נפלאות החושים | ביקורת סרט

תמונת כתבדין קליין על "

נפלאות החושים

" - "סיפור שיכול היה באמת לרגש אם לבמאי היה אכפת מהדמויות"
Le Gout des Merveilles
ביקורת

נפלאות החושים | Le Gout des Merveilles

מאת דין קליין | מבקר קולנוע ז'אנר זר שחקנים וירז'יני אפירה, בנז'מין לאוורן, היאם עבאס | במאי/ת: אריק בנאר
ציון המבקר
"מתקתק וצפוי"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.8/10
לואיז, אלמנה צרפתייה ונאה מוכרת את מרכולתה בשוק האיכרים המקומי אך היא לא באמת שייכת לקהילה הזו. לקוחה בגיל העמידה מעירה ללואיז על האיכות של האגסים, שלא משתווים לסטנדרט הגבוה שבעלה המנוח הציב ונותר לה רק לקבל את הביקורת בהכנעה. ראשה של לואיז טרוד במחשבות רבות: יש לה בבית בת מתבגרת ובן צעיר, היא חייבת כסף לבנק והנחלה המשפחתית שהייתה שייכת לבעלה עלולה להילקח ממנה, וחבר המשפחה שרוצה לעזור לה לוטש עיניים לא רק לשטחים שבבעלותה אלא היה רוצה גם לכבוש את ליבה.לכן זה לא פלא שבדרכה הביתה דעתה מוסחת והיא פוגעת בפייר, בחור צעיר בלבוש מחוייט שצץ משומקום ונראה תלוש מהסביבה החקלאית הפסטורלית. לואיז המבוהלת אוספת את הבחור המשונה לביתה כדי לטפל בו, היא איננה יודעת שפייר הוא זה שיעזור לה ולמשפחתה.
כפי שמשתמע מתיאור הסרט, "נפלאות החושים" הוא סרט מתוק ומקסים ושובה לב אך גם שם זה נעצר. אריק בנאר מביים סרט שהוא כמו מאפה אוורירי מלא בסוכר אך חסר ערך תזונתי ואינו משביע בכלל. ישנם צילומים יפים אך הם מתארים יופי כפרי וטבעי בצורתם הבנאלית ביותר -אם זה ידיים העוברות על עשבים ברוח עדינה או עוגת אגסים מהבילה וריחנית היוצאת מהתנור. הסרט נראה לפעמים כמו פרסומת המייצגת קלישאות של חיים פשוטים - דבר החותר תחת הניסיון ליצור איזושהי דרמה הנוגעת לתחלואי החיים בכפר במקרה של לואיז או אפילו חיים עם תסמונת המקשה על מגע אנושי כמו במקרה של פייר, במהלך הסרט מתבהר שיש לו אספרגר וזה מסביר את התנהגותו.אמנם ללואיז יש בעיות כלכליות, ילדים שגדלים בצל מות אביהם והיא עדיין לומדת את רזי העבודה החלקאית אך מסתבר שכל מה שהיא הייתה זקוקה לו זה בעצם בחור צעיר עם אספרגר שיעזור לה עם הצרות שלה ואולי אפילו יהיה לה לבן זוג.זהו סרט שלא יוצא מהקווים ולא מתעמת ברצינות עם שום סיטואציה דרמטית. אמנם אין ציפייה שהסרט יחרוג מהכללים אך גם הדרך אל עבר הסוף הטוב שסוגר את כל הקצוות יכולה להיות מעט אמיצה יותר. מתחת להררי המתיקות מסתתר סיפור אהבה מעט בלתי אפשרי בין אישה חזקה שהחיים עימתו אותה עם אובדן וקשיים לבין גבר מוכשר, רגיש ויוצא דופן שלא באמת מסוגל להכיל את המורכבות הטמונה באישה שמולו אך עדיין מסוגל להיות מאוהב בה. אך הדמויות לא באמת מעניינות את הבמאי והסרט לא מאפשר לשום דבר פעוט כמו רגש להפריע לו לספר סיפור בנאלי ולהמשיך לדהור קדימה אל עבר הסוף הצפוי.
נפלאות החושים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) דין קליין | מבקר קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
נפלאות החושים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: נורגיל: 5215/04/2017 23:12:40
10/10
סרט נפלא שמעורר את החושים. סיפור רגיש על רקע של נופיה וטעמיה המדהימים של צרפת.
שם: גלעדגיל: 3826/01/2017 20:45:46
9/10
סרט מקסים ואנושי שעובר בכיף.
שם: ברגיל: 2114/01/2017 17:59:31
8/10
סרט צרפתי יפה ומרגש, משחק מצוין , נופים מרהיבים וצילומים מקסימים. מעלה נושא חשוב אודות האספרגר וחושף בפנינו עולם קצת אחר ושונה מנקודת מבט חיננית ומיוחדת. העלילה עצמה לא מורכבת מידי או מעלה איזשהן סוגיות , היא סתמית אבל זה גם מה שיפה בה.
ביקורות נוספות של סרטי זר
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט