אוויר קדוש | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

אוויר קדוש

" - "גיבור הסרט תקוע בנצרת וגם הסרט איננו מתקדם לשום מקום"
Holy Air
ביקורת

אוויר קדוש | Holy Air

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר ישראלי שחקנים שאדי סרור, לטיסיה איידו, יוסף אבו ורדה, שמוליק קלדרון, טארק קופטי | במאי/ת: שאדי סרור
ציון המבקר
"מאכזב"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6.6/10
החיים של אדם תקועים. ממש כמו פקק התנועה שפותח וסוגר את סרטו של שאדי סרור "אוויר קדוש". אשתו מנסה להיכנס להריון, אביו מנסה להחלים ממחלת הסרטן והוא מנסה להרוויח קצת כסף מהצד. אדם, (בגילומו של הבמאי), מחליט למכור אוויר מהר הקפיצה לצליינים וכך לשנות את חייו האפורים. אבל מסתבר שגם למכור אוויר זה לא דבר פשוט. המאפיה המקומית דורשת פרוטקשן, אנשי הדת מתנגדים ואפילו במשרד התיירות מערימים קשיים וכשכבר אדם מארגן פרזנטציה מגיע הצבא ודופק הכול.סרטו של סרור מלא בכוונות טובות אך מדובר ביצירה שנדמית יותר כאוסף של סצנות ולא כסיפור קוהרנטי. האם מדובר כאן בהערה צינית על יחסי ערבים-יהודים או שמא הסרט בכלל עוסק בדת ובתפקידה בחיינו? ואולי בכלל זהו סרט על אדם שחווה משבר אמצע החיים?
"אוויר קדוש" מצטרף למגמה מבורכת של סרטים כגון "עניינים אישיים" של מהא חאג' המציגים את חיי היום יום של הערבים הישראלים. עוד סרטים שכאלו והתמקדות במרחב הפרטי ולאו דווקא הציבורי והפוליטי רק תתרום לתרבות פתוחה ובריאה יותר בישראל על כל מגזריה.יש בסרט מספר סצנות משעשעות וגם המוסיקה הצינית מוסיפה לקלילות ומפיגה במעט את הרצינות ואף הדיכאון שאופפים חלק מהסרט, אולם אני יצאתי ממנו בתחושה של התפזרות לשלל כיוונים, תפסת מרובה לא תפסת. אין התמקדות רצינית בסוגיות שמעסיקות את בני דורו של גיבור הסרט.לטיסיה איידו ("פאודה") המגלמת את אשתו של אדם היא שחקנית מצוינת ואת מעט המרחב שמאפשר לה התסריט היא מנצלת בתבונה רבה. גם טארק קופטי נוגע ללב כאביו של אדם. "אוויר קדוש" הוא סרט בעל פוטנציאל עצום, והוא רק מציג את קצה הקרחון של הכישרון הטמון בסרור כיוצר אינטליגנטי. אני אחכה בציפייה לסרטו הבא בתקווה ויהיה יותר מהודק ופחות בוסרי.
אוויר קדוש (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אוויר קדוש - ביקורת גולשים / תגובות
שם: שלומיגיל: 6923/10/2018 19:09:48
7/10
סרט המתאר את החברה הנאורה הערבית בדמות זוג מודרני, הרקע הבחור מנסה להיות איש עסקים מצליח במכירת אויר קדוש מהר הקפיצה בנצרת, רעיתו מנסה לקדם את נושא הזוגיות. סרט רגיל, לא משהו מיוחד.
שם: רוניתגיל: 6018/10/2018 10:35:29
8/10
סרט ישראלי, דובר ברובו ערבית, מתרחש בנצרת שנראית כמו בועה סוריאליסטית וצבעונית, מנותקת מהעולם לכאורה. סרט מעניין מאוד, מרתק, משעשע - לפעמים ממש מצחיק, אנושי. השחקן הראשי כריזמטי מאוד, האחרים טובים גם הם. אני ממליצה - כדאי לראות, זה כביכול עולם אחר אבל הוא כל כך חלק מאיתנו. יצאתי עם תמונה רחבה יותר של מציאות חיינו.
שם: איתיגיל: 4913/10/2018 11:37:36
4/10
דרמה קומית טפשית. במקום להחמיא או למנף את האוכלוסיה הערבית-נוצרית בנצרת הסרט עושה להם שירות הפוך - מתנשא, פוגע ומעליב
ביקורות נוספות של סרטי ישראלי
מאמי Mamy חדש 2020
15 שנה 15 Years חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
The Specials1יוצאים מן הכללציון גולשים10 / 8.8
The Invisble Man2בלתי נראהציון גולשים10 / 8.3
Sonic the Hedgehog3סוניק הסרטציון גולשים10 / 8.1
Can You Keep A Secret4אפשר לגלות לך סוד?ציון גולשים10 / 6.2
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט