אדון איברהים | ביקורת סרט

תמונת כתבאלון רוזנבלום על "

אדון איברהים

" - "יש משהו קסום 'באדון אברהים', סרט שלוקח את הצופה למסע של אהבה, אבהות ודרך חיים. עומר שריף חוזר לקולנוע בתפקיד רגיש ומרגש אבל התגלית הגדולה היא ללא ספק הנער פייק בולנז'ה שיגרום לכם, לא אחת, להזיל דמעה."
Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran
ביקורת

אדון איברהים | Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran

מאת אלון רוזנבלום | מבקר קולנוע | כתב ז'אנר זר שחקנים עומר שריף, פייר בולנז'ה, ז'ילבר מלקי, אזאבל אדג'אני | במאי/ת: פרנסואה דופיירון
ציון המבקר
"יש משהו קסום 'באדון אברהים', סרט שלוקח את הצופה למסע של אהבה, אבהות ודרך חיים. עומר שריף חוזר לקולנוע בתפקיד רגיש ומרגש אבל התגלית הגדולה היא ללא ספק הנער פייק בולנז'ה שיגרום לכם, לא אחת, להזיל דמעה."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.2/10
"אדון איברהים" הוא סרט שמספר על יחסם של מומו, בחור יהודי צעיר, ומר איברהים, מוסלמי שמנהל חנות מכולת באחד הפרברים הקטנים של פריז אי שם בשנות השישים. למרות שעלילת הסרט היא לא משהו שלא נראה בקולנוע בעבר, מצליח הבמאי פרנסואה דופריין לסחוף את הצופה למסע התבגרות מרגש שמתחיל בפריז ומסתיים בטורקיה.בשנות הששים פריז הייתה כמרקחה אחת גדולה. על רקע זה, בשכונה של מעמד הפועלים, שתי דמויות שונות בתכלית – נער יהודי ומוסלמי מבוגר – מפתחים ידידות שובת לב. את מואיז (או מומו) אנו פוגשים בעודו חי עם אביו למרות שההרגשה היא כי הוא למעשה יתום. אביו על סף התחפרות פנימית המובילה אותו לדיכאון נפשי עמוק, מגלה מעט מאד עניין בבנו. הידידות הבודדות של מואיז הן הזונות המציעות את מרכולתן תחת חלון ביתו, ומתייחסות אליו בחמימות רבה. מומו קונה את מצרכיו מחנות המכולת השכונתית, מקום צפוף וחשוך המנוהל על ידי איברהים, גבר שקט וחם שמזהה את מצוקתו של מומו. הקשר בין מומו למר איברהים הולך ומתהדק, לאחר שמומו ננטש ע"י אביו, ואיברהים הופך לדמות האב שכה חסרה למומו בחייו.
למרות שעומר שריף הוא השם הגדול של הסרט, אחד הכוכבים הוותיקים של הוליווד ובכלל, את ההצגה גונב ממנו הנער פייר בולנז'ה שיגרום לכם להתאהב בו מהפריים הראשון בו הוא מופיע. הנער היפה והמוכשר הזה לוקח על עצמו את התפקיד הראשי והמרכזי של הסרט ומצליח.בסרט קטעים משובבים, בייחוד אלו המתארים את מפגשו הראשוני של מומו עם זונות הרחוב החביבות. קטעים מרגשים עד דמעות (לאחר שאמו עזבה אותו מגלה מומו כי גם אביו נוטש אותו בפתאומיות). ומשפטים חכמים, רובם מפיו של עומר שריף, שייתנו לחלק מאתנו תובנה חדשה לחיים.אומנם אין זה הסרט הטוב ביותר שמוקרן בעיר בימים אלו, אבל זה בהחלט אחד הסרטים המרגשים שמוקרנים כעת בבתי הקולנוע.לסיכום: "אדון איברהים" הוא מסע נוסטלגי לתקופה וערכים שלא קיימים. משחק מצוין של עומר שריף והתגלית, הנער, פייר בולנז'ה. מצחיק, חכם ומרגש, הכינו את הממחטות.
אדון איברהים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) אלון רוזנבלום | מבקר קולנוע | כתב - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אדון איברהים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: איילתגיל: 3517/06/2004 14:31:54
8/10
בתור מי שצפתה בהצגת היחיד של סוהיל חדד במסגרת תיאטרונטו בתיאטרון הבימה, ורק אחר כך צפתה בסרט - אני יכולה לומר שזה סרט קטן עם שחקנים גדולים,מאוד חביב, מאוד מעניין, ובקיצור - הנאה גדולה.
שם: רומן קרופניקגיל: 2506/03/2004 21:21:44
6/10
סרט צרפתי, על ידידות בין נער יהודי לישיש מוסלמי. לדעתי הסרט הינו פיספוס עצום,הסרט מעביר המון אווירה (שימו לב לפסקול האסקימו לימון), הצבעים משגעים את העין ... עד כאן נפלא. אבל היכן הדמויות? היכן העלילה? היכן העומק? היכן הסיפור? וכשהנער והישיש יוצאים למסע עם המכונית האדומה יורד המסך על הסרט הזה. בקיצור לא משהו.
ביקורות נוספות של סרטי זר
ג'ירפה Beanpole חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט