ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 551
7/10
551 ביקורת לסרט פוטו אהבה
למתחברים לאווירה רומנטית ורגועה. הקצב איטי ויש הרבה דיאלוגים,אך עדיין אפשר להנות. שני סיפורי אהבה שמתחברים להם, אחד מהעבר והאחד מההווה. כריסטינה היא צלמת בסוף שנות ה-80 שעוזבת את בן זוגה ועוברת לניו יורק ,שם היא מתפרנסת ובונה את חייה. בהווה, מייקל הוא עיתונאי שפוגש את בן זוגה לשעבר של כריסטינה ובעקבות כך מכיר את ביתה, מיי. מיי עוסקת כאוצרת של תערוכות. העלילה נעה בין שני סיפורי האהבה. הדומה בין שניהם, שבשני המקרים אחד מבני הזוג עוזב או מתכנן לעזוב למקום רחוק בגלל עבודה. השאלה היא, האם בשני המקרים זה יגרום לסיומה של מערכת היחסים ,או שרצון טוב ופשרות גוברות על מהמורות כאלו ואחרות בדרך למימוש האהבה. לא סרט גדול וגם לא מיועד לכל אחד. אוהבי מוסיקה שחורה ייהנו פה ושם מכמה קטעים יפים.
15/01/2021 09:55:48 | נצפה בטלוויזיה
6/10
550 ביקורת לסרט הצעה גורלית
שייך לליגת החובבנים. מזכיר את המותחנים הפשוטים ששודרו במת"ב ז"ל בסוף שנות ה-90 ותחילת ה -2000. רמה נמוכה, צפוי ולא מתוחכם. זוג אמיד באמצע החיים שמתקשים להביא ילד לעולם. בחורה צעירה ויפה שמתיידדת איתם הופכת להיות שמרטפית של ביתם הקטנה ובהמשך לאם פונדקאית שאמורה לשאת בריחמה את בנם. הבעייה היא שמדובר במישהי מסוכנת שמסתירה סודות אפלים שהולכים ונחשפים עם הזמן.לא מובן איך ניקולאס קייג'' שבעבר שיחק בסרטים נחשבים, התדרדר להיות שחקן מישני בדבר כזה.
09/01/2021 10:09:59 | נצפה בטלוויזיה
5/10
549 ביקורת לסרט מלתעות האימה
התעללות בצופים וזה עוד בלשון עדינה. צפוי ובנאלי עם מינימום אמינות.לשלם על כרטיס כדי לראות את הדבר הזה בקולנוע זה ממש טמטום. אישה צעירה ואביה שנלכדים בבית בזמן הוריקן וכאשר המים מהאגם הסמוך חודרים פנימה. לחברתם מצטרפים תנינים אימתניים שמאיימים לטרוף אותם, אבל הבת שהיא שחיינית מצטיינת ואביה שהיה המנטור שלה מגיל קטן, לא מוותרים. בזבוז זמן.
08/01/2021 19:12:54 | נצפה בטלוויזיה
7/10
548 ביקורת לסרט רוקטמן
יציאה מעניינת מאזור הנוחות. מי שרגיל לסרטים קונבנציונליים וקשה לו עם סטיות מהם, יתקשה לעכל. מדובר על מחזמר משולב עם אלמנטים מתחומי הפנטזיה, הדרמה והקומדיה. מין סגנון Freestyle. אלטון ג''ון כמשתתף בסדנה למיגור התמכרות לאלכוהול וסמים שפורס בפני המשתתפים את סיפור חייו. גדל כילד לשני הורים שהתנכרו לו ולא הרעיפו עליו אהבה כפי שהיה מצופה מהם. למרות חוסר הביטחון שלו ונפשו המצולקת, הוא מצליח לבנות קריירה כמוסיקאי שהיא אחת הגדולות שהיו במאה ה-20. יציאתו מהארון היא גם נדבך חשוב שבא כאן לידי ביטוי. בסרט משולבים שירים מהבולטים ששר, ובד בבד המלחמות שלו נגד השדים של עצמו וההתמכרויות שלו לטיפה המרה ולסמים.בסוף יש שחזור נחמד של הקליפ I''m Still Standing.המשחק של השחקן הראשי הוא מצויין.
02/01/2021 11:07:37 | נצפה בטלוויזיה
8/10
547 ביקורת לסרט בין כוכבים
מרשים אבל גם מורכב ומסובך. אין ספק שצפייה בקולנוע היתה חווייתית הרבה יותר מאשר צפייה בטלויזיה. היה צריך לקצר ולעשות אותו יותר פשוט.בזמן שכדור הארץ חווה משבר אקלים שמאיים להשמיד את האנושות, קופר שהוא חקלאי וטייס לשעבר ,מגוייס על ידי נאסא להציל את בני האדם החיים ואת העתידים להיוולד. לאחר שהוא משאיר את ביתו ובנו לבדם יחד עם הסב,הוא נשלח לחלל בראש צוות כדי למצוא גלקסיה שאליה האנושות תוכל להעתיק את חייה.אבל המשימה כוללת גם תכנית ב'' במקרה שתכנית א'' לא תהיה ישימה, והיא לבנות מחדש ציויליזציה על כוכב אחר ולמעשה להפקיר את האנושות להכחדה. אפקט הזמן ,חורים שחורים, תורת היחסות ומונחים מתחום הפיזיקה משתלבים כאן, ובעוד קופר נשאר באותו הגיל, ביתו שעל כדור הארץ מתבגרת והקשר ביניהם הוא קריטי להצלחת המשימה שלשמה קופר נשלח. מעבר לאפקטים המדהימים,אפשר למצוא כאן גם מסרים פילוסופיים כמו על החשיבות והמשמעות של האהבה. לסיכום, לא סרט מושלם אבל שווה צפייה למרות אורכו.
26/12/2020 18:46:15 | נצפה בטלוויזיה
7/10
546 ביקורת לסרט סודות מדינה
עמוס בפרטים ובדיבורים. ייתכן שהיה אפשר להפיק יותר מהסיפור הזה והסך הכל די משעמם ודורש ריכוז גבוה.קתרין גאן היא עובדת במרכז לתעבורת תקשורת זרה שכפוך לממשלה הבריטית ותפקידו לאתר מסרים שעשויים לעזור לביטחון הלאומי של בריטניה. היא מגלה מזכר שחושף מזימה אמריקנית לעקוב ולהשפיע על נציגי שגרירויות של מדינות החברות במועצת הביטחון כדי ללחוץ עליהן להצביע בעד המלחמה בעירק נגד סדאם חוסיין ב 2003. מאחר והיא גם מתנגדת למלחמה, היא מחליטה להדליף את המסמך לתקשורת ובכך גם מסכנת את עצמה. בנוסף לזה היא נשואה לפליט עירקי כורדי,מה שמסבך עוד יותר אותה ואת בעלה עם מערכת אכיפת החוק בבריטניה.העימות בסוף הוא בין האמת שלה לבין החוק והאינטרסים של המדינה.בעלי סבלנות וחובבי היסטוריה לא יסבלו אבל אני די נדיב עם הציון שאני נותן לסרט.
26/12/2020 10:14:26 | נצפה בטלוויזיה
8/10
545 ביקורת לסרט המגדלור
לא אהבתי את צילום השחור לבן אבל חוץ מזה מדובר בסרט טוב. חגיגה לחובבי ז''אנר המיסתורין. משחק במוחו של הצופה. שני גברים נשלחים לשמור על מגדלור באי מרוחק ונידח בשלהי המאה ה-19. האחד שומר ותיק שמשמש גם כמנהל על הפרטנר הצעיר שלו. מערכת היחסים בין שניים מאופיינת בהתעמרות של הותיק כלפי הצעיר אך מידי פעם הם גם מוצאים את הדרך והזמן לנהל שיחות חבריות. כאשר הסערה פוקדת את החוף הסמוך לאי ומשבשת את התנועה החוצה ופנימה, דעתם הולכת ונטרפת עליהם ,תוך כדי זה שהם שותים לשוכרה ללא הפסקה. מציאות ודימיון מתערבבים ובנוסף מסתבר ששניהם מסתירים סודות אפלים.השאלה הנשאלת היא לאן מוליכה הדינמיקה בין שני האנשים שהופכים לאויבים. קרדיט גדול לשני השחקנים.הייתי מעדיף לראות את הסרט בצבע,אבל כשעושים זום אאוט התוצאה חיובית.
25/12/2020 19:23:55 | נצפה בטלוויזיה
8/10
544 ביקורת לסרט בלתי נראה
מהנה. לא הכי מבריק שיש אבל הקונספט מעניין והעלילה זורמת ומרתקת. ססיליה בורחת בעזרת אחותה מבעלה המכה והמתעלל ועוברת לגור אצל ידיד. היא מתבשרת על ידי אחיו של בעלה שהוא נפטר והוריש לה את הונו. אחרי שרשרת של אירועים מוזרים, היא מתחילה להאמין שבעלה לא באמת מת והוא רוקם תכנית זדונית נגדה. מאחר והוא מומחה בתחום האופטיקה, יש לו את היכולת לגרום לעצם כלשהו לא להיראות ואת זה הוא מנצל כדי לפגוע בה.לאחר שססיליה מואשמת ברצח, עליה להגיע לחקר האמת והדרך לשם מסוכנת. מותחן טוב שכולל אלמנט של מדע בידיוני עם שני טוויסטים לקראת הסוף. שעה וחמישים דקות שעוברות בכיף.
19/12/2020 10:26:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
543 ביקורת לסרט נער מקהלה
קיטש משודרג. סיפור סינדרלה קלאסי ונחמד בסך הכל ,עם שחקנים טובים ואווירה מיוחדת ,שמזכירה לנו שאנו בתקופת הכריסמס.סטייט הוא ילד חם מזג שניחן בקול שמימי ושגדל עם אם חד הורית בתנאים קשים.לאחר מותה של אימו, מגיע אביו הביולוגי והעשיר שהתכחש לקיומו של סטייט במשך שנים רבות. בזכות שיק שמן,האב מצליח להכניס את סטייט לבית ספר יוקרתי של תלמידי מקהלה ששרים לרוב בכנסיות.שם הוא פוגש מורה שהוא גם מנטור שלא עושה הנחות לאף אחד. סטייט צריך להסתגל למשמעת הקשוחה שמונהגת בבית הספר. השלב הבא מבחינתו, הוא להתקבל למקהלה הייצוגית של בית הספר , שמופיעה במקומות שונים בעולם. לאחר מכן ,הוא צריך להתמודד עם הזמר הראשי של הלהקה על הבכורה ,וזה לא פשוט. הלקח הוא ,שהצלחה היא לא ניצחית אלא זמנית. צריך לדעת להתמודד עם שינויים ולהסתגל למציאות משתנה. השאלה היא אם יש לנו את הכלים לעשות את זה.דאסטין הופמן וקטי בייטס זו תוספת רצינית, אבל בסוף מדובר על סרט בינוני פלוס.ציון 7 בלחץ.
11/12/2020 09:54:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
542 ביקורת לסרט הארייט: הדרך לחופש
טוב אבל לא מצויין. אם משווים לסרטים ענקיים על אותו נושא כמו "12 שנים של עבדות" או "ג''נגו ללא מעצורים", אז הוא לא שייך לליגה הזו. סיפורה האמיתי של מינטי השיפחה השחורה, שבהמשך חייה משנה את שמה להארייט. כשהיא נשואה טרייה, היא בורחת מאדוניה הלבנים כדי להיות חופשיה. היא מגיעה לפילדלפיה ומצטרפת לארגון שנלחם בעבדות.לאחר מכן,תוך כדי סיכון חייה, היא יוצאת למבצעים לשחרור עבדים.הארייט נכנסה להיסטוריה האמריקנית בזכות עוז רוחה ושאיפתה לצדק.משחק מצויין של השחקנית הראשית. ציון 7.5.
05/12/2020 09:25:10 | נצפה בטלוויזיה
6/10
541 ביקורת לסרט שיר השמות
משמים ומאכזב ברוב הזמן.לכאורה ,יש כאן את כל האלמנטים ליצור משהו מרשים ועוצמתי ,אך במקום זה אנו מקבלים סרט לא מעניין עד הישורת האחרונה שלו.סיפורם של שני חברי ילדות שהכירו ערב מלחמת העולם השניה ועוברים אותה יחד, כולל את הבליץ על לונדון. דווידל רפפורט הוא ילד יהודי פולני פליט בלונדון שמתבלט בניגון בכינור. אביו משאיר אותו לגור אצל משפחתו של חברו מרטין סימונדס, בעוד משפחתו שלו נותרים בפולין על כל המשתמע מכך. אביו של מרטין מתייחס לדווידל כאל בנו ועושה הכל כדי לכבד את דתו היהודית. לאחר המלחמה, כשדווידל אמור להופיע בפני קהל גדול ויוקרתי, הוא נעלם. אביו של מרטין שאירגן את האירוע, נאלץ להחזיר ללקוחות המאוכזבים את כספם. 35 שנים אחרי, מרטין יוצא במסע מחוץ לבריטניה, לחפש את דווידל כדי להבין מדוע ברח באותו ערב, שהותיר אצלו צלקות עד היום. העלילה קופצת בין ההווה לעבר.החלק האחרון מהווה סגירת מעגל.במהלך העלילה אנו נחשפים לגישתו של דווידל ליהדות מבחינת דבקותו בדת אבל גם הספקות שעולים אצלו. סצינה אחת ספציפית קשה לצפייה לכל יהודי. בסופו של דבר, 20 הדקות האחרונות קצת מצילים את הסרט. ציון 6.5 .
04/12/2020 19:28:23 | נצפה בטלוויזיה
7/10
540 ביקורת לסרט אהבה פשוטה
מאופק וענייני. סיפור קטן ופשוט שלא נגרר לקלישאות וזה לכף זכות. מי שמחפש סרט סוחט דמעות בסגנון הוליוודי, אז לא ימצא כאן את מבוקשו. טום וג''ואן הם זוג מבוגר שאיבד את ביתם היחידה לפני מספר שנים. לאחר שג''ואן מאובחנת כחולת סרטן, הדבר משנה את כל עולמם. למרות שהם אוהבים, הם אינם רואים עין בעין כמעט שום דבר. זה גורם למתיחויות על רקע הטיפולים שג''ואן עוברת, למרות שטום עומד לצד אישתו ותומך בה. בבית החולים ג''ואן פוגשת ומתיידדת עם המורה לשעבר של ביתה, שגם הוא בעצמו חולה בסרטן ודרכו היא מקבלת זווית נוספת לשאלות על חיים ומוות. אין כאן שורה תחתונה ,מלבד זה שכמה הם ברי מזל אותם אלה שזכו בזוגיות בריאה ואהבת אמת.נחמד לראות את ליאם ניסן בסרט שהוא לא אקשן. משחק טוב שלו ושל השחקנית הראשית. ציון 7.5.
28/11/2020 18:39:27 | נצפה בטלוויזיה
8/10
539 ביקורת לסרט שלוש שניות
לא מבריק אבל עשוי היטב. יש כאן כל מה שאפשר לצפות מסרט אקשן טוב. פיט הוא אסיר משוחרר ובעל משפחה שמופעל על ידי ה FBI במטרה להפיל רשת סוחרי סמים פולנית. לאחר ששוטר נרצח במסגרת עיסקת סמים שהשתבשה, ראש המאפיה כופה עליו לחזור כאסיר לכלא כדי לרכז שם את פעילות המסחר ולהביא להם רווחים כספיים. המפעילים המושחתים מה FBI גם סוחטים אותו ומאיימים בשלילת חירותו, וגם מכריחים אותו לחזור לכלא כדי לשתף פעולה עם התכנית של רשת הסמים ולחשוף את פעילותה .כעת כשהוא נתון בין הפטיש לסדן וחייו בתוך הכלא נמצאים בסכנה כמו גם שלומן של אישתו וביתו, נכנס לתמונה בכיר במשטרת ניו יורק שפיקד על השוטר שנרצח, והוא רוצה להגיע לחקר האמת מאחורי מותו של השוטר.בסופו של דבר, מצבי חירום מחייבים צעדים נועזים ומסוכנים. עלילה מעניינת, הקצב טוב ובסך הכל מהנה.
28/11/2020 09:52:56 | נצפה בטלוויזיה
7/10
538 ביקורת לסרט האוטו של השכן
לבעלי סבלנות ולמי שזורם עם סגנון לא קונבנציונלי. הכלאה של קומדיה ודרמה. מתחיל מעצבן אבל משתפר לאחר מכן.שנות ה-80 בקליפורניה, ג''ים הופמן הוא טייס שמבצע משלוחים עבור סוחר סמים. לאחר שנעצר על ידי ה FBI , האפשרות שלו ושל משפחתו להיות חופשיים היא על ידי הפללת האיש עבורו עבד.הוא נהפך למודיע שלהם וגם מקבל מהם משכורת צנועה. אבל הסיפור היותר גדול ,הוא ההיכרות שלו עם ג''ון דלוריאן, טייקון מענף הרכב. דלוריאן יוצא עם תכנית שאפתנית לייצור מכונית ספורט פורצת דרך וג''ים נהפך להיות יד ימינו. כאשר הפרויקט נקלע לקשיים וג''ון זקוק נושאות לתזרים מזומנים, הוא מבקש מג''ים לחזור לשתף פעולה עם סוחר הסמים שאיתו עבד ,כדי להשיג את הכסף. עכשיו ל FBI יש "דג שמן" והם מפעילים את ג''ים כדי ללכוד אותו. הוא נקרע בין הצורך שלו להיטיב עם עצמו ומשפחתו ובין בגידה בג''ון. הסיפור מתחיל ומסתיים בדיון בבית המשפט ,שם שניהם נפגשים. לא סרט חובה אבל גם לא אחד כזה שסובלים בצפייה בו.
27/11/2020 19:28:42 | נצפה בטלוויזיה
7/10
537 ביקורת לסרט בחזרה מטואיצ'י
סיפור טוב שמשתלב עם נופים יפים וזה מספיק. אין כאן עלילה יוצאת דופן אלא מסע הישרדות מדהים, שגם מבוסס על סיפור אמיתי. יוסי גינסבורג הוא חייל ישראלי משוחרר מהצבא בתחילת שנות ה-80 שעשה טיול לדרום אמריקה. כשהוא נמצא בבוליביה, הוא יוצא יחד עם עוד שני תרמילאים ומדריך שרלתן לטיול במעברה הג''ונגלים. לאחר שהמסע לא מתקדם לפי התכניות, הארבעה מתפצלים ובשלב מאוחר יותר ,יוסי נשאר לבדו כשהנהר השוצף והגועש מפריד אותו מבן זוגו.עתה עליו לשמור על בריאותו הפיזית והנפשית כדי להישאר בחיים. זורם ושווה צפייה. ציון סופי 7.5.
27/11/2020 10:02:11 | נצפה בטלוויזיה
8/10
536 ביקורת לסרט חיים נסתרים
מיוחד ועמוק. מראה זווית שונה מדרך כלל על מלחמת העולם השנייה. עוסק בשאלות על דת ופילוסופיה מזווית של אדם פשוט ומציג סיפור אהבה עוצמתי בין גבר לאישה. פרנץ ופאני הם איכרים שגרים עם בנותיהן בכפר הררי ירוק, מקסים ופסטורלי באוסטריה עם תחילת המלחמה.כשהנאציזם מרים ראש ודורש ציות ,פרנץ מגלה אומץ ואינו מוכן לשתף עם זה פעולה. התנהגותו "המרדנית" מזכה אותו ואת משפחתו בכתף קרה וחרם מצד תושבי הכפר. הוא לא מוכן לקחת חלק בעוולות שנעשות כלפי אחרים, ומוכן ללכת עם זה עד הסוף ולשלם את המחיר על חוסר שיתוף הפעולה שלו. לאחר גיוסו הוא נהפך לאסיר פוליטי ונכלא.משאיר מאחור את משפחתו ואת אימו הקשישה.חלופת המכתבים בין פרנץ לפאני חושפת בפנינו את מחשבותיהם ואת רגשותיהם.הסרט אומנם איטי אבל מעניין והנופים המדהימים הם נדבך נוסף.
21/11/2020 10:41:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
535 ביקורת לסרט הג'נטלמנים
מבולגן. תזזיתי מידי וקשה למעקב בעיקר בחלקו הראשון. מיקי פירסון הוא טייקון אמריקני קשוח וערמומי שחי בלונדון שצבר את הונו מתעשיית מריחואנה ענקית ובלתי חוקית שהקים. הוא מתכנן למכור את העסק. בעקבות כך נכנסים מספר חמדנים לתוך הסיפור ,ביניהם אנשי עולם תחתון וגם תחקירן במערכת עיתון שמנסה לסחוט את עוזרו של מיקי. העניינים מסלימים וניגודי האינטרסים בין השחקנים השונים מובילים למשחקי חתול ועכבר ולמרחץ דמים. הסרט דורש ריכוז גבוה והיה אפשר לעשות אותו פשוט יותר מבחינת העלילה והדיאלוגים.מתיו מקונוהיי שחקן ענק וזה לא חדש. בשורה התחתונה אפשר ציפיתי ליותר.
20/11/2020 10:23:05 | נצפה בטלוויזיה
7/10
534 ביקורת לסרט מלון מומבאי
ארוך, צפוי ולא מעניין. במסגרת גבולות הגיזרה שלו,הסרט עשוי ללא דופי, אבל ראינו רבים כמותו בעבר וזה משעמם. שוב אנו נחשפים לרוע שקיים באדם, שבשם הדת טובח אנשים חפים מפשע. אפשר גם למצוא לעג לאותם אנשים שפועלים נגד עקרונות דתיים שבהם הם כביכול מאמינים. מיועד רק לאוהבי הז''אנר המושבעים. מי שמחפש משהו מקורי,סיפור ייחודי,איזשהו קסם או ניצוץ, אז זה ממש לא כאן.
14/11/2020 09:48:00 | נצפה בטלוויזיה
8/10
533 ביקורת לסרט 1917
זורם היטב ומצולם נהדר. מציג בצורה אותנטית את זוועות המלחמה וגם סיפור גבורה שנוגע בכל אחד. בזמן מלחמת העולם הראשונה,שני חיילים אנגלים צעירים נשלחים למסור הודעה לגדוד מרוחק לפני התקפתם על כח גרמני.המסר הוא לא לבצע את ההתקפה בגלל תרגיל הטעיה שהגרמנים מתכננים. זוהי משימה שאמורה להציל חייהם של רבים ,ביניהם אחיו של אחד משני החיילים השליחים, המשרת בגדוד שמתכנן לתקוף. זו משימה רצופת סכנות שהסיכוי לצאת ממנה בחיים הוא קטן. התחושה היא שכל העלילה מסופרת דרך שוט אחד של צילום וזה בהחלט מיוחד. בסך הכל הסרט הוא טוב ועומד בציפיות.
13/11/2020 09:56:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
532 ביקורת לסרט ג'ודי – מעבר לקשת
סיפור מעניין שכל אחד יכול להתחבר אליו. הדקות הראשונות משעממות אבל מהר מאוד עולים על הנתיב הנכון. השנה האחרונה בחייה של ג''ודי גרלנד כאשר העתיקה את חייה ללונדון כששם זכרו לה חסד נעורים וגם הופיעה.כשתהילתה הרבה אחריה, ג''ודי נאלצת להתמודד עם חובות כלכליים אבל בעיקר עם שדים מהעבר שממשיכים לרדוף אותה ומשפיעים על מצבה הנפשי. אנו חוזים בפלאשבקים לעבר מהסט של הסרט "הקוסם מארץ עוץ" ונחשפים למשטר הנוקשה אותו הנהיגו יוצרי הסרט. הקושי להתמודד עם התובענות שהמקצוע דורש, גורם לה לנטול תרופות נוגדות דיכאון על מנת להתמודד. חייה האישיים רצופים ברכבות הרים שכללו גם מספר בעלים שמכולם התגרשה למעט האחרון שבהם.הסוף מרגש ולא מותיר את העין יבשה. המשחק של רנה זלווגר אדיר ומובן מדוע זכתה בפרס אוסקר. ציון סופי 7.5.
07/11/2020 09:29:57 | נצפה בטלוויזיה
8/10
531 ביקורת לסרט ריצ'רד ג'ול
נוגע וחשוב. משחק אדיר של השחקן הראשי בסרט שהעין בו לא נשארת יבשה. ריצ''אד ג''ול הוא גבר פשוט בן 33 שגר עם אימו המבוגרת ,שכל מה שהוא רוצה זה להיות שוטר ולקחת חלק במערכת אכיפת החוק.הוא לוקח את העניינים רחוק מידי וזה גרם לו בעיות במקומות בהם עבד. בזמן אולימפיאדת אטלנטה ב 1996, הוא עובד כמאבטח בפארק האולימפי שבו מתקיימות הופעות של זמרים. הוא מאתר פצצה במקום ומציל חייהם של רבים. במשך זמן קצר הוא מוכרז כגיבור, אבל לאחר פרק זמן קצר ה FBI הופך אותו לחשוד. העניין מודלף לתקשורת דרך עיתונאית שמקורבת לבכיר בארגון, וכל עולמם של ריצ''ארד ואימו מתהפך עליהם.הוא שוכר את שירותיו של עו"ד אותו מכיר מהעבר ויחד הם יוצאים למסע לטיהור שמו של ריצ''ארד. החשיבות כאן היא בחשיפת הסימביוזה המסוכנת בין התקשורת למערכת אכיפת החוק. אפשר להסתכל על זה כעל יחסי שוחד. פן נוסף ,הוא הדורסנות עד כדי שלילת זכויות של נחקרים כדי לתפור להם תיקים.אם שני הדברים האלה מזכירים משהו מהימים האלה, אז זה לא במקרה. טביעת היד של קלינט איסטווד ניכרת בגדול וקטי בייטס מרגשת. ציון 8.5.
31/10/2020 10:25:37 | נצפה בטלוויזיה
6/10
530 ביקורת לסרט אין בתולות בקריות
חלש ומטופש. לא ברור בכלל על מה הסרט. הנופים של הים והר הכרמל זה הדבר היחיד שנהניתי ממנו. עלילה שמתרחשת על חוף הים בקרית ים.לנה היא נערה שמרגישה תקועה במקום קטן ומשעמם והיתה רוצה לעבור לחיות בתל אביב. היא מעבירה את זמנה עם אימה בעלת הפתיל הקצר בבית הקפה הכושל שלה וגם עם בת דודתה הקטנה. מפגש עם עיתונאי תל אביבי מפיח רוח חיים במקום. לנה מתרגמת לו מרוסית בצורה שיקרית שיחה עם דייג,שבה הוא כביכול מספר על מפגש שהיה לו עם בתולת ים.העיתונאי מפרסם את זה בעיתונו וראש העיר שנמצא לפני מערכת בחירות , מציע פרס כספי למי שימצא אותה. ברקע כל הזמן נמצאת ההתבגרות המינית של לנה והמשיכה שלה לעיתונאי. בסוף, אתה שואל את עצמך מהו המסר ולא בטוח בתשובה.אפשר לוותר.
23/10/2020 09:41:38 | נצפה בטלוויזיה
7/10
529 ביקורת לסרט רק רוצה לשיר
בנאלי וחביב. מזכיר מבחינת הסיפור והמבנה את פלאשדאנס. ויולט היא נערה שקטה ועצובה שחיה עם אימה הקשוחה שאיתה היא לא כל כך מסתדרת. חלומה הוא להיות זמרת ובינתיים היא שרה בבר זניח ושומם ,שם היא מכירה את ולאד.ולאד הוא איש מבוגר ומוזנח ובעבר היה זמר אופרה. הוא מזהה את הפוטנציאל של ויולט ונהיה המנהל האישי שלה.הוא מעניק לה מהניסיון העשיר שלו ושניהם מתחילים דרך משותפת במסלול של תחרות לגילוי כשרונות צעירים. בהמשך, שיתוף הפעולה ביניהם עומד במבחן כאשר ויולט מקבלת הצעה מפתה. מסוג הסרטים ,שגם אם אינם מחדשים או מרשימים במיוחד, נחמד לראות אותם.
17/10/2020 09:18:56 | נצפה בטלוויזיה
8/10
528 ביקורת לסרט קצין ומרגל
מרשים. לא פשוט לקחת סיפור עם יריעה רחבה כל כך שהיה יכול בקלות למלא תוכן של סדרה, לתוך סרט של שעתיים. פרשה שלמדנו עליה בבית הספר ויש לה צדדים שונים שרלוונטיים עד היום ויהיו כאלה תמיד. נושאים כמו אנטישמיות, החתירה לשוויון בפני החוק וצדק והמוכנות לשלם מחירים יקרים למען זה, התפקיד החשוב של עיתונות בחשיפת האמת ועוד. למרבה הצער, רוע וצביעות וגזענות, תמיד יהיו מנת חלקנו כל עוד קיימים העולם ובני האדם שחיים בו. פרשת דרייפוס באה להזכיר לנו שאפשר וצריך גם לנהוג אחרת. קצין בכיר ועיתונאי אמיצים וישרים הצילו במשהו את כבוד הרפובליקה הצרפתית, ואולי גם את כבוד האדם. בסופו של דבר התוצאה הסופית היא טובה.התרגשתי ונהניתי.
16/10/2020 10:05:18 | נצפה בטלוויזיה
8/10
527 ביקורת לסרט מארגנת חתונות
לשים את הציניות בצד ורק להנות. ז''אנר שאף פעם לא יימאס ממנו בתנאי שהוא נעשה טוב ונכון ופשוט בגלל שהוא כמו ממתק שתמיד כיף לטעום . מארי עובדת כמארגנת חתונות שכירה במסגרת משרד גדול בתחום ומאוד מצליחה בתפקידה. היא אסרטיבית וחדת מחשבה ותמיד יודעת איך לנהל את העניינים. יש רק בעיה קטנה, והיא שאינה מוצאת בעצמה אהבה.החלום שלה זה להיכנס כשותפה במשרד בו היא עובדת ולמצוא חתן לעצמה.אביה מפגיש אותה עם מאסימו, בחור פשוט ולא משכיל שהכירה כששניהם היו ילדים באיטליה.הוא מחזר אחריה וחושק בה אך מארי לא מתלהבת ממנו. הגורל מזמן לה לפגוש את סטיב,רופא נאה וצ''ארמר שמציל אותה מתאונה ומטפל בה לאחר מכן. היא מבלה איתו ערב מקסים אך מגלה למרבה ההפתעה, שהוא החתן בחתונה אותה היא מארגנת.הכלה היא בחורה יפהפייה ומפונקת ,בת למשפחה עשירה.היא משאירה את מארי וסטיב לתכנן את החתונה בזמן שהיא נוסעת לטפל בענייניה.מארי,שנבגדה בעצמה לפני חתונה בעבר,לא רוצה לעשות למישהי אחרת את מה שעשו לה. בינתיים מאסימו מציע לה נישואין והעניינים מסתבכים עוד יותר.בסוף,הלב לא משקר.נוגע בנקודות הרגישות והשריטות של כולנו ביחסים של בינו לבינה, וגם מצחיק.
10/10/2020 09:57:21 | נצפה בטלוויזיה
8/10
526 ביקורת לסרט סיקאריו: הנקמה
סיפור מעניין עם קצב טוב. אם מנכים את ההגזמות שקיימות תמיד בסרטי אקשן, קשה למצוא כאן דופי משמעותי. לא מעט רגעים מורטי עצבים וזה נהדר. עלילה שמתרחשת על הגבול בין מקסיקו לארה"ב,היכן שפושעים אלימים עושים כסף בהברחת מהגרים לתוך ארה"ב. כאשר מגיעים משם טרוריסטים איסלאמיים, זה דורש תגובה רצינית. מי שלוקח על עצמו את הטיפול בנושא, הוא סוכן סי אי איי בעל ניסיון רב. הוא מגייס סוכן משנה שהיה עו"ד של אחת ממשפחות הפשע במקסיקו ,שמשפחתו נרצחה על ידי כנופיה יריבה. הטקטיקה היא להצית מלחמה בין הקרטלים השונים במקסיקו. לצורך זה נפרצים כל הגבולות ואין כללי משחק, כולל חטיפת ביתו של אחד מראשי הקרטלים. לשבת ולהתרווח על הכורסא ופשוט להנות.
02/10/2020 10:20:04 | נצפה בטלוויזיה
7/10
525 ביקורת לסרט נודל
איחור בהמראה. די סתמי עם הבלחות פה ושם בעיקר לקראת הסוף.עלילה ראשית עם עלילת משנה שמשתלבת לתוכה. מירי היא דיילת אויר אלמנה שמעסיקה בביתה עוזרת בית סינית באופן בלתי חוקי. לאחר שהעוזרת מבקשת לצאת לשעה אחת, היא לא חוזרת ומשאירה את בנה הקטן אצל מירי. בעיית השפה והמופנמות של הילד ,הם מחסום תקשורתי בין השניים, אך עם הזמן מתפתח ביניהם קשר יפה. מירי פועלת להחזיר את הילד לאימו שכעת נמצאת בסין,אך זו משימה לא פשוטה. לתוך כל זה נכנסים גם אחותה הגדולה והצינית של מירי,שגרה בשכנות אליה עם בעלה. בזמן ששניהם חווים משבר בזוגיות,אחותה של מירי חושדת שבעלה מחזר אחריה.ברגע שמירי מגלה בסידור העבודה שצפויה לה טיסה לבייג''נג,הא רוקמת תכנית שאפתנית ומסוכנת להחזרת הילד לאימו. ההגדרה הכי טובה לסרט היא "חביב" ולא יותר מזה.
28/09/2020 19:21:26 | נצפה בטלוויזיה
7/10
524 ביקורת לסרט פצצה
לא יותר ולא פחות מ"בסדר". מתחיל תזיזיתי ולאחר מכן מקבל צורה ומתייצב על עלילה מסודרת. בגדול ,מציג סיפור כמו שהיה עם שינויים כאלו ואחרים.שתי מגישות ותיקות ברשת פוקס ניוז ועוד עובדת צעירה שרוצה להתקדם, תורמות את חלקן לחשיפת מעלליו של מנכ"ל הרשת המצליח במשך שנים. ההטרדות המיניות שהיו לחם חוקו במשך תקופה ארוכה, יוצאות לאור לאחר שאחת המגישות מפוטרת לפני מערכת הבחירות של 2016. אפשר לצפות,אבל לא מדובר בפאר היצירה.
20/09/2020 09:31:21 | נצפה בטלוויזיה
6/10
523 ביקורת לסרט הלומים
מונוטוני. ארוך ומשעמם. אומנם בחלק האחרון מתחילים לקרות דברים אבל הסך הכל הוא משמים, למרות שמדובר בנושא שבהחלט ראוי לנגוע בו. מנשה הוא הלום קרב ממלחמת ששת הימים. אנו פוגשים אותו כעבור 6 שנים. הוא נשוי לדפנה ולשניים יש ילד קטן בשם שלומי. מנשה מסתגר בתוך עצמו, מתנהג באופן מוזר ובעצם לא מתפקד באופן רגיל. מצבו משפיע על דפנה ,שפונה לצה"ל כדי לקבל עזרה עבורו ,אבל מקבלת מהם כתף קרה. חוסר התפקוד של מנשה משפיע גם על שלומי. השיא מגיע לקראת יום כיפור של 1973. המשחק טוב וגם הצילום יפה, אבל הסרט לא מצליח להתרומם, חוץ מהדקות האחרונות שלו.ציון 6.5.
19/09/2020 10:19:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
522 ביקורת לסרט השקרן הטוב
חגיגה לאוהבי מותחנים. עלילה עם הרבה טוויסטים בלי אף רגע דל אחד. הכל דינמי ומשתנה עד הסוף המפתיע. רוי קורטני הוא קשיש חביב כלפי חוץ שמכיר דרך אתר היכרויות באינטרנט את בטי ,שהיא אלמנה עשירה ששייכת גם כן לגיל השלישי. במציאות רוי הוא עבריין סדרתי חסר מעצורים ואכזר, שמתפרנס ממעשי נוכלות ועוקץ. הוא רואה בבטי "פרויקט" רציני ביותר וטרף קל. אחת הבעיות שעומדות בפניו, הוא נכדה של בטי, שלא מחבב אותו ומתחיל לחשוד בו ובכוונותיו. מה שנראה בהתחלה כסיפור פשוט ,מתגלה בהמשך כסנסציה גדולה שלוקחת אותנו הצופים למחוזות מדהימים.למרות שהציון ב IMDB הוא בינוני, אני לא מוצא בו נקודות תורפה משמעותיות. ציון 8.5.
18/09/2020 22:39:27 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


ארכיון הניוזלטר של אתר סרט