פעילות על טבעית: המסומנים | ביקורת סרט

תמונת כתבאלעד שלו על "

פעילות על טבעית: המסומנים

" - "לא רע, אך מספק את הסחורה באופן חלקי בלבד"
Paranormal Activity: The Marked Ones
ביקורת

פעילות על טבעית: המסומנים | Paranormal Activity: The Marked Ones

מאת אלעד שלו | עורך ראשי ז'אנר אימה שחקנים מולי אפרים, אנדרו ג'ייקובס, קריסטל סנטוס | במאי/ת: כריסטופר לנדון
ציון המבקר
"נספח מיותר"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6.8/10
כל הנתונים ההתחלתיים עובדים לרעת "פעילות על טבעית: המסומנים", הנספח החדש לסדרת סרטי האימה המצליחה "פעילות על טבעית". הסרט הוכרז תחילה כסרט המשך לסדרה, אולם לאחר מכן הוגלה מסדרת הסרטים הרשמית ויצא לאקרנים כנספח חיצוני לה, תאריך השחרור שלו נדחה לאור אילוצי הפקה, הוא נעשה בתת ז'אנר ה-Found Footage (סרטים המצולמים במצלמת יד מחומרי תיעוד כמו דוקומנטריים שנשכחו מאחור בזירת האירוע) שנעשה מאוס בשנים האחרונות וככל סרטי הסדרה הוא נעשה בתקציב מצומצם (5 מיליון דולר), כך שנדמה כי מטרתו היחידה היא לחלוב עוד מעט מזומנים מסדרת הסרטים המדשדשת.סדרת סרטי "פעילות על טבעית" התחילה בסרטו של הישראלי אורן פלי, אשר בתקציב זעום של 15,000 דולר בלבד הצליח ליצור סרט אימה מצליח עם הכנסות של כמעט כ-200 מיליון דולר. ראה פלי כי טוב והזדרז להפיק עוד שלושה המשכונים (הסרט החמישי ייצא בשנת 2014) שכל אחד זכה להצלחה כלכלית כבירה לאור תקציבו הנמוך. הסרט הנוכחי אינו מהווה המשך ישיר לסרטי הסדרה ואינו נחשב כסרט המשך, כי אם כספין-אוף המתאר אירועים הדומים לאלו שהתרחשו ביתר סרטי הסדרה.
לאור נתונים אלו מפתיע לגלות כי "פעילות על טבעית: המסומנים" הוא סרט לא רע, לפחות עד לסופו המאכזב. הסרט קורץ לקהילה הלטינית הגדלה בארצות הברית ועוקב אחר שני בוגרי תיכון ממוצא היספני – ג'סי והקטור, שמנסים לחקור את המתרחש בדירתה של שכנתו המוזרה של ג'סי (בסצנה העושה שימוש נבון במצלמת האקסטרים GOPRO). לאחר שהשכנה נרצחת מגלה ג'סי סימני נשיכה על זרועו ומתחיל לחוות סדרה של כוחות על טבעיים ושינוי דרסטי לרעה במצבו הנפשי, כאשר חבריו וסבתו מנסים להצילו.שני השליש הראשונים של הסרט מתארים באותנטיות מפתיעה לסרט אימה את היחסים בין ג'סי לחברו ולסבתו ואת החיים בקרב בני המעמדות הנמוכים בקהילה ההיספנית בארצות הברית שאינם נראים תכופות בקולנוע האמריקאי המסחרי, ואף מזכירים לטובה את הסרט "כרוניקה בזמן אמת", אשר תיאר אירועי גילוי כוחות על טבעיים דומים בקרב בני נוער. הבעיה מתחילה כאשר מתברר כי הסרט אינו מוביל לשום מקום, העלילה נתקעת במקומה והופכת למגוחכת וחמור מכל הסרט אינו מספק את הסחורה המצופה ממנו בתחום ההפחדות, במיוחד בסופו האנמי שיאכזב חלק גדול מקהל היעד.לבימוי הסרט נבחר כריסטופר לנדון, אשר היה תסריטאי ההמשכונים הקודמים בסדרה. השימוש שלנדון מבצע במצלמה הרועדת ובסגנון ה-Found Footage אמנם מסייע למראה הריאליסטי של הסרט, אך גם גורם לו למראה כעור למדי ואף נדמה מגוחך בסצנות רבות בהן אחת הדמויות נסה על חייה, אך מקפידה כמובן להחזיק את המצלמה בידה בגובה הפנים להנאת קהל הצופים. נדמה כי תת ז'אנר זה שפרץ בגדול עם הצלחתו של "פרויקט המכשפה מבלייר" ונמשך דרך סרטי אימה כמו "קלוברפילד" ו"REC”, מיצה את עצמו והפך לשם נרדף לסרטי אימה בתקציב הפקה זול שנועדו למקסם את הרווח על חשבון איכות הצילום וההפקה.בשנים האחרונות סרט מדע בדיוני כ"כרוניקה בזמן אמת" וקומדיה אנרכיסטית כ"פרוג'קט X” הוכיחו כי ניתן להשתמש ב- Found Footage בצורה חכמה, שתורמת לעלילה ויוצרת הזדהות עם הדמויות. “פעילות על הטבעית: המסומנים" נוחל הצלחה חלקית בלבד בכך ולאור סופו המאכזב נדמה בסופו של דבר כנספח מיותר למדי לסרטי "פעילות על טבעית", שירצה באופן חלקי את מעריצי הסדרה המושבעים.
פעילות על טבעית: המסומנים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) אלעד שלו | עורך ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
פעילות על טבעית: המסומנים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: Jason Stathamגיל: 2327/06/2014 18:52:44
6/10
קצת שונה משאר הסרטים בסדרה ויש בו פנייה לקהילה האספנית בארה"ב. היו בסרט כמה רגעים מקפיצים ומעט מתח.מהסדרה הזאת אני מצפה ליותר. 6 בסולם statham.
שם: לירוןגיל: 2415/02/2014 03:36:25
4/10
לא כזה מפחיד.. היו כמה קטעים מקפיצים אבל לא יותר מזה. לדעתי הסרטים הקודמים היו הרבה יותר מוצלחים.
שם: יובל ט.גיל: 5417/01/2014 14:07:50
8/10
סרט אימה נוסף בסידרת "פעילות על טבעית"-וגם הפעם מוצלח,רק להזכיר שמתאים לחובבי הג'אנר הזה:אימה דרך ובעיני מסרטת וידאו ידנית.היתרון הוא שגם מי שפיספס סרט או יותר מהראשונים בסידרה- שרק אחד מהם היה מוצלח יותר מזה-לא מחמיץ מההנאה.ומה הקנה מידה שלי להצלחת הסרט ואפילו להשוואתו לקודמיו ? פשוט וברור: כמות הפעמים שהבת שלי הסתירה את פניה והציצה מהחרכים בין אצבעותיה... :-)
ביקורות נוספות של סרטי אימה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט