שלוש עשרה שיחות על דבר אחד | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

שלוש עשרה שיחות על דבר אחד

" - ""
Thirteen Conversations about One Thing
ביקורת

שלוש עשרה שיחות על דבר אחד | Thirteen Conversations about One Thing

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר דרמה שחקנים מתיו מקונוהיי, ג'ון טורטורו, אימי אירוינג, קליאה דובאל, אלן ארקין | במאי/ת: ג'יל ספרשר
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
5.7/10
"שלוש עשרה שיחות על דבר אחד" הוא סרט אנושי. "אנושי", זו האסוציאציה הראשונה שעלתה אצלי במהלך הסרט. הוא כל כך אנושי, שנורא היה קל לי להאמין שהוא יכול להתרחש בכל מקום, בכל זמן. וזו הגדולה של הסרט הזה. אין בו משהו מרטיט. אין בו סערת רגשות של ממש. אין בו משהו שלא יכול לקרות לשכנך או לחברך. ובכל זאת הוא "גדול מהחיים". כי יש בו אנושיות – אנושיות פגיעה ויפה.הסרט מספר את סיפורן של מספר דמויות, וכיצד בנקודות מסוימות, בהינף יד או במלה, יש ביכולתן להשפיע על הדמויות בהן נתקלות, בין במפתיע ובין במכוון. ג'ון טורטורו מגלם פרופסור משעמם ועייף מהחיים המחפש משהו יותר טוב בחייו, והעוזב את אשתו הנאמנה רק כדי לגלות שהעולם לא צבעוני כמו שהוא סבר. מתיו מק'ונהיי מגלם עורך דין צעיר ושחצן, המאמין כי הטוב והרע הם מוחלטים, וכי יש לסלק את הרע בכל מחיר, עד שהוא נחשף להתמודדות עם רגש האשמה מקרוב. אלן ארקין מגלם מנהל עגמומי וחמור סבר בחברת ביטוח קטנה, אשר מחפש דרך להתנקם בעובד חייכן ושמח לבב, אשר עצם היותו שמח מעכיר עוד יותר את רוחו של הראשון. והעלילה מוליכה לסיפורים נוספים על רגעים קטנים וגדולים בחייהם של אנשים.
הסרט התברך בתסריט מעניין ודיאלוגים טובים. אבל יותר מכך הסרט התברך באלן ארקין, העושה תפקיד נהדר, בשל ומלא. קשה היה לי לחשוב על מישהו יותר ראוי ממנו לגלם את תפקיד סוכן הביטוח הנרגן, וזה אכן מעיד כי הוא היה הבחירה המושלמת לתפקיד. דווקא דמותו של מתיו מקונהיי, נאלצתי להסכים עם החבר שנתלווה אליי, לא פותחה מספיק, ונשארה מעורפלת במידת מה, וחבל.הרשו לי להזהיר אתכם כי הסרט מעט מלנכולי, ומותיר תחושת עצבות בסופו. אבל, כמובן, אין זו סיבה, ולו קלה שבקלות להתעלם מהסרט, שהגיע למחוזותינו לאחר שקצר שבחים בפסטיבל סאנדאנס (לסרטים עצמאיים), ואשר מהווה אתגר לשעתיים לאינטליגנציה של הצופה. סיפורים שכתובים היטב, שחקנים אמינים וטובים, דיאלוגים קולחים. מה עוד כבר צריך?לסיכום: קטן ויפה. משחק מעולה של אלן ארקין. 9 בסולם יגאל.
שלוש עשרה שיחות על דבר אחד (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
שלוש עשרה שיחות על דבר אחד - ביקורת גולשים / תגובות
שם: חגית רוסוגיל: 2811/02/2003 18:05:15
8/10
סרט טוב!! אם כי מעט לוקה בחוסר מסויים אבל בהחלט נחמד מאוד. אין ספק שמעלה הרבה מאוד מחשבות ותהיות שהרי זה בצורה זו או אחרת מצבים שכולנו חווים בחיים.
שם: אמיר מלנקיגיל: 1911/02/2003 17:57:34
1/10
סרט רע. מגנוליה WANNABE ויוצא קלישאתי ומעייף. ג'ון טורטורו שהוא הסיבה שהלכתי לסרט מקבל זמן מסך של איזה 5 דקות ומאכזב שם באופן כללי. הדמויות מאוד שטוחות עד כאב.
שם: koby surujonגיל: 2817/01/2003 19:24:33
7/10
סרט מעניין, על כמה סיפורים הנקשרים זה לזה במהלך הסרט. דרושה המון מחשבה במהלך הסרט, וחשוב לעקוב אחרי הנאמר, אחרת הולכים לאיבוד. לא ללכת לסרט אם אתם עייפים מידי. עלולים להירדם.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט