הבודדים | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

הבודדים

" - "מרשים ואפקטיבי"
The Loners
ביקורת

הבודדים | The Loners

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר ישראלי שחקנים סשה אגרונוב, אנטון (קלין) אוסטרובסקי, צחי גראד, רותם זיסמן, הנרי דויד, אריה צ'רנר, שלומי אברהם | במאי/ת: רנן שור
ציון המבקר
"מרשים ואפקטיבי"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
5.1/10
רנן שור הבמאי של הקלאסיקה הישראלית, "בלוז לחופש הגדול" ומנהל בית ספר לקולנוע סם שפיגל, חוזר אל המסך הגדול אחרי היעדרות של 20 שנה מעשייה קולנועית. שור מפתיע עם סרט עלילתי בהשראת אירועים שהתרחשו ב-1997 בכלא 6 .סשה אגרונוב (זוכה פרס אופיר לשחקן הטוב ביותר לשנת 2009) ואנטון אוסטרובסקי מגלמים שני חיילים בודדים, לוחמי גולני, שמורשעים במכירת נשק לחמאס ונידונים לארבע שנות מאסר. בעקבות יחס משפיל ומבזה של מערכת הכלא הם יוצאים למרד וחוטפים את מדריכיהם.
שור ושלושת התסריטאים שליוו אותו -משה זונדר, גיא מאירסון וניר ברגמן בחרו באופן מפתיע ולא ישראלי או אירופאי במיוחד לא ליצור דרמה ריאליסטית נוקבת על החברה הישראלית אלא דווקא דרמת כלא בעלת אפיונים אמריקאים מסחריים הפונה לקהל הרחב. כדי להצליח במשימה ציוות אליו שור את ותיק הצלמים, דוד גורפינקל שיצר סרט מרשים ויזואלית וערוך בצורה הדוקה וקצבית על ידי עינת גלזר זרחין.הבחירה הקולנועית של שור ושותפיו לדרך לנסות להגיע אל הקהל הרחב דווקא בעזרת סרט בעל מראה נגיש ולא כיצירה אומנותית סגפנית דוגמת Hunger של סטיב מקווין, שתזכה באופן מיידי להצלחה אומנותית וביקורתית היא נועזת וכמעט ייחודית בנוף הקולנוע הישראלי שדווקא אוהב להסתכן וליצור ריאליסטים נוקבים שלעיתים גם זוכים להצלחה מסחרית.מלבד המשחק המרשים של שני כוכבי הסרט ובמיוחד של הכוכב הכריזמטי שלו, משתתפים בסרט גם הנרי דוד כסוהר הרע, רותם זיסמן המרשימה כמש"קית המנסה לייעץ להם ובסוף הופכת לאסירה וצחי גראד האחד והיחיד שכיכב השנה בשלל סרטי קולנוע כגון "עיניים פקוחות" ו"אילי ובן" וגם כאן הוא עושה תפקיד משנה מרשים שגונב את ההצגה."הבודדים" אם כן הוא ניסיון מקומי ליצור דרמת כלא בעלת לוק אמריקאי אבל עם סיפור ישראלי אפל במיוחד (לכן לא פלא שצה"ל סירב לתמוך בהפקת הסרט). התוצאה מרשימה ואפקטיבית ביותר, עכשיו נותר לראות מה תהיה התגובה של הצופים המקומיים.
הבודדים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
הבודדים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: אוראל כץגיל: 2423/01/2010 16:04:53
4/10
הלכתי עם חבר שלי לסרט הבודדים ובאמת שהיינו בודדים באולם :) הסרט עצמו דווקא הפתיע מעט לטובה, השחקנים היו מצויינים ולא השתעממנו.
שם: אייל קנטורגיל: 4123/01/2010 13:57:39
1/10
הגעתי לקולנוע לב לראות את הסרט. הייתי לבד באולם. כעבור מספר דקות הבנתי למה: הסרט פשוט משעמם העלילה לא מתקדמת לשום מקום הדמויות שטוחות לא מענינות ולא מפותחות הסצנות מצולמות ברישול ונראות כאילו לקוחות מסרט גמר של ילדים במגמת קולנוע. יצאתי כעבור 40 דקות שנראו כנצח
ביקורות נוספות של סרטי ישראלי
מאמי Mamy חדש 2020
15 שנה 15 Years חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט