גוסט דוג - דרכו של הסמוראי | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

גוסט דוג - דרכו של הסמוראי

" - ""
Ghost Dog - The Way of the Samurai
ביקורת

גוסט דוג - דרכו של הסמוראי | Ghost Dog - The Way of the Samurai

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר דרמה שחקנים גוסט דוג- פורסט וויטאקר, לואי- גון טורמיי, סאני וולריו- קליף גורמן, וארגו- הנרי סילבה, ריימונד- איזק דה בנקול, ויני- ויקטור ארגו, לואיס וארגו- טרישיה וסי, פרלין- קאמיל ווינבוש | במאי/ת: במאי ג'ים ג'ארמוש
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.6/10
גוסט דוג הוא בחור שחור גדול מידות, שקט ומופנם. כאשר לואי, גנגסטר איטלקי מצילו ממוות בבחרותו, גוסט דוג נשבע לו אמונים והופך לנושא כליו, כאשר כל התקשורת ביניהם מתקיימת באמצעות יונות דואר. גוסט דוג פועל על פי הקודים הרוחניים של תרבות הסמוראים העתיקה, ומהווה מעין סמוראי מודרני, וכשהמאפייה מוציאה עליו חוזה, מוכן הוא למות למען אדונו - אבל לא בלי קרב...נשמע בנאלי? אכן כן, ועם זאת רק על פני השטח. הבמאי ג'ים ג'ארמוש הוא יוצר מעניין, אשר מקשר בין הסצינות בסרט בעזרת דפים מהספר בו קורא גוסט דוג - "דרכו של הסמוראי" - וחושף בפנינו את התרבות העתיקה, מלאת הקודים, ואת תפיסת עולמו של גוסט דוג, הדוגל בהחזרת עטרה ליושנה. ועם זאת, ג'ים ג'ארמוש אינו במאי מיומן, וזאת ניכר בצילום שלו ובבימוי סצינות מסוימות, כמו סצנות קרב, שנראות מעט מאולצות ולא משכנעות במיוחד. הסרט משכנע בעיקר באלמנטים הסיפוריים שבו.
אבל מה באמת מיוחד בסרט? מספר דברים. ראשית - מערכת היחסים המיוחדת בין גוסט דוג דובר האנגלית, למוכר הגלידה הצרפתי אשר אינו מבין מלה וחצי מלה באנגלית. שניהם, למרות שאינם מבינים אחד את שפתו של השני, מצליחים בדרך מופלאה לתקשר ביניהם. זהו ניואנס מעניין ויפהפה בסרט. שנית - ההומור הדק והמושחז של ג'ים ג'ארמוש, השזור לאורך סצינות מסוימות בסרט, הוא הומור ציני, ועם זאת חכם ומשעשע עד מאד. שלישית - האווירה שיוצר הבמאי היא אווירה מלנכולית, של מוזה שקטה. דהיינו, הסרט רחוק מלהיות קיצבי - הוא שקט ומתנהל על מי מנוחות, ורבים יחשבו אותו למשעמם מאד (אולי בטעות). רביעית - פסקול היפ הופ קופצני, המשולב במוסיקת רקע אוריינטלית נותן לצופה תחושה מוזרה ומהפנטת. ישנם עוד דברים העושים את גוסט דוג לסרט מיוחד, אולם קצרה היריעה מלפרטם כאן.הערה: שימו לב שבגרסה האנגלית (אזור 1) אין כיתוביות - דבר מעצבן שזועק "רשלנות" לשמים. הידד לגלובוס גרופ שלקחו על עצמם את המשימה ותרגמו את הסרט בגרסה העברית שלו (אזור 2), אם כי הדבר בא על חשבון קיצוץ כל הפיצ'רים.לסיכום: מאופק, איטי, מעניין, שונה. 8 בסולם יגאל.
גוסט דוג - דרכו של הסמוראי (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
גוסט דוג - דרכו של הסמוראי - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט