ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Movie Reviews

השעות

- "" (יגאל קולוף)
The Hours

ביקורת "השעות" | The Hours

מאת ז'אנר דרמה שחקנים מריל סטריפ, ג'וליאן מור, ניקול קידמן, אד הריס, טוני קולט, קלייר דיינס, ג'ף דניאלס, סטיבן דיליין, אליסון ג'אני, ג'ון סי ריילי , מיראנדה ריצ'רדסון, איילין אטקינס
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סרט
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
8/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסרטים באתר
0.10%
מגמה: 39.4%
עמוד הסרט תמונות מהסרט הוסף/י ביקורת!
פייסבוק סרטים
חשבתי שהייתי מוכן ל"השעות". כבר לפני כשבועיים הבחנתי במהדורה החדשה של הספר "השעות" והתפתיתי להציץ בה. העלילה שבתה את התעניינותי מייד, וחיכיתי לראות מה יצפון בחובו הסרט. בשעת כתיבת מילים אלו, לאחר שכבר ראיתי את הסרט, אציין שהייתה זו אחת הפעמים הנדירות, בהן סברתי כי יקשה על המדיה הספרותית להתעלות על המדיום הקולנועי. אבל למה להקדים את המאוחר?הסרט פורס בפנינו שלושה צירי עלילה ראשיים של שלוש נשים הנאבקות בניכור ובדיכאון, תוך התוודעותן להבנה כי הן חיות למען מישהו אחר. ראשית, נפרס סיפורה של הסופרת וירג'יניה וולף (ניקול קידמן), הנאבקת בהתפתחות מחלת הנפש שלה בשנת 1923, שעה שהיא ניגשת לכתיבת ספר המופת "גברת דאלוויי". בציר העלילתי השני, השנה היא 1949, ולורה בראון (ג'וליאן מור) הנאבקת בניכור ובדיכאון מנסה לארגן לבעלה, אותו היא לא ממש אוהבת, מסיבת יום הולדת. אבל לורה לא יכולה להפסיק לקרוא את "גברת דאלוויי" - ספר שיוביל אותה לעשות שינוי בחייה. הציר העלילתי השלישי מתרחש במנהטן של שנת 2001, שם קלריסה ווהן (מריל סטריפ) - מעין גרסה מודרנית של "גברת דאלוויי" - מנסה גם היא לארגן מסיבה למאהבה לשעבר (אד האריס), הגוסס מאיידס.
הסרט נפתח בסיום שלו. וירג'יניה וולף כותבת בעצבנות לבן זוגה ליאונרד מכתב התאבדות, בו היא מוקירה אותו על אהבתו לה. תוך כדי הבזקת "שוטים" לרגעי כתיבת המכתב, אנו עדים לשלבים בדרך של וירג'יניה וולף ליטול את חייה. המוסיקה, הצבעים, והאווירה המשכרת עוטפת את הצופה כבר בהתחלת הסרט. סופה הידוע מראש של הסצינה הראשונה אינו גורע במאום משיכרונו של הצופה, ולי היה ברור מלכתחילה שאין סיכוי שלא אוהב את הסרט הזה.ואכן אהבתי את הסרט. והמלה "אהבתי" היא באנדרסטייטמנט. פשוט התענגתי על הסרט הזה. שלוש שחקניות נהדרות מובילות שלושה קווי עלילה שונים - המתקשרים זה אל זה באמצעות אסואציאציות, מחשבות ורגשות דומים, ומעל לכל, זיקה עלילתית המתבררת בסוף הסרט - הכל בצורה יפהפייה, במשחק רגיש ואינטליגנטי, הגורמים ל"השעות" להיות יצירה קולנועית במיטבה.ניקול קידמן, ההולכת ומשתבחת עם הזמן בצעדי ענק, אימצה לעצמה אף גבנוני לשם גילום דמותה המיוסרת והדיכאונית של וירג'יניה וולף. מדהים, עד כמה האף הכעור לכאורה מדגיש את יופייה של השחקנית האוסטרלית המדהימה הזו. אבל מהו אף-בעל-אופי לעומת משחק משובח? ואכן, ניקול קידמן, אשר מזמן הוכיחה שהיא הרבה מעבר ל"אשתו-של" מפגינה משחק מדהים, כואב וכה עדין ומלא ניואנסים, עד שיכעיס אותי אם ייוודע לי שחברי האקדמיה לא יעניקו לה אוסקר בגנו. על משחקה בסרט, שזיכה אותה ב"גלובוס הזהב", אין צורך להכביר מילים נוספות - פשוט נפלא. ואין בידי לגרוע גם מהשתיים האחרות - ג'וליאן מור האצילית ומריל סטריפ הותיקה, העושות גם הן עבודה מדויקת ומקצוענית, הגם אם כזו המחווירה מעט לעומת משחקה יוצא הדופן באיכותו של קידמן.אבל גדולתו של השעות היא מעבר לגלריית השחקנים המפוארת המעטרת אותו. גדולתו של השעות הנה בהיותו קולנוע צרוף. שחזור תקופתי מרשים בשלושת הצירים העלילתיים של הסרט, אווירה משכרת, פסקול נהדר, שילוב צלילים, ריחות וצבעים - הכל מתמזג תחת ידו האמונה של הבמאי סטיבן דלדרי, שהביא לנו בעבר את "בילי אליוט", לסרט מהוקצע, שפשוט קשה שלא להתמוגג ממנו. משחקי המעבר בין הסצינות והתקופות השונות מתוזמנים היטב, ונעשה שימוש במוטיבים וטכניקות קולנועיות רבים במהלך הסרט - דבר המוסיף לאווירה הקסומה, המנתקת את הצופה באחת מהעולם החיצוני, ומשכיחה ממנו את השגרה הממתינה לו בחוץ למשך שעתיים. הצטערתי שנגמר הסרט. וזה, רבותיי, אומר הכל. רוצו לראות.לסיכום: משחק גדול מהחיים של קידמן; קולנוע במיטבו. 10 בסולם יגאל.
השעות (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
קישורים רלוונטיים
השעות - ביקורת גולשים / תגובות
שם: anipoגיל: 4631/03/2018 10:22:15
8/10
סרט מעניין ומלנכולי שגורם לך לחשוב הרבה תוך כדי צפייתו. בהתחלה יש "שלב גישושים" אך לאחר מכן הדברים מתחילים לקבל צורה והעלילה שואבת אותך לתוכה. 3 עלילות מקבילות של נשים שונות בתקופות ומקומות שונים אבל קו מחבר בין כולן.שלושתן אומללות בחייהן וכולן דו מיניות. וירג''יניה וולף היא סופרת באנגליה של שנות ה-20 שסובלת מבעיות נפשיות. סיפרה "מרת דאלווי" שבמרכזו אישה שמואסת בחייה ורוצה לסיימם, משפיע על שתי נשים בתקופות שונות. בתחילת שנות ה-50 לורה היא אישה עצובה נשואה ואם לילד קטן שחושבת להתאבד ביום בו בעלה חוגג יום הולדת. בתחילת שנות ה-2000 קלריסה חיה עם בת זוגה אך עדיין מנהלת קשר עם האקס שלה שהוא חולה באיידס וגם סופר שכתב ספר בהשראת " מרת דאלווי". את הקשר בין קלריסה, בן זוגה והספר שכתב ובין לורה , מבינים רק בסוף. בלי לנתח יותר מידי מדובר על סרט טוב ,שפותח דיון על שאלות פילוסופיות שקשורות לחיים ומשמעויותיו.
שם: דניאלגיל: 3211/03/2004 12:26:26
3/10
סרט עלוב. נקודה. לא מצטרף לביקורות הנלהבות. הסרט מתאר יום בחייהן של שלוש נשים בתקופות שונות ולקראת סוף הסרט הכל מתחבר. הסרט מתחיל בגימיק בימוי שהתסריט קופץ מתקופה לתקופה באותם אקטים משתלבים, אבל אחרי 5 דקות זה נמאס. שעה בתוך הסרט ואתה עדיין לא מבין מי נגד מי אלא ממש מנסה לחפש מתחת לאדמה רמזים פילוסופיים. ניסיתי לא להתעמק יותר מדי בחיפוש מיותר אחר הפלצנות ההוליוודית התורנית. ומשכך, אתה מגיע אל כתוביות הסיום ריק וממורמר. סרט מעייף, חלש, בלי שום דבר רציני "לקחת אותו הביתה". ציון - 3 - רק בגלל שלל הכוכבים שניסו להעלות את הסרט לרמה שתהיה שווה צפיה. לא יותר מזה.
שם: אייל לבביגיל: 2901/09/2003 10:52:33
10/10
תחושת אין מוצא, זהות מינית מבולבלת ומציאות חונקת. שלוש גיבורות הסרט השעות לא מכירות זו את זו, אבל הן מתמודדות עם אותן בעיות. חייהן קשורים ומשפיעים באופן עקיף אלו אל אלו. שלושתם ינסו במשך אותה יממה למצוא את הפתרון הנכון: מוות, בריחה שתפגע במי שאהוב עליהם, או השלמה עם המציאות. אל תחמיצו את "השעות" . בגלל המשחק המרגש (של כולן, אפילו ניקול קידמן) והתסריט הנפלא. סרט שנשאר אתך הרבה אחרי שאתה יוצא מאולם הקולנוע.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
הגננת The Kindergarten Teacher חדש 2018
כוכב נולד A Star is Born חדש 2018
הג'נטלמן והאקדח The Old Man and the Gun חדש 2018
אל דאגה, הוא לא יגיע רחוק ברגל Dont Worry He Wont Get Far on Foot חדש 2018
טובת הילד The Children Act חדש 2018
הנשף Flawless חדש 2018
Voice Over Voice Over חדש 2018
מה יגידו כולם What Will People Say חדש 2018
שרוכים Laces 2018
האישה The Wife 2018
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Laces1שרוכיםציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.1
The Meg2אימה במצולותציון גולשים10 / 8.5
What Will People Say3מה יגידו כולםציון גולשים10 / 8.5
A Star is Born4כוכב נולדציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
Peppermint5נקמה חריפהציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 2.5
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט