ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Movie Reviews

מטריקס - רילודד

- "ניאו, טריניטי ומורפיוס חוזרים להרביץ תורה במכונות השטניות, ומעלים שאלות קיומיות, על מהות הניכור הטכנולוגי ומהות האנושיות, בהמשכון המוצלח, והעשיר מאד בפרטים, של המטריקס. סצינות הקרב הטובות שראיתם אי פעם, צילום וסאונד מדהימים, משלימים חוויה מהפנטת." (יגאל קולוף)
Matrix Reloaded

ביקורת "מטריקס - רילודד" | Matrix Reloaded

מאת ז'אנר מדע בדיוני שחקנים קיאנו ריבס,לורנס פישבורן,קארי אן מוס,יוגו וויבינג,ג'אדה פינקט סמית',מוניקה בלוצ'י
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סרט
ניאו, טריניטי ומורפיוס חוזרים להרביץ תורה במכונות השטניות, ומעלים שאלות קיומיות, על מהות הניכור הטכנולוגי ומהות האנושיות, בהמשכון המוצלח, והעשיר מאד בפרטים, של המטריקס. סצינות הקרב הטובות שראיתם אי פעם, צילום וסאונד מדהימים, משלימים חוויה מהפנטת.
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
6.5/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסרטים באתר
אין מספיק נתונים
עמוד הסרט תמונות מהסרט הוסף/י ביקורת!
פייסבוק סרטים
לא אשכח אף פעם את הפעם הראשונה שראיתי את "מטריקס" - הסרט שלדעתי שינה את תפיסת הקולנוע של תחילת המאה הנוכחית. סיימתי בדיוק תקופת מבחנים מתישה באוניברסיטה, וחבר סיפר לי על סרט ששמע עליו שהוא טוב, ושאנחנו חייבים ללכת לראות. אפילו טריילר לא ראיתי לפני זה, ולא היה לי מושג למה אני נכנס. וכך, כשקארי אן מוס המדהימה (טריניטי) ביצעה את קפיצת החתול המפורסמת שלה בתחילת הסרט, פערתי את פי בתדהמה, שלא התחלפה גם במהלך השעתיים שאחרי. ישבתי בכיסא פעור-פה לנוכח המראות והצלילים שהקיפו אותי. התמכרתי, ולא הצלחתי להיגמל.אני חייב לכם וידוי. במידה רבה, רבותיי, הציון לסרט הנוכחי נכתב מראש. אני מתנצל. לא היה שום סיכוי אחר. האשימו אותי בחוסר יושר אינטלקטואלי, בדעה משוחדת או במה שתרצו. אבל למען הסדר הטוב אציין, שההמשך של המטריקס הנו סרט ראוי ונהדר כשלעצמו, אם כי לחלוטין לא חף מבעיות. בסרט הנוכחי ניאו (קיאנו ריבס) לומד לשלוט בכוחותיו, ונדרש למיצויים עד מהרה שעה שאיום קיומי ממשי מרחף מעל "ציון", עיר המקלט של בני האדם. ניאו נדרש להתמודד עם גילויים חדשים ביחס לתכליתו, ביחס למהות המטריקס, וביחס לשאלה האם האדם הנו אכן חופשי לבצע בחירות בחייו.
בסרט הנוכחי הולכים האחים וושובסקי (במאי הסרט) לא צעד אחד, כי אם מאה צעדים קדימה. אם נדמה היה לכם, שלא ניתן עוד לחדש לכם מבחינה ויזואלית או מבחינת הסאונד, אין לי כל ספק שתתבדו. עבודה קשה מאד, שקשה לתארה במילים, הושקעה בסצינות הקרב המורכבות והאיכותיות ביותר שראיתי אי פעם. מאות תנועות קרב חדשות ומקוריות, בשילוב פסקול מהפנט, הופכות את סצינות הקרב לחגיגה של ממש לעיניים ולאוזניים. אציין לטובה את סצינת המרדף הטובה ביותר שראיתי בעשור האחרון - סצינה בת כרבע שעה של מרדף כל כך מרתק, החולף ביעף. לצד סצינות הקרב הנהדרות, עם זאת, מתקבלת לעיתים תחושה שיש באופן כללי הגזמה במינון האקשן - כך למשל סצינת הקרב של ניאו בעשרות ה"סמיתים" הנה ממוחשבת מדי ולא מעניינת, וחבל.אבל זה לא העניין הרי. בעוד שהחידוש של ה"מטריקס" הראשון היה הקונספט העשיר והקונספירטיבי-משהו שלו (יש אומרים קבליסטי, יש אומרים בודהיסטי...), ההמשך מכיר במגבלה הנכפית עליו (אי יכולתו להפתיע ולחדש באותה מידה מבחינה קונספטואלית), ומתמקד דווקא בהעמקה לתוך "תרבות המטריקס". וכך למשל, בסצינה יפהפייה, משכרת ומענגת, אנו עדים לכל פליטי "ציון" השוקעים לתוך ריקוד טראנס מיוזע, נוטף הורמונים, ואקסטטי-משהו - כל זאת תוך שיגור הבזקים לניאו וטריניטי המתעלסים בלהט בהיחבא. המקצב הטראנסי-שיבטי, הגופות המיוזעים של ההמון הרוקד לקצב ההולם ברקות, והעיצוב המטרופוליטני המדכא-אם-כי-מרשים, מעמיקים את חווית התרבות ה"מטריקסית", ומשלימים את התמונה הפוסט מודרניסטית שצובעים ללא הרף האחים וושובסקי, אליה נסחף הצופה. זו אחת הסצינות שהכי אהבתי בסרט הנוכחי, באשר היא מעשירה את הסרט ומוסיפה לו מימד נוסף.הסרט הנוכחי אפל יותר מקודמו, והרבה פחות ברור. במובן מסוים הצופה נשאר עם הרבה יותר שאלות בסוף הסרט מאשר בתחילתו (אולי ניתן לייחס זאת לאי "פוקוס" בתסריט). עם זאת, הצופה נחשף למינון לא מבוטל של דמויות חדשות ומעניינות, ולעלילה יותר "אנושית" - פוליטיקה אנושית, סיפור אהבתם של ניאו וטריניטי, דיאלוגים מעניינים אודות טבעם של בני האדם, תכונותיהם וחולשותיהם. בהקשר זה מאד התענגתי על הסצינה השנונה במהלכה באים ניאו, טריניטי ומורפיוס לבקר אצל מרובינג'יאן המלוקק המלווה באשתו הסקסית והתאוותנית פרספיוני (מוניקה בלוצ'י הסקסית). בסצינה זו מעניק מרובינג'יאן הנהנתן את משנתו לגבי טבעם של אנשים וחולשותיהם, בעוד אשר מסתבר כי דווקא אשתו היא זו המודעת יותר לחסרון האישי שלהם - היעדר הרגש. הסצינה משעשעת עד מאד והבמאים מפגינים יכולת לשזור הומור דק, אירוטי קמעא, גם בסרט שלכאורה נועד ליורמי המחשבים שבנו.קצרה היריעה מלפרט אודות המטריקס החדש. למרות שבארה"ב ניתנו ביקורות לא אוהדות מטעם המבקרים, ולמרות שאין לי מושג איך יתקבל הסרט בארץ, עליי לציין שככל שאני חושב לאחור על הסרט, נהניתי מאד מהצפייה בו. וזו הרי כל משמעות העניין - הנאה. לכו ותיהנו. ועיזבו אתכם ממה שהמבקרים אומרים. הם הרי במילא לא מבינים שום דבר...סיכום: חוויה מהפנטת שעובדת על כל החושים; אל תחמיצו. 9 בסולם יגאל.
מטריקס - רילודד (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
קישורים רלוונטיים
מטריקס - רילודד - ביקורת גולשים / תגובות
שם: יעקבגיל: 1310/09/2013 20:05:17
6/10
הסרט שווה בהחלט את הכרטיס אם לא תמותו משיעמום במשך שישים הדקות הראשונות שכוללות בין השאר סצינת ריקודים מיותרת של רבע שעה שהתפללתי שתיגמר כבר. מזל שבשעה השנייה הם מצליחים להרים את עצמם עם סצינת מלחמה מגניבה ומרדף מכוניות יפה. אל תבואו עייפים.
שם: משה רביגיל: 3620/08/2011 11:46:12
6/10
מיותר
שם: ליעד בר יוחאיגיל: 1801/11/2003 01:45:32
10/10
סרט ענק!!! חובה לכל אוהבי המטריקס הראשון השני פשוט טוב יותר מפתיע יותר קיצבי יותר עם המון פעלולים ואפקטים שעדיין לא נראו. סרט עתיר תקציב שעומד ברף הציפיות! חובה לראות!!!
ביקורות נוספות של סרטי מדע בדיוני
העולם שאחרי: הכחדה Annihilation 2018
בלייד ראנר 2049 Blade Runner 2049 2017
ולריאן ועיר אלף הכוכבים Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
הרוח במעטפת Ghost in the Shell 2017
הנוסעים Passengers 2017
רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים Rogue One A Star Wars Story 2016
המפגש Arrival 2016
סטארטרק: אל האינסוף Star Trek Beyond 2016
היום השלישי: התחדשות Independence Day: Resurgence 2016
מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר Star Wars The Force Awakens 2015
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Laces1שרוכיםציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 3.1
The Meg2אימה במצולותציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 2.6
Upgrade3משודרגציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.5
The Unorthodox4הבלתי רשמייםציון גולשים10 / 8.3
The Spy Who Dumped Me5המרגל שזרק אותיציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט