פקודה לא חוקית | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

פקודה לא חוקית

" - ""
Rules of Engagement
ביקורת

פקודה לא חוקית | Rules of Engagement

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר דרמה שחקנים סמואל ל.ג'קסון- טרי צ'יילדרס, טומי לי ג'ונס- הייז הודג'ס, גאי פירס- מארק ביגס, פיליפ בייקר הול- לורנס הודג'ס, ברוס גרינווד- היועץ הבטחוני וויליאם סוקאל | במאי/ת: וויליאם פרידקין
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
9.7/10
בד"כ כשאני רואה גלריית שחקנים מפוארת בסרט, אני ישר נרתע. ניסיוני העגום לימד אותי, שככל שיש יותר שחקנים מוכשרים בסרט, מתקבלת תוצאה מאכזבת יותר, והסרט "הולך לאיבוד". ובכל זאת, יש חריגים, בהם כל הפיסות משתבצות למצרף נפלא. הסרט הזה אינו אחד מחריגים אלו.ההתחלה של הסרט עדיין מבטיחה. הבמאי המיומן ויליאם פריידקין (הקשר הצרפתי, לחיות ולמות בל.א) מנחית אותנו אל תוך ויאטנם של 1968, בה שתי מחלקות של מארינס אמריקאיים עושות דרכן בנבכי הביצות של ויאטנם. בראש המחלקות עומדים שני קצינים, המגולמים על ידי טומי לי ג'ונס וסמואל ג'קסון. המחלקות מתפצלות ומחלקתו של ג'ונס נקלעת לאש צולבת ונטבחת בסצינת קרב יעילה ומותחת. רק ברגע האחרון מצליח סמואל ג'קסון להציל את חברו ממוות.
כשלושים שנה מאוחר יותר, עומד סמואל ג'קסון בראש יחידת מארינס המחלצת שגריר אמריקאי (בן קינגסלי) ואת אשתו (אן ארצ'ר) משגרירות ארה"ב בתימן, שהותקפה על ידי ההמון המפגין, וכן על ידי טרוריסטים, שניצלו את המהומות כדי לירות על השגרירות. המשימה משתבשת, וסמואל ג'קסון נותן הוראה לקצינו לפתוח באש על ההמון. התמונה המזוויעה הנגלית לאחר מכן לעיני הצופה היא של 83 גופות מרוטשות של המון המפגינים, שצבאו על דלתות השגרירות.סמואל ג'קסון מועמד למשפט, ומבקש מחברו ג'ונס להגן עליו בשל כך שהוא מחזיק בתואר עורך-דין. כאן מתחילה דרמה משפטית יבשה למדי, המקבלת חיזוקים מעטים פה ושם על ידי משחקו הכריזמטי של סמואל ג'קסון, הא ותו לא. הסרט יבש, התסריט דל, ולצופה יש הרגשה שהוא צופה בעוד דרמת בית משפט רגילה, אשר תככים ומניפולציות פוליטיות משחקים בה מאחורי הקלעים. בסרט הזה כבר הייתי. בנקודה מסוימת, כשסמואל ג'קסון עומד על דוכן העדים ומעיד בהתפרצות רגשית כלפי התובע הצבאי הקר (גאי פירס שהפגים משחק עצור ומדויק, כנדרש מתפקידו), הבנתי מדוע נבחר הוא לתפקיד זה. מי שראה את "עת להרוג" זוכר את הסצנה בה האב שרצח את אנסי בתו מזדעק מעל דוכן העדים בסצנה מרגשת. האב היה לא אחר מאשר ג'קסון...זה לא שהסרט נורא. אדרבא, אפשר לראות אותו ולהעביר שעתיים בחיים, אם אין משהו אחר לעשות. בסה"כ מדובר בדרמת בית משפט רגילה. אבל, כל הסרט מקננת בצופה התחושה שהוא ציפה ליותר מזה, מצוות כזה של שחקנים, ומבמאי מיומן כמו פריידקין.
פקודה לא חוקית (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
פקודה לא חוקית - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
החפירה The Dig חדש 2021
אמה Emma 2021
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט