בחירתו של הארט | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

בחירתו של הארט

" - ""
Hart's war
ביקורת

בחירתו של הארט | Hart's war

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר דרמה שחקנים ברוס וויליס, קולין פאול, מרסל איורס | במאי/ת: גרגורי הובלט
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
4.8/10
מישהו צריך להזכיר לברוס וויליס, שיותר מדי ממשהו טוב, זה גם כן רע. וכך וויליס, שחקן מוצלח פעם, שהיה ידוע בתזמון קומי נקלע למלכודת ששחקנים וותיקים נקלעים אליה - התיישנות. המשחק שלו פשוט הולך ומתקבע, הבעות הפנים שלו הן אותן הבעות פנים תמיד, וההבעה הכה סתמית והשגרתית שלו נוסח "אני חושב, אבל אני לא הולך להגיד לך על מה", נראית שחוקה ומיותרת מתמיד. נדמה שברוס וויליס של אחרי "החוש השישי" מנסה למחזר, והאמת? לא כל כך הולך לו.עלילת הסרט מספרת על סגן הארט הצעיר וילד השמנת (קולין פארל), אשר לאחר שבי קצר בידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה מגיע למחנה שבויים בו קולונל וויליאם מקנמרה (וויליס) הנו השבוי רם הדרג ביותר, ומפקד המחנה הגרמני הנו מייג'ור וילהלם ויסר (איורס). הקולונל מקנמרה מתכנן בחשאיות את הדרך בה הוא יכול להכות באוייב הנאצי, ורצח המתרחש במחנה נותן לו את ההזדמנות לה חיכה.
תיאמר האמת, התחלת הסרט נראתה מעניינת, וסברתי לתומי שאולי יש סיכוי לסרט שונה ומעניין. לצערי, לאחר 10 דקות בלבד נתבדיתי. הסרט נקלע לכל התבניות האפשריות של "דרמה מלחמתית-משפטית" / "טוב מול רע" / "קצין ותיק קשוח מול קצין צעיר אידיאליסט" האפשריות, ונופל לכל המלכודות המוכרות ביותר של בנאליות. הצרה היא, שמרובן הוא לא מצליח לצאת.משחקו של וויליס מעולם לא נראה כה מאולץ, וגם למשחקו של קולין פארל המצודד, אין שיניים של ממש. דווקא משחקו של הקצין הגרמני (מרסל איורס) הוא זה שנותן מעט פלפל לעלילה, וכן מערכת יחסי הכבוד-שנאה שבין שני הקצינים הבכירים - האמריקני והגרמני - המשחקים במשחקי חתול ועכבר, מסייעת להעביר שעתיים של סרט ממוסמס ומפוספס. אין לי ספק, שעם בימוי בעל יותר השראה וחזון, היה ניתן להפיק תוצאה ראויה יותר מאשר התוצאה הסופית שנתקבלה, וצר לי על כך.הסרט הוא דוגמה רעה מאד לקיטש אמריקני דביק, ואף שאין לי התנגדות לקיטש במינונים סבירים, סרט זה גדוש בקיטש דביק ולא מעניין. וזה לא שהסרט רע מאד - זה שהוא פשוט לא מחדש דבר, ואין בו משהו שכבר לא ראינו בעבר. ואם גם לאחר דבריי חשקה נפשכם בדרמה מהזן הזה, הבחירה כולה שלכם.לסיכום: שגרתי, משחק עלוב, דרמה סטנדרטית ליום שבת. 6 בסולם יגאל.
בחירתו של הארט (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
בחירתו של הארט - ביקורת גולשים / תגובות
שם: יוסי ששוןגיל: 1904/03/2003 10:25:31
3/10
ציפיתי לסרט מלחמתי ומה שקיבלתי זה שיעמום אחד גדול הסרט מדבר על ערכים לא מומלץ
שם: גיא רוסטוקרגיל: 2303/01/2003 11:25:49
7/10
לא רע, עשוי טוב, עם מוסר השכל.
שם: עדו בן צביגיל: 3213/07/2002 23:15:05
1/10
סרט רדוד. במהלך הסרט נדמה שעוד מעט נשתתף בדיון מעמיק בערכים. שעוד מעט העלילה תסוב סביב ציר מקורי ומעניין. שעוד מעט יתחילו להקשר חלקי הספור. בסוף הסרט מסתבר כמה שהוא סתמי. כמה מעט חומר למחשבה הוא משאיר. כמה הרבה חורים בעלילה יש בסרט שמכיל רק עלילה. סתם עלילה
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט