ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 595
7/10
595 ביקורת לסרט אחי איפה אתה
צבעוני . קיבוץ של דמויות שונות ומשונות בעלילה משעשעת. הקונספקט נחמד למרות שלא כל אחד יתחבר. שלושה אסירים נמלטים בהובלת אחד מהם שהוא אדם מניפולטור. הוא מספר לשני חבריו שאת הכסף שגנב לפני שנכלא, הוא הטמין במקום מחבוא וכעת הם עושים דרכם אליו כדי למצוא אותו ולהתחלק בשלל. אלא שהכל המצאות ומטרתו האמיתית היא לחזור לאישתו שהתגרשה ממנו ולהחזירה אליו יחד עם בנותיו. בדרך רצופת ההרתפקאות ברחבי מיסיסיפי בעודם מבוקשים על ידי הרשויות, השלושה נפגשים עם שלל אנשים וחווים חוויות ביזאריות. בין היתר הם מתגלים כזמרים מוכשרים, פוגשים שודד בנקים, סוכן מכירות נכלולי, מועמד לתפקיד מושל במהלך מערכת בחירות ועוד כהנה וכהנה. הנופים,המבטא הדרומי ומוסיקת הקאנטרי מוסיפים נופך אותנטי לאווירה. ציון 7.5.
21/06/2021 10:21:07 | נצפה בטלוויזיה
6/10
594 ביקורת לסרט קח את זה כמו גבר
רדוד. ארוך, מלא גסויות,משחק ככה ככה,ולא מצליח להתעלות. לחיוב, נופים יפים וכמה צחוקים פה ושם. פיטר הוא כותב מוסיקה לתכנית טלוויזיה שבה משחקת שרה, שהיא חברתו בחמש השנים האחרונות. אחרי ששרה מודיעה לפיטר שהיא עוזבת אותו לטובת זמר בריטי מפורסם ,פיטר צריך לאסוף את עצמו מחדש. הוא נוסע לחופשה בהוואי ושם הוא פוגש במקרה את שרה ובן זוגה החדש. פיטר שמכיר במקום פקידת קבלה יפה , טועם מחדש את טעם הרומנטיקה ומתאהב בה. שרה שמבחינה בזה, פוגשת את ההתנהגות הנרקיסיסטית של בן זוגה ומחשבות שניות בקשר למערכת יחסיה עם פיטר, עולים אצלה מחדש. כעת עולה השאלה, מי משתי הנשים תהיינה שלו.קומדיה רומנטית שלא מחדשת כלום. ציון 6.5.
18/06/2021 09:30:31 | נצפה בטלוויזיה
7/10
593 ביקורת לסרט מראות שבורות
נושא כאוב שמוצג בצורה חדה ובוטה. מה יכולה לגרום תחושת אשמה.לא סגנון שמאפיין סרטים ישראליים. מזכיר לי יותר את הקולנוע הסקנדינבי שמתמחה בזה. אריאלה היא נערה שאביה קצין הצבא נוהג להעניש אותה בצורה מקורית וביזארית ,כל אימת שאינה מצייתת לכללים. כאשר תאונה קורית באשמתה, אביה בוחר לחרוג ממנהגו. למרות זאת היא בוחרת להשית על עצמה עונש ראוי ולשם כך היא בורחת. אריאלה מגיעה לחווה בה ישנה חממה לגידול פרחים. במקום בחור בן גילה שמנהל את החווה. דרכו היא נחשפת לסוד שקשור גם לאביה. יש כאן זוויות הסתכלות שונות על אשמה, יכולת לסלוח, טוב ורע. הרעיון מעניין,הביצוע לא רע והמשחק של שירה האס טוב. לא סרט גדול אבל שווה צפייה.
12/06/2021 09:02:15 | נצפה בטלוויזיה
6/10
592 ביקורת לסרט מחילה
ניסיון כושל לשחזר את ההצלחה של "מכתוב". הסרט הזה לא מתקרב אליו משום בחינה שהיא ולכן האכזבה הגדולה. עלילה שמתרחשת בדרום הארץ לקראת "הימים הנוראים" ,ועל רקע אזעקות "צבע אדום". שאול וניסן הם חברים שכשלו בביצוע שוד של סניף דואר. שאול נתפס וישב בכלא 3 שנים וכעת הוא משתחרר. את פניו בצאתו מהכלא מקבל ניסן ששב מחו"ל ובינתיים חזר בתשובה. מטרתו היא לבקש את מחילתו של שאול על מנת שהוא בעצמו יוכל להתחתן. כדי להשיג זאת, צריך למצוא דרך לפייס בין שאול לבין אישתו וביתו ששילמו מחיר יקר על מעשיו של שאול. זה מוציא אותם להרפתקאה ,במהלכה הם מסתבכים עם מאפיונר ועם בדואים שאותם הם מתכננים לשדוד. מדובר בצמד מוצלח ,למרות שלמען האמת הם לא שחקנים כאלה גדולים אבל החיבור שלהם הוא טוב. הפעם זה התפקשש. מקווה שהסרט הבא בכיכובם של השניים יהיה טוב יותר. ציון 6.5.
04/06/2021 09:41:19 | נצפה בטלוויזיה
5/10
591 ביקורת לסרט משמורת משותפת
נמוך. פשוט סרט גרוע עם המון גסויות. סיפור של משולש רומנטי. אישה שמגלה שבעלה בוגד בה אחרי 15 שנות נישואין. היא מציעה לפילגש שהן יחלקו בגבר בשיטת שבוע שבוע. מאחורי ההצעה עומדת תכנית להשיב את הבעל הביתה לחיק האישה.בפועל הדברים לא קורים בדיוק כמו התכנון. בזבוז של כשעה וחצי מהחיים. ציון 5.5.
29/05/2021 09:57:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
590 ביקורת לסרט אל תשכחי אותי
תחושה של חוסר מיצוי. סיפור מעניין על מפגש של שני אאוטסיידרים שהיה מקום לפתח אותו עוד יותר. ניל הוא בחור מעופף בהתנהגותו ונגן טובה שחוזר לארץ אחרי שנים רבות בהולנד. הוא מקבל הצעה להצטרף ללהקה. תום היא בחורה שרוטה שמאשפזת במוסד ,שבו המטופלים סובלים מהפרעות אכילה. ההיכרות והחיבור יחד של שניים משולי החברה, מביאה אותם לברוח יחד למחוזות רחוקים מן המציאות העצובה בהם הם חיים. סיפור מלאנכולי,אבל כפי שכתבתי חסר בו עוד טיפה עומק ועוצמה. בדרך כלל אנו מבקרים על כך שהיה מקום לקצר, כאן היה מתבקש להאריך.
22/05/2021 09:24:15 | נצפה בטלוויזיה
6/10
589 ביקורת לסרט תקווה בהופ גאפ
המשחק מעולה אבל מעבר לכך אין מה לציין לטובה. בקושי זז בתוך יריעה קצרה של עלילה. מעט לפני יום נישואיהם ה-29, ג''יימי מגיע לבקר את הוריו שגרים בעיירה פסטורלית שסמוכה למפרץ יפה ובו צוקים לבנים ותלולים. הוריו שונים באופיים זה מזו ולאורך שנות הזוגיות שלהם, לא הצליחו ליצור חיבור אמיתי. האב אדוארד הוא איש קר וסגור ואילו האם גרייס מאוד אמוציונאלית ודי מרוכזת בעצמה. אדוארד מספר לג''יימי ולאחר מכן מכן לגרייס, שהתאהב באישה שהיא אימו של אחד התלמידים בבית ספר בו הוא מלמד ושהוא עוזב אותה.הדבר יוצר זעזוע גדול אצל כל השלושה, כאשר ג''יימי תקוע בין שני הוריו והוא נשאר קרוב אליהם, ובמיוחד לאימו שנכנסת לדיכאון. בסופו של דבר למרות הטראומה והצלקות , החיים ממשיכים עד כמה שזה נשמע בנאלי.אפשר למנף משברים וזה דבר אופטימי. מסר נוסף קשור לעניין של מוסר. הכוונה היא שאפשר להסתכל עליו מיותר מזווית אחת, כפי שבא לידי ביטוי בין היתר במה שאומרת בת זוגו החדשה של אדוארד לקראת הסוף. הסרט מדבר בעיקר לזוגות בגיל השלישי שחווים משבר בחיי הנישואין שלהם.
21/05/2021 09:41:41 | נצפה בטלוויזיה
7/10
588 ביקורת לסרט נפילת אימפריית הכסף
דינמי ומהנה גם אם לא הכי מבריק. היה מקום לקצר כי החלק האחרון די מסורבל וטיפה כבד. פייר פול הוא אקדמאי בתחום הפילוסופיה שעובד כנהג שליחויות, קצת מבולבל וחסר ביטחון עצמי. הוא נקלע לזירת פשע בה מתבצע שוד. לאחר שהשודדים נורים הוא גונב את שקי הכסף ומעמיסם על המשאית שלו. מה שהוא לא יודע זה שמדובר בכספי המאפיה. במקביל, צמד בלשי משטרה מנסים לאתר את הכסף האבוד. למזלו הוא פוגש את קאמיל, זונת צמרת יפה ופיקחית וגם אסיר משוחרר שהוא בעל ניסיון בנושאים שקשורים לכסף. השלושה רוקמים תכנית להלבין את הכסף כאשר בסוף הוא מיועד למטרה חיובית. אפשר למצוא כאן מסר אלטרואיסטי וסוציאלי. אווירה קלילה מתובלת במעט הומור פה ושם. ציון 7.5.
17/05/2021 09:40:39 | נצפה בטלוויזיה
7/10
587 ביקורת לסרט משמורת
סיפור שגרתי שמוגש היטב. ברור שיש כאן איזושהי תקרת זכוכית ,אבל במסגרת גבולות הגזרה בסך הכל נעשתה עבודה די טובה. הסרט בנוי מסצינות ארוכות. בני זוג שנישואיהם הגיעו לסופם בצורה מכוערת ולהם ילדה בת 18 וילד בן 11 ששמו ג''וליאן. ההתחלה היא דיון משפטי סביב הסדרי המשמורת שקשורים לג''וליאן. המוטיב העיקרי הוא הקינאה הקיצונית של האב שיוצרת קונפליקטים עד השיא לקראת הסוף. ראוי לציין את המשחק המצויין של כל השחקנים ובעיקר את זה של הילד. ציון 7.5.
15/05/2021 08:57:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
586 ביקורת לסרט הבית
לא הכי מבריק ומלוטש אבל מספיק טוב. מותחן אירוטי סביר. זוג נוסע לנופש באיטליה כדי להצית מחדש את אש התשוקה שכוותה בעקבות בגידת האישה החתיכה והסקסית. הם מתארחים במנזר עתיק שהוסב לוילה מפנקת. כאשר גבר מקומי שנראה בהתחלה כנחמד נכנס לתמונה, הכל משתנה ונהפך למשחק מסוכן. מזכיר מבחינת הרמה את המותחנים ששודרו בכבלים בסוף שנות ה-90 ותחילת ה 2000. לא פאר היצירה אבל שווים צפייה.
08/05/2021 08:46:31 | נצפה בטלוויזיה
8/10
585 ביקורת לסרט להיות אסטריד
מרשים ומטלטל. המדקדקים יימצאו פגמים כאלו ואחרים אבל הצופה הרגיל שמתיישב למשך קרוב לשעתיים, יהנה בסך הכל גם אם היה מקום לקצר מעט. סיפורה של הסופרת השוודית אסטריד לינדגרן כאשר היצירה שלה נדחקת לשוליים אבל מוזכרת לעיתים והקשר שלה למאורעות בחייה. אסטריד גודלת במשפחה שמרנית שמקפידה בקנאות על ערכי הדת הנוצרית. בהיותה בת 16 היא מתקבלת לעבודה בהגהה שמערכת עיתון קטנה. היא מנהלת רומן עם העורך שהוא גבר נשוי הנמצא בתהליך גירושין.חייה עוברים שינוי כשהיא נכנסת ממנו להיריון ואחרי לידת בנה ,נאלצת למוסרו לגידול אצל אומנה בדנמרק.היא נאלצת לעזוב את בית הוריה ולעבור לשטוקהולם שם היא מוצאת עבודה. היה חסר לי יותר התמקדות ביצירה שלה והקשר של זה לחוויות חייה, אם כי במסגרת היריעה אפשר לטעון שלא היה מקום לכך.המשחק טוב וגם הקצב לא רע אם כי ההתחלה מעט איטית.
07/05/2021 09:44:46 | נצפה בטלוויזיה
7/10
584 ביקורת לסרט משחקי ציד
סאטירה לא רעה בכלל. מדובר על אקשן קומי עם מסרים פוליטיים. הפתעה נעימה בסך הכל. קבוצת אנשים עשירים ובעלי אג''נדה פוליטית ליברלית יוזמים משחק בו הם צדים באכזריות 12 אנשים שונים שנבחרו בקפידה. מדובר על כאלו שלא מיישרים קו עם תפיסות העולם שלהם.הם מאלתרים זירה ומלהקים אנשים שונים כניצבים בהצגה אחת גדולה. מה שהם לא לוקחים בחשבון,זה שאחת מהשניים עשר היא לוחמת קשוחה ומאומנת שלא מוותרת ושהופכת מניצודה לציידת, עד שהיא מגיעה לבוסית הגדולה שמארגנת את כל העניין.אפשר להיכנס למסרים היוצאים מהסיפור אבל לא ניכנס לזה. הסרט קצר וזורם בכיף ומבחינתי עלה על הציפיות.
01/05/2021 16:31:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
583 ביקורת לסרט המורה למוזיקה
לא מהוקצע אבל אפשר לראות. התחושה היא היא שהיה אפשר להפיק הרבה יותר מהסרט. סימון הוא מורה לכינור שמגיע ללמד בבית ספר בפריז שבו לומדים תלמידים מרקע סוציואקונומי נמוך. ההתחלה קשה וכוללת לא מעט עימותים עם התלמידים. סימון מסכים לקבל לכיתה תלמיד בשם ארנולד,שמגיע מבחוץ ומביע עניין בנגינה. ארנולד הוא נער רגיש ומופנם שמתגלה ככישרוני ובעל תשוקה. הקשר שנרקם ביניהם עומד במרכז העלילה. לקראת הסוף סימון צריך לבחור בין הצעה שתמנף את הקריירה שלו לבין להישאר בבית הספר. למרות תנאי פתיחה טובים ומשחק לא רע של שני השחקנים הראשיים, מדובר בפספוס. יש סצינות שלא מקדמות את הסיפור על חשבון יותר עומק ויותר רגש.ציון 6.5.
30/04/2021 09:46:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
582 ביקורת לסרט צ'מפיונס
הנושא זה העיקר. מצחיק ונוגע אבל עדיין מסוג הסרטים שחסר בהם משהו ואתה לא בטוח איפה לשים את האצבע. יכול להיות שחסר קצת עומק, ואולי התמקדות בדמות אחת או שתיים נוספות הייתה תורמת. מרקו הוא עוזר מאמן כדורסל חם מזג שהצד האמפתי באישיותו הוא לא הכי חזק אצלו. מרקו לא נמצא בתקופה מזהירה בחייו. הוא פרוד מאישתו וגר בדירתה של אימו. חוץ מזה הוא תוקף פיזית את המאמן תחתיו הוא עובד וגם נשפט לאחר שנהג בשכרות והתנגד למעצר. השופטת גוזרת עליו 3 חודשי עבודות שירות שאותן הוא מרצה כמאמן קבוצת כדורסל של בעלי מוגבלויות. הוא מלמד אותם לשחק וגם להתחרות ,אבל מעל הכל הוא לומד להכיר את אישיותם הנפלאה, וגם השיריון העבה שלו נסדק ככל שעובר הזמן. פרודתו מסייעת לו במשימה וגם היחסים ביניהם מתחממים בחזרה. אהבתי את המשחק של השחקן הראשי. לסיכום: אין ספק שכדאי לראות גם אם לא מושלם. ציון 7.5.
23/04/2021 09:40:27 | נצפה בטלוויזיה
8/10
581 ביקורת לסרט אהבה בשלייקס
סימפתי. מתחיל קצת איטי אבל ככל שעובר הזמן מתחילים להתחבר. אהבה בגיל השלישי. תמי היא אלמנה אמידה שגרה בדיור מוגן ופוגעת במקרה עם ריכבה בבנו, איש גם כן אלמן, תפרן עם לב ענק ששקוע בחובות ומתקשה לשלם את שכר הדירה בה הוא מתגורר.תמי שמרגישה נקיפות מצפון ורוצה למנוע מצב של תביעה מצידו של בנו, מארחת אותו בדירתה בגלל שאינו שלא יכול לגור בביתו עקב בעייה בתשתית החשמל. נוצר ביניהם קשר רומנטי ,כשברקע שיחות מדומיינות שלה עם רוחו של בעלה המנוח וילדיהם של השניים שתורמים את חלקם לסיפור. זה סימבולי שבסירטו האחרון של יהודה ברקן יש אלמנטים מסרטי הבורקס שאהבנו. השובבות, החוצפה החביבה, טוב הלב האנושי שמתחבר עם ממזריות, קשר רומנטי לא טיבעי בין גבר ואישה מרקעים שונים ,חיבור של צחוק עם עצבות. יהי זיכרו של האדם הנפלא הזה ברוך.
16/04/2021 09:40:08 | נצפה בטלוויזיה
6/10
580 ביקורת לסרט עוגה
מתנהל על מי מנוחות ללא מחץ. מונוטוני ללא פיקים וזה החיסרון הגדול. קלייר היא בחורה צינית ולא חברותית שעברה תאונה בעקבותיה סובלת מכאבים כרוניים. כחלק מהטיפול בבעיותיה, היא משתתפת בסדנת תמיכה בה חברי הקבוצה שותפים לאותן בעיות.לאחר שאחת מהחברות בשם נינה התאבדה, קלייר מוצאת דימיון בין המקרה הזה למה שהיא חוותה ויוצאת לפגוש את בעלה האלמן, שאיתו היא מפתחת קשר. קלייר מנסה לשמור על שפיותה בסיועה של עוזרת הבית הנאמנה שלה,אך הכדורים אותן נוטלת והחזיונות שלה בהן היא מתקשרת עם נינה מערערות את מצבה הנפשי. המצב הזה מחזיר אותה לטרגדיה האישית שלה שאליה אנו נחשפים לקראת הסוף. ג''ניפר אניסטון נהדרת כתמיד אבל לא בטוח שמתאימה לסוג כזה של סרטים. בלי קשר הסך הכל בינוני. ציון 6.5.
10/04/2021 08:58:40 | נצפה בטלוויזיה
7/10
579 ביקורת לסרט ביקור התזמורת
פשוט במובן החיובי. אין כאן ממש עלילה אלא מפגש מעניין של אנשים ממקומות שונים . סיפור שנמשך 24 שעות. שמיניית נגנים מצרים מתזמורת המשטרה מגיעה להופעה בישראל. כתוצאה מטעות בנווט, הם מוצאים עצמם בעיירה דרומית נידחת.כעת הם תקועים במקום ללא כסף ולעזרתם נחלצת דינה, בעלת מסעדה קטנה. היא נותנת להם לאכול ודואגת למקום לינה עבורם בלילה אצל חלק מתושבי המקום. קשר מיוחד נוצר בינה לבין תאופיק שהוא מפקד הלהקה. המסר הוא שלא משנה מאיפה באת ומאיזו תרבות, יש דברים שמהווים מכנה משותף לכולם.נושאים כמו מוסיקה, אהבה, משפחה וכו''.ממש לא סרט גדול אבל יש בו חן וכמה רגעים מצחיקים. ציון 7.5.
09/04/2021 18:40:40 | נצפה בטלוויזיה
8/10
578 ביקורת לסרט משפטו של טד בנדי
ללא פגמים אבל גם לא מתעלה לרמה יוצאת דופן.בסך הכל זורם היטב ומצליח לרתק את הצופה. סיפור אמיתי שמתרחש לכל אורך שנות ה-70. טד בנדי הוא גבר חתיך וצ''ארמר, פיקח וגם מניפולטור. הוא מכיר את ליז, אם חד הורית ושניהם נהפכים לזוג. תוך כדי לימודי המשפטים שלו, טד נעצר באשמת חטיפת ורצח נשים במספר מדינות בארה"ב. הוא כופר בהאשמות ומתכנן בריחות מהמעצר. באחת הבריחות הוא ממשיך לבצע את פשעיו ונעצר שוב. ליז מתפכחת ועוזבת את טד ולתמונה נכנסת אישה שמאוהבת בטד והיא תומכת בו לכל אורך משפטו, שמשודר חי בכל רחבי המדינה. טד מסרב לעיסקת טיעון שמציעים לו סניגוריו ומחליט לייצג את עצמו במשפט. בסיום אי אפשר להימנע מהמחשבה, שמה שבני אדם מציגים כלפי חוץ, לא בהכרח משקף את האמת לגביהם. הרע גובר על הטוב. היטיב לתאר זאת השופט לקראת הסוף. בקיצור, סרט טוב.
03/04/2021 09:22:53 | נצפה בטלוויזיה
6/10
577 ביקורת לסרט יציאה מלכותית
לאנגלופילים מושבעים ולאנשים נוסטלגיים. מי שלא שייך לאחת משתי הקטגוריות יכול לדלג. לילה אחד בחייהן של הנסיכות אליזבת שלימים הפכה להיות מלכת בריטניה, ואחותה מרגרט המצחיקונת. איך שמלחמת העולם השנייה מסתיימת והאופוריה משתלטת, יוצאות שתיהן מארמון בקינגהאם כשהן מסוות את זהותן האמיתית ,לחגוג ברחבי מרכז לונדון את ניצחון האנגלים על הנאצים. שתי האחיות מאבדות זו את זו ומתפצלות.אליזבת מכירה חייל שהיה טייס בזמן המלחמה ומרגרט מגיעה לכל מיני מקומות ופוגשת אנשים מפוקפקים. בין לבין הן גם נחשפות למה שחושב הציבור על בית המלוכה. לפני התחלת הצפייה חשבתי שהרעיון נחמד ,אבל הסרט לא עמד בציפיות. ציון 6.5.
02/04/2021 09:53:22 | נצפה בטלוויזיה
7/10
576 ביקורת לסרט פסטורליה אמריקנית
מפתיע לטובה. לאור הציונים הנמוכים באתי עם ציפיות נמוכות,אבל מסתבר שמדובר בסרט שהוא מאוד אנדרייטד.סיפור שמסופר על יד אדם שהכיר את הדמות הראשית. העלילה מתרחשת בשנות ה-50 וה-60 ובמרכזה משפחה בורגנית. האב היהודי הוא בעל מפעל לייצור כפפות, האם מלכת יופי לשעבר. לזוג נולדת ילדה שסובלת מגמגום. בהיותה נערה היא מצטרפת לתנועת המחאה כנגד מלחמת וייטנאם. לאחר שפצצה מוטמנת במשרד דואר ואדם נהרג , הבת מואשמת במעשה ונעלמת. המצב הזה מפרק את האידיאליה בין בני הזוג. בעוד האב מנסה במשך שנים לאתר את ביתו, מצבה המנטלי של האם מתדרדר. הסוף עצוב. אפשר לתמצת את הסיפור במילה אחת: "גורל". כלומר, שום דבר לא מובטח לנו בחיים. אדם שהיה לו את כל מה שגבר יכול לבקש, שזה הון פיננסי ואישה יפהפייה, בסוף מסיים את חייו כשהוא שבור לב. האווירה עם המוסיקה של השנים ההן יוצרות אותנטיות. ציון 7.5.
28/03/2021 10:40:12 | נצפה בטלוויזיה
7/10
575 ביקורת לסרט סדקים
מעניין. לא מדובר ביצירת מופת אבל היתרון כאן שלמרות אורכו הקצר, הסרט מעלה סוגיות שאנו עוסקים בהם הרבה. האם יחסי מין בין גבר לאישה שיש ביניהם יחסי מרות נחשבים לעבירה על החוק, סימביוזה בין תקשורת לגורמי אכיפת החוק, תרבות הטוקבקים ובית הדין של כיכר העיר ועוד. הכל קורה ביום אחד ומיוחד שמתחיל בבוקר ומסתיים בערב.עודד הוא פרופסור שעוסק במחקר שאמור לקבל פרס יוקרתי על עבודתו ובנו עומד להשתתף במשחק כדורסל חשוב. בבוקרו של היום הוא נקרא לתחנת המשטרה ואליה הוא מגיע יחד עם אישתו מירב. מסתבר שדוקטורנטית שלו לשעבר בשם נועה, התלוננה נגדו על כך שכפה את עצמו עליה מינית.לאחר עימות ביניהם במהלך החקירה ופגישה עם עורך דינו, עודד ומרב מתחילים לפתוח פצעים מהעבר, כשבו זמנית פרטי החקירה מודלפים לתקשורת שנכנסת לתמונה. המצב מתחיל לאיים על האידיליה ארוכת השנים של שני בני הזוג. גם נשאלת השאלה ,האם האמת היא הדבר היחיד החשוב או שיש דברים אחרים שלא פחות חשובים כמו שלמות המשפחה וטובת הילדים.אין כאן עלילה יוצאת דופן או משחק משובח במיוחד, אבל בהחלט שאלות שעולות לדיון.
27/03/2021 10:04:17 | נצפה בטלוויזיה
8/10
574 ביקורת לסרט מודי
בנוי נכון ומדוייק. מאופק יחסית ולא נסחף למלודרמתיות מיותרת וזה עומד לכף זכות. סיפור אמיתי משנות ה-50. מוד היא ציירת שסובלת מדלקת פרקים ומטופלת על ידי דודתה האנטיפתית, לאחר שאחיה מכר את בית הוריהם ועזב אותה. למרות נכותה, מוד היא אישה פיקחית ונחושה שרוצה לקחת את גורלה בידיה. היא מוצאת עבודה כעוזרת בית אצל אוורט, סוחר דגים גס רוח ומתבודד. מוד מתחילה לצייר על קירות הבית ולאחר מכן גם מציירת תמונות שאותם מוכרת ,תחילה ללקוחה קבועה של אוורט ולאחר מכן ללקוחות אחרים כולל סגן נשיא ארה"ב. כשאוורט ומודי מתחתנים, זה מהווה מקור נוסף של פרנסה עבורם. למרות אופיו הקשה של אוורט ויחסו הקשוח למוד, הקירבה אליה נוגעת בו ופותחת בו איזושהי סתימה. לקראת הסוף, מוד מגלה סוד מטלטל מהעבר הרחוק שמצטרף לסיום העצוב. מה שאני לוקח ,זה את היכולת של האדם לקבוע את גורלו. מגדירים "מזל" כהזדמנות שפוגשת מוכנות. זה לקח לכל אחד מאיתנו וחשוב להפנים את זה.חוץ מזה משחק טוב של שני השחקנים הראשיים, וגם הנופים היפים והפסטורליים תורמים את שלהם.
26/03/2021 10:21:52 | נצפה בטלוויזיה
6/10
573 ביקורת לסרט אישה צועדת קדימה
ההתחלה מבטיחה אבל ההמשך מאכזב. העלילה לא מצליחה לרתק ויש תחושה של סטגנציה ,למרות שמדובר בסיפור חשוב והיסטורי. זה הפספוס הגדול. קתרין וולדון היא אישה אלמנה וציירת בסוף המאה ה-19. היא עצמאית שלא נכנעת למוסכמות חברתיות ועושה דרכה מניו יורק מערבה כדי לפגוש אינדיאנים ולצייר אותם. שם היא פוגשת באחד המנהיגים שלהם, צ''יף כריזמטי שלא מוכן להיכנע בפני השלטונות. תוך כדי שהיא נחשפת לעוול שנעשה להם על ידי האדם הלבן ובעיקר לגזילת אדמותיהם. ההזדהות שלה עם מאבק האינדיאנים וההתאהבות שלה בצ''יף מעמידים אותה בסכנה. הסוף חזק ,אבל זה מעט מידי ומאוחר מידי. ציון 6.5.
19/03/2021 09:44:28 | נצפה בטלוויזיה
8/10
572 ביקורת לסרט חלום אמריקאי
הגרוב סבבה אבל הסרט ארוך מידי. אווירה נהדרת,דמויות צבעוניות,שחקנים טובים, וגם עלילה מעניינת אבל לעיתים יש תחושה של העמסת יתר והיה רצוי לחסוך מאיתנו סצינות מסויימות. סוף שנות ה-70 בניו יורק. ארווינג רוזנפלד הוא בעל רשת של מכונים לניקוי יבש של בגדים שמכיר את סידני, שהיא חשפנית לשעבר. למרות שארווינג נשוי וגם מגדל את בנה של אישתו מנישואין קודמים, הוא מתאהב בסידני .כדי להשיג כסף קל, הם מתחילים לעסוק בהונאות שקשורות למתן הלוואות. לאחר מעצרם על ידי סוכן FBI אמביציוזי, הם נאלצים לשתף איתו פעולה בהפללה של פוליטיקאים מושחתים. עם אחד מהם ארווינג מפתח יחסי חברות. העניינים מסתבכים עוד יותר כאשר המאפיה נכנסת לתמונה. בסוף יש טוויסט מעניין ומסתבר שאירווינג הוא קצת יותר מאשר סתם רודף בצע. המוסיקה היפה של התקופה המתנגנת ברקע פה ושם גם תורמת לחושת האותנטיות, בנוסף לתלבושות ולתסרוקות מאז.
13/03/2021 10:19:48 | נצפה בטלוויזיה
6/10
571 ביקורת לסרט בית המזימות
אכזבה. גם פריק כמוני של מותחנים בסגנון אגתה כריסטי לא התרשם. איטי מידי ומגזים בדיאלוגים מעייפים.בשנות ה-50, בלש שמילא בעבר תפקיד בשירות משרד החוץ הבריטי וכיום הוא בלש פרטי, נפגש עם אישה שאיתה ניהל רומן בעבר. היא נכדתו של איל הון ממוצא יווני שנמצא מת באחוזתו והיא חושדת שנרצח. כאן הבלש נכנס לתמונה ופוגש את כל בני המשפחה שכל אחד מהם מלא באגו ולא נוח לבריות. כמיטב המסורת, לכולם מניע לרצח. אחרי החקירה עוקב בכיר מהסקוטלאנד יארד שהכיר את אביו של הבלש.מיהו הרוצח? מהסרטים הפחות טובים בז''אנר שיצא לי לראות. ציון 6.5.
12/03/2021 09:34:39 | נצפה בטלוויזיה
6/10
570 ביקורת לסרט קוד האומץ
אותה גברת בשינוי אדרת.אותו שטאנץ של אקשן שעליו מלבישים עלילה מופרכת. ג''ו חי עם אישתו וביתו במקום שקט ופסטורלי ואיתם מתגורר אביו המבוגר שמפתח מחלת דמנציה. כנופיית סוחרי סמים שהחביאה חומר בביקתה השייכת לג''ו מגיעה למקום בזמן שג''ו ואביו נמצאים בבקתה. מתפתח עימות לחיים ומוות ומה שהעבריינים לא לוקחים בחשבון זה שג''ו הוא לוחם ללא חת בעל ניסיון קרבי וגם אביו אינו קוטל קנים למרות גילו ומצבו. נותן ציון 6.5 בזכות הצילום והנופים המושלגים,אחרת היה נמוך יותר.
06/03/2021 09:35:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
569 ביקורת לסרט השוד המתוחכם
מצחיק פה ושם. מצד אחד לא מדובר בלהיט אבל מצד שני קצת אנדרייטד. שלושה שומרים מבוגרים במוזיאון שכל אחד מהם נקשר ליצירת אומנות אחרת. האחד מאוהב באישה צעירה ויפה שמוצגת על גבי תמונה והוא מפנטז שהיא בת זוגו, בעודו נשוי לאישה מעצבנת ובלתי נסבלת. האחר חובב חתולים ויש לו אובססיה לתמונה בה הם מופיעים. השלישי חובב פיתוח גוף ומפתח פטיש כלפי פסל שמאדיר את חוסנו של הגוף הגברי. כאשר נודע להם שכל התערוכה נודדת למוזיאון בקופנהגן שרכש את היצירות, השלושה רוקמים תכנית להחליף אותן בהעתקים ולגנוב את המקוריות.סרט קצר עם הומור לא רע בכלל ושחקנים טובים.
05/03/2021 19:25:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
568 ביקורת לסרט הטעות הגדולה
הרעיון מעניין אבל הביצוע ככה ככה. סרט שלא חף ממגרעות אבל יש בו גם חן מסויים ומסר חשוב.דיוויד עובד כנהג משאית באיטליז המשפחתי. הוא חי חיים די אפורים ללא משמעות ובנוסף גם נקלע לחובות כספיים.למרות החסרונות שלו, לדיוויד יש לב ענק. שני דברים קורים במקביל: בת זוגו מגלה לו שהיא בהיריון. הדבר השני , מסתבר שבעבר הרחוק תרם זרע המון פעמים ומתרומות אלו נולדו לו 533 ילדים. העניין הוא שכעת חלקם מגישים תביעה לבית המשפט כדי שזהותו תיחשף. חברו של דיוויד שהוא עורך דין לא הכי מוצלח, מציע לו תביעה נגדית נגד המרפאה שהפרה את הסכם הסודיות איתו ופירסמה את הכינוי איתו הוא נרשם. בינתיים דיוויד מתחיל לפגוש את ילדיו ללא ידיעתם שהוא האבא וגם מסייע להם בבעיותיהם. כל ילד עם הסיפור והשריטות שלו. כמה רגעים מרגשים עם אחד הילדים שהוא משותק. בסוף דיוויד יאלץ לבחור בין הכסף לבין חשיפת זהותו. מין חצי קומדיה וחצי דרמה. בשורה תחתונה שווה צפייה.
05/03/2021 09:59:57 | נצפה בטלוויזיה
8/10
567 ביקורת לסרט הפרקליטה
מעורר השראה ומוגש נהדר. קשה למצוא מה לא טוב בסיפור כזה מיוחד ומרגש שמוצג על ידי שחקנים מעולים,עם קצב טוב ובלי סצינות מיותרות. אהבה שאינה יודעת גבולות מצד אחות לאחיה.בטי אן וקני גדלו כאחים בתנאים קשים אצל משפחות אומנות. לאחר שקני מורשע בגין רצח ונשפט למאסר עולם, אחותו בטי אן שהיא חסרת השכלה ובטוחה בחפותו, הולכת ללמוד משפטים רק כדי לייצג אותו ולשחררו מהכלא. בטי אן משלמת מחיר אישי כבד כאשר בעלה נפרד ממנה ושני בניה הולכים לגור יחד איתו. חוץ מזה היא מתמודדת מול מערכת אכיפת חוק דורסנית ומושחתת. בעזרת חברה לספסל הלימודים, עם נחישות ללא קץ ומעט מזל, היא מצליחה להשיג ראיות שיזכו את אחיה.העין לא נשארת יבשה בסוף.יש כאן ביקורת על המערכות שאחריות על עשיית הצדק ועל עוותי דין שנעשים ברשעות, כנגד חפים מפשע שחייהם וחיי משפחתם נהרסים. נושא שראוי לדיון ולטיפול.
27/02/2021 09:59:40 | נצפה בטלוויזיה
7/10
566 ביקורת לסרט הג'וב הצרפתי
סביר במסגרת גבולות הגזרה. אקשן לא רע בתוך עלילה פשוטה ובנאלית. כייס אמריקאי בפריז ש"סוחב" חבילה ובה פצצה שלאחר מכן מתפוצצת הורגת אנשים. כשהוא מבוקש ונרדף על ידי המשטרה המקומית הוא נאלץ לשתף פעולה עם סוכן CIA קשוח בחקירת הארוע ומציאת האחראים.הדרך תוביל אותם עמוק לתוך הצמרת של המשטרה הצרפתית ,שם ישנם שוטרים מושחתים שזוממים לזרוע אנרכיה בציבור לטובת בצע כסף. הסרט קצר עם קצב טוב ולא סובלים בו.
26/02/2021 19:16:24 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Wrath of Man1שומר טינהציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 4.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט