ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 8.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 208
8/10
208 ביקורת לסרט נשים קטנות
הסרט מבוסס על ספרה המפורסם של לואיזה מיי אלקוט והוא מגולל את קורותיה של משפחה בקונקורד. ברקע מלחמת האזרחים האמריקנית ולאחריה. יש בסיפור הזה כמה רבדים: נשים של המאה ה-18, היחס אליהן והבחירות שהן עושות באותה תקופה. על עצמאות נשית... מי חשב על כך? עולמן של הנשים הסתכם בלהביא ילדים לעולם... לא? למרוד באותה תקופה זה היה שומו שמיים... שחרור... הכיצד? זהו סרט על מעמד האישה בראי ההיסטוריה. הדעתנות, השאפתנות והכישורים שבאים כאן לידי ביטוי. התסריט טוב, הצילום מעולה, המשחק מדהים, ועיצוב התלבושות מצוין. המעבר בין הזמנים באמצעות פלשבקים מוסיף רגש וגעגוע ולטעמי בוצע היטב. זה לא סרט טוב מאוד והוא נמצא בין הגבול של טוב לטוב מאוד. אני חושבת שלא היה מזיק לקצר את התסריט בכמה דקות.
מומלץ לגילאים: 14 + 04/03/2020 10:28:10 | נצפה בקולנוע
9/10
207 ביקורת לסרט יוצאים מן הכלל
סרט חשוב, ריאליסטי, מרגש, ואופטימי העוסק בסוגיה חברתית. לב ליבו ומיקודו בילדים שנמצאים על הסקאלה האוטיסטית, חסרי ישע ובסיכון. הסרט בויים בהשראת סיפור אמיתי על יהודי פריזאי חבדניק, שהקים מוסד טיפולי לילדים שמצויים על הסקאלה האוטיסטית ונלחם בממסד שלא נותן פתרון. מאליק המגולם על ידי השחקן רדה קאטב צרפתי-מוסלמי, חובר לברונו המגולם על ידי ונסן קאסל צרפתי-יהודי המוכר לנו מהסרט "תיק נעדר" (2018). שניהם מנהלים יחדיו את העמותה שנושמת בזכות תרומות. מאליק וברונו שונים אך יש להם מטרה אחת: לחבק אליהם את הילדים הללו, ולנסות לתת להם סיכוי בעולם שקשה לו, עם כל מה ששונה ממנו ולא בנורמה. שניהם יחדיו נלחמים בנחרצות ובבירוקרטיה שלא מצליחה לתת פתרון לבעיה.חובה לצפות בסרט ולהתרשם מאמירותיו. הבמאים יודעים ללחוץ כאן על בלוטות הרגש של הצופה ומבקרים את מדיניות הרווחה בצרפת. למרות שהסרט מתייחס לצרפת, לדעתי הוא מחדד בעיה אוניברסאלית. הכישרון של היוצרים אריק טולדנו ואוליבייה נקש, מתבטא בכך שהם יודעים לשים את ידם על נקודות החולשה של האנושות, ובעזרת נגיעות קומיות שחודרות ללב הם אומרים את דברם. אנושי. צפו.
17/02/2020 10:36:57 | נצפה בקולנוע
9/10
206 ביקורת לסרט הפרידה
דרמה קומית דוברת מנדרינית ואנגלית ומבוססת על שקר אמיתי. המסע לסין חושף את הבדלי התרבות והדינמיקה בין המערב למזרח. הוא מגולל דעות שונות ואת אופן מיזוג המהגרים בתרבות המערבית. ניתן להבחין בכך בלבוש. אפילו הנכד שנולד ביפן כבר לא מדבר סינית. כוחו של הסרט במשחק של הסבתא המטריארכלית המכונה ניי ניי , והנכדה בילי שדמותה מגולמת על ידי אווקוואפינה. הסרט סובב סביר הציר האם לגלות לאדם שזמנו קצר ולוקה במחלה סופנית או להסתיר את המידע. בניגוד למערב הסינים מאמינים שחיי האדם הם חלק מהקהילה ולא שייכם לאדם עצמו. סרט מקסים שמעלה שאלה אנושית וחושף תרבות סינית, מנהגי חתונה ואבלות שונים משלנו. תוך כדי הצפייה הצופה שואל את עצמו מי ינצח כאן? האם יגלו לסבתא לבסוף שיש לה מחלה סופנית? משחק מעולה, צילומים טובים ונגינת פסנתר מקסימה. רוצו לצפות. אני אהבתי.
מומלץ לגילאים: 14 + 02/02/2020 11:37:32 | נצפה בקולנוע
7/10
205 ביקורת לסרט הצלם ממומבאי
צפיתי בסרטים: לאנצ''בוקס ואיש אישה בלילה של הבמאי ריטש בטרה והסרט הזה שונה. הסרט מגולל דרמה-קומית רומנטית על אהבה אבל הפעם היא חוצה מעמדות. הסרט מגולל את סיפורו של צלם מהמעמד הפשוט המשוטט ברחובות מומבאי הססגונית ומצלם עוברי אורח. באחד הימים הוא מצלם בחורה ששבתה את ליבו. את הצילום הוא מראה לסבתו ומספר לה שהם זוג כדי שתרד ממנו. אבל הסבתא לא מוותרת ומבקשת לפגוש את האחת... ואז הכול מתחיל להסתבך... רפי מגולם על ידי נוואזואדין סידיקוי מוסלמי מהמעמד הנמוך, והנערה-מילוני מגולמת על ידי סניה מלהוטרה ממעמד יותר גבוה. זה ממש לא יכול לקרות בתרבות ההודית אם כן אז אך ורק כפנטזיה. הסבתא מגולמת על ידי פארוק ג''אפר מקסימה, משעשעת ומכניסה הומור רב לתוך העלילה. הסרט משוחק היטב ומרגש עם ניואנסים רבים, יש בו המון אופטימיות ותקווה לעתיד טוב יותר. מאידך, זו לא ההצלחה שהיתה עם לאנצ''בוקס או איש ואישה בלילה. הסרט הזה הוא משהו אחר. האיטיות והקצב בו עלולים לשעמם חלק מהצופים המעדיפים קצב מהיר. אני אישית פחות התחברתי, ובכל זאת מצאתי בו צילומים מרהיבים של עיר תוססת, חשיפה לתרבות שונה ומשחק מקסים.
27/01/2020 15:25:56 | נצפה בקולנוע
10/10
204 ביקורת לסרט 1917
יצירת אומנות שזורה צילומים מרהיבים שצולמו על ידי צלם מיומן בשיטת "שוט אחד". הנופים המתחלפים בתדירות והכוריאוגרפיה המורכבת מהפנטים. הסרט בויים והופק על ידי סם מנדס ונשען על סיפורים שסופרו על ידי סבו. בסוף הסרט מקדיש סם מנדס את הסרט לסבו שנתן לו את ההשראה ליצירה המדהימה הזו. הסרט מתעד סיפורם של שני חיילים בריטיים שופילד ובלייק באביב 1917 בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה. הם מקבלים משימה למסור הודעת אזהרה לחבריהם מפני מארב של הגרמנים. המשימה חשובה במיוחד שכן אי העברת ההודעה במועד חיילים רבים ימצאו את מותם. בין החיילים בגדוד נמצא אחיו של בלייק. לאורך הסרט הצופה מתלווה לשני החיילים מתחילתה המשימה ועד לסופה. הדרך לא פשוטה. הם נתקלים בתעלות, גופות, סוסים שנורו, בונקר שמתמוטט ומראות מזעזעים ולא לבעלי קיבה רגישה. בסוף הסרט אחד משני החיילים מעביר את הידיעה. כוחו של הסרט עומד על המשחק של שני טוראים: שופילד ובלייק והבימוי של סם מנדס כולל עבודת המצלמה של רוג''ר דיקנס. לאורך הסרט הייתי מרותקת ומעת לעת הורדתי את הראש לתמונות שלא עוברים את הקיבה הרגישה שלי. לא לחינם הסרט זכה בפרס גלובוס. 10!
13/01/2020 11:13:14 | נצפה בקולנוע
10/10
203 ביקורת לסרט פרזיטים
סרט קוריאני משולב ז''אנרים, משובח, גאוני, שנון, מבריק, עם דיאלוגים וצילומים נפלאים. לא לחינם "פרזיטים" זכה בדקל הזהב וגלובוס הזהב על הסרט הזר הטוב ביותר. הסרט עוסק בחברה הקוראנית ופערי המעמדות. משפחה ענייה שרעבה ללחם וחיה מהיד לפה, מול משפחה עתירת ממון שיש לה הכול מכול. הן תלויות אחת בשנייה, ניזונות האחת מהשנייה ומאוד שבריריות. הדבר היחידי שזהה לשתי המשפחות הוא מספר הנפשות בכל משפחה. כוחו של הסרט מגולם בכך שהוא מעורר חיוך אצל הצופה, ויחד עם זאת מכיל תחושות של זעזוע וטלטלה. משפחת קים חיה בדירת מרתף ומחלון המרתף אפשר לצפות כיצד השיכורים מטילים את מימיהם לעבר חלונם. הם מתפרנסים מקיפול קופסאות פיצה וחיים מהיד לפה. לעומתם משפחת פארק חיה בטירה מבוצרת ומאובזרת ביצירות אומנות, עם מרחבים ירוקים, שלושה כלבים וסוכנת בית. הכול מתחיל כשהמורה של בת משפחת פארק טס ללימודים בחו"ל. הוא מציע לחברו ממשפחת קים להחליפו. מכאן ואילך מתחילים יחסי הגומלין בן שתי המשפחות. אף אחד מהמשפחות הללו לא מושלם. לשתי המשפחות יש שאיפות, חסרונות יתרונות ומה התוצאה של כל זה? האם הם יצליחו להגשים את חלומם ועד כמה...
מומלץ לגילאים: 16 + 12/01/2020 13:35:35 | נצפה בטלוויזיה
9/10
202 ביקורת לסרט קצין ומרגל
סרט חשוב המהווה שיחזור היסטורי, מרתק המבוסס על פרשת דרייפוס. סרט רלוונטי ועכשווי למה שקורה בעולם בימים אלה. פיקאר מגלם את הגיבור העקשן, העומד איתן מול הממסד, שאיים על כבודו ומשרתו, ואפילו גרם לסילוקו מתפקידו עד כדי סיכון חייו. פיקאר לא השלים עם מצפונו המוסרי, שאדם חף מפשע נענש על דבר שלא עשה, ופעולותיו רק הוכיחו כמה עובדה זו לא נתנה לו מנוח. הוא הלך עד הסוף , למרות שאינו חובב יהודים בלשון המעטה. את דעתו הנחרצת והאנטי-יהודית, תמצאו בחלק הראשון בסצנת השיחה בין דרייפוס לפיקאר. במשך ה132 דקות שהסרט מוקרן פולנסקי והאריס מצליחים להגיש לצופה את האווירה, המדים, הריהוט, הלבוש, סצנות של הפגנות אנטישמיות ברחובות "מוות ליהודים", ניפוץ חלונות ראווה בבעלות יהודית, והמחלוקת בעם בין למאמינים וללא מאמינים לדרייפוס. מעבר לכל התפאורה הזו מוצגת מערכת משפט רקובה, שופטים מושחתים, ובית דין צבאי שחורץ דינו של אדם ללא אפשרות למשפט הוגן. אני חושבת שכל הקומפלקס שהוזכר כאן, מכניס את הצופה מצוין לתוך התקופה ההיסטורית הזו. לדעתי הסרט טוב מאוד, וכערך מוסף אני ממליצה לכל המורים להיסטוריה והתלמידים לצפות בו.
מומלץ לגילאים: 14 + 15/12/2019 14:30:57 | נצפה בקולנוע
7/10
201 ביקורת לסרט סיפור נישואים
לא עפתי עליו כפי שציפיתי. ניקול מגולמת על ידי סקרלט ג''והנסון. צ''רלי מגולם על ידי אדם דרייבר, שהחל להשתלט על המסכים לפני כעשור. ככל שאני פוגשת את אדם בסרטים הוא משתבח. כאן הוא משחק כאיש תיאטרון מניו-יורק שמרוכז בעצמו על גבול הגאונות. הסרט עוקב אחר תהליך הגירושין בין בני הזוג שבתווך ילד משותף. השאיפה הראשונית של הזוג: פירוק החבילה ללא התערבות עורכי דין. שאיפה זו לא מחזיקה מים. שעורכי הדין נכנסים לתמונה דם רע נמזג ליחסיהם. בנוסף עורכי הדין מחסלים את ניקול וצ''רלי כלכלית, והקרב בין הצדדים הופך להיות כוחני. עורכי הדין של הצדדים מתחלפים, שבתחילת המסע מייצג את צ''רלי עורך דין נעים הליכות (אלן אלדה), וצ''רלי נדחק לפינה הוא שוכר עו"ד תוקפני - רוטוויילר (ריי ליוטה)! הדיאלוגים מצוינים, עם משפטים חדים וחריפים שעלולים להתחרט עליהם. בעיניי אחת הסצנות המצוינות שמחזיקה את הסרט: כשצ''רלי מתפרק מול ניקול בביתו. נוח באומבך מגולל בסיפור נישואים דרמה הנושאת בחובה מגוון רגשות, וביקורת לא מעטה על ההבדלים בסוגיות המשפטיות בין ניו-יורק ללוס אנגלס , לרבות שכר הטרחה הגבוה שגובים עורכי הדין. לעניות דעתי, קיצור הסרט בכמה דקות היה מטיב ומוסיף למיקודו. בשורה התחתונה: לשיקולכם. לכל מי שבכל זאת רוצה ליהנות מהמשחק של סקרלט ג''והנסון ואדם דרייבר, ומסוגל להמתין מספר ימים ספורים, הסרט אוטוטו מגיע לנטפלקס.
מומלץ לגילאים: 14 + 02/12/2019 12:12:41 | נצפה בקולנוע
10/10
200 ביקורת לסרט בלון
סרט מעולה שמצטרף לסרטים נוספים בנושא המלחמה הקרה במזרח גרמניה. הסיפור מגולל תקופה שברלין חולקה לשני חלקים: ברלין המזרחית והמערבית. החומה הופלה לאחר 28 שנים ב-9 לנובמבר 1989, והייתה לאירוע מכונן שסימל את נפילת המשטר הקומוניסטי וקיצה של המלחמה הקרה. המשחק מצוין, קצבי, מתוחכם ואמין. גם המוזיקה שנבחרה ללוות את הסרט מצליחה להמחיש את תחושות הפחד ואי הוודאות. ניתן להבחין בעבודת בימוי מופלאה, ולדעתי אחד הסרטים הטובים שהוקרנו לאחרונה על המשטר הקומוניסטי. בשורה התחתונה: סרט מופת חזק, עוצר נשימה, אנושי ומורכב על דבר אחד שברור לכולנו - הכמיהה לחופש! המלצה מפורטת יותר תמצאו בפוסטים באתר זה. תיהנו!
מומלץ לגילאים: 14 + 01/12/2019 14:24:20 | נצפה בקולנוע
10/10
199 ביקורת לסרט האירי
סרט פשע המגולל כמה עשורים של המאה הקודמת ולטעמי מצדיק חמישה כוכבים זוהרים. שלושה גדולים: רוברט דה-נרו, אל-פצינו וג''ו פשי. לא יכול היה להיות חיבור יותר טוב מהם לסרט הזה. הביום המצוין של מרטין סקורסזה מגולל חתיכת היסטוריה. רצח קנדי, פרשת ווטרגייט עם צילומים אותנטיים של אז ועוד. הסצנה הפותחת את הסרט היא דמותו של פרנק שירן המגולם על ידי רוברט דה-נרו בבית אבות. מכאן והלאה מתחיל פלאשבק ופרנק מגולל את סיפורו לצופה, מאז היותו נהג משאית פשוט, עד שהפך ליד ימינו של ראסל באפלינו המגולם על ידי ג''ו פשי, ושומר ראשו של ג''ימי הופה. כבוד גדול אני נותנת לאפקטים החזותיים והטכנולוגיים, שהושחלו לסרט הזה על ידי רוברט גאטו. מוזר קצת להחזיר את דה-נרו לשנות השלושים שלו. יצירה יומרנית ללא ספק העוטפת כמה ז''אנרים: מתח, דרמה, וביוגרפיה. היא מציפה את הקרע בין הנאמנות לראסל הבוס האבהי המגולם על ידי ג''ו פשי המדהים, שגם הוא עבר את השבעים, לבין הופה שהיה יהיר, מגלומן, שחצן וגאוותן. אל-פצינו מגלם כאן את דמותו ממש יוצא מן הכלל. רוברט דה-נרו משחק מהמהם תמיד וכאן הוא ענק. חגיגה לאוהבי הז''אנר ובמיוחד למרטין סקרוסזה שמסכם כמה עשורים בעולם הקולנוע. ללא ספק סגירת מעגל מעולם וקצב אחרים של שלושת המוסקטרים הללו ובראשם הבמאי. יצירה נוסטלגית ששווה כל דקה.
25/11/2019 10:57:11 | נצפה בקולנוע
9/10
198 ביקורת לסרט דיוקן של נערה עולה באש
כוחו של הסרט במריאן המגולמת על ידי נעמי מרלן, ואלואיס המגולמת על ידי אדל האנל. בתקופה המדוברת לנשים לא הייתה זכות החלטה, ובוודאי שלא להחליט למי להינשא. לנשים אסור היה לצייר גברים מטעמי צניעות, ופרט זה מדווח לצופה כבר בסצנה הראשונה. מריאן היא מורה לציור בכיתה המורכבת מנשים. אחת התלמידות שואלת אותה על דיוקן שמונח בסטודיו, ומריאן עונה: "דיוקן של נערה עולה באש". מכאן ואילך מגוללות זיכרונותיה של מריאן, ומובילות את הצופה לכיצד נוצר הדיוקן. הגברים היחידים שמוצגים בסרט, הם הגברים שמלווים את מריאן לבית באי פראי. זה אותו בית ששכר אותה לצייר את דיוקנה של אלואיז-צעירונת מהמעמד הגבוה, שאמורה להינשא לארוסה של אחותה הבכורה שהתאבדה. האם שכרה את מריאן וביקשה ממנה להתחזות לבת לוויה שלה, ותוך כדי ללמוד את הבעותיה ולצייר את דיוקנה על פי זיכרונה ומבלי שאלואיז תהיה נוכחת. למימיקה, תזוזות הפנים, מבטים וצילומי התקריב, יש משקל כבד בסרט הזה. שתיהן מאוד מאופקות בהתנהגותן, וככל שהן עצורות ומינימליסטיות המסר לצופה חזק יותר. התלבושות, העיצוב, המוזיקה וצילומי הנוף המלווים את הסרט נפלאים. סוף הסרט זה WOW גדול. למרות המחמאות שהערמתי על הסרט, אני חושבת שקיצורו של הסרט בכמה דקות היה מטיב עם הסרט. יצירת מופת מיוחדת, מרהיבה ורגישה למיטיבי לכת וחובבי האומנות.
מומלץ לגילאים: 16 + 10/11/2019 10:14:18 | נצפה בקולנוע
9/10
197 ביקורת לסרט הסיפור של טראוטמן
אני אוהבת שהקולנוע נשען על עובדות היסטוריות, ומעשיר אותנו בערך מוסף. הסרט הזה מגולל בתוכו שתי סוגות: הביוגרפיה של ברט טראוטמן, ואת הסלחנות המשלבת סיפור אהבה. הסרט משקף את רוח התקופה באותה עת, גם אם לא בדיוק, אך בהחלט מרתק ומעניין. ב-1944 ברט טראוטמן היה אחד הניצולים מהפצצה של בעלות הברית לאחר שברח מעיר הולדתו, מחיילים רוסים, ואמריקאים הוא מצא את עצמו שבוי במחנה שבויים בלנקשייר. הוא ניצל ממוות מספר פעמים, ויש אומרים עליו שכנראה היו לו שבע נשמות. דוויד קרוס מגלם את טראוטמן נפלא והוא מוכר לנו מהסרט "נער קריאה". בסך הכול בן שלושים ועושה עבודה נהדרת על הסט. מה עוד שהוא מתנשא לגובה של קרוב ל-190 ס"מ, ועוד לפני לימודי המשחק שיחק והצטיין במיוחד בכדורגל, כדוריד ומחניים. פרייה מייבור דוגמנית ושחקנית, מגלמת את אשתו מרגרט. למרות גילה הצעיר, היא לא נופלת בכישורי המשחק שלה מדוויד. יש לי הרגשה שעוד נשמע עליה. ג''ון הנשו משחק את אביה של מרגרט ובעל המועדון. הוא מגלם תפקיד של אדם אנושי, חם, ואיש טוב למרות מניעיו האישיים. ממליצה לעיין בפוסטים עם ביקורת מורחבת שלי על הסרט. רוצו לצפות. אל תוותרו!
מומלץ לגילאים: 15 + 04/11/2019 11:44:51 | נצפה בקולנוע
7/10
196 ביקורת לסרט שנות חיינו היפות
תשעים דקות של סנטימנטאליות שמחברים את שני השחקנים הראשיים לסרט "גבר ואישה" מ-1966. אנוק איימה וז''אן-לואי טרינטיניאן מתחברים בסרט הזה אחרי חמישים שנה כשהיא בת 87 והוא בן 89. הסרט הזה מהווה סגירה של טרילוגיה שהחלה ב-1966. אחריו הוצג הסרט "20 שנה אחרי" שלא בדיוק צלח והנוכחי מוסרט חמישים שנה אחרי. סרט נוסטלגי שנע בין עבר להווה משולב קטעי הומור וסצנות בשחור לבן. את ז''אן-לואי אנחנו פוגשים בדיור מוגן כשהוא מתרגל תרגילי זיכרון בכיתה, מדקלם שירים בגינה. אחד הדברים שהוא זוכר היטב הוא את אהבתו אן (אנוק אימה). הבן מאתר את אן והיא מגיעה לבקרו בבית הדיור המוגן. מפסגת גילו הוא בטוח שהיא דיירת חדשה... המצלמה יושבת על פני השחקנים היטב, ובמיוחד על פניו של ז''אן-לואי. זוויות הצילום נותנות תחושה לצופה שהמצלמה חודרת לתוך קפסולות הזיכרון שעוד נותרו במוח. זו אומנות כל כבוד! הבן והבת של השחקנים הראשיים הם אותם שחקנים מקוריים שהופיעו בסרט מ-1966. גם אצלם הזמן חרש תלמים. מאוד אהבתי את צירוף הסצנה על הנסיעה המהירה ברחובות פריז. היא הכניסה מעט אדרנלין לסרט העצוב הזה. סרט לדור הבוגר.
27/10/2019 13:05:00 | נצפה בקולנוע
7/10
195 ביקורת לסרט למה זה מגיע לי?
סרט המשך על משפחת ורנוי. קומדיה קלילה, עוקצנית, וולגרית וסטירית שמזכירה סרטי בורקס אבל הפעם זה קרואסון צרפתי. בסרט הקודם הבמאי פליפ דה שברון עשה חייל, אבל הפעם אני לא כל כך בטוחה שההצלחה המסחררת תחזור על עצמה. הקומדיה מגוללת את סיפורים של זוג צרפתי קתולי ושמרן, שכל אחת מבנותיו נשואה לאחר שהוא לא צרפתי: יהודי, מוסלמי, סיני ונוצרי כהה-עור. הסרט מציף את הסוגות והבעיות החברתיות שמעסיקות את צרפת בשנים האחרונות, בדיאלוגים שנונים ומשעשעים. הוא נוגע במהגרים, השביתות, נישואים חד-מניים, השתלטות הסינים, ההתבוללות בתרבויות שונות ועוד. רוב רובו של המשחק מבוצע על ידי החתנים, והבנות כאן מהוות תפאורה בלבד ועומדות מאחורי כתפי בעליהן. על הסרט הזה אפשר לצפות כקומדיה וגם כטרגדיה-משאירה לכם להחליט לבד. "אין כמו צרפת". האם משפחת ורנוי תצליח לכונן את המשפט הזה? רוצים תשובה? לכו לצפות. בשורה התחתונה: סרט קטן עם מסר גדול. נחמד לא יותר מזה. לא חייבים לרוץ... אפשר גם ללכת... לי יניני
מומלץ לגילאים: 14 + 06/10/2019 12:36:29 | נצפה בקולנוע
9/10
194 ביקורת לסרט ימים נוראים
יצאתי מהסרט ללא אוויר! זה מסוג הסרטים שנותנים אגרוף בבטן ועוצרים את הנשימה. הוא נוחת עלינו באקלים פוליטי לא פשוט, שאנחנו לא יודעים אם תהיה מערכת בחירות שלישית, ממשלת אחדות או ממשלה צרה. ימים יגידו. הסרט חולש על כמה סוגות: דרמה, מתח, פסיכולוגיה, ובעיקר פוליטיקה ישראלי. בהחלט מגיע פרס ליוצרי הסרט ושחקניו, למרות זאת אני לא בטוחה שזה הסרט שצריך לייצג אותנו בחו"ל. ימים יגידו. בסוף הסרט הצופים נותרו יושבים על הכיסאות עוד זמן מה כדי לעכל... זה היה קשה! בשורה התחתונה: סרט מצוין ולצערי עם סוף ידוע! רוצו לצפות. כל ישראלי צריך לצפות בסרט הזה. סרט חובה!!!
01/10/2019 12:30:51 | נצפה בקולנוע
9/10
193 ביקורת לסרט אחרי החתונה
סרט עוצמתי עם תעלומה, מתחיל בסוד, ומלווה בתפניות עם שתי שחקניות ענקיות! את הסרט הזה כבר ראינו פעם. העיבוד האמריקאי מבוסס על דרמה דנית מלפני כעשר שנים. אלא שהפעם המקום שונה. העלילה עברה מקופנהגן לניו-יורק והדמויות הראשיות הן נשים. המקום של בית היתומים לא שונה-הודו. יש בסרט הזה הרבה סודות ולכן קשה לכתוב עליו. כמו כן הנשים כאן תופסות את קידמת הבמה ואני מניחה שהגורם לכך – התקופה. ג''וליאן מור מגלמה את תרזה הנדבנית מארצות הברית, שמוכנה לתרום לבית היתומים, בתנאי שתפגוש את איזבל אישית. ג''וליאן היא שחקנית ענקית וללא ספק מגיע לה האוסקר. אחת הסצנות שלה בסרט הנוכחי, שברה לי את הלב והותירה אותי ללא נשימה. אני מניחה שרוב הצופים באולם הרגישו כמוני. איזבל מגולמת על-ידי מישל וויליאמס שמקדישה את חייה לעבודה בבית היתומים בהודו. בהמשך יהיה ברור גם למה היא בחרה בכך. הבמאי מצליח לעצב ולנוע בין שתי הדמויות נשיות, לבין האחריות האישית והאוניברסלית של כל אחת מהדמויות. תמצאו כאן שתי נשים חזקות, שונות ועם נתינה אינסופית. המבנה של הסרט טוב, אם כי לטעמי הסוד מתגלה כבר בתחילתו, ומה שנותר לצופה לצפות מה הלאה.
מומלץ לגילאים: 14 + 29/09/2019 12:50:40 | נצפה בקולנוע
9/10
192 ביקורת לסרט כמו כולן
הסרט מבוסס על סיפור אמיתי שקרה בגרמניה, ומגולל לצופה באופן מיוחד. יש בו דידקטיות והצצה לעולם שדעות חשוכות נושבות בו. במהלך הסרט תיפגשו עם שישה סעיפים ולדנ"א של אנשי החושך. אלה סעיפי האמנה של עולם אפל וכל הפרה של אחד הסעיפים עלולה לשלוח את אותה אישה לגזר דין מוות. הסרט הזה שם על השולחן את הפנים המכוערות של החברה הפטריארכלית. אני מודה שיצאתי מהסרט עצובה ועם שאלות רבות. האם רצח על כבוד המשפחה זה הטיעון הנוח לרצח נשים? האם יש בסרט הזה קול של תקווה? לא בטוחה, ואם כן מתי זה יקרה? בשורה התחתונה: סרט לא קל, מעורר מחשבה, קודר, עשוי מיוחד עם משחק מצוין אבל לא מפתיע. ביקורת מורחבת שלי אפשר לקרוא בפוסטים באתר סרט כאן. צפיה נעימה
מומלץ לגילאים: 16 + 11/09/2019 11:37:23 | נצפה בקולנוע
9/10
191 ביקורת לסרט אהבה כמו שלנו
סרט דרמה אנושי העוסק בהתמודדות עם סוף החיים, אלצהיימר, מחלות זקנה, מוות רות'' סוף! התסריט מזכיר את הסרט "אהבה" משנת 2012 שמאוד אהבתי. אף הוא עוסק בגסיסה ובתחנה האחרונה של האדם. לסיכום, למרות שכבר צפינו בכמה סרטים באותו נושא, בכל זאת יש כאן סרט עם משחק מצוין, עריכה טובה וצילומים נהדרים. בשורה התחתונה: "אהבה זו מחויבות" למשפט הזה יש משמעות בסרט הזה! ביקורת מורחבת שלי בפוסטים באתר סרט. תיהנו
מומלץ לגילאים: 16 + 09/09/2019 08:30:19 | נצפה בטלוויזיה
8/10
190 ביקורת לסרט השיר של רוז
כוחה של הדרמה המוזיקאלית מתבטא במשחקה הנפלא של ג''סי באקלי, המגלמת את רוז הסקוטית שחולמת לככב כזמרת קאנטרי. לרוז-לין עבר בעייתי. היא אם יחידנית לבת ובן ומי שדואגת ומטפלת בילדיה בעת מאסרה בכלא, היא האם המגולמת על ג''ולי וולטרס. כשרוז משתחררת מהכלא היא נאלצת לעבוד כמנקה, ויחד עם זאת התקווה והגשמת החלום לא עוזבים אותה. באנרגיה רבה ובעמידה מחוספסת על הבמה, היא סוחפת את הקהל שבא להאזין לשיריה. מעבר לחלומה שעובר כחוט השני לאורך כל הסרט, הבמאי חושף דינמיקה של רוז עם הסביבה: האם, ילדיה ומעסיקתה העשירה (סופי אורנדו). פה תמצאו סרט על מאבק מחד ותמיכה מאידך. שילובם של המאבק מול התמיכה רוקח סרט סנטימנטלי. הבמאי הצליח לחבר את הצופה לטיול התבגרותה של רוז מעת שחרורה מהכלא ועד לאחריות על ילדיה. אני חושבת שאוהבי מוזיקת קאנטרי יתמוגגו בסרט הזה. ג''יסי באקלי יודעת להכניס את הנשמה לתוך המשחק והשירים. ושאלת השאלות האם היא תצליח להגשים את חלומה ולהגיע ליעד? מלבד היותו סרט מוזיקאלי טהור, מוסרטות בסרט כמה סצנות מרגשות שיגרמו לחלקכם להזיל דמעה. ביקורת מפורטת תמצאו בפוסטים. תיהנו
מומלץ לגילאים: 14 + 18/08/2019 13:38:16 | נצפה בקולנוע
9/10
189 ביקורת לסרט כאב ותהילה
בסרט סלבדור מגולם על ידי אנתוני בנדרס וכבר נמצא בעשור השישי לחייו, סובל ממכאובים, נעזר במזכירתו, מתמכר להרואין, ותוך כדי הזיותיו מגוללות תמונות מעברו וימי ילדותו. במהלך הסרט הצופה נפגש עם חלקים מעברו באמצעות פלאשבקים, אהבתו הראשונה, אומנות הקולנוע ועד לימים אלה, שמאופיינים בחוויות חדשות והשלמה עם העבר. הסרט נפתח בסצנה יפיפייה בה סלבדור צולל בבריכה מה שמרמז על המשך הסרט... החזרה לרחם, לגלגול הקודם והעבר. לדעתי התסריט והידוק החלקים בין העבר וההווה בנויים היטב. אנתוני בנדרס המגלם את דמותו המבוגרת של אלמודובר, עדיין נראה חסון למרות שתפקידו, שפת גופו ונראותו אמורה הייתה לשדר לצופה אדם בעשור השישי . סצנות הילדות מגולמות על ידי סלבדור הילד – (אלסיאר פלור). אימו של סלבדור בסרט היא פנלופה קרוז המדהימה והמרגשת במשחקה. אלמודובר מצליח לרגש את הצופה במבחר סצנות מעברו, תפאורה ועבודת מצלמה נהדרת וזויות צילום מיוחדות. ממליצה לקרוא את ההמלצה המורחבת שלי בפוסטים שבאתר.
מומלץ לגילאים: 16 + 14/08/2019 08:09:12 | נצפה בקולנוע
7/10
188 ביקורת לסרט בידיים טובות
הסרט עוסק ב"לידה אנונימית", מבקר את הליכי האימוץ בצרפת ויחד עם זאת אינו שיפוטי.בצרפת אישה יכולה ללדת בבית חולים מסודר, ולמסור את הילוד למדינה ללא השארת פרטים מזהים. מעת הלידה ובמהלך חודשיים ניתנת לאם הביולוגית אפשרות להתחרט. במידה והאם לא התחרטה הילד ימסר לאימוץ. זו דרמה אנושית, אינטלגנטית, מרגשת, על גבול הדוקו. בסך הכול עסקינן בסיפור עצוב הדן בגורלו של חסר ישע שאימו הביולוגית מסרבת לחבק ולאהוב אותו. מהעת שהתינוק יצא מרחם אימו הוא נמסר לידי המיילדת, ואין לו קשר עם האמא שנשאה אותו ברחמה תשעה חודשים. הסרט מגולל מנקודת מבט של שלוש דמויות: האם הביולוגית, האם המאמצת ובתווך המשפחה המאמצת. התסריט מוקרן לצופה בקפיצות של זמן קדימה ואחורה, ולרוב קטעים אלה מועברים לצופה חלק מלבד הקטע בתאטרון שהוא מיותר לחלוטין, או שאני לא הבנתי. לדעתי, בסיסו של סרט טוב אבל לטעמי מפוספס. דמותה של האם הביולוגית מאוד שטוחה. הצופה נתקל בה בראשית הסרט, ומהעת שהחליטה להתעלם מהתינוק שילדה היא גם נעלמת מהצופה. הדמויות הנוספות לא ממש מעובות מלבד דמותה של האם המאמצת-אליס שמגולמת על ידי אלודי בושה המקסימה. לטעמי מפוספס
מומלץ לגילאים: 16 + 14/07/2019 14:29:11 | נצפה בקולנוע
9/10
187 ביקורת לסרט החיוך האטרוסקי
הסרט מבוסס על הספר שנכתב על ידי חוסה לואיס סמפדרו עם שינויים קלים. רוב התסריט שואל שאלות יסודיות שעוסקות בסוגיות מהות החיים, סופיות החיים ומה מקומו של המוות בחיים. הסרט פותח חלון לעבר מגוון נושאים שכל מה שהיה חשוב ועיקרי בגיל מסוים, הופך לתפל ולא מעניין בגיל אחר של החיים. עצם הידיעה שבסוף הדרך מלאך המוות ממתין לנו, גורם לכך שהאדם לא מרשה לעצמו לבזבז זמן על אירועים שוליים. ככל שאני חושבת על כך אולי ללא הידיעה על המוות, לא הייתה מתקיימת פעילות אנושית, והתודעה שיש סוף לחיים היא המניע לעשייה. הכנסת מוטיב המוות היא הגורם המניע תהליכים אצל רורי מקניל והאנשים שמסביבו. המלצה מפורטת שלי אפשר לקרוא בפוסטים. מומלץ מאוד. אני אהבתי!
מומלץ לגילאים: 16 + 01/07/2019 10:34:25 | נצפה בקולנוע
8/10
186 ביקורת לסרט זה בידיים שלך
סרט צרפתי בליווי מוזיקה קלאסית נהדרת, שנוגעת בנימי הנפש מבית היוצר של הבמאי לודוביק ברנאר. הסרט מתחיל בסצנת שובת לב של מאתייה מלינסקי הנער (ז''יל בנשטרית), המנגן בפסנתר בלב תחנת רכבת. במקרה באותה עת עבר במקום מורה הקונסרבטוריון, שדמותו מגולמת על ידי למברט וילסון המקסים, שבשבילו המוזיקה היא הכול בחיים. המורה מהקונסבטוריון מאמין במאתייה, ומצליח לחלץ אותו ממעצר לאחר שנתפס בפריצה, וממיר את עונש המאסר שלו בעבודות שרות בבית הספר למוזיקה. בד בבד תוך כדי עבודות שרות, מאתייה לומד מוזיקה אצל הרוזנת הקשוחה, ואפילו מצליח להתאהב באנה האפרו-אמריקאית. כנגד כל הסיכויים ולמרות הרמת הגבות של צוות בית הספר, המורה מתעקש, מחליט שמדובר בגאון מוזיקלי, ושולח את מאתייה כנציג בית הספר לתחרות הפסנתר הלאומית. עד לשיא למאתייה יש לא מעט קשיים בדרך כמו: אי קבלת המרות, הנוהלים והמשטר המוקפד בקונסרבטוריון, חוסר הביטחון וחבורת נערים פושעים בשכונה.לא לחינם בחר הבמאי לודוביק ברנאר לפתוח את הסרט, בנגינה של הקונצ''רטו לפסנתר מספר 2 של רחמינוב. למרות שהסרט צפוי, אני נהניתי מהשפה, הצילומים, המשחק ואהבתי במיוחד את המוזיקה המופלאה.
מומלץ לגילאים: 16 + 17/06/2019 13:29:49 | נצפה בקולנוע
8/10
185 ביקורת לסרט אדוני
סרט ביכורים של רוהנה גרה שמגולל את פערי המעמדות בהודו. רטנה (טילוטמה שומה) בחורה כפרית ופשוטה שהתאלמנה בגיל 19, מגיעה לשרת את בן העשירים אשווין (ויווק גמבר) במומבאי. אשווין חזר מארצות-הברית בעקבות מות אחיו, זנח את חלומו ועמד להינשא, אך בעקבות בגידתה של בחירת ליבו בוטלו הנישואין, הוא שב לדירת פאר בהודו והועסק בעסק המשפחתי. ראנה ואשווין נמצאים באותו בית יחדיו וחשים קירבה אחד לשני. אהבתם לא יכולה להתממש, לאור העובדה שאשווין מגיע ממשפחה אמידה ואילו רטנה מהמעמד הנמוך. החברה ההודית לא תוכל להסכים ופוסלת את האהבה הזו מראש. באחת הסצנות אומרת ראנה לאשווין "חשבתי שלעשרים יש חיים קלים, אך מסתבר כי הצרות שונות". המשפט הזה מעצים את המסר של הסרט. ראנה היא חסרת השכלה אמיצה, דעתנית ומתעקשת להגשים את חלומה כמעצבת אופנה. היא לא מוותרת ומתחילה כתופרת. עמידתה האיתנה בדעתה נתונה להערכה, והיא אפילו זוכה למתנת הפתעה מהאדון. הבימאית מדגישה את הבדלי המעמדות והתרבויות במספר סצנות כגון: צורת האכילה של ראנה בעזרת הידיים ובישיבה על הרצפה, אופן הלבוש ועוד. אני חושבת שהסרט מעט איטי. לסיכום: סינדרלה הודית.
מומלץ לגילאים: 15 + 26/05/2019 10:57:41 | נצפה בקולנוע
9/10
184 ביקורת לסרט הד
"מי שמדבר זורע, מי שמקשיב קוצר". (פיתגורס). לא לחינם בחרתי להתחיל במשפט הזה. "הד" הוא סרט דרמה נפלא, על כישלון זוגי, והקשבה בין המילים. לדעתי, זהו סרט ישראלי עמוק שעוסק בזוגיות ובעיקר להקשבה ולתוצאות של אי הקשבה. הבגידה היא התוצאה והבמאים מציפים שאלה "למה זה קורה?" סצנת חפירת המנהרה היא מטאפורה מהאור אל החושך... זו סצנה מכוונת ויש לה מסר לבאות. למנהרה יש זיקה וצרופים בעולם הספרות והקולנוע כמו: האור בקצה המנהרה, מנהרת זמן ועוד. מנהרה היא מעבר תת קרקעי, היא דרך מילוט שנחפרת על ידי האדם... ככל שאני חושבת על כך אני אוהבת את המטאפורה הקולנועית הזו. סצנת חפירת המנהרה היא מטאפורה מהאור אל החושך... זו סצנה מכוונת ויש לה מסר לבאות. למנהרה יש זיקה וצרופים בעולם הספרות והקולנוע כמו: האור בקצה המנהרה, מנהרת זמן ועוד. מנהרה היא מעבר תת קרקעי, היא דרך מילוט שנחפרת על ידי האדם... ככל שאני חושבת על כך אני אוהבת את המטאפורה הקולנועית הזו. בשורה התחתונה: להקשיב, לדבר ולשים דברים על השולחן. כולנו טועים לפעמים אולי אם נעצור לפעמים נמנע את הטעויות...
מומלץ לגילאים: 16 + 12/05/2019 12:04:25 | נצפה בקולנוע
6/10
183 ביקורת לסרט הסודות של ג'ואן
דרמה בריטית אנושית המבוססת על סיפור אמיתי של מליטה נורווד ועל הדרך גם סיפור אהבה נוגע ללב. לב ליבו של הסיפור הוא על פיתוח הפצצת אטום והעברת סודות הפיתוח לרוסיה. הסרט נפתח בסצנת מעצרה של ג''ואן סטנלי המואשמת בריגול לטובת רשויות הגרעין הסובייטיות כולל העברת מידע ומחקרים בתחום האטום, שסללה להם את הדרך לפצצה האדומה. החקירה של סוכנות הביון הבריטית נערכת לאט ובנימוס. הם שואלים והיא עונה. לצערי, כישוריה של גו''די גנץ כשחקנית מעולה לא מתבטאים היטב. חלק ניכר מהסרט מתרחש בחדר החקירות וזום המצלמה מתעכב על פניה המקומטות של ג''ואן (גו''די גנץ בת שמונים וארבע). כל משחקה של גו''די מסתכם בסצנות קושרות בין העבר להווה ולא מעבר לכך. את ג''ואן הצעירה מגלמת סופי קוקסון ודמותה מאכלסת את מרביתו של הסרט. ניק, בנה העורך דין של גו''די מגולם על ידי בן מיילס – תפקידו לא גדול אך משביע רצון. בסרט הזה תמצאו שילוב של רומן רומנטי לאידאולוגיה, ולמרות התשתית הטובה לתסריט מרתק כולל גו''די גנץ, לא מצליחים להקפיץ את הסרט. לדעתי מקומו של הסרט הזה על גבי המסך הקטן.
מומלץ לגילאים: 16 + 05/05/2019 15:32:53 | נצפה בקולנוע
7/10
182 ביקורת לסרט כולם יודעים
אהבתי את כל סרטיו של הבמאי אסגאר פראדי, מבמאי שזכה באוסקר היו לי ציפיות. חשבתי שאני הולכת לצפות ביצירה קולנועית שתטביע את חותמה עלי, אבל זה לא קרה. כישרונו של הבמאי לא התפוגג, מאידך גיסא, בסרט הספרדי הנוכחי משהו הלך לאיבוד. בדרך כלל סרטיו של אסגאר פראדי עוסקים ביחסים בין הדמויות, ובספרדית כנראה זה לא עובד טוב. חוזקו של הסרט הנוכחי הוא בקשת הדמויות ובסרטיו הקודמים של הבמאי ולא במרכיב ההפתעה. לכן אני יכולה רק להמליץ רק למי שמכיר את הבמאי וצפה בסרטיו הקודמים. בקיצור לא wow אבל גם לא לוותר אולי בכל זאת יש כאן משהו שנעלם בעיניי. אסתפק ב"נחמד". ביקורת מורחבת תמצאו בפוסטים באתר זה. לי יניני
מומלץ לגילאים: 16 + 16/04/2019 09:00:43 | נצפה בקולנוע
8/10
181 ביקורת לסרט אהבה בשלייקס
קומדיה קלילה נוסטלגית עם אמירה ושחקנים תוצרת כחול לבן מצוינים. מהסרט הזה תצאו עם חיוך על השפתיים. הסרט מגולל קומדיה נוגעת שעוסקת באהבה, בבדידות, והצורך בחיבוק בגיל השלישי. אי אפשר שלא לציין שחלקים מהסרט מזכירים את הביוגרפיה של יהודה בארקן. ניצה שאול המשחקת את דמותה של האלמנה בדיור המוגן מקסימה, עליזה, מלאה חיוניות ונותרה עדיין צעירה. על פניו נראה כאילו עליה לא חלפו כארבעה עשורים מאז "סנוקר". אין ספק שניצה שאול היא בחירה מצוינת ודמותה הוסיפה תבלינים מפולפלים ובעבוע של אנרגיות ושובבות לסט. הקומדיה מגוללת את הזכות ליהנות מהחיים מכל גיל ובכל סיטואציה, וגם בגיל השלישי שהחסך באהבה וזוגיות חסר והנראות כבר לא משהו. מאוד אהבתי את ההומור הקומוניקטיבי המרגש שהצליחו הבמאי והתסריטאי להעביר לצופה. לדעתי הסרט מהווה מעגל סגור ליהודה וניצה, שאחרי ארבעים שנה נישאו ב"סנוקר" נישאו שוב ב"אהבה בשלייקס". בגלל השילוב של כמה דורות הסרט מומלץ לכל המשפחה. לפנינו חופשת חול המועד פסח שמהווה יופי של הזדמנות לרוץ ולצפות בו. תיהנו.
מומלץ לגילאים: 16 + 14/04/2019 13:35:32 | נצפה בקולנוע
9/10
180 ביקורת לסרט צ'מפיונס
סרט צפוי מקורי המגולל מגוון רגשות, על קבלת השונה וחוסנו בעיקר על "היחד". זהו סרט עם מסר מוסרי עוצמתי והבמאי עשה זאת היטב על ידי בחירת השחקנים. השחקן הראשי – חוויאר גוטטירז המגלם את מרקו בגובה 164 מאמן קבוצת כדורסל. החיים לא חייכו למרקו. הוא התקוטט עם הבוס, אשתו עזבה אותו, והוא נאלץ לעבור להתגורר עם אמו. בנוסף לכל הצרות הללו, בלילה הוא נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול ומתנגש בניידת. כדי לא להיכלא הוא מתפשר על בקשת השופטת: עבודות שרות כמאמן קבוצה מיוחדת עם מוגבלויות. העונש הזה הופך עבורו למסע וגילוי עצמי. התסריט סובב סביב המילה נורמאלי. מה זה נורמאלי ומי קבע שהתנהגות זו או אחרת היא נורמאלית. הצוות המיוחד שמתאמן מיוחד ומגיש בפני הצופה על מגש שאפשר גם להראות מטורפים, להתנהג לא נכון, אבל עדיין יש להם אחד את השני. הם פשוט האחד את השני בגובה העיניים והיו אחד בשביל השני. בשורה התחתונה: מי נורמאלי ומי לא נורמאלי מצחיק, חביב, משעשע ומתאים לפורים. תיהנו. ציון 9 מתוך 10. לי יניני
21/03/2019 08:09:47 | נצפה בקולנוע
9/10
179 ביקורת לסרט המין החזק
דרמה ביוגרפית המגוללת את שנות חייה הראשונות של שופטת בית המשפט העליון בארה"ב - רות'' ביידר גינסבורג. מלבד היותה אישה, רעיה, ויהודייה קטנת מידות היא נלחמה כלביאה. המוטו של הסרט "לא משנה מי אתה ומאיזה רקע אתה מגיע. כל אחד מאתנו יכול לחולל שינוי". פליסיטי ג''ונס מגלמת את רות. היא נלחמת על זכויות הנשים והמיעוטים. לצידה משחק כבעלה השחקן ארמי האמר (מרטי). לאורך הסרט מושם דגש על התמיכה והשותפות של מרטי לחינוך הילדים ותחזוקה הבית. עובדה שלא הייתה מובנת מאליה בשנים ההם, במיוחד שמדובר במחצית המאה הקודמת, כשאחוז הנשים בכיתת הלימודים היה מזערי. נשים לא יכלו להחזיק כרטיס אשראי, לפתוח חשבון בנק, לעבוד שעות נוספות ועוד. במרכז הסרט סוגיה משפטית שבעזרתה רות מצליחה למחות נגד האפליה על רקע מינו של הנאשם. הבימוי של הסרט טוב מאוד. המצלמה הטעימה את דמותה הנשית של רות על רקע נוף גברי. שימו לב לתמונת הזום במעלית, בתחילת הסרט באוניברסיטה, במקום העבודה ועוד. מלבד הקריירה של רות, התסריט עוסק גם בחייה האישיים ובתקופה שבעלה חלה, והיא סעדה אותו ואף השתתפה בקורסים באוניברסיטה במקומו. נוסחתי ומעורר השראה
מומלץ לגילאים: 15 + 11/03/2019 09:14:07 | נצפה בקולנוע
ביקורות נוספות...


The Specials1יוצאים מן הכללציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.4
Birds of Prey2ציפורי הטרףציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 2.5
Little Women3נשים קטנותציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.8
The Gentlemen4הג'נטלמניםציון גולשים10 / 7.9ציון מבקרים5 / 3.2
The Farewell5הפרידהציון גולשים10 / 7.8ציון מבקרים5 / 3.4
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט