עיניים שלי | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

עיניים שלי

" - "מסע מרתק לחקר נפשו של אדם"
Chained
ביקורת

עיניים שלי | Chained

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר ישראלי שחקנים ערן נעים, סתיו אלמגור, סתיו פטאי, אשר איילון, אלעד שניידרמן | במאי/ת: ירון שני
ציון המבקר
"חודר לנשמה"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.3/10
"עיניים שלי" הוא החלק השני בפרויקט השאפתני של ירון שני "טרילוגיה על אהבה". כמו בסרט הראשון בטרילוגיה, "עירום" וכמו בסרט השלישי "לידה" שני משתמש בטכניקה של עבודה עם שחקנים לא מקצועיים, (נון-אקטורס) שמאלתרים סצנות והתוצאה היא לא פחות ממדהימה.ערן נעים שהיה בעברו שוטר (וגם גילם שוטר בסרטו של שני ביחד עם סקנדר קובטי "עג'מי") מגלם את רשי, שוטר שמושעה מהמשטרה לאחר מעצר בעייתי. רשי רב עם כל העולם, בן דודו ובעיקר עם אשתו אביגיל (סתיו אלמגור הנהדרת), ועם בתה סיון. לאט אבל בטוח צולל רשי לתוך אפלה שמאיימת לבלוע אותו ואת כל הסובבים אותו.
כמו בכל סרטי הטרילוגיה הצופה עובר חוויה לא שגרתית תוך כדי שהוא עוקב אחרי עלילותיו של רשי. הסגנון על גבול הדוקומנטרי של שני שובר את רוב המחיצות בין הצופה לבין מה שמתרחש על המסך. לצופה אין לאן לברוח ואין היכו להסתתר. הוא חווה ביחד עם רשי ושאר הגיבורים את מה שקורה להם מנקודת מבט אישית וקרובה במיוחד.שני מדבר בראיונות שנערכו עימו על שאיפתו להגיע לחשיפת נפשו של האדם ולהצגת התנהגות בני האדם בשעת מצוקה ומשבר. בעבודתו עם נון-אקטורס על סיטואציות המוכרות להם הוא בעצם מעמת את שחקניו עם פחדיהם הגדולים ביותר ועם חייהם האישיים. התוצאה יוצאת דופן ברגישותה וביכולתה להפנט את הצופה.סופו של הסרט מתכתב עם סרט עוצמתי לא פחות "זיקוקי דינור" של המאסטר היפני טקאשי קיטאנו, עוד סרט שדן בשאלות קיומיות ובאהבה של שוטר מזדקן לאשתו. הסוף של "עיניים שלי" יותיר את הצופה עם לא מעט מחשבות ויהלום בו בחוזקה, דבר שהולם את הסרט הנהדר הזה.
עיניים שלי (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
עיניים שלי - ביקורת גולשים / תגובות
שם: ששוןגיל: 6825/01/2020 15:01:54
7/10
האם העבודה במשטרה, גרמה לשוטר להיות אטום רגשית?או האטימות הרגשית, איפשרה לו להיות שוטר?האם הגישה, של "רק אני יודע, מה נכון לעשות", יצרה את החוסר באינטליגנציה הרגשית?הסרט טוב, הצפיה בו לא קלה.7 בסולם ששון גואטה.
שם: ורהגיל: 6223/01/2020 12:54:25
10/10
מעולה! המשחק פנומנלי, הנושא מטריד מאד, סרט חובה!!
שם: שלומיגיל: 7022/01/2020 13:22:32
8/10
ספור מהחיים, קצין משטרה מעורך, נכנס למערבולת של ארועים, אתם הוא צריך להתמודדד. ככל שהוא חזק באישיותו, נוסף עוד ועוד ארוע. האם ניתן להתמודד או שהארועים יכריעו אותו. משחק מצוין של ערן נעים. מומלץ
ביקורות נוספות של סרטי ישראלי
מאמי Mamy 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Wrath of Man1שומר טינהציון גולשים10 / 7.9ציון מבקרים5 / 3.9
Honeymood2אחד בלבציון גולשים10 / 7.6ציון מבקרים5 / 3.2
Black Widow3האלמנה השחורהציון גולשים10 / 7.6ציון מבקרים5 / 3.3
Nomadland4ארץ נוודיםציון גולשים10 / 6.9ציון מבקרים5 / 4.3
Saving Shuli5לשחרר את שוליציון גולשים10 / 6.6ציון מבקרים5 / 1.3
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט