כנפי הרעם | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

כנפי הרעם

" - "הפתעה נעימה לילדים, נוסטלגיה להורים."
Thunderbirds
ביקורת

כנפי הרעם | Thunderbirds

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר מדע בדיוני שחקנים ביל פקסטון, בן קינגסלי, אנתוני אדווארדס, בריידי קורבט, פיליפ ווינצ'סטר, דומיניק קולנסו, בן טורגרסן, לקס שרפנל | במאי/ת: ג'ונתן פרייקס
ציון המבקר
"הפתעה נעימה לילדים, נוסטלגיה להורים."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
9.1/10
לא להיבהל, הבובות לא חזרו אל המסך הגדול. מי שמתגעגע אליהן עדיין יכול לתפוס אותן בערוצי הטלוויזיה השונים. מה שיש לנו כאן זהו סרט הרפתקאות צבעוני ואפילו קצת קאמפי, שיעביר בכיף את ימות הקיץ החמים לילדים ולהורים. והמלצה חמה להורים: את שאריות האינטלקט ששרדו את סרטי הקיץ המופרכים כדאי להשאיר מחוץ לאולם הממוזגלטובת הדור שלא מכיר, בשנת 1964 עלתה לשידור ברחבי העולם סדרת טלוויזיה שתשפיע רבות על זאטוטים וילדים בשלבים קצת יותר בוגרים, ושמה - "כנפי הרעם". הסדרה תיארה את קורותיה של משפחת טרייסי, לוחמים אמיצים במאה ה- 21 ובראשם עמד ג'ף, אבי המשפחה, אסטרונאוט ומיליונר שביחד עם בניו בונה על האי הפרטי שלהם בסיס צבאי צבעוני המושפע בעיקר מפופ-ארט ופחות מכלי נשק בצבע ירוק כהה. הם הופכים לצוות הצלה בינלאומי וביחד עם כמה חברים נאמנים כמו ליידי פנלופי ונהגה או מדען מבריק ובתו האמיצה המשפחה המורחבת הצילה את העולם מדי שבוע עד שנת 1966, כאשר המפיקים הפסיקו להזרים כסף.
מה שהיה מגניב בסדרה רבת ההרפתקאות הזו, הוא שבעצם כל הדמויות בה היו בובות. בסרט הקולנוע החדש שמחזיר לתודעה את צוות הלוחמים המיומן לא תזכו לראות בובות, אפילו לא התייחסות לעבר של הסדרה, אולי מלבד טקסטים צפויים שדווקא השחקנים המבוגרים אומרים במכניות שמזכירה בובות.העלילה העכשווית מתמקדת בצעיר הבנים, אלן, שחולם להצטרף לאביו ואחיו הנערצים כדי להציל את האנושות. ניתנת לו הזדמנות פז כאשר אביו ואחיו נתקעים בתחנת החלל שלהם אחרי שאויבם הנצחי, הברדס, משתלט על האי ומפציץ את תחנת החלל ומשתק אותה. עכשיו על אלן טרייסי הצעיר ושני חבריו הצעירים והאמיצים להציל את המצב ולמנוע מהברדס להרוס את העולם.הסרט בויים על ידי ג'ונתן פרייקס הזכור יותר כוויליאם רייקר מ"מסע בין כוכבים-הדור הבא". הוא גם ביים שני סרטי קולנוע בסדרת סרטי "מסע בין כוכבים: "המפגש" ו"המרד", כך שיש לו ניסיון כבמאי סרטי מדע בדיוני פופולאריים. "כנפי הרעם" מיועד לילדים אבל הנוסטלגיה שהוא מעורר חזקה מאד עד כדי כך שממש כיף לצפות בעלילה התמימה הזו על הילדים שמצילים את העולם. מאחר ולא מדובר ברודריגז ("ספיי קידס") לא תמצאו כאן הומור שחור שיתאים גם למבוגרים, אבל כן תמצאו המון טוב לב והוכחה לכך שיש אנשים שעדיין מאמינים שמשפחה היא הדבר החשוב יותר מהכל.
כנפי הרעם (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
כנפי הרעם - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סרטי מדע בדיוני
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט