אני לא מאמין, אני רובוט?! | ביקורת סרט

תמונת כתבנתן ליכטר על "

אני לא מאמין, אני רובוט?!

" - "סרט מדע בדיוני בוסרי עם ליהוק, משחק ובימוי גרועים"
OMG I am a Robot
ביקורת

אני לא מאמין, אני רובוט?! | OMG I am a Robot

מאת נתן ליכטר | מבקר וכתב קולנוע ז'אנר מדע בדיוני שחקנים יותם ישי, הילי ילון , צחי גראד , דרור קרן , יוסי מרשק , נלי תגר , ליאור דובדבני , אילן קובץ' , רוב שניידר | במאי/ת: טל גולדברג, גל זלזניאק
ציון המבקר
"כישלון אפי"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.1/10
נהוג לחשוב שאחד הגורמים המכשילים את התפתחות ז'אנר המדע הבדיוני בקולנוע הישראלי הוא דלות התקציב. גם על ז'אנר סרטי האימה הישראלי שלא היה קיים עד לפני כמה שנים ניתן היה לחשוב באופן דומה, אבל אז הגיע "מי מפחד מהזאב הרע" והוכיח שלא בתקציב מצוי הפתרון, אלא בתסריט, הליהוק והבימוי. כאשר השילוש הקדוש הזה מגיע לשיאו, הסרט יכול לא רק להצליח בארץ אלא גם לזכות בהערכה ברחבי העולם."אני לא מאמין, אני רובוט?!", סרטם של הבמאים טל גולדברג וגל זלזניאק, הוא דוגמא הפוכה למקרה זה. העובדה שז'אנר הסרט הוא קומדיית מד"ב משמשת את יוצריו כעלה תאנה המחפה על האפקטים הגרועים ודלות התקציב. הסרט משדר; אנחנו יודעים שהאפקטים שלנו גרועים, אבל בואו לא ניקח את עצמנו ברצינות כי זאת קומדיה שטותית בשביל הכיף. הבעיה היא שהקומדיה רחוקה מלהיות מצחיקה. חבל שהם לא חיפו על האפקטים הגרועים בעזרת תסריט ובימוי טובים. זה היה יכול להיות עלה תאנה הרבה יותר מוצלח.
גולדברג וזלזניאק מייעדים את הקומדיה לנוער. גיבור הסרט הוא דני (יותם ישי) נער שליבו נשבר לאחר שחברתו, נועה (הילי ילון), החליטה להיפרד ממנו. על הדרך הוא מגלה להפתעתו הרבה שהוא רובוט. העלילה מסתבכת כאשר מסתבר שחברתו לא רק עזבה אותו אלא גם נחטפה. הוא נעזר בגולדשמיט (צחי גראד) בעל תאגיד רובוטיקה ומגלה את האמת על עצמו.גולדברג וזלזניאק מושפעים משני מקורות ברורים: הראשון הוא סרטיו של פול ורהובן ("זיכרון גורלי" ו"רובוקופ") השני הוא "האקסים של החברה שלי" הידוע יותר בשם "סקוט פילגרים נגד העולם". על אף ההשפעות החיוביות הללו, התוצאה היא חסרת כל הגיון. הסרט הולך והופך ליותר מגוחך ואבסורדי מרגע לרגע. לא רק שאין בו שום דבר הגיוני, אלא שאין בו שום דבר מקורי. "אני לא מאמין, אני רובוט?!" מורכב משאריות של סרטי מדע בדיוני. כסרט בפני עצמו אין לו כל זהות וסגנון משלו.מבחינת התסריט מדובר בסרט כושל. הוא נכשל גם מבחינת הליהוק. אינה בקלמן (פליטת "הישרדות") בתפקיד מאיה, שותפתה לדירה של נועה, מספקת משחק יבש והילי ילון, למרבה האירוניה, מספקת משחק רובוטי. בנוסף, מה שאמור היה להיות הגימיק של הסרט מסתבר כאכזבה: הפרסום מבטיח את רוב שניידר כרובויוסף, אך הוא מופיע בסרט בקולו בלבד כסוג של R2d2 חרדי. בסופו של דבר, מי שגונב את ההצגה על אף הליהוק ותסריט הכושל הוא דרור קרן בתפקיד דמיטרי שמצליח לחקות אב בית רוסי בצורה אמינה ומשכנעת, אך הדיאלוגים המגוחכים מכשילים גם אותו בסופו של דבר בדיוק כמו את צחי גראד.בתום הצפייה חיכיתי לשמוע את תגובות בני הנוער שגדשו את האולם. אחד מהם טען שזה היה סרט הכי גרוע שהוא ראה בחייו. אחר אמר שהוא סבל מכל רגע. "אני לא מאמין, אני רובוט?!" רחוק מלהיות הסרט הכי גרוע אי פעם אבל אין ספק שמדובר באחד הסרטים היותר גרועים בהיסטוריה של הקולנוע הישראלי.
אני לא מאמין, אני רובוט?! (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) נתן ליכטר | מבקר וכתב קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אני לא מאמין, אני רובוט?! - ביקורת גולשים / תגובות
שם: מור רזגיל: 1311/02/2016 16:31:05
3/10
בהחלט נמצא ברשימת עשרת הסרטים הישראלים הגרועים שלי !!! רוב השחקנים נחמדים, הפס-קול מושלם והצילום נהדר אבל קטעי האקשן גרועים, הבדיחות עלובות, האפקטים על-הפנים והתסריט והעלילה אידיוטיים. בקיצור, השקעת הצוות בסרט לשווא !!!
שם: weגיל: 1605/09/2015 17:57:37
2/10
סרט נוראי. צחקתי כמעט כמו שצחקו בשואה. באמת שהייתי מעדיף לדפוק תראש בקיר בזבוז של זמן מהחיים שלי
שם: ביימקסגיל: 1025/08/2015 09:57:52
7/10
אני לא מאמין,אני רובוט הוא סרט מצחיק אבל לא כמו הטריילר. אני לא אומר שהסרט הזה לא מצחיק אבל הוא מצחיק כמו הטריילר. אני חושב שהסרט נחמד ולא יותר מזה. למי שלא אוהב סרטים ישראלים,אידיוטים כמו הסרט הזה עדיף לו לא ללכת.
ביקורות נוספות של סרטי מדע בדיוני
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט