סגן הנשיא | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

סגן הנשיא

" - "מניפסט מרהיב ומפחיד"
Vice 2018
ביקורת

סגן הנשיא | Vice 2018

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר דרמה שחקנים כריסטיאן בייל, איימי אדמס, סטיב קארל, סם רוקוול | במאי/ת: אדם מקיי
ציון המבקר
"לא להחמיץ"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.1/10
אדם מקיי הוא אחד מבכירי הכותבים באמריקה כיום. במשך שנים הוא היה תסריטאי בצוות הכותבים של "סטרדיי נייט לייב" ואז עבר לסרטי קולנוע. ב-2015 ביים את הסרט "מכונת הכסף" שניסה להסביר לעולם מה באמת קרה בתקופת משבר הסאב-פריים בארה"ב ב-2008.מקיי כועס ואפילו כועס מאד על אחד האנשים החזקים ביותר בפוליטיקה האמריקאית – סגן הנשיא לשעבר דיק צ'ייני, שנחשב לאחד האנשים שהשפיעו על מדיניות ארה"ב בשלושים השנים האחרונות. מקיי מגיש לצופה מניפסט או כתב האשמה חריף כנגד צ'ייני תוך כדי שהוא מתאר את דרכו של צ'ייני לגדולה מאז היותו בחור צעיר ועד להפיכתו ל"כמעט" שליט היקום.
כמו ב"מכונת הכסף" אצל מקיי כל האמצעים כשרים להוכיח את טענותיו: מספר יודע כל שלקראת סוף הסרט מתברר הקשר שלו לגיבור הסרט, שבירת הקיר הרביעי, הסברים שכוללים כיתובים גרפיים ואותיות גדולות. בעיניי זוהי הוכחה ליכולתו של מקיי ליצור קולנוע אחר ונועז. אחרים יראו בכך דרך רדודה לשכנוע ואפילו זילות הקולנוע.מקיי אשף בבחירת שחקניו וכולם מנפקים הופעות יוצאות דופן: כריסטיאן בייל שהעלה כמה וכנה קילוגרמים לצורך התפקיד מדהים כצ'ייני, זכה בצדק בפרס גלובוס הזהב והפך לאחד המתמודדים הבולטים בטקס האוסקר 2019. בייל מנסה לפענח דמות סודית וחמקמקה ולדעתי די מצליח בכך.איימי אדאמס היא ההפתעה האמיתית של הסרט ומצטיירת הרבה מעבר לאשתו של הגיבור. למול עינינו היא הופכת לליידי מקבת עכשווית תאוות כוח (ודם?) שמרימה את בעלה וממש סוחבת אותו על גבה בעתות משבר. סם רוקוול מצוין כג'ורג' בוש הכסיל שלא מבדיל בין ימינו לשמאלו.מעבר להנאה מהסרט ומההצגה המרהיבה הסרט כיווץ אותי בכורסא מרוב פחד. פחד מפני אנשים תאבי כוח שחושבים שעצם היותם בשלטון מאפשר להם לנהוג ככל שיחפצו. הסרט עורר בי מחשבות נוגות על מגבלות הדמוקרטיה ועל האיוולת שביציאה למלחמות בשם מטרות מעורפלות ועל כך אני מודה למקיי שהאיר את עיני וצימרר אותי לחלוטין. "סגן הנשיא" הוא סרט נבון וחשוב שמשמש כמתריע בשער. גם אם הוא חד צדדי מדי, הוא דוגמה מצוינת לקולנוע עם ערך מוסף. לא להחמיץ!
סגן הנשיא (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
סגן הנשיא - ביקורת גולשים / תגובות
שם: תומר רפאליגיל: 1606/11/2019 18:24:26
8/10
סרט מעולה שמראה איך פוליטיקאים יכולים להיות אנשים מניפולטיביים שלא חושבים על המדינה אלא על כבודם והונם האישי, הסרט מראה איך דיק צייני הוא הפוליטיקאי הכי חלקלק ומניפולטיבי שאפשר להיות
שם: אוריאלגיל: 5528/03/2019 08:00:43
10/10
סרט נהדר לאוהבי היסטוריה כמוני
שם: בןגיל: 3308/02/2019 08:24:22
4/10
סרט מיותר. נתחיל מזה שהעלילה לעוסה ולא מספיק מעניינת. יש הרבה קפיצות לוגיות לא מחויבות והסקת מסקנות מרחיקות לכת שנועד רק לשרת את יצירת העניין אצל הצופה אבל אינה אמינה. הבימוי נחמד, אבל מה שעבד טוב ב"מכונת הכסף" פה מעייף ולא מתאים לז''אנר. הניסיון ליצור קומדיה מקו העלילה לא צולח. מחד אין מספיק הקצנה בשביל באמת להצחיק, ומנגד מדובר בנושאים רציניים. היכולת לשלב בין השניים היא קשה מראש, ופה פשוט לא מוצלחת. נקודת האור היחידה היא כריסטיאן בייל וסטיב קארל. זה ממש לא מספיק. נרדמתי בקולנוע. זה לא קרה לי מאז משימה בלתי אפשרית 2.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
החפירה The Dig חדש 2021
אמה Emma חדש 2021
אופליה Ophelia חדש 2020
מאנק Mank חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט