ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 536
8/10
536 ביקורת לסרט חיים נסתרים
מיוחד ועמוק. מראה זווית שונה מדרך כלל על מלחמת העולם השנייה. עוסק בשאלות על דת ופילוסופיה מזווית של אדם פשוט ומציג סיפור אהבה עוצמתי בין גבר לאישה. פרנץ ופאני הם איכרים שגרים עם בנותיהן בכפר הררי ירוק, מקסים ופסטורלי באוסטריה עם תחילת המלחמה.כשהנאציזם מרים ראש ודורש ציות ,פרנץ מגלה אומץ ואינו מוכן לשתף עם זה פעולה. התנהגותו "המרדנית" מזכה אותו ואת משפחתו בכתף קרה וחרם מצד תושבי הכפר. הוא לא מוכן לקחת חלק בעוולות שנעשות כלפי אחרים, ומוכן ללכת עם זה עד הסוף ולשלם את המחיר על חוסר שיתוף הפעולה שלו. לאחר גיוסו הוא נהפך לאסיר פוליטי ונכלא.משאיר מאחור את משפחתו ואת אימו הקשישה.חלופת המכתבים בין פרנץ לפאני חושפת בפנינו את מחשבותיהם ואת רגשותיהם.הסרט אומנם איטי אבל מעניין והנופים המדהימים הם נדבך נוסף.
21/11/2020 10:41:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
535 ביקורת לסרט הג'נטלמנים
מבולגן. תזזיתי מידי וקשה למעקב בעיקר בחלקו הראשון. מיקי פירסון הוא טייקון אמריקני קשוח וערמומי שחי בלונדון שצבר את הונו מתעשיית מריחואנה ענקית ובלתי חוקית שהקים. הוא מתכנן למכור את העסק. בעקבות כך נכנסים מספר חמדנים לתוך הסיפור ,ביניהם אנשי עולם תחתון וגם תחקירן במערכת עיתון שמנסה לסחוט את עוזרו של מיקי. העניינים מסלימים וניגודי האינטרסים בין השחקנים השונים מובילים למשחקי חתול ועכבר ולמרחץ דמים. הסרט דורש ריכוז גבוה והיה אפשר לעשות אותו פשוט יותר מבחינת העלילה והדיאלוגים.מתיו מקונוהיי שחקן ענק וזה לא חדש. בשורה התחתונה אפשר ציפיתי ליותר.
20/11/2020 10:23:05 | נצפה בטלוויזיה
7/10
534 ביקורת לסרט מלון מומבאי
ארוך, צפוי ולא מעניין. במסגרת גבולות הגיזרה שלו,הסרט עשוי ללא דופי, אבל ראינו רבים כמותו בעבר וזה משעמם. שוב אנו נחשפים לרוע שקיים באדם, שבשם הדת טובח אנשים חפים מפשע. אפשר גם למצוא לעג לאותם אנשים שפועלים נגד עקרונות דתיים שבהם הם כביכול מאמינים. מיועד רק לאוהבי הז''אנר המושבעים. מי שמחפש משהו מקורי,סיפור ייחודי,איזשהו קסם או ניצוץ, אז זה ממש לא כאן.
14/11/2020 09:48:00 | נצפה בטלוויזיה
8/10
533 ביקורת לסרט 1917
זורם היטב ומצולם נהדר. מציג בצורה אותנטית את זוועות המלחמה וגם סיפור גבורה שנוגע בכל אחד. בזמן מלחמת העולם הראשונה,שני חיילים אנגלים צעירים נשלחים למסור הודעה לגדוד מרוחק לפני התקפתם על כח גרמני.המסר הוא לא לבצע את ההתקפה בגלל תרגיל הטעיה שהגרמנים מתכננים. זוהי משימה שאמורה להציל חייהם של רבים ,ביניהם אחיו של אחד משני החיילים השליחים, המשרת בגדוד שמתכנן לתקוף. זו משימה רצופת סכנות שהסיכוי לצאת ממנה בחיים הוא קטן. התחושה היא שכל העלילה מסופרת דרך שוט אחד של צילום וזה בהחלט מיוחד. בסך הכל הסרט הוא טוב ועומד בציפיות.
13/11/2020 09:56:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
532 ביקורת לסרט ג'ודי – מעבר לקשת
סיפור מעניין שכל אחד יכול להתחבר אליו. הדקות הראשונות משעממות אבל מהר מאוד עולים על הנתיב הנכון. השנה האחרונה בחייה של ג''ודי גרלנד כאשר העתיקה את חייה ללונדון כששם זכרו לה חסד נעורים וגם הופיעה.כשתהילתה הרבה אחריה, ג''ודי נאלצת להתמודד עם חובות כלכליים אבל בעיקר עם שדים מהעבר שממשיכים לרדוף אותה ומשפיעים על מצבה הנפשי. אנו חוזים בפלאשבקים לעבר מהסט של הסרט "הקוסם מארץ עוץ" ונחשפים למשטר הנוקשה אותו הנהיגו יוצרי הסרט. הקושי להתמודד עם התובענות שהמקצוע דורש, גורם לה לנטול תרופות נוגדות דיכאון על מנת להתמודד. חייה האישיים רצופים ברכבות הרים שכללו גם מספר בעלים שמכולם התגרשה למעט האחרון שבהם.הסוף מרגש ולא מותיר את העין יבשה. המשחק של רנה זלווגר אדיר ומובן מדוע זכתה בפרס אוסקר. ציון סופי 7.5.
07/11/2020 09:29:57 | נצפה בטלוויזיה
8/10
531 ביקורת לסרט ריצ'רד ג'ול
נוגע וחשוב. משחק אדיר של השחקן הראשי בסרט שהעין בו לא נשארת יבשה. ריצ''אד ג''ול הוא גבר פשוט בן 33 שגר עם אימו המבוגרת ,שכל מה שהוא רוצה זה להיות שוטר ולקחת חלק במערכת אכיפת החוק.הוא לוקח את העניינים רחוק מידי וזה גרם לו בעיות במקומות בהם עבד. בזמן אולימפיאדת אטלנטה ב 1996, הוא עובד כמאבטח בפארק האולימפי שבו מתקיימות הופעות של זמרים. הוא מאתר פצצה במקום ומציל חייהם של רבים. במשך זמן קצר הוא מוכרז כגיבור, אבל לאחר פרק זמן קצר ה FBI הופך אותו לחשוד. העניין מודלף לתקשורת דרך עיתונאית שמקורבת לבכיר בארגון, וכל עולמם של ריצ''ארד ואימו מתהפך עליהם.הוא שוכר את שירותיו של עו"ד אותו מכיר מהעבר ויחד הם יוצאים למסע לטיהור שמו של ריצ''ארד. החשיבות כאן היא בחשיפת הסימביוזה המסוכנת בין התקשורת למערכת אכיפת החוק. אפשר להסתכל על זה כעל יחסי שוחד. פן נוסף ,הוא הדורסנות עד כדי שלילת זכויות של נחקרים כדי לתפור להם תיקים.אם שני הדברים האלה מזכירים משהו מהימים האלה, אז זה לא במקרה. טביעת היד של קלינט איסטווד ניכרת בגדול וקטי בייטס מרגשת. ציון 8.5.
31/10/2020 10:25:37 | נצפה בטלוויזיה
6/10
530 ביקורת לסרט אין בתולות בקריות
חלש ומטופש. לא ברור בכלל על מה הסרט. הנופים של הים והר הכרמל זה הדבר היחיד שנהניתי ממנו. עלילה שמתרחשת על חוף הים בקרית ים.לנה היא נערה שמרגישה תקועה במקום קטן ומשעמם והיתה רוצה לעבור לחיות בתל אביב. היא מעבירה את זמנה עם אימה בעלת הפתיל הקצר בבית הקפה הכושל שלה וגם עם בת דודתה הקטנה. מפגש עם עיתונאי תל אביבי מפיח רוח חיים במקום. לנה מתרגמת לו מרוסית בצורה שיקרית שיחה עם דייג,שבה הוא כביכול מספר על מפגש שהיה לו עם בתולת ים.העיתונאי מפרסם את זה בעיתונו וראש העיר שנמצא לפני מערכת בחירות , מציע פרס כספי למי שימצא אותה. ברקע כל הזמן נמצאת ההתבגרות המינית של לנה והמשיכה שלה לעיתונאי. בסוף, אתה שואל את עצמך מהו המסר ולא בטוח בתשובה.אפשר לוותר.
23/10/2020 09:41:38 | נצפה בטלוויזיה
7/10
529 ביקורת לסרט רק רוצה לשיר
בנאלי וחביב. מזכיר מבחינת הסיפור והמבנה את פלאשדאנס. ויולט היא נערה שקטה ועצובה שחיה עם אימה הקשוחה שאיתה היא לא כל כך מסתדרת. חלומה הוא להיות זמרת ובינתיים היא שרה בבר זניח ושומם ,שם היא מכירה את ולאד.ולאד הוא איש מבוגר ומוזנח ובעבר היה זמר אופרה. הוא מזהה את הפוטנציאל של ויולט ונהיה המנהל האישי שלה.הוא מעניק לה מהניסיון העשיר שלו ושניהם מתחילים דרך משותפת במסלול של תחרות לגילוי כשרונות צעירים. בהמשך, שיתוף הפעולה ביניהם עומד במבחן כאשר ויולט מקבלת הצעה מפתה. מסוג הסרטים ,שגם אם אינם מחדשים או מרשימים במיוחד, נחמד לראות אותם.
17/10/2020 09:18:56 | נצפה בטלוויזיה
8/10
528 ביקורת לסרט קצין ומרגל
מרשים. לא פשוט לקחת סיפור עם יריעה רחבה כל כך שהיה יכול בקלות למלא תוכן של סדרה, לתוך סרט של שעתיים. פרשה שלמדנו עליה בבית הספר ויש לה צדדים שונים שרלוונטיים עד היום ויהיו כאלה תמיד. נושאים כמו אנטישמיות, החתירה לשוויון בפני החוק וצדק והמוכנות לשלם מחירים יקרים למען זה, התפקיד החשוב של עיתונות בחשיפת האמת ועוד. למרבה הצער, רוע וצביעות וגזענות, תמיד יהיו מנת חלקנו כל עוד קיימים העולם ובני האדם שחיים בו. פרשת דרייפוס באה להזכיר לנו שאפשר וצריך גם לנהוג אחרת. קצין בכיר ועיתונאי אמיצים וישרים הצילו במשהו את כבוד הרפובליקה הצרפתית, ואולי גם את כבוד האדם. בסופו של דבר התוצאה הסופית היא טובה.התרגשתי ונהניתי.
16/10/2020 10:05:18 | נצפה בטלוויזיה
8/10
527 ביקורת לסרט מארגנת חתונות
לשים את הציניות בצד ורק להנות. ז''אנר שאף פעם לא יימאס ממנו בתנאי שהוא נעשה טוב ונכון ופשוט בגלל שהוא כמו ממתק שתמיד כיף לטעום . מארי עובדת כמארגנת חתונות שכירה במסגרת משרד גדול בתחום ומאוד מצליחה בתפקידה. היא אסרטיבית וחדת מחשבה ותמיד יודעת איך לנהל את העניינים. יש רק בעיה קטנה, והיא שאינה מוצאת בעצמה אהבה.החלום שלה זה להיכנס כשותפה במשרד בו היא עובדת ולמצוא חתן לעצמה.אביה מפגיש אותה עם מאסימו, בחור פשוט ולא משכיל שהכירה כששניהם היו ילדים באיטליה.הוא מחזר אחריה וחושק בה אך מארי לא מתלהבת ממנו. הגורל מזמן לה לפגוש את סטיב,רופא נאה וצ''ארמר שמציל אותה מתאונה ומטפל בה לאחר מכן. היא מבלה איתו ערב מקסים אך מגלה למרבה ההפתעה, שהוא החתן בחתונה אותה היא מארגנת.הכלה היא בחורה יפהפייה ומפונקת ,בת למשפחה עשירה.היא משאירה את מארי וסטיב לתכנן את החתונה בזמן שהיא נוסעת לטפל בענייניה.מארי,שנבגדה בעצמה לפני חתונה בעבר,לא רוצה לעשות למישהי אחרת את מה שעשו לה. בינתיים מאסימו מציע לה נישואין והעניינים מסתבכים עוד יותר.בסוף,הלב לא משקר.נוגע בנקודות הרגישות והשריטות של כולנו ביחסים של בינו לבינה, וגם מצחיק.
10/10/2020 09:57:21 | נצפה בטלוויזיה
8/10
526 ביקורת לסרט סיקאריו: הנקמה
סיפור מעניין עם קצב טוב. אם מנכים את ההגזמות שקיימות תמיד בסרטי אקשן, קשה למצוא כאן דופי משמעותי. לא מעט רגעים מורטי עצבים וזה נהדר. עלילה שמתרחשת על הגבול בין מקסיקו לארה"ב,היכן שפושעים אלימים עושים כסף בהברחת מהגרים לתוך ארה"ב. כאשר מגיעים משם טרוריסטים איסלאמיים, זה דורש תגובה רצינית. מי שלוקח על עצמו את הטיפול בנושא, הוא סוכן סי אי איי בעל ניסיון רב. הוא מגייס סוכן משנה שהיה עו"ד של אחת ממשפחות הפשע במקסיקו ,שמשפחתו נרצחה על ידי כנופיה יריבה. הטקטיקה היא להצית מלחמה בין הקרטלים השונים במקסיקו. לצורך זה נפרצים כל הגבולות ואין כללי משחק, כולל חטיפת ביתו של אחד מראשי הקרטלים. לשבת ולהתרווח על הכורסא ופשוט להנות.
02/10/2020 10:20:04 | נצפה בטלוויזיה
7/10
525 ביקורת לסרט נודל
איחור בהמראה. די סתמי עם הבלחות פה ושם בעיקר לקראת הסוף.עלילה ראשית עם עלילת משנה שמשתלבת לתוכה. מירי היא דיילת אויר אלמנה שמעסיקה בביתה עוזרת בית סינית באופן בלתי חוקי. לאחר שהעוזרת מבקשת לצאת לשעה אחת, היא לא חוזרת ומשאירה את בנה הקטן אצל מירי. בעיית השפה והמופנמות של הילד ,הם מחסום תקשורתי בין השניים, אך עם הזמן מתפתח ביניהם קשר יפה. מירי פועלת להחזיר את הילד לאימו שכעת נמצאת בסין,אך זו משימה לא פשוטה. לתוך כל זה נכנסים גם אחותה הגדולה והצינית של מירי,שגרה בשכנות אליה עם בעלה. בזמן ששניהם חווים משבר בזוגיות,אחותה של מירי חושדת שבעלה מחזר אחריה.ברגע שמירי מגלה בסידור העבודה שצפויה לה טיסה לבייג''נג,הא רוקמת תכנית שאפתנית ומסוכנת להחזרת הילד לאימו. ההגדרה הכי טובה לסרט היא "חביב" ולא יותר מזה.
28/09/2020 19:21:26 | נצפה בטלוויזיה
7/10
524 ביקורת לסרט פצצה
לא יותר ולא פחות מ"בסדר". מתחיל תזיזיתי ולאחר מכן מקבל צורה ומתייצב על עלילה מסודרת. בגדול ,מציג סיפור כמו שהיה עם שינויים כאלו ואחרים.שתי מגישות ותיקות ברשת פוקס ניוז ועוד עובדת צעירה שרוצה להתקדם, תורמות את חלקן לחשיפת מעלליו של מנכ"ל הרשת המצליח במשך שנים. ההטרדות המיניות שהיו לחם חוקו במשך תקופה ארוכה, יוצאות לאור לאחר שאחת המגישות מפוטרת לפני מערכת הבחירות של 2016. אפשר לצפות,אבל לא מדובר בפאר היצירה.
20/09/2020 09:31:21 | נצפה בטלוויזיה
6/10
523 ביקורת לסרט הלומים
מונוטוני. ארוך ומשעמם. אומנם בחלק האחרון מתחילים לקרות דברים אבל הסך הכל הוא משמים, למרות שמדובר בנושא שבהחלט ראוי לנגוע בו. מנשה הוא הלום קרב ממלחמת ששת הימים. אנו פוגשים אותו כעבור 6 שנים. הוא נשוי לדפנה ולשניים יש ילד קטן בשם שלומי. מנשה מסתגר בתוך עצמו, מתנהג באופן מוזר ובעצם לא מתפקד באופן רגיל. מצבו משפיע על דפנה ,שפונה לצה"ל כדי לקבל עזרה עבורו ,אבל מקבלת מהם כתף קרה. חוסר התפקוד של מנשה משפיע גם על שלומי. השיא מגיע לקראת יום כיפור של 1973. המשחק טוב וגם הצילום יפה, אבל הסרט לא מצליח להתרומם, חוץ מהדקות האחרונות שלו.ציון 6.5.
19/09/2020 10:19:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
522 ביקורת לסרט השקרן הטוב
חגיגה לאוהבי מותחנים. עלילה עם הרבה טוויסטים בלי אף רגע דל אחד. הכל דינמי ומשתנה עד הסוף המפתיע. רוי קורטני הוא קשיש חביב כלפי חוץ שמכיר דרך אתר היכרויות באינטרנט את בטי ,שהיא אלמנה עשירה ששייכת גם כן לגיל השלישי. במציאות רוי הוא עבריין סדרתי חסר מעצורים ואכזר, שמתפרנס ממעשי נוכלות ועוקץ. הוא רואה בבטי "פרויקט" רציני ביותר וטרף קל. אחת הבעיות שעומדות בפניו, הוא נכדה של בטי, שלא מחבב אותו ומתחיל לחשוד בו ובכוונותיו. מה שנראה בהתחלה כסיפור פשוט ,מתגלה בהמשך כסנסציה גדולה שלוקחת אותנו הצופים למחוזות מדהימים.למרות שהציון ב IMDB הוא בינוני, אני לא מוצא בו נקודות תורפה משמעותיות. ציון 8.5.
18/09/2020 22:39:27 | נצפה בטלוויזיה
8/10
521 ביקורת לסרט הצרפתי
טוב. קשה למצוא נקודות תורפה, חוץ מהאורך שהיה אפשר לקצר. במסגרת גבולות הגיזרה של הז''אנר ,התוצאה הסופית היא בהחלט חיובית.עלילה שמתרחשת במרסיי החל מאמצע שנות ה-70 ועד תחילת שנות ה-80. פייר הוא שופט בבית משפט לקטינים, שמקבל על עצמו תפקיד של להילחם בארגון פשיעה אכזרי ומתוחכם שעיקר עיסוקו הוא בייצור ומסחר בסמים. בראש הכנופיה עומד אדם המכונה טאני. איש שאינו יודע גבולות בדרך להשגת מטרותיו. הסיפור מתמקד בשניהם. פייר מתמודד עם המשימה כמעט לבדו, ללא גיבוי מהמערכת ועם יחידה משטרתית שמשתפת פעולה עם המאפיה. למאבקו גם מחירים אישיים במסגרת משפחתו. יש לציין את הצילום היפה והתיאור המהימן של שנות ה-70 עם התסרוקות, המכוניות וכו''. תוך כדי גם הפציע שיר של מייק ברנט ז"ל.
12/09/2020 09:55:30 | נצפה בטלוויזיה
6/10
520 ביקורת לסרט עיר יתומה
תחליף מצויין לכדור שינה. לכאורה יש את כל האלמנטים כדי ליצור סרט טוב. שחקנים מצויינים, צילום יפה ,אווירה אותנטית של התקופה וסיפור שאם היה מוצג בצורה אחרת יכל להיות יותר מעניין. כמובן שהאורך הוא גם עקב אכילס וגורם לעייפות תוך כדי הצפייה. ליונל הוא חוקר פרטי בשנות ה-50 שסובל מתמונת טורט. תוך כדי פעילות,הוא עד לרציחתו של פרנק, קולגה שלו שגם גידל אותו ושימש עבורו כמנטור. ליונל ממשיך מאותה נקודה שבה פרנק סיים את חייו ויוצא לחקור את הפרשה שבעטיה פרנק מצא את מותו.החוטים מובילים לבכיר בעיריית ניו יורק שפועל לפנות תושבי שכונות עוני מבתיהם כדי לעשות כסף מפרויקטים שונים. בעניין הזה גם מעורב נושא הגזענות נגד שחורים. במהלך החקירה ליונל מכיר את לורה. בחורה שחורה ונאה שהסיפור שלה קשור לנושא אותו ליונל חוקר. הסכנה בלעמוד מול גורמים עבריינים ואלימים לא תרתיע אותו מלהגיע לחקר האמת ועל הדרך למצוא אהבה. בשורה התחתונה מדובר באכזבה גדולה. יש כאן מתכון לפילם נואר מרתק אבל יש כאן החמצה מול שער ריק. ציון 6.5 בקושי.
11/09/2020 10:37:44 | נצפה בטלוויזיה
6/10
519 ביקורת לסרט ההיא שחוזרת הביתה
משחק מקדים בלי אקט מסיים.בסוף כששואלים מה המסר ומה האמירה, אין תשובה ברורה. מיכל היא בחורה בת 33 שבמקצועה היא במאית סרטים שבהווה מובטלת וחוזרת לגור בבית הוריה. במהלך תאונה קלה עם ריכבה,היא מכירה את בעל הרכב הפוגע ומתחילה איתו רומן. זאב הוא קצין במילואים ומנהל בית ספר תיכון שמבוגר ממנה בהרבה, וגם נשוי. במקביל ליחסים המורכבים שיש לה עם הוריה, הזוגיות המשונה עם זאב פוצעת את נפשה. בעוד היא מתמסרת אליו, הוא מתעלל בה. אנו נחשפים לבלבול ולמערבולת הריגשית בה נמצאת מיכל והדרכים שלה להתמודד איתם.לי היה חסר כוון ושורה תחתונה .ציון 6.5.
05/09/2020 17:18:14 | נצפה בטלוויזיה
8/10
518 ביקורת לסרט רצח כתוב היטב
ניסיון מעניין.אגתה כריסטי עם נגיעות קומיות. ההתחלה טיפה מייגעת אבל תוך פרק זמן קצר יחסית הפקק משתחרר והעלילה מתחילה לזרום.לאחר מותו של סופר קשיש עשיר, מוזמן בלש מפורסם לסייע לצוות משטרתי לחקור את המקרה. מסתבר שלחלק מבני המשפחה יש מוטיבים לרצח, שעולים ומתבררים תוך כדי החקירה. המסייעת העיקרית בקידום החקירה היא העוזרת הצעירה של הנרצח שאולי נראית תמימה ,אבל האם היא באמת כזו? באופן אישי אני לא אוהב הכלאות בין סגנונות ,אבל במקרה הזה הביצוע הוא לא רע בכלל. היה מקום לקצר את הסרט ,אבל לסיכומו של דבר בהחלט שווה צפייה.
05/09/2020 09:31:37 | נצפה בטלוויזיה
6/10
517 ביקורת לסרט 21 גשרים
מספיק בקושי. לא מעניין, לא זורם, לא מתוחכם. אנדרה הוא בלש, בנו של שוטר שנהרג במילוי תפקידו. במהלך לילה אחד, מוטל עליו לנהל מרדף אחר שני פושעים שהרגו שוטרים במהלך גניבה של סמים ונסים לכוון מנהטן. הטקטיקה היא לסגור את את 21 הגשרים שמחברים את מנהטן לעיר ניו יורק כדי לבודד אותם.מה שנראה בהתחלה כמשימה משטרתית רגילה, מתגלה לאחר מכן כחלק משחיתות משטרתית גדולה. יש טוויסט אבל הוא די צפוי וגם חלק מהדיאלוגים מיותרים וסתמיים. בסך הכל אכזבה גדולה. ציון 6.5.
04/09/2020 16:19:48 | נצפה בטלוויזיה
8/10
516 ביקורת לסרט ידיד הדייגים
אנגלופילים בטוח יאהבו. כל מי שביקר באנגליה יודע עד כמה המסורת וההסטוריה חשובים להם. סרט מקסים גם אם פה ושם טיפה מגושם. נציג של חברת תקליטים גדולה מלונדון ,שמגיע עם חבריו לעבודה לכפר דייגים קטן ופוגש במקרה 10 חברי להקה מבוגרים ששרים להנאתם. ההתלהבות שלו מביאה אותו לרעיון להחתים אותם על חוזה הקלטות, דבר שלא כל כך מצליח לו בגלל ההתנגדות של הבוס שלו. בינתיים הוא נשאר בכפר, מתוודע למסורת בת מאות השנים של התושבים וגם מתאהב בבחורה צעירה ונקשר לביתה הקטנה. הקונפליקט בין הכסף הגדול לבין הכבוד לעבר, מגיע לשיא כאשר הוא מתווך בעיסקת מכירת פאב מקומי ששייך לתושב בכפר לטייקון עשיר.הוא ילמד שיש דברים בחיים שיותר חשובים מכסף.בסופו של דבר, הנשמה והמוסיקה שמסמלת אותה, יגיעו לכל בית באנגליה. הבונוס לשירים היפים הוא הנופים היפים וההומור הבריטי לכל מי שמתחבר אליו.
04/09/2020 09:44:45 | נצפה בטלוויזיה
6/10
515 ביקורת לסרט הדרך
נמרח. הקיפאון הוא לא רק בטמפרטורות אלא גם בעלילה. היה אפשר לקצר בחצי שעה לפחות. אב ובנו הקטן בעולם שעבר קטסטרופה, היוצאים למסע הישרדות בדרכם דרומה לחוף הים, בתקווה שמקום זה יהיה מפלטם.הכל מסביב קר וקודר וצבוע באפור. מעט האנשים שנותרו, חיים מיום ליום כדי לשרוד, ובמצב כזה בני אדם גם אוכלים אחד את השני. שניהם צריכים להישמר מפני הקניבלים בנוסף לאתגר הלא פשוט ,שהוא להישאר בחיים בתנאים לא תנאים.ברקע אנחנו נחשפים על ידי פלאשבקים לאמא שהלכה לעולמה, וחסרונה מורגש אצל שתי הדמויות הראשיות. בשורה התחתונה, מאכזב. ציון 6.5.
28/08/2020 09:39:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
514 ביקורת לסרט חיות הדרום הפראי
קשה לעיכול תרתי משמע. הסגנון הוא סוריאליסטי והמשחק של הילדה ואביה מצויין, אבל הסרט עצמו בינוני. האשפאפי היא ילדה בת 6 ,שגודלת עם אביה הקשוח והחולה בצריף מוזנח כחלק מקהילה קטנה ,שמבודדת מהצוויליזציה למרות הקירבה הפיזית אליה. הם דוגלים בחיים מינימליסטים,ללא דת, ואת התזונה שלהם שהן חיות, הם מוצאים בסביבה בה הם חיים. האב מחנך את האשפאפי להיות קשוחה כמוהו ולדעת להתמודד עם קשיים, במיוחד לקראת היום שבו הוא כבר לא יהיה יותר בחיים.כשאסון טבע גורם להצפת איזור מגוריהם, כל הקהילה מתפנה לבית חולים ולאחר מכן גם האשפאפי נפגשת עם אימה שנטשה אותה.ברור שיש כאן איזושהי אמירה כלפי אורח החיים המודרניים, אבל המסר אינו ברור וחד. ציון 6.5.
21/08/2020 09:22:11 | נצפה בטלוויזיה
7/10
513 ביקורת לסרט מסיבת הפרידה של ריצ'ארד
המסר הוא העיקר. סיפור שבדרך כלל מהווה נושא לדרמות סוחטות דמעות, מוצג כאן במורה קלילה וחיננית. ריצ''ארד הוא מרצה באוניברסיטה שמתבשר שהוא חולה במחלה סופנית ונותרו לו עוד 6 חודשים לחיות. הוא לא מספר את זה לאישתו שבוגדת בו עם נשיא האוניברסיטה בו הוא מלמד, ולביתו שמגלה שהיא לסבית.היחיד שיודע על כך הוא חברו הטוב. ריצ''ארד מקבל החלטה, שמעכשיו יחיה את חייו כפי שבא לו.זה כולל בין היתר להתרועע עם הסטודנטים שלו ולעשן איתם מריחואנה ,לעשות סקס עם מישהי שאינה אישתו ולהתעמת עם נשיא האוניברסיטה. בעצם, הרעיון הוא שאנו לא חיים כפי שהיינו רוצים בגלל "כבלים" שיש לנו, שיכולים להיות מוסכמות חברתיות, ענייני פרנסה, ומחוייבויות כאלה ואחרות.אנו גם לא מעריכים נכון את הזמן ולא מנצלים את הרגע שאולי לא יחזור. הדבר מתחדד כאשר גיבור הסרט מבין שהחיים שלו קצובים בזמן קצר מאוד, ועדיף שינצל אותו כדי להנות,לצבור חוויות ולא לחיות בשקר. שווה מחשבה לכל אחד מאיתנו. בסך הכל לא סרט גדול אבל דינמי ושווה צפייה. ציון 7.5.
15/08/2020 09:03:38 | נצפה בטלוויזיה
8/10
512 ביקורת לסרט הרחק מהמון מתהולל
עלילה פשוטה עם עטיפה יפה. סרט עם מאפיינים של טלנובלה וזה לא נכתב כגנאי. אהבה, בגידה, תעתועי גורל הם חלק מהרפרטואר כאן.הסיפור מתרחש באנגליה של המאה ה-19. בת שבע היא אישה צעירה ונאה, עצמאית ודעתנית. היא יורשת אחוזה מדודה שהלך לעולמו וכעת היא אישה עשירה. הגורל מפגיש אותה עם שלושה גברים שונים שכל אחד מהם מבקש את ידה. הראשון הוא רועה צאן ג''נטלמן וטוב לב שירד מנכסיו. השני הוא אציל באמצע חייו, איש עדין ובודד שמחפש אהבה. השלישי הוא חייל צעיר, אדם ארוגנטי וחם מזג שביום חתונתו עם אישה אחרת ,ארוסתו לא התייצבה בכנסייה בגלל טעות. בת שבע עושה את הבחירה שלה, שמתגלה כטעות. בסופו של דבר היא תבין באיזה משלושת הגברים היתה צריכה לבחור מלכתחילה. אפשר לומר שהסוף די צפוי. אומנם לא מדובר בפאר היצירה, אבל העניין שהסיפור יוצר והקצב, התלבושות ורוח התקופה וגם המשחק המצויין, עושים את שלהם.
08/08/2020 09:30:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
511 ביקורת לסרט רמבו 5: המשחק האחרון
לא נס ליחו.אפשר לצקצק ולומר שמדובר בעלילה בנאלית וצפויה ושהדיאלוגים רדודים. אומנם זה נכון ,אבל זה לא משנה אם לא מצפים ליצירת מופת אלא לשעה וחצי טובה וקיצבית שיש בה גם קצת נוסטלגיה.אנו פוגשים את ג''ון רמבו המזדקן ,שחי בחווה במקום פסטורלי עם ידידתו ונכדתה גבריאלה. לאחר שגבריאלה נוסעת למקסיקו בניגוד לדעת רמבו וסבתה ,כדי לפגוש את אביה אותו לא ראתה מאז היתה ילדה, העניינים מסתבכים. היא נלכדת ברשת של סוחרי נשים אכזרית אותה מנהלים שני אחים. רמבו יוצא בעקבותיה כדי להציל אותה. הנקמה שלו תהיה אכזרית במיוחד. בסוף מוצגים כמה תמונות מהסרטים הקודמים בסידרה החל מ"משחק הדמים" ,שאותו ראיתי כילד בקולנוע רון ז"ל בחיפה. מקווה שזה לא הסרט האחרון שבו אנו פוגשים את ג''ון רמבו.
01/08/2020 09:19:58 | נצפה בטלוויזיה
6/10
510 ביקורת לסרט חייו הסודיים של וולטר מיטי
רק בשביל הנופים היפים. אולי ימצא חן בעיניי בעלי ראש פתוח וסבלנות. וולטר הוא גבר בשנות ה-40 לחייו ,די מעופף ולא סגור על עצמו. הוא עובד ותיק במגזין שנרכש על ידי משקיע שמעוניין לסגור את מחלקת הפרינט ולעבור לשיטת עבודה מקוונת. המהלך כרוך בפיטורי רוב העובדים, כולל של שריל העובדת החדשה והנאה שאחריה וולטר מחזר. הסיכוי של וולתר להמשיך לעבוד ,הוא להשיג תשליל של צילום שאמור להופיע על שער המגזין האחרון שמתוכנן להיות מופק לפני הסגירה. אחרי שהמנהל היהיר של החברה הרוכשת לוחץ עליו ומאיים בפיטוריו, וולתר נוסע לכמה מדינות בעולם לחפש את הצלם שצילם את התמונה כדי לאתר את התשליל ועל הדרך עובר הרפתקאות ביזאריות. בסופו של דבר מה שהכי חשוב לוולתר מעבר להשגת התשליל, זה לזכות באהבת שריל וגם להעביר מסר למנהל האנטיפט. יש כאן ביקורת על העולם הקפיטליסטי שמסתכל על אנשים בצורה של עלות תועלת ולא רואה את האדם בכללותו.בסך הכל הרגיש לי כבד לעיתים ולא זורם, למרות משחק טוב של בן סטילר. ציון 6.5.
31/07/2020 09:46:51 | נצפה בטלוויזיה
9/10
509 ביקורת לסרט ג'וקר
מסר חברתי ופוליטי שמועבר בצורה חדה. סרט שעשוי לעילא ולעילא מכל הבחינות וקשה למצוא בו פגמים. מרתק מהרגע הראשון ועד האחרון. ארתור הוא קומיקאי וליצן שלא מצליח בקריירה שלו ונדחק לשולי החברה. הוא גר עם אימו הקשישה בבניין ישן ומוזנח. בנוסף לבוז ולחוסר הערכה שלה הוא זוכה מהסביבה,הוא סובל מבעיות נפשיות קשות ומטופל על ידי רשויות הרווחה. לאחר שהותקף ברכבת התחתית ,הוא נסחף למסע אלימות חסר שליטה.רובד נוסף, הוא הגילוי המטלטל שלו על עצמו, שמטיל צל כבד על אימו. ההזמנה של ארתור לתכנית טלויזיה פופולרית, תהיה הזדמנות טובה עבורו לסגור חשבון. "הפיל שבחדר" הוא מאבק שקיים בכל חברה בין האליטות לבין "השקופים". ההתעמרות וההזנחה של אלו המחזיקים במוקדי הכח הכלכליים והפוליטיים לבין אלו שלא סופרים אותם.במילים אחרות עשירים מול עניים. דיון רחב יריעה עם זוויות הסתכלות שונות. לסיכום: משחק אדיר של חואקין פיניקס. הרבה זמן לא נהניתי כך מסרט. ציון 8.5.
25/07/2020 09:38:48 | נצפה בטלוויזיה
7/10
508 ביקורת לסרט ברוס הגדול מכולם
מפגש נהדר של שני ענקים. הייתי מכנה את הסרט כסימפטי ומצחיק לעיתים אבל לא פחות חשוב, מעורר מחשבות על החיים. כל אחד יכול לתת פרשנות משלו לגבי המסרים. ברוס נולן הוא גבר לקראת גיל 40 ,שעובד ככתב שטח לענייני כלום ושום דבר בערוץ טלוויזיה מקומי בעיר באפלו בניו יורק. למרות שיש לו בת זוג יפה ואוהבת ,הוא אינו מרוצה מחייו. הוא שואף להתקדם לתפקיד שדרן החדשות, וכשהוא מפוטר בעקבות שטויות שעושה בשידור חי, הוא זועק לעזרת אלוהים שיציל אותו מחייו הבינוניים.להפתעתו ,אלוהים מתגלה אליו בדמות איש תחזוקה בבניין נטוש. הוא מעניק לברוס את כוחותיו, תחת שני תנאים, שאחד מהם הוא שאסור לו להשפיע על רצונם החופשי של בני אדם. לאחר שברוס מנצל לרעה את הכוחות שקיבל והוא מאבד את חברתו, הוא לומד לקח, שאנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם במקום שכל הזמן יצפו שכוחות חיצוניים יצילו אותם. מסר נוסף הוא ,שצריך להיות מאושר מהמקום בו אתה נמצא בחיים אם טוב לך ,ולא לנהל מרדף בלתי פוסק אחר סטטוסים חברתיים וכבוד. שווה להתרווח על הכורסא למשך 90 דקות, ובסוף יש כמה פספוסים נחמדים.ציון 7.5.
24/07/2020 17:14:19 | נצפה בטלוויזיה
8/10
507 ביקורת לסרט מולאן רוז
לא מעט סיבות לאהוב. גם מי שאינו חובב של מחזות זמר יכול לצאת למשך שעתיים מאזור הנוחות ולהנות. שירים יפים, תלבושות ססגוניות, סיפור טוב אפילו שהוא בנאלי,משחק נהדר, וגם נוסטלגיה. מועדון מולין רוז'' המפורסם בפריז, השנה היא 1899. המקום הוא גם בורדל וגם מציג הופעות מבדרות לגברים.כריסטיאן הוא מחזאי צעיר שמגיע מלונדון ופוגש את סאטין הקורטיזונה היפה, שהיא כוכבת המולין רוז'',ושניהם מתאהבים זה בזו.אבל,ההתאהבות שלהם עומדת בפני מכשול רציני. דוכס עשיר ורב השפעה,שגם שם עין על סאטין, משתכנע על ידי בעלי המועדון לרכוש את המקום. התנאי שלו הוא, שסאטין תהיה בת זוגו הבלעדית ושיוכל להשפיע על תוכן ההצגות שמועלות במקום. העניינים מקבלים תפנית מסוכנת לאחר שהדוכס הקנאי רוצה לשנות סיום של מחזה אותו כתב כריסטיאן ושסאטין היא הכוכבת הראשית בו. מעבר לזה ,גם מחלתה של סאטין מאיימת לסכל את מימוש אהבתם. מעניין גם שהשירים בחלקם הגדול הם מתקופות מאוחרות יותר ביחס לשנה בה העלילה מתרחשת,אבל זה לא פוגם בחוויה הכללית.ניקול קידמן הצעירה נהדרת וגם היתר נפלאים. אני נהניתי.
24/07/2020 09:39:33 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


ארכיון הניוזלטר של אתר סרט