אל תשכחי אותי | ביקורת סרט

תמונת כתבנמרוד שובל על "

אל תשכחי אותי

" - "מון שביט גורמת לסרט להמריא"
Don't Forget Me
ביקורת

אל תשכחי אותי | Don't Forget Me

מאת נמרוד שובל | כתב ומבקר קולנוע ז'אנר קומדיה שחקנים ניתאי גבירץ, מון שביט, כרמל בתו, לב קרת, רונה ליפז מיכאל, עילם וולמן, טל ברקוביץ, תום יער | במאי/ת: רם נהרי
ציון המבקר
"מקורי ובועט"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8/10
הבמאי רם נהרי, שביים את הסדרה "אהבה זה כואב", מציג את סרט הביכורים שלו באורך מלא. סרט שנולד מתוך עבודתו בסדנת משחק, עם שני השחקנים הראשיים שחקרו ובנו איתו את הדמויות המבוססות על מקרים אמיתיים. הסרט נפתח ברצף של קטעים "משוגעים" המציגים את כל הדמויות שעומדות להשתתף בו. אנו עדיין לא יודעים מה עומד לחבר בין הדמויות השונות, אך כבר מההתחלה ניתן להבין שמדובר בקפיצה חופשית לאגם של דעות שונות בחברה הישראלית.העלילה מתחילה באופן מסורבל, מה שמדגיש את הפלונטר של הדמויות הראשיות מול חברה קשוחה שאיננה מוכנה לקבל את מי שאינו מתיישר לצורתה. המקומות והדמויות מתבהרים בהמשך. הצופים מתלווים לזוג חריג, ניל ותום, המחליט לצאת למסע ספונטני שיש בו מעין אווירת שיכרון חושים. דמותו של המוזיקאי ניל מגולמת על ידי ניתאי גבירץ, שגם כתב את התסריט ומוכר מהסרט ״כנפיים שבורות״. לדמות זו לוקח זמן להתפתח, ניל נראה כאדם חלול ומרחף לאורך חלק נכבד מהעלילה, אך משלב מסוים הוא מפתיע לטובה, ודווקא אז הרחפניות הזו משחקת לטובתו.
התסריט שהשחקן כתב עבור עצמו לא נותן לו מספיק מקום להיפתח עד אותו שלב. מון שביט שמגלמת את תום היא נהדרת: תום מניחה על השולחן באופן גלוי את מחשבותיה האינטימיות והלא קלות לעיכול, ופועלת כיצד שמתחשק לה כל עוד יש לה ברירה. ניל הוא ככל הנראה האדם הראשון שלא שופט את תום על התנהגותה החריגה ועל החלטותיה הפזיזות, ואפילו משתף איתה פעולה.שילובה של תום יער המוכרת כקומיקאית מפחית מעט מאמינותו של הסרט וטוב שהיא בולטת רק בתחילתו של הסרט ולא מעבר לכך. היא לא מצליחה להשתלב בנוף הסרט, כפי שהצליח לדוגמה השחקן יעקב כהן ב"פיגומים" למרות היותו קומיקאי מוכר. הסרט איננו זורם מבחינת הקצב שלו, רגעים מסוימים בו נמשכים יותר מהנדרש והיה רצוי לוותר עליהם לטובת התמקדות בדמויות המרכזיות והיכרות עמוקה יותר שלהן.בסרט ישנם תקריבים רבים שבמקרים מסוימים תורמים להגברת הריגוש מהסיטואציות ובמקרים אחרים מרגישים מיותרים. לעיתים קרובות הפריימים אינם ממוקדים באובייקטים המרכזיים שבהם, מה שמגביר את תחושת הבלבול והזרות של הדמויות.ישנן סצנות לא פשוטות לצפייה, שגם כשהן כביכול מרומזות הן מאוד בוטות וזה כולל מילות שנאה חריפות שחודרות מתחת לעור, ומיניות גסה ואלימות שלא מאפשרות לשבת בנינוחות. בסצנה בבית הוריה של תום, האם (רונה ליפז מיכאל) חושפת תסמיני טראומה מהשואה שהיא אימצה באופן אישי, המוכיחים כי פגועי נפש אינם תמיד מאובחנים או מטופלים במוסדות סגורים. במקרה אחר, תום מביעה סלידה מהעולים מרוסיה, באותם רגעים ישנה דממה בקרב הצופים שמוכים בתדהמה מהתבטאויות שכבר כמעט ולא שומעים ברחוב הישראלי. הדיאלוגים כתובים היטב באופן אמין ומתאימים את עצמם לסגנון של כל אחת מהדמויות.הסרט אינו עובד לפי כללים מוכרים וברורים, הוא לא צפוי וזו נקודה חזקה בו. ברגע שהעלילה מתבהרת, הוא מצליח לטלטל, לעיתים בטבעיות ולעיתים באופן מאולץ ומלאכותי, וסוחף איתו את הצופים שמרותקים לסיפור ושואלים את עצמם מה יהיה הצעד המפתיע הבא של הזוג המשונה. הסרט מזכיר שלאהבה יש הרבה צבעים ושאין לה חוקים. למרות הבלבול המכוון בסרט, הוא מלא ברגעים מרגשים שנותנים לעיתים מעין אגרוף בבטן ומומלץ לצפות בו.
אל תשכחי אותי (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) נמרוד שובל | כתב ומבקר קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אל תשכחי אותי - ביקורת גולשים / תגובות
שם: אילגיל: 3322/06/2019 21:58:29
9/10
סרט מרגש נורא , מצולם טוב וערוך טוב, השחקנית הראשית פשוט מדהימה, מחזיקה את כל הסרט, מאוד אהבתי שהסרט לא מתחנף לאיש ופשוט בפנים . הוא גם לא מייגע כמו הרבה סרטים אחרים שכביכול אישיים למרות שבקלות היה יכול להפוך לכזה . יש בו רגעים מצחיקים נורא. אחד הסרטים הכי טובים שראיתי בשנים האחרונות נורא נגע בי ואני חושב עליו כבר כמה ימים . לכו לראות
שם: Talisגיל: 4421/06/2019 14:27:45
5/10
סרט קשה מאוד, על גבול המדכא, בלי אף דמות מעוררת הזדהות. באתי עם ציפיות גבוהות, ראיתי את הבקרוב, אוהבת סרטים ישראליים ואת רם נהרי. אבל התאכזבתי ממש. סרט שלא הצליח לגעת בי.
שם: ברברה טביבגיל: 6516/06/2019 23:16:07
7/10
נכון מאוד, לא סרט שגרתי אבל לא סרט WOW. אפשר ליראות. סרט קצת עצוב.
ביקורות נוספות של סרטי קומדיה
יום הכן Yes Day חדש 2021
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט