נסיעה טובה | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

נסיעה טובה

" - "איזבל אדג'אני בהופעה קומית מרהיבה, בסרט מוצלח לקיץ."
Bon Voyage
ביקורת

נסיעה טובה | Bon Voyage

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר זר שחקנים איזבל אדג'ני, ג'רארד דפרדייה, פיטר קויוטה, גרגורי דרנגר, איוואן אטל, וירג'ין לדויאן | במאי/ת: ז'אן פול ראפניו
ציון המבקר
"איזבל אדג'אני בהופעה קומית מרהיבה, בסרט מוצלח לקיץ."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6/10
נכון, מדובר בסרט צרפתי, ועוד סרט תקופתי המתרחש ערב פלישת הגרמנים לפריז, אבל זוהי קומדיה עם נגיעות סאטיריות לצד רגעי סלפסטיק והופעה קאמפית מצחיקה עד דמעות של איזבל אדג'אני, כאילו זה עתה יצאה מסרט אילם.יוני 1940, אנשי החברה הגבוהה - עיתונאים, פוליטקאים וכל מי שיכול להרשות לעצמו, נמלטים מפריז לעבר בורדו. על רקע תחילת הפלישה, מה שמעניין את השמנה והסלתה הם בגידות, תככים ומשחקי כוח. שקועים כל כך בהידרדרות המוסרית שלהם הם לא מבחינים עד כמה הם מגוחכים ונלעגים ובחוסר ברירה נכנעים לגרמנים.
העלילה מסתעפת לכמה כיוונים: ויוויאן, שחקנית קולנוע מסתירה סוד אפל. פרדריק נמלט מבית הכלא ויודע מה הגברת המכובדת מסתירה. השר בופור מתעניין יותר בויוויאן מפלישת הנאצים לשטחי ארצו. קאמי, סטודנטית לפיזיקה המנסה להבריח חומר חסוי לאנגליה לפני שהגרמנים יניחו עליו את היד, ועוד שלל דמויות בתערובת מוצלחת של קומדיה ומלודרמה. הגרוע מכל הוא שבתוך כל האנדרלמוסיה הזו ישנם מרגלים נאצים אבל גם הם עסוקים בהכל מלבד מה שהם באמת צריכים להיות עסוקים בו.מלבד איזבל אדג'אני שנראית נפלא ועושה תפקיד קומי מעולה, ישנו צוות מוצלח של שחקני קולנוע צרפתיים ושחקן חיזוק אמריקאי אחד ביניהם: ז'ראר דפרדייה (שבימים אלו אפשר לראות אותו גם בקומדיה המטורפת "סתום ת'פה"), גרגורי דרנז'ר, איבן אטאל (אשתי השחקנית), וירז'יני לדואיין (החוף, 8 נשים) ופיטר קויוטי (ירח מר, קיקה).למי שמצפה לאחד הסרטים הצרפתים ההיסטוריים הכבדים שלהם הקהל הישראלי הורגל במשך שנים רבות, אין ספק שמצפה לכם הפתעה נעימה. "נסיעה טובה" הוא סרט קליל ומבדר שמתאים לימות הקיץ החמים. הפקה מרשימה, תסריט משעשע נטול תחכום ושחקנים טובים. למי שנמאס מקומדיות אמריקאיות קלילות ורוצה לנסות קומדיה עם שארם צרפתי - יכול לנסות את המוצר הזה.
נסיעה טובה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
נסיעה טובה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סרטי זר
ג'ירפה Beanpole חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט