ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 639
7/10
639 ביקורת לסרט כל החיים לפניו
יש תחושה שמשהו חסר אבל המשחק והאנושיות מפצים על הכל. נהדר לצפות בסופיה לורן שעדיין לא נס ליחה גם בגילה המתקדם. מדובר ברימייק לסרט צרפתי שהתבסס על ספר בעל אותו שם, עם הבדלים כאלו ואחרים. מה שניתן לקחת מכאן זה ,שבני אדם יכולים לגעת זה בזה גם אם קיימים ביניהם כל ההבדלים שאפשר לחשוב עליהם. ניצולת שואה יהודיה קשישה מרירה וחולה, שמאבדת קשר עם המציאות מידי פעם.היא לוקחת תחת חסותה תמורת תשלום ילד אפריקני מוסלמי יתום,קשוח וחם מזג שעובד כשליח עבור סוחר סמים. מה שלא עבר היטב וחד מספיק ,הוא מה פתח את ליבו של הילד כלפיה.פה לטעמי קיים הליקוי הכי גדול. משחק טוב גם של הילד. ציון 7.5.
22/10/2021 20:07:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
638 ביקורת לסרט פיץ' פרפקט
רק בגלל הביצועים היפים לשירים משנות ה-80 וה-90.הרבה יותר מזה אין כאן.בקה היא בחורה שמגיעה ללמוד בקולג'' ומצטרפת ללהקת בנות ששרות א-קפלה ומבצעות קאברים ללהיטי עבר. הלהקה נכשלת שוב ושוב בתחרויות בסגנון השירה הזה, שמארגן הקולג'' לתלמידיו. היריבים הכי גדולים שלהן הם להקת בנים עם סולן שחצן במיוחד. בקה מביאה איתה רוח חדשה ופחות "שמרנית". חוץ מזה, העניין הוא גם בדינמיקה בין בנות הלהקה שלכל אחת שריטה ומוזרות משלה. מי שאהב ועדיין אוהב את המוסיקה הנהדרת של שני העשורים האחרונים מהמילניום הקודם, יהנה.
22/10/2021 09:30:29 | נצפה בטלוויזיה
8/10
637 ביקורת לסרט הסיפור של אדליין
חיבור יפה בין סיפור טוב למסר פילוסופי. מזכיר סרטים דומים של מסעות בזמן או חוסר סינכרוניזציה שלו עם תהליך הזדקנות, כמו "הסיפור המופלא של בנג''מין באטן" או "היכנשהו בזמן". אדליין שנולדה ב 1908 עוברת תאונת דרכים. כתוצאה מברק שהיכה בריכבה והכניס מטען חשמלי בגופה, היא נשארת צעירה לתמיד. יש לזה יתרונות כמו חיי נצח והיכולת ללמוד ללא הגבלה וללא אילוצי זמן.אבל מצד שני, יש לזה גם חסרונות. היא נאלצת לשקר ולהחליף זהויות כל הזמן, ביתה בגילה כיום יכולה להיות סבתא שלה ואנשים שהכירה הלכו לעולמם. אבל הבעיה אולי הכי גדולה היא, שאינה יכולה לממש את אהבתה. כשאדליין מכירה את לואיס, גבר צעיר ונאה ,זה בא לידי ביטוי בצורה הכי חדה. המפגש עם הוריו ובמיוחד עם אביו של לואיס יביא אותה לצומת בו עליה לקבל החלטה שתשנה את חייה. כולנו מפנטזים מידי פעם על כך שהזמן יעמוד מלכת.אבל לא עולה בדעתנו שיש לזה גם השלכות שליליות. לסיכום: מהנה ומעורר מחשבות.
16/10/2021 10:19:51 | נצפה בטלוויזיה
6/10
636 ביקורת לסרט בחורים רעים לתמיד
ארוך ומיותר. נתחיל מזה שהיה מקום לקצר ב 30 דקות. חוץ מזה ,מראש הסיכוי לעניין הוא קטן. מעט מאוד סרטי המשך הצליחו. סיבה נוספת היא שראינו כבר הרבה סרטים על צמדי שוטרים שיוצאים למערכה נגד פושעים ומאפיות ואם אין לך קלף מנצח ביד ,אז חבל על הזמן של הצופים. התסריט לעוס. קצת מצחיק אבל לא מספיק. הדבר היחיד הטוב שאפשר לציין, זה שני השחקנים שאנחנו אוהבים כבר הרבה שנים. יש פה גם קטע נוסטלגי. רק בגלל זה הציון שאני נותן הוא 6.5 אחרת היה נמוך יותר.
09/10/2021 09:03:26 | נצפה בטלוויזיה
7/10
635 ביקורת לסרט האשמים
רעיון מעניין עם כוכבית. מצד אחד זה אתגר לא פשוט ליצור עניין מסיטואציה סטטית וחד מימדית, שבה כל ההתרחשויות קורות דרך שיחות טלפון. בכך הוא עומד יפה יחסית. הבעיה היא שזה ממצה את עצמו עוד לפני הטוויסט לקראת הסוף וכאן יש פספוס. אסגר הוא שוטר שהושעה מתפקידו עקב עבירה עליה הוא צפוי לעמוד למשפט. בינתיים הוא מתפקד כמוקדן במוקד חירום משטרתי. הוא מקבל שיחת טלפון מאישה שטוענת שנחטפה על ידי בן זוגה. כעת אסגר מנסה להרכיב את הפאזל באמצעות שיחות טלפון לגורמים שונים ,במטרה לאתר את הרכב בו נמצאים שני בני הזוג לפני שיקרה משהו רע.בהמשך מתגלה תמונה שונה ממה שהצטייר. שווה צפייה. ציון 7.5.
08/10/2021 16:18:00 | נצפה בטלוויזיה
8/10
634 ביקורת לסרט פרנץ
עשוי ומבוצע בצורה נכונה. יכול היה בקלות להגרר למחוזות מלודרתיים אבל שומר על איזון בין רגשנות לאיפוק.סרט אנטי מלחמתי עם מסר חד. אנה היא בחורה גרמנייה צעירה מיד אחרי מלחמת העולם הראשונה, שארוסה פרנץ נהרג במהלכה. כשהיא פוקדת את קיברו, אנה מבחינה באיש זר וצעיר שמגיע גם הוא לבקר במקום. עם הזמן מתברר שמדובר באיש צרפתי בשם אדריאן, שהכיר את פרנץ מפריז ומציג את עצמו כחברו.הוא מתחבר לאנה ולהוריו של פרנץ ומספר להם על חוויותיהם המשותפות טרם מותו. כל זאת על רקע העוינות הגרמנית לצרפתים בגלל תבוסתם במלחמה. הקשר המיוחד שנוצר ביניהם ובמיוחד בינו לבין אנה יעמוד במבחן כאשר הסיפור האמיתי יתגלה.אבל, העניין המרכזי הוא הרגשות שמפתחת אנה כלפי אדריאן ורצונה להמשיך לחיות למרות הטראומה שחוותה. הסרט מוצג כמעט כולו בשחור ולבן עם הבלחות של סצינות בצבע מידי פעם, זאת כדי להוסיף נופך נוסף. לא ברור עד כמה זה משנה.בשורה התחתונה: מהנה.
08/10/2021 09:16:45 | נצפה בטלוויזיה
7/10
633 ביקורת לסרט מותר לאהוב
חצי פיהוק. השחקנית הראשית גונבת את ההצגה וגם שחקן המשנה לא רע בכלל, אבל המונוטוניות שולטת עד הישורת האחרונה. אלי צ''ו האינטליגנטית היא נערה ממוצא סיני בבית ספר תיכון בעיירה קטנה. היא כותבת עבודות עבור יתר התלמידים בשמם שאותם הם מגישים למורה ,וגובה על כך תשלום. פול הוא תלמיד מבולבל וחביב ,שמילים הם לא הצד החזק שלו וגם הוא סוג של אאוטסיידר כמו אלי צ''ו. הוא מבקש ממנה, שתנסח עבורו מכתב אהבה לתלמידה בשם אסטר בה הוא מאוהב. אבל המכתב הוא לא האקט האחרון. אלי צ''ו מלווה את פול במלאכת החיזור שלו אחרי אסטר, ממשיכה לנסח עבורו מכתבים ומיסרונים וגם מנסה לשפר את כישורי השיח שלו. העניינים מקבלים תפנית כאשר אלי צ''ו מתאהבת באסטר. החלק האחרון שובר קצת את הרוטינה האיטית, אבל כמו שאומרים, זה מעט מידי ומאוחר מידי.לחיוב,חוץ מהמשחק הטוב יש גם כמה רגעים קומיים.
01/10/2021 16:35:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
632 ביקורת לסרט הזדמנות אחרונה לאהבה
פשוט ויפה. יש כאן את כל המאפיינים של קומדיה רומנטית אלא שהזוג המתאהב אינם צעירים ובעיקר לא הגבר. הרווי הוא מוסיקאי אמריקאי בגיל השלישי, שמגיע לחתונת ביתו בלונדון ושם הוא מתקבל בקרירות על ידה ועל ידי גרושתו. הוא מתבשר שמי שיהיה השושבין בחתונה הוא אביה החורג. חוץ מזה הוא מקבל הודעה על פיטוריו. "הבשורה" האחרונה היא שהוא מפסיד את טיסתו חזרה לניו יורק. בבר בשדה התעופה הוא פוגש את קייט שעובדת כדיילת קרקע. היא ,רווקה באמצע החיים שגרה עם אמה ולא מזמן יצאה לדייט כושל. קייט משכנעת את הרווי בכל זאת להגיע לחתונת ביתו. למרות הזמן הקצר שהם מכירים ומבלים יחד, הקשר מוציא מהם רגשות שלא חוו הרבה זמן. האווירה הסתווית מוסיפה לתחושה הרומנטית. המסר האופטימי הוא ,שאפשר למצוא אהבה בכל גיל. ציון 7.5.
28/09/2021 16:47:20 | נצפה בטלוויזיה
8/10
631 ביקורת לסרט עדות שבורה
משחק שחמט מרתק בין שני אנשים מבריקים. שייך לליגת העל של המותחנים, גם אם ראינו בעבר טובים ממנו. טד קרופורד יורה באישתו לאחר שבגדה בו. השוטר שאיתו בגדה, הוא הראשון שמגיע לביתו לאחר מכן לגבות ממנו עדות.ווילי ביצ''ם הוא עורך דין צעיר ומצליח בפרקליטות שנבחר לטפל בתיק ולהאשים את טד בניסיון רצח ,בשעה שהוא נמצא בתהליך מעבר למשרד עורכי דין גדול בשוק הפרטי. טד קר הרוח בוחר לייצג את עצמו במשפט ומסתבר שתכנן כל פרט ופרט מההתחלה ועד הסוף.משחק החתול והעכבר ביניהם עומד במרכז העלילה, כאשר הפסד מבחינתו של ווילי לא בא בחשבון. משחק מעולה של אנתוני הופקינס וראיין גוסלינג.
28/09/2021 10:19:35 | נצפה בטלוויזיה
8/10
630 ביקורת לסרט סיפורי דגים
מסע יפה במחוזות הדימיון והמציאות. לא כל כך ידעתי למה לצפות והופתעתי לטובה. מיועד לאנשים עם ראש פתוח. וויל בלום מגיע לבקר את אביו אדוארד, ששוכב על ערש דווי וזאת אחרי ששנים לא היו בקשר ומערכת היחסים ביניהם לא היתה טובה. מגיל קטן אדוארד סיפר מעשיות לוויל. כעת הוא רוצה לדעת מאביו ברגעים האחרונים, מה היה במציאות ומה היה פיקציה. הוא יגלה שיש יותר מגרעין של אמת במה שאביו סיפר לו. הוא גם יבין, שלא בהכרח מי שממציא סיפורים או משנה אותם הוא איש רע. ייתכן ויש לכך סיבה טובה. צריך לציין לטובה גם את החלק הויזואלי בסרט. שעתיים מהנות.
27/09/2021 09:18:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
629 ביקורת לסרט קליק
רעיון מגניב וגם הביצוע לא רע עם כמה קטעים מצחיקים. נעשו לפניו ואחריו סרטים על מסעות בזמן ומהבחינה הזו הוא לא מקורי, אבל הצפייה כיפית וזה מה שקובע. חוץ מזה יש גם תובנה חשובה. למייקל ניומן יש את כל מה שגבר יכול לייחל לו. הוא נשוי לאישה יפה וחתיכה, יש לו שני ילדים חמודים והוא בעל קריירה מוצלחת כארכיטקט. הבעיה היא שהוא מכור לעבודתו וזה בא על חשבון חייו האישיים. כאשר הוא נוסע לרכוש שלט אוניברסלי שישלוט על כל מכשירי החשמל בבית, הוא פוגש באדם מסתורי שמוסר לו שלט "חדשני" וזאת ללא תמורה כספית. מהר מאוד מייקל מגלה שמדובר בשלט שיכול להריץ קדימה ואחורה את הזמן ,לעצור אותו ולבצע עוד כל מיני מניפולציות. בהתחלה זה פועל לטובתו, אבל בשלב כלשהו מייקל מאבד שליטה כאשר השלט מתוכנת באופן אוטומטי לפי רצונותיו. זה גורם לכך שהקפיצות בזמן תהיינה ארוכות בלי שהתכוון לכך. במהלך הזמן הזה הוא מפסיד הרבה חוויות שקשורות למשפחתו. יש שני מסרים: האחד, המשפחה זה דבר מאוד חשוב. השני, בחיים קורים במקביל לדברים רעים גם דברים טובים ולהיפך ו"אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה". בסוף יש טוויסט נחמד .ציון 7.5.
21/09/2021 16:50:47 | נצפה בטלוויזיה
7/10
628 ביקורת לסרט החיוך האטרוסקי
יפה בתוספת תובנה חשובה. סיפור שגורם לך להרהר על הדרך הנכונה לחיות. רורי מקנייל הוא גבר סקוטי בן 74, קשוח וישיר ,שהמילה פוליטיקלי קורקט לא נמצאת אצלו בלקסיקון. בעקבות בעיות בריאות, הוא טס לסן פרנסיסקו. שם הוא מתקבל בקרירות על ידי בנו ,שנשוי לאישה קרייריסטית ולהם בן תינוק. אורח החיים הפלצני של משפחת בנו לא עושה לו טוב ויוצר קונפליקטים ביניהם. אחרי בדיקה שרורי עובר, מתגלה אצלו מחלה קשה והוא מבין שימיו ספורים. הקשר הנהדר עם נכדו ואהבה חדשה שהוא מוצא, נותנות לו טעם לחיים, כמו גם "תחרות" לגבי מי יחיה יותר, הוא או יריבו המר והוותיק בסקוטלנד שגם חולה. הדבר החשוב הוא לחיות את ההווה ולדעת לנצל כל רגע. אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר ולכן כל עוד אפשר ,פשוט להנות ממה שיש. המשחק המצויין של בריאן קוקס תורם משמעותית. ציון 7.5.
21/09/2021 09:19:32 | נצפה בטלוויזיה
7/10
627 ביקורת לסרט החברה האחרים
כשהיינו ילדים החברה בשכונה היו קוראים לזה "חצי מצחיק". זה עדיין יותר טוב מבכלל לא מצחיק, כי זה לא פשוט לעשות קומדיה טובה. טרי ואלן הם שני שוטרים שעובדים בבק אופיס במשטרת ניו יורק ולא זוכים להערכה רבה מצד הממונים והקולגות. לאחר מותם של שני שוטרים שהיו "כוכבים" ,שניהם מבינים שכעת עליהם לתפוס יוזמה כדי להתקדם. טרי ואלן שלא מסמפתים אחד את השני וגם שונים באופיים, יוצאים יחד לחשוף פרשת שחיתות של מיליארדים במערכת הפיננסית, שבה מעורב בנקאי שעובד עבור בעלי הון. הדרך לשם רצופה סכנות אבל גם מצבים מצחיקים. תוך כדי אנו גם נחשפים להצלחה המסחררת של אלן אצל בנות המין היפה. בסוף יש התייחסות למשבר הסאב פריים של 2008, וגם ביקורת על המערכת הפיננסית האמריקאית והבדלי השכר במשק. מבין השניים, וויל פארל תפור לקומדיות ומארק וולברג קצת פחות.
20/09/2021 16:53:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
626 ביקורת לסרט מסע משוגע
יפה. מצחיק ומרגש ומצליח לגעת. בדרך כלל אנו מתלוננים על כך שסרטים ארוכים מידי, כאן דווקא היה מקום להאריך טיפה כי בסיום נותר טעם של עוד. וינסנט הסובל מתסמונת טורט נשלח למוסד טיפולי על ידי אביו, לאחר שאימו אליה היה קשור הלכה לעולמה.האבא שהוא פוליטיקאי שנמצא בקמפיין בחירות, הוא איש אטום רגשית שלא סיפק לוינסנט את האהבה לה היה זקוק. במוסד וינסנט פוגש בחור ובחורה עם בעיות התנהגותיות משלהם. לאחר שהם גונבים את ריכבה של מנהלת המוסד, השלושה בורחים ויוצאים למסע כשהיעד הוא להגיע לים. הם יעברו חוויות שונות כשחלק מזה היא ההתאהבות של וינסנט בצלע הנשית בחבורה. אבל הדבר החשוב הוא שאולי בפעם הראשונה הם יוכלו להיות פשוט הם ,בלי שישפטו אותם.זהו בעצם מסע אל החופש שהים מסמל אותו בצורה סימבולית. בסופו של דבר זהו סרט קטן ונחמד על אנדרדוגים, שגם אם אינו מושלם ,כיף לצפות בו.ציון 7.5.
17/09/2021 16:49:52 | נצפה בטלוויזיה
7/10
625 ביקורת לסרט סיפור נישואים
לא ממריא. מחכים כל הזמן לאיזשהו שיא או התפתחות מעניינת וזה לא מגיע. כשעושים סרט על נושא כל כך מוכר ובנאלי,זה חייב להיות מיוחד. הקו המנחה כאן הוא איפוק וזה ניכר כבר מההתחלה . יש מקומות שזה נכון ומתאים, לא כאן. סיפור על זוג שמתגרש שמנהל מאבק משפטי בנוגע למשמורת על בנם הקטן. למרות שהיו רוצים לפתור את המחלוקות בינם לבין עצמם, עורכי הדין שהם מכניסים לתמונה לא מקלים על המלאכה. ניסיתי לחשוב עם מה יוצאים בסוף. לרוב יש לי תשובות, פה התקשתי.גם האורך מוגזם ביחס לרוחב היריעה. המשחק טוב והסרט אינו גרוע ,אבל חוץ מזה אין יותר מידי מילים טובות.
16/09/2021 20:35:41 | נצפה בטלוויזיה
6/10
624 ביקורת לסרט לשקר ולגנוב
לא ברמה של זוכה באוסקר אבל גם לא כזה גרוע. זו לא משימה קשה למצוא כאן פגמים אבל בסך הכל מדובר במותחן סביר. איוון הוא מאסטר בגניבה של יצירות אומנות. את ה"עבודות" שלו הוא עושה עבור פושע תחת סחיטה ,כחלק מחוב של אביו שגם עבד באותה עבודה עבור אותו האדם. היכרות עם שחקנית סקסית שמצויה בחובות תשרת את המטרות של שניהם, בזמן שסוכן FBI נמצא בעקבותיו של איוון. סרט נחמד ולא יותר מזה. ציון 6.5.
11/09/2021 16:45:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
623 ביקורת לסרט רומא
מסרט שזכה באוסקר אפשר לצפות ליותר. לוקח הרבה זמן עד שהוא מתניע ומתחילים לקרות דברים וגם אז זה מעט מידי ומאוחר מידי. ממש לא מדובר בסרט רע ובהחלט הוא ראוי לצפייה, אבל אי אפשר להתעלם מהאכזבה לאור הציפיות . סיפורה של קליאו, אישה שקטה ומופנמת ,שהיא עוזרת בית של משפחה מהמעמד הבינוני. אנו נחשפים לסיפורה האישי ,ששיאו הוא כניסתה להיריון לא מתוכנן והתכחשות של האב למצבה והיעלמותו כתוצאה מכך. בציר הנוסף בעלילה, אב המשפחה בוגד באישתו.אי אפשר שלא לציין את טכניקת הצילום. השחור לבן נועד כנראה להוסיף קדרות לסיפור ולא בטוח שזה משיג את המטרה.חוץ מזה, יש שוטים ארוכים ותזוזות רבות של המצלמה. ציון 7.5.
11/09/2021 09:57:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
622 ביקורת לסרט שומרת אחותי
לכאורה יש כאן כל מה שצריך אבל רק לכאורה. מדובר בסיפור שנוגע בכל מיני זוויות ומעלה לדיון שאלות שקשורות לפילוסופיה, אתיקה, הורות ואפילו האם בית המשפט רשאי להתערב בכל דבר. לי הסרט הרגיש כתעשייתי מידי וחסר אותנטיות. חוץ מזה הוא גם נמרח פה ושם. מה שמבחינתי גנב את ההצגה, זו העלילה המשנית שבה הנערה החולה מכירה בבית חולים את הנער החולה גם כן והם מתאהבים. שתי הילדות החמודות שמגלמות את שתי האחיות הן גולת הכותרת. ראוי לצפייה למרות החסרונות.
10/09/2021 09:51:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
621 ביקורת לסרט המחשמלים
אינפנטילי אבל בקטע טוב. אותה שטותניקיות שמאפיינת סרטים ישראלים קיימת גם כאן. או שמתחברים או שלא,אני התחברתי.נושא מלאנכולי שצוחקים עליו זה נחמד. ההזדקנות והשנים שעוברות וההפנמה שהתהילה שהיתה לא תחזור. זה מצריך השלמה והתאמה של הציפיות למצב המשתנה.יש גם קטעים מצחיקים וזה לא מובן מאליו. בסוף יש פספוסים מהצילומים. לסיכום: רחוק מלהיות סרט גדול אבל כיף לצפות בו.
08/09/2021 21:02:04 | נצפה בטלוויזיה
5/10
620 ביקורת לסרט דברים ששמענו וראינו
בזבוז זמן. בדרך כלל אני סלחן עם מותחנים ועם סרטי אימה במידה שיש סיפור מעניין והעלילה דינמית יחסית, גם אם לא מדובר על פאר היצירה. כאן מדובר על סרט ממש גרוע וצפוי וגם ארוך מידי. צריך להמתין עד החצי שעה האחרונה שבה מתחילים לזוז דברים. זוג וביתם הקטנה עוברים מהעיר הגדולה לגור בבית ישן באזור כפרי. עם הזמן האישה מגלה שההסטוריה האפלה של הבית, משתלבת עם הסיפור האישי שלה כאשר לבעלה הנכלולי והמסוכן יש לכך קשר. ציון 5.5.
08/09/2021 09:27:51 | נצפה בטלוויזיה
8/10
619 ביקורת לסרט ללכת בדרכך
נהדר. קומדיה רומנטית משולבת עם דרמה, שאומנם אינה חפה מאותו קיטש מוכר של סרטים מהז''אנר, אבל בסופו של דבר מדובר בסרט מקסים. לואיסה היא בחורה מתוקה ומצחיקה שלאחר שמפוטרת מעבודתה כמלצרית בבית קפה קטן באיזור הכפרי של אנגליה, מתחילה לעבוד כמטפלת של וויליאם.וויליאם הוא בחור יפה תואר עם אופי לא קל, שעבר תאונה שהותירה אותו משותק. הוא בנם של משפחה עשירה שמתגוררת בטירה. מעבר לכך, האקסית של וויליאם עומדת להתחתן עם חבר טוב שלו. הוא מואס בחייו ומעוניין לסיימם באמצעות המתת חסד בשוויץ. לואיסה שלה יש חבר שמרוכז בעצמו ובתחרויות הטריאתלון לקראתן הוא מתאמן, היא הפרס הכי גדול של וויליאם. הקירבה שלה אליו מפיחה בו טעם של עוד לחיים, והשאלה היא האם זה מספיק כדי לשנות את כוונותיו לגבי עצמו. מי שגונבת את ההצגה ואחראית על הצלחת הסרט, זו השחקנית הראשית שמציגה אישיות כובשת ועושה זאת עם המון חן.
07/09/2021 09:45:02 | נצפה בטלוויזיה
7/10
618 ביקורת לסרט גנב עירוני
חסרה איכות. תחושה של תבשיל שכבר טעמת ממנו כמה פעמים בעבר והוא כבר לא עושה לך את זה יותר. אין כאן משהו שמרתק, מחבר או מסקרן. דאג מקריי הוא גבר שעומד בראש כנופיית שודדים בבוסטון. לאחר ששדדו בנק, דאג מתחיל לצאת עם מנהלת הבנק שנשדד מבלי שהיא יודעת מי הוא באמת.לאחר שהם מתאהבים ,דאג רוצה לצאת מחיי הפשע ולהתחיל דף חדש ,אבל זה לא כל כך פשוט. הוא מאויים על ידי שותפיו ונאלץ לבצע פעולה אחת אחרונה, כשהיעד הפעם אלו הם כספים שנמצאים באיצטדיון של קבוצת הבייסבול "רד סוקס". הדקות האחרונות טובות, אבל זה מעט מידי ומאוחר מידי. לסיכום: סרט פשע סביר ולא יותר מזה.
06/09/2021 08:53:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
617 ביקורת לסרט גוד טיים
יותר נייס טיים מאשר גוד טיים. לא עפתי על הסרט למרות שהוא ראוי לצפייה ויש בו לא מעט דברים טובים. עדיין, יצאתי בתחושה שהיה אפשר להפיק יותר מחומר הגלם הזה. סיפורם של שני אחים, קוני וניק אשר נמצא על הספקטרום האוטיסטי. לאחר שהם שודדים בנק, ניק נתפס ונכלא. כעת קוני שבעצמו מבוקש על ידי רשויות אכיפת החוק, פועל לשחרר אותו אבל הוא מתקשה לגייס את הכסף הדרוש לשחרור ניק בערבות .בלית ברירה ,עליו לפעול בדרכים אחרות.מכאן הדברים הולכים ומסתבכים במהלך לילה ביזארי אחד. הסגנון העצמאי שמאפיין את הסרט, לא מוסיף ולא גורע. ציון 7.5.
04/09/2021 16:48:39 | נצפה בטלוויזיה
7/10
616 ביקורת לסרט יחי ההבדל הקטן
סאטירה נחמדה שעוסקת במה שרע בפוליטיקה. המשחק של טוני סרווילו הוא נהדר, אבל יצאתי בתחושה שהיה חסר משהו. אולי המסר שיוצרי הסרט רצו להעביר לא חד מספיק. אנריקו הוא פוליטיקאי בכיר, מנהיג מפלגת אופוזיציה במהלך קמפיין בחירות. הוא נמצא בשפל בסקרים וזוכה למבול של ביקורת והתקפות מתוך מפלגתו. אנריקו העייף מחליט שזה לא בשבילו ומחליט להיעלם. הוא נוסע לצרפת ומתארח אצל ידידה ותיקה.במקביל, יועצו של אנריקו שמחפש אותו, מגיע אל אחיו התאום ג''ובאני, שהשתחרר ממוסד לפגועי נפש ומציע לו להחליף את אנריקו. ג''ובאני שהוא אומנם מטורלל, הוא גם איש משכיל. הוא מביא איתו חום אנושי וגישה ישירה שמקסימה את הסובבים לו ואת המצביעים. המצב בסקרים משתפר פלאים, אבל הכל בעצם הוא רמייה אחת גדולה. בסופו של דבר ,אף אחד לא יוצא כאן טוב.לא הפוליטיקאים, בוודאי לא היועצים שלהם, אבל גם המצביעים שהם שטחיים. ציון 7.5.
03/09/2021 16:16:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
615 ביקורת לסרט תפוס אותי אם תוכל
ראשון בבידור. הנאה צרופה מהרגע הראשון ועד האחרון. סרטים ארוכים מרתיעים אותי ועליהם לעמוד באתגר לא פשוט , במקרה הזה נעשתה עבודה נהדרת. קליל ודינמי. מבוסס על סיפור אמיתי שגם אם אינו חף מהגזמות ומשינויים ,זה לא משנה. סיפורו של פרנק, נער בן 17 בשנות ה-60. בהשראת אביו הוא נהפך למאסטר של התחזויות ונוכלויות, במהלן הוא נהיה טייס, רופא, עורך דין ועוד. את הכסף הגדול הוא עושה מהונאות של שיקים. פרנק מנהל משחק של חתול ועכבר עם סוכן FBI שמנסה ללכוד אותו. מה שמעניין הוא שהכל נעשה עם חן ואי אפשר באמת לשנוא את פרנק. די קפריו במשחק נפלא ומגלם בגיל 27 נער בן 17. גם טום הנקס זו תוספת כח משמעותית. טוב שהספקתי לראות לפני שיורד מנטפליקס בעוד כמה ימים.
27/08/2021 16:16:45 | נצפה בטלוויזיה
6/10
614 ביקורת לסרט רצח במעגל סגור
רמה חובבנית אבל נסבלת. יש כאן סיפור לא רע והאורך הקצר והמדוייק הוא גם דבר חיובי. בארט הוא בחור מבריק שנמצא על הרצף האוטיסטי וסובל מתסמונת אספרגר. הוא עובד במשמרות לילה כפקיד קבלה במלון קטן. כחלק מניסיונותיו לשפר את יכולותיו התקשורתיות עם אנשים, הוא נוהג להתקין מצלמות מעקב בחדרי האורחים. לאחר שאחת האורחות נרצחת , בארט מסומן כחשוד. לאחר מכן הוא מכיר בחורה מסתורית ומפתח כלפיה רגשות. להפתעתו הוא מגלה שהיא מקיימת קשר רומנטי עם הרוצח. הכלאה בין דרמה למותחן. סביר ולא יותר מזה. ציון 6.5.
21/08/2021 16:48:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
613 ביקורת לסרט זרים מושלמים (2016)
קלף מנצח. לא מדובר בסרט גדול אבל הקונספט מבריק. כל הסיפור מתרחש בערב אחד אצל זוג שמארח חברים לארוחה שני זוגות ועוד גבר נוסף שבא לבדו. התפנית מתרחשת כאשר המארחת מציעה לשחק משחק, במסגרתו כל המשתתפים יחשפו בפני כולם את ההודעות שהם מקבלים לטלפון הנייד שלהם כולל השיחות שיתבצעו בספיקר ,כך שיוכלו להאזין להם. הקטע הוא שבמהלך הערב ייחשפו סודות על כל אחד ואחת מהנוכחים. התובנה המרכזית היא, שאנחנו לא באמת מכירים עד הסוף את הקרובים לנו, בין אם זה בני ובנות זוג או חברים. לכל אחד יש סודות ו"שלדים בארון" שלא היה רוצה שיתגלו. כל החיים שלנו נמצאים בטלפון הנייד ואם מקבלים הצצה אל התכנים, לומדים עלינו דברים שלא היינו רוצים שיתגלו. חוץ מזה, יש עוד נושאים שאפשר לעלות לדיון אבל היריעה כאן קצרה. גם למי שאין סבלנות לסרט שבנוי על דיאלוגים, יוכל להתחבר בגלל הרעיון והביצוע שלו.
20/08/2021 17:50:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
612 ביקורת לסרט אכפת לי
לא הכי מבריק אבל מהנה בסך הכל. אפשר לומר שהעלילה מופרכת אבל לי זה לא הפריע. מותחן עם אלמנטיים קומיים שמשאיר אותך מרותק למסך. מרלה היא אישה נאה ומטופחת , ערמומית וחמדנית. הדרך הקלה עבורה לעשות כסף , היא להתמנות באמצעות בית המשפט בדרכי מרמה כאפוטרופסית לאנשים קשישים ולהשתלט על רכושם, בסיוע שותפתה ועוד גורמים נכלוליים. הבעיות שלה מתחילות כאשר אחת הקורבנות שלה קשורה למאפיונר אכזר, שאת היהלומים ששייכים לו היא גנבה. כעת לא רק כסף עומד על כף המאזניים ,אלא גם חייה. אבל לא אחת כמו מרלה תוותר. אי אפשר להחמיץ את המסר החד בסוף הסרט. ציון 7.5.
14/08/2021 09:26:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
611 ביקורת לסרט חדשות העולם הגדול
שילוב של שונה ושבלוני. סיפור אנושי ששייך לז''אנר אחר יחד עם אלמנטים מוכרים של המערבונים לדורותיהם. ג''פרסון קיד הוא קצין לשעבר שלחם במלחמת האזרחים. כיום לפרנסתו הוא עובר מעיר לעיר ומקריא לתושבים את החדשות מתוך העיתונים. באחת הנסיעות שלו ,הוא פוגש ילדה יתומה שאינה דוברת אנגלית שחוותה טרואמה והיתה בשבי אינדיאנים במשך מספר שנים. לאחר שניסה ולא הצליח למצוא עבורה בית, כעת שניהם עושים את דרכם הארוכה לדודה ולדוד של הילדה. בדרך הם פוגשים פורעי חוק ונאלצים להילחם על חייהם. היופי הוא בקשר שנוצר בין ג''פרסון לבין הילדה למרות קשיי השפה. אירוע שמתרחש לקראת הסוף מביא לפעולה אחת אחרונה של ג''פרסון ובכך מסתיים הסיפור. הסרט נעים לצפייה הרבה בזכות משחקו של תום הנקס , למרות שלא מדובר ביצירה מפוארת. ציון 7.5.
06/08/2021 09:15:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
610 ביקורת לסרט נשים קטנות
בהחלט ראוי אבל גם כבד ומסורבל לעיתים. החלק השני טוב יותר והסיום יפה ומרשים ובאופן כללי היה צריך לקצר את הסרט. זו לא הגירסה הראשונה שהגיעה למסך הגדול בעקבות הספר ואיך היא עומדת ביחס לאחרות נשאיר למבקרים. הנושא המרכזי הוא מעמדן ועצמאותן של נשים במאה ה-19 ,אבל אפשר גם להשוות לימינו ולראות את ההתקדמות שנעשתה מאז בעניין השוויון המגדרי. ציון 7.5.
05/08/2021 10:41:59 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


The Raft1הרפסודהציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.5
Free Guy2לשחרר את גאיציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.3
La Belle Epoque3התקופה היפה בחייציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.5
Od Sipur4עוד סיפור אחדציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 2.0
Luca5לוקהציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.4
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט