מסעות ג'יימס בארץ הקודש | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

מסעות ג'יימס בארץ הקודש

" - ""מסעות ג'יימס בארץ הקודש" אולי לא זכה ב"אוסקר הישראלי", אבל הוא עדיין הסרט הישראלי הטוב ביותר של השנה האחרונה."
Adventures of James in the Holy Land
ביקורת

מסעות ג'יימס בארץ הקודש | Adventures of James in the Holy Land

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר ישראלי שחקנים סיאבונגה מלונגיסי שיבה, סלים דאו, אריה אליאס, סנדרה שונוולד | במאי/ת: רענן אלכסנדרוביץ'
ציון המבקר
""מסעות ג'יימס בארץ הקודש" אולי לא זכה ב"אוסקר הישראלי", אבל הוא עדיין הסרט הישראלי הטוב ביותר של השנה האחרונה."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.8/10
"מסעות ג'יימס בארץ הקודש" אולי לא זכה ב"אוסקר הישראלי", אבל הוא עדיין הסרט הישראלי הטוב ביותר של השנה האחרונה. הרבה יותר טוב מהסרט התל אביבי האיזוטרי שזכה השנה בכל הפרסים.המסע של ג'יימס הצעיר מתחיל אי שם בדרומה של אפריקה כאשר הוא נבחר לעלות לרגל לירושלים שבארץ הקודש. תושבי הכפר וג'יימס מדמיינים את הארץ המובטחת כישות תנ"כית קדושה, אבל השמחה של ג'יימס נקטעת בשדה התעופה, כאשר הוא נחשד שהגיע ארצה לעבוד באופן לא חוקי, והוא נידון לגרוש חזרה לכפרו. באישון לילה, כאילו נשלח מהשמיים, מופיע בתא המעצר איש הלוקח את ג'יימס אתו. ג'יימס בטוח שהתגלתה הטעות ושהוא בכלל תייר העולה לרגל, אבל מושיעו הוא קבלן עובדים זרים, המציל עובדים בלתי חוקיים מגירוש בתמורה להעסקתם בעבודות כפיים.
כך מתחיל מסעו של ג'יימס בארץ הקודש, מסע מצחיק ועצוב הבוחן בצורה צינית את ישראל בשנות האלפיים דרך עיניים זרות. הבמאי רענן אלכסנדרוביץ מצליח ליצור סאטירה שנונה על החברה הישראלית המודרנית שאבדה כל קשר עם אמות המוסר שעליה נבנתה.הציוני האמיתי היחיד בסרט הוא ג'יימס שעובד בגינה של סאלח (אריה אליאס הנפלא) והופך אותה לירוקה. סאלח מלמד את ג'יימס שאסור לו להיות פראייר. זה מקבל את ההצעות של סאלח שלא השתנה בהרבה מהתקופה שחי עדיין במעברה ולומד לעגל פינות ולעשות דברים מתחת לשולחן. השחקן הדרום אפריקאי סיאבונגה מלונגיסי שיבה מרגש בתפקיד הראשי. השחקן הצעיר מצליח ליצור דמות רבגונית שעוברת שינוי אך לא מאבדת את תמימותה."מסעות ג'יימס בארץ הקודש" הוא מסע שכל אחד צריך לחוות.סרט ישראלי מעולה.
מסעות ג'יימס בארץ הקודש (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
מסעות ג'יימס בארץ הקודש - ביקורת גולשים / תגובות
שם: Jason Stathamגיל: 2327/02/2014 21:55:54
6/10
דרך המסע של ג'יימס אנחנו נחשפים לסולם הערכים הפגום של החברה הישראלית. תאוות הבצע שרומסת בדרך את העובדים הזרים הקשישים וכל מה עומד בדרכה כי המטרה מקדשת את כל האמצעים.
שם: שלומי ישראלגיל: 2710/10/2009 11:04:25
8/10
סרט ישראלי אמיתי כיף לצפייה. הסרט מראה מסע של אדם תמים בתוך הישראליות המחוספסת ומציג את השינוי (לרעה) שהוא עובר. אני אישית אוהב סרטים שהם קומיים מצד אחד אבל עם קריצה של ביקורת מצד שני אז מי שמתחבר לזה יאהב את הסרט. מבחינת טיב עשיית הסרט, איכות המשחק וכו' זה כמו כל סרט ישראלי - ככה ככה אבל לפחות זה שלנו
שם: Rotem Cohenגיל: 1712/04/2004 11:34:05
10/10
סרט מצויין!! הבמאי אלכסנדרוביץ' מצליח להעביר בסירטו את אבסורד הפועלים הזרים בחברה הישראלית. הסרט מהווה מראה עצובה למציאות הישראלית. הצילום המרהיב שעוד טרם נראה כמותו בארץ, מגיע לסטנדרטים הבן-לאומיים ואף עובר אותם. המשחק המדוקדק ומלא הומור לא מפסיק להפתיע אותנו הצופים. הסרט העלה בשפתי חיוך ואף צחוק פעמים לא ספורות. מומלץ ביותר!!
ביקורות נוספות של סרטי ישראלי
מאמי Mamy חדש 2020
15 שנה 15 Years חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט