ביקורת סדרה :: נאפס: ביקורת פרקי הפתיחה

תמונת כתבמתן יניב על "

נאפס: ביקורת פרקי הפתיחה

" - "מייסלון חמוד מכה שנית"
Naffes
ביקורת

נאפס: ביקורת פרקי הפתיחה | Naffes

מאת מתן יניב | כתב אתר סרט ז'אנר ישראלי שחקנים מייסה עבד אל-הדי  איימן דאו  עלא דאקה  שי אביבי יוצרים מייסלון חמוד
ציון המבקר
"עמוק ומשעשע"
דירוג הגולשים
אין עדיין הצבעות לסדרה זו. דרגו עכשיו!
/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
מלבד הסדרה "עבודה ערבית", נדיר לראות על המסך הקטן (וגם זה הגדול) סדרות המציגות פנים מורכבות של ערביי ישראל, שאינן קשורות אוטומטית לקונפליקט הפוליטי. בעוד שסרטים וסדרות על הסכסוך הישראלי-פלסטיני מעדיפים לזעוק את האמירה שלהם כמו כתבה חדשותית, יצירת המופת "לא פה, לא שם" של מייסלון חמוד הציגה יוצרת אחרת. יוצרת שמעדיפה לתת לקהל לקרוא בין השורות תחת מעטפת של הומור, דמויות מעניינות ולא מעט מוזיקה כיפית. מצפייה בפרקי הפתיחה של "נאפס", נראה שחמוד משתמשת בנוסחה דומה תחת מעטפת של סדרת פשע קומית. בגבול שבין תל אביב ליפו לפני קצת יותר מעשור נמצאת ורדה, שחקנית מתחילה שמצטרפת לשני שותפים בדירה קטנה. בעוד שמצבם הכלכלי מדרדר ושוק העבודה ביפו עוד יותר מדרדר - השלושה מתחילים לעסוק בסחר של סמים. העניינים כמובן מסתבכים כשהם נקלעים לעסקת סמים עם משפחת פשע פלסטינית, שמסבכת אותם עם עולם הפשע המקומי, המשטרה ועם משפחותיהם.
"נאפס" משתמשת בצבעוניות המוכרת בז׳אנר קומדיות פשע, עליהן חרשנו מזה עשורים, כדי לספר סיפור על ערבים ששונים מהדימוי הסטראוטיפי הנפוץ בחברה היהודית. חמוד סוחפת את קהל המיינסטרים שאוהב את דמויות העבריין המצועצעות והצבעוניות והשימוש בבימוי קולנועי קצבי ותוך כדי מגניבה בדיחות קצרות ואפיזודות יומיומיות שנדמים כדברים הקרובים ביותר לליבה של היוצרת, בניסיון חכם להעביר את האמירה שלה. למרבה הצער בימינו אלמנטים אלו לבדם כבר לא מספיקים. צר לי שאנחנו חיים בתעשייה בה חמוד מרגישה מחויבות לדחוף סצנות פעולה זולות, נאומים מצועצעים של עבריינים ועוד אלמנטים שכל תפקידם לספק מנת אקשן לצופה הממוצע. בתור אחד שהפסיק את "מטומטמת" באמצע העונה הראשונה (עם כל ההערצה שלי לבת-חן סבג) ואת "עספור" בפרק הראשון, "נאפס" הדביקה אותי למסך הרבה יותר מסדרות אחרות בז׳אנר. זה ממש לא בגלל הרובים או בזכות ה״תעוזה״ של הסדרה, אלא בזכות חבורת האומנים שנמצאת בליבה של התעשייה. צוות יוצרים ושחקנים כשרוני ביותר שמנסה להוציא את המיטב מעוד סדרה יומית של ׳הוט׳. שלישיית השחקנים מאיסה עבד אלהאדי ("מתים לרגע"), ריאד סלימאן וכמובן איימן דאו הם ליבה של הסדרה והבדיחות הטובות ביותר בפרקי הפתיחה הגיעו מעצם האינטראקציה ביניהם. למרות שהיא אינה מצליחה תמיד להתעלות מעל הז׳אנר, אני כן חושב שחמוד תצליח למנף את הסדרה למקום טוב יותר כאשר היא תתחיל להפגין יותר חופש יצירתי שאפיין אותה ביצירתה הקודמת.
נאפס: ביקורת פרקי הפתיחה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) מתן יניב | כתב אתר סרט - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
נאפס: ביקורת פרקי הפתיחה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות ישראלי
צומת מילר | Miller's Crossing
ג'וני ואבירי הגליל: פרקים 10+11 | Johnny and The Knights of Galilee
ג'וני ואבירי הגליל - פרקים 8+9 | Johnny and The Knights of Galilee
ג'וני ואבירי הגליל - פרקים 6+7 | Johnny and The Knights of Galilee
ג'וני ואבירי הגליל: פרקים 2+3 | Johnny and The Knights of Galilee
ג'וני ואבירי הגליל | Johnny and The Knights of Galilee
עבודה ערבית 4 | Avoda Aravit 4
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
Wrath of Man1שומר טינהציון גולשים10 / 7.9ציון מבקרים5 / 3.9
Honeymood2אחד בלבציון גולשים10 / 7.6ציון מבקרים5 / 3.2
Black Widow3האלמנה השחורהציון גולשים10 / 7.6ציון מבקרים5 / 3.3
Nomadland4ארץ נוודיםציון גולשים10 / 6.9ציון מבקרים5 / 4.3
Saving Shuli5לשחרר את שוליציון גולשים10 / 6.6ציון מבקרים5 / 1.3
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט