משמורת | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

משמורת

" - "מטריד ומעורר מחשבה"
Custody
ביקורת

משמורת | Custody

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר זר שחקנים לאה דרוקר, דניס מנושה, תומא זיוריה, מתילד אונבו | במאי/ת: קסאבייה לגראן
ציון המבקר
"אגרוף לפנים"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6.9/10
לא הכרתי את היוצר קסאבייה לגראן, אבל אחרי שצפיתי ב"משמורת", סרט האימה שלו במסווה של דרמה משפטית, אני משתוקק לצפות בעוד סרטים שלו. לגראן פועל בטריטוריה של האחים דארדן הבלגים ומציג את אנשי הצווארון הכחול, שחיים את חייהם האפורים ומתמודדים עם קשיים בלתי אפשריים. במקרה של הסרט "משמורת" מדובר על ילד בן 12 שהוריו נאבקים עליו ועל מי שיטפל בו.הסרט מתחיל בדיון משפטי נוקב שבו האב והאם מאזינים לשופטת שדנה בעדויות של הילדים ובמיוחד של הבן הצעיר כנגד אביו. האב התמים למראה מציג באמצעות עורכת הדין שלו תמונה שונה לחלוטין וטוען כי זו האם שמסיתה את ילדיו כנגדו. האם מדובר במשפט שלמה? האם זהו מצב קלאסי של הוא אמר/היא אמרה?
בעידן שבו כל זוג שלישי או רביעי בחברה המערבית צפוי להתגרש, נושא הגירושין ותוצאותיו במיוחד כלפי בני הזוג זכה לייצוג נרחב על מסך הקולנוע בין אם באופי קיטשי ומבודח כמו ב"גברת דאוטפייר" או רגיש כמו ב"קרמר נגד קרמר". לגראן מנהל את סרטו בתחכום ואף בערמומיות, לאט לאט הולכת ומתבהרת התמונה הקשה והלא נעימה בעליל בפני הצופה שמרגיש איך הוא נשאב לתוך סרט אימה שסופו צפוי וידוע מראש.דוגמה נהדרת לאפלה שיורדת על הסרט אט אט היא סצנה מדהימה במסיבת יום ההולדת ה-18 של הבת שבה בני הזוג רבים. היא שרה שיר רוק רועש ואמורה להיות עולזת ושמחה כשחברה לצדה, אולם עיניה מביעות עצב שלא נגמר והדיסוננס הזה שורט את הצופה שעוד מחכות לו דקות הרבה פחות סימפטיות לקראת הקרשנדו של סוף הסרט שיותיר אתכם חסרי נשימה.לאה דרוקר ודניס מנושה מפליאים בתפקידיהם כזוג ההורים המתקוטטים על ילדיהם. כשהאורות נדלקו באולם, התקשיתי לקום ולצאת. הסרט שאב אותי לתוכו וסרב להרפות וטלטל אותי עוד ועוד. "משמורת" היא יצירה יוצאת דופן שראויה לכל המחמאות.
משמורת (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
משמורת - ביקורת גולשים / תגובות
שם: ליאורהגיל: 6114/12/2018 00:08:44
9/10
סרט חזק!שמעלה את בעיית האלימות נגד נשיםבמשפחות...ואיך לרוב הילד הוא הכדור של ההורים...קשה ומציאותי. ממליצה!
שם: רחליגיל: 6722/11/2018 22:00:45
8/10
כמעט מיד ברור שהסרט אינו קל לצפיה ולא נועד לכל אחד.זוג המתגרש ומעמיד את ילדיו ככדור משחק ביניהם כששניהם דורשים משמורת בלעדית.מהר מאוד הסרט גולש לאלימות מילולית ופיזית וכרגיל הילדים משלמים את המחיר. קשה שלא להשוות זאת למצב בארץ כשבכל חודש אנו שומעים על רצח אשה על רקע גירושין ושליטה,כך שהסרט מאוד ריאליסטי ועשוי היטב.כדאי לראות, אך שוב אינו מיועד לכולם
שם: בנציגיל: 6820/11/2018 13:13:58
3/10
הסרט כלל לא מצא חן בעיני. הוא שגרתי, צפוי וחסר כל ערך מוסף. השופטת פוסקת בנושא משמורת מבלי לשמוע את רצון הילד ובהתעלם מדבריו שבכתב מצב שאינו מקובל היום. על הטעות הזו נבנה ההמשך חסר המקוריות. משחק סביר אך העלילה משעממת ואיטית. אין בסרט שום חידוש או בשורה. משעמם.
ביקורות נוספות של סרטי זר
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט