אנטנה | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

אנטנה

" - "מהנה ואף מעלה מחשבות"
Antenna
ביקורת

אנטנה | Antenna

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר ישראלי שחקנים אלכס פלג, ישי גולן, גילה אלמגור, מיקי לאון, מיכאל אלוני, הילה פלדמן | במאי/ת: אריק רוטשטיין
ציון המבקר
"אותנטי"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.2/10
אריק רוטשטיין שולט במסך הקטן ביד אמן. בין אם כבמאי "פלורנטין" ובין אם כתסריטאי "שבתות וחגים" המצוינת. השאלה אם הוא מצליח להעביר את כישרונו גם למסך הגדול לסרט שמחייב רוחב יריעה גדול יותר מחד ועלילה שתסתיים אחרי שעה ומחצה מאידך.התשובה אינה חד משמעית, אולם בסופו של דבר סרטו הראשון הקולנוע כבמאי -"אנטנה" מצליח לספק לצופיו זמן מסך מהנה ואף מעלה מחשבות, גם אם הוא עמוס בקלישאות ודמויותיו אינן עמוקות במיוחד.
יהושוע בן ה-84, ניצול שואה, משוכנע כי האנטנה הסלולרית שהציב שכנו על הגג גורמת לו לנזקים ותביא לעזיבתו את היקום. לתוך יגונו ומאבקו בשכן נשאבים אשתו שרה ושלושת בניו: קצין בכיר בצה"ל שאין לו זמן למשפחתו, מורה מתוסכל ובן הזקונים - סטלן צעיר שזוגתו היא במקרה מגרמניה (עניין נפיץ משהו במשפחה של ניצולי שואה).הסרט נע בתזזיות בין קומדיה פרועה לבין דרמה חונקת ולי היה נדמה שמעל לכל הגיבורים חגה עננה של קדרות קיומית וכולם נדמים כסיזיפוס שמנסה להילחם בגורלו ולדחוף את האבן במעלה ההר. הקצב משתנה והטון המתחלף מציבים סימן שאלה לגבי זהותו של הסרט אבל לטעמי רוטשטיין מצליח לייצר תמונה של ישראליות די אותנטית ולהראות כי חיינו כאן בארץ הקודש הם כאוס מתמיד שמסרב להירגע.אלכס פלג הנפלא כיהושוע, גילה אלמגור כאשתו ושאר הצוות עושים עבודה טובה וגיורא ביח מפליא כרגיל בצילומיו שהפעם כוללים בעיקר פנים של דירת ישראליות מחניקות וקלסטרופוביות. "אנטנה" אינו סרט גדול או חשוב במיוחד אולם הוא מצליח ללכוד מציאות מקומית סבוכה וזה סוד קסמו.
אנטנה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אנטנה - ביקורת גולשים / תגובות
שם: anipoגיל: 4606/10/2018 17:36:39
8/10
מעניין ומתפתח יפה. בסרט ציר מרכזי והוא מתפצל לכמה עלילות משנה. יהושע בן ה-84 מנהל מלחמת חורמה נגד שכנו, שהציב אנטנה של אחת מחברות הסלולר על הגג המשותף שלהם. המצב הזה מאלץ את התערבותם של שלושת בניו שלכל אחד מהם צרות משלו. האחד הוא קצין בצה"ל, קשוח בצבא אבל בביתו אישתו וילדיו משפיטים אותו.בנוסף הוא עומד לדין משמעתי על איבוד אקדחו. השני הוא מרצה לספרות גרוש, שמנהל רומן עם סטודנטית שלו.חוץ מזה הוא סובל מבעיות בריאות. השלישי והכי פחות מוצלח הוא די ג''יי סטלן, שלו יש חברה שהיא תיירת מגרמניה שאותה הוא מסתיר ממשפחתו, בגלל היות אביו ניצול שואה. חוץ מזה הוא מחפש את עצמו ומסתבך עם רשויות החוק בגלל הסמים. הסיפורים של כל השלושה מתחברים לציר הראשי בעלילה. כל מי שיש לו הורים מבוגרים מכיר את הסיטואציה של לדאוג ולטפל בהם.בסופו של דבר הם דבר שמאוד יקר לנו.לא סרט גדול אבל בהחלט שווה צפייה.
שם: דורוןגיל: 6204/10/2017 21:40:58
8/10
סרט עם מסר משפחתי חזק ביותר.משחק מצויין של כל צוות השחקנים.שאפו ענק!! לכו לצפות ותוכחו, " שהדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר".
שם: doritna7גיל: 6117/09/2017 12:07:34
10/10
סרט חזק, ורגיש. שחקנים מצויינים. כשקוראים את הראיון עם במאי הסרט, מבינים יותר מאין הרגישות לנושא. כבת דור שני לשואה, הסרט מאד דיבר אלי.
ביקורות נוספות של סרטי ישראלי
מאמי Mamy 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט