו התפקיד, ומאוד עפה על עצמה. השילוב בינה למיכאל אלוני פשוט לא עובד. לא אמין, ואמסלם היא סקסית בערך כמו צעיף של הפועל חיפה.
07/09/2017 06:28:41 | נצפה בקולנוע
6/10
15 ביקורת לסרט המטפלת
בינוני, לא יותר. משחק חביב של שני השחקנים הראשיים. עלילה בנאלית וגם לא אמינה ביותר (לא הצלחתי להבין מדוע בתו של השחקן מתנגדת שהוא יגיע לקבל את הפרס, אם הוא מסוגל לכך). גם הסיום, עם כל הפאתוס והלקחים כביכול לחיים, נדוש. בקיצור, לא רע, אבל אפשר לוותר.
מומלץ לגילאים: 45 + 26/08/2017 11:37:36 | נצפה בטלוויזיה
יתכן ספוילר
7/10
14 ביקורת לסרט חיבור פשוט
סרט נחמד, אך שבלוני ומאוד צפוי. הילדה משחקת מקסים, וכל הדמויות הן צפויות וחד-מימדיות, עד הסוף המאוד צפוי. היתרון היחידי של הסרט הוא שניתן לצפות בו עם ילדים, מה שהופך אותו אידיאלי לימי החופש. מעבר לכך, כבר ראיתם עשרות סרטים כאלה, ודקה אחרי שתצאו מהסרט, כבר תשכחו ממנו.
מומלץ לגילאים: 7 + 10/07/2017 11:17:31 | נצפה בטלוויזיה
4/10
13 ביקורת לסרט טוני ארדמן
סרט שמבקרים אוהבים והקהל (ברובו הגדול) שונא. ארוך להחריד (שעתיים ו-40 דקות), איטי - לעיתים נראה כאילו הוא מתרחש בזמן אמיתי, צילומים בזוויות של מצלמה ביתית, כמעט ללא פסקול. סיפור תמוה על אב בודד וקצת מוזר, שכלבו מת וכל שנותר לו בעולם היא בתו, שחיה בחו"ל (רומניה). אז הוא פשוט ''נופל'' עליה, ומערער יותר את חייה הלא-מאושרים. אין כמעט התפתחויות בעלילה, וגם הסיום לא ממש גואל. ארוך, מתיש. בקיצור, יש לכם דברים יותר טובים לעשות בחיים.
מומלץ לגילאים: 60 + 18/04/2017 11:44:21 | נצפה בטלוויזיה
9/10
12 ביקורת לסרט זרים מושלמים (2016)
סרט מצויין, שלא בכדי זכה בלא מעט פרסים. מפגש של שבעה חברים קרובים, שבמהלכו הם מסכימים על ''משחק'' שבו כל הסלולריים שלהם גלויים - טלפונים, מסרונים, וואטסאפ... וכך, הולכים ונחשפים השקרים שעוטפים את חייהם של כל שבעת המשתתפים, כמו בצל שמתקלף אט-אט. כל סצינה, כל מסרון, כל טלפון - פותח עוד סוד, עד שכבר לא יודעים למה לצפות עוד. אז מבחינה תסריטאית, הסרט מושלם, כולל פרק הסיום שמתקשים להבין אותו. יחד עם כך, מדובר במחזה מצולם ממש. כלומר, אין שום בעייה לקחת את הסרט הזה כפי שהוא ולהעלות אותו על במה. לא צריך לעשות שום התאמות כמעט. הכל, למעט קטעי הפתיחה והסיום, מתרחש בדירה אחת, בדיבורים שנמשכים שעה וחצי. למרות זאת, הסרט לא משעמם לרגע. השחקנים אמינים מאוד ויש בו סמליות של יצירה ספרותית (ליקוי הירח מול יחסי החברים). בקיצור מומלץ. לא לקצרי רוח, לא לצעירים מדי (בני 40 ומעלה ייהנו. בני 20 ומטה יסבלו).
מומלץ לגילאים: 30 + 15/03/2017 08:20:47 | נצפה בקולנוע
3/10
11 ביקורת לסרט בעלי ברית
אחד הסרטים הגרועים של השנה החולפת. באמת ''קזבלנקה לעניים'' כפי שציין המבקר רון פוגל. כואב הלב על בזבוז הכסף הגדול על שחקנים יקרים ושיחזורים תקופתיים, כשהעלילה כל כך מופרכת. רק חיכינו שייגמר כבר.
מומלץ לגילאים: 12 + 14/03/2017 22:08:47 | נצפה בטלוויזיה
7/10
10 ביקורת לסרט ישמח חתני
סרט בורקס של שנות האלפיים עשוי לא רע, אבל אין שום תובנה מיוחדת. מסוג סרטי הפולקלור שקיימים גם במקומות אחרים (צרפת, למשל). לא מוכרחים ללכת...
מומלץ לגילאים: 10 + 07/11/2016 18:01:01 | נצפה בקולנוע
7/10
9 ביקורת לסרט אני זוכר
ראשית, סרט מצוין וראוי לצפייה. יחד עם כך, שתי בעיות עיקריות: א. אחרי שמסתיים הסרט, מבינים שיש בעיות לא קלות עם אמינות התסריט (ולא אפרט מעבר לזה, כדי שלא לקלקל). ב. בסופו של דבר, דמות היהודי כפי שהיא משתקפת מהסרט היא קריקטורה אנטישמית של יהודי נכלולי, עשיר ומניפולטיבי, שמנצל את הגויים התמימים למטרותיו. דווקא הפושע הנאצי מצטייר כדמות מעוררת אהדה. רואים שמי שעשה את הסרט אינו יהודי, וגם אם הוא חושב שהוא פרו-יהודים, בתפישתו הבסיסית הוא פשוט אנטישמי.
מומלץ לגילאים: 14 + 07/05/2016 01:15:13 | נצפה בטלוויזיה
5/10
8 ביקורת לסרט בחזית
סרט שבלוני וצפוי, מן הרגע הראשון ועד לאחרון. כבר ראיתם 100 סרטים כאלה. חותמו של סילווסטר סטאלון מורגש מאד, כשהתסריט הוא מעין עיבוד חדש לרמבו הראשון (אזהרת ספוילר מכאן ואילך): איש חוק שעובר טראומה, פורש מעבודתו במחלק הסמים ועובר להתגורר באיזורי הכפר של ארה"ב. שם הוא נתקל בכפריים הנבערים, שבלי סיבה של ממש מתחילים לרדוף אותו ואת בתו, עד הסוף הבלתי מפתיע. לוותר. באמת.
מומלץ לגילאים: 15 עד 70 24/01/2014 09:22:38 | נצפה בקולנוע
יתכן ספוילר
6/10
7 ביקורת לסרט לא
הסיפור מעניין, הסרט משעמם. איטי, לא זז, הדמויות לא ברורות ולא מתפתחות. אין דרמה של ממש. בקיצור, מיותר.
מומלץ לגילאים: 25 + 06/07/2013 00:00:23 | נצפה בטלוויזיה
2/10
6 ביקורת לסרט שלושת המוסקטרים (תלת מימד)
כשאתם לוקחים את משקפי התלת-מימד, תשאירו בסלסלה את המוח, כי הוא ממש מיותר בסרט הזה. שום דבר לא הגיוני, כל קשר לסיפור המקורי מקרי בהחלט, אין עלילה, הפעלולים כולם מלאכת מחשב, וגם התלת-מימד די מיותר. יכול להיות מתאים לילדים עד גיל 12, לא אחרי.
02/10/2011 00:50:32 | נצפה בקולנוע
10/10
5 ביקורת לסרט כוכב הקופים: המרד
סרט אקשן מד"ב מצוין, עם כל מה שצריך, כולל בנייה נכונה של העלילה, אמירות חברתיות, ובעיקר - סרט שלא משעמם לדקה. לכו לראות.
20/08/2011 11:36:33 | נצפה בקולנוע
5/10
4 ביקורת לסרט בוקר טוב אדון פידלמן
ראיתי את הסרט בהקרנת טרום בכורה, וזה אכן סרט של מבקרים. כלומר, של כאלה שמבקרים סרטים, לא כאלה שמבקרים בבתי קולנוע... הסרט הוא יצירה ספרותית, איטית, מלאה רגעי הרהורים ומבטים, ויחסים מורכבים, וסמליות, וקטעי כינור, בקיצור - שיעמום... ובאמת חבל, כי יש שחקנים מצויינים, מששון גבאי ומטה, אבל הסרט פשוט לא זז לשום מקום.
19/08/2011 00:32:00 | נצפה בקולנוע
1/10
3 ביקורת לסרט סלסה תל אביב
באמת שאני לא נהנה לכתוב את זה, כי בכל זאת מדובר בחבר'ה ישראלים שטרחו ועשו סרט, והשקיעו מזמנם וממונם, אבל הסרט הזה הוא ממש ממש גרוע ואני רוצה לחסוך מזמנם ומסבלם של אחיי הישראלים, צופי הקולנוע. כלומר, תחשבו על הסרט הישראלי הכי גרוע שראיתם. נגיד - סרטים של ג'ורג' עובדיה או של אבי ביטר, וזה הסרט הזה. משחק גרוע, עלילה צפויה ושבלונית, משחק גרוע (שוב), דמויות של סרטי בורקס (החנון האשכנזי, אימו הפולניה, חברתו הצנונית, הערס השרמנטי). שום דבר לא אמין בסרט הזה, שום דבר לא עובד. פשוט חרא סרט. ומכיוון שהוא כל כך גרוע, יש בו רק נקודה חיובית אחת: אם תתייחסו אליו כאל פארודיה על סרטי בורקס וטלנובלות, אם תחליטו שמדובר בסרט שהוא מצחיק מעצם היותו נוראי, תוכלו אפילו ליהנות מן הדבר הזה. ודבר אחד אני לא מבין: מה מצאה קרן הקולנוע הישראלי בזבל הזה כשהחליטה לממן אותו מכספינו?
15/08/2011 12:50:11 | נצפה בקולנוע
6/10
2 ביקורת לסרט הרקדן האחרון של מאו
בינוני וקלישאתי. סרט שמנסה לצאת טוב עם כולם: גם עם הממשלה הסינית (שאיפשרה את צילום הסרט בסין) וגם עם הרקדן עצמו, שנישא בנישואין חצי-פיקטיביים רק כדי להישאר בארה"ב, גם במחיר סיכון משפחתו (שגם היא, איך לא, יוצאת טוב בסרט). קטעי הריקוד יפהפיים, אבל גם בפלאשדנס הריקודים היו טובים, לא? לסיכום, יותר קרוב לפלאשדנס מאשר לדרמה אמיתית.
03/07/2010 06:57:53
1/10
1 ביקורת לסרט לבנון
לדאבוני, יצא לי לבלות במלחמת לבנון בתוך טנק, ממש כמו היוצר של הסרט. כששמעתי שהסרט מבוסס על 'מקרה אמיתי', מאד רציתי לראות אותו, אך כשהתחלתי לצפות בו, חמש הדקות הראשונות הספיקו לי להבין שאין שום קשר בין הסרט למציאות. ראשית, אין טנק כזה. אין עשן של מנוע בתוך הטנק, הטנק הרבה יותר צפוף, לא ממש רואים את הנהג מתוך הצריח ועוד ועוד. במלחמת לבנון מפקדי הטנקים היו עם הראש בחוץ רוב הזמן, בעצם כל הזמן. ההנחייה אז היתה לעמוד בצריח ב'גובה כיסים עליונים'. כך גם היה ביחס לטען-קשר. כך שהקלסטרופוביה שמתוארת בסרט כלל לא התרחשה. עוד: התותחן לא רואה דרך העינית דמויות במרחק 10 מ'. זה קרוב מדי. אף אחד לא מטפס על טנק ופותח את המדף של המפקד. אין סרט כזה (אופס, יש סרט כזה, אין מציאות כזאת). כל זאת, רק בחמש הדקות הראשונות. זה הספיק לי. אם הוא רוצה לעשות סרט בדיוני, אין בעייה, אבל שלא יטען שכך זה היה במציאות, כי זה לא.
22/05/2010 01:04:02


The Fellowship Of The Ring1שר הטבעות: אחוות הטבעתציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 5.0
The Raft2הרפסודהציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 3.5
Legend of Destruction3אגדת חורבןציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.9
Free Guy4לשחרר את גאיציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.3
Od Sipur5עוד סיפור אחדציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 2.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט