ביקורת סדרה :: הומלנד: עונה 5, פרק 12

תמונת כתבאלעד שלו על "

הומלנד: עונה 5, פרק 12

" - "הומלנד מצליחה להמציא את עצמה מחדש"
Homeland 5
ביקורת

הומלנד: עונה 5, פרק 12 | Homeland 5

מאת אלעד שלו | עורך ראשי ז'אנר מתח שחקנים קלייר דיינס  מנדי פטינקין  מורנה בקארין  מורגן סיילור יוצרים מייקל קווסטה  קלארק ג'ונסון  גדעון רף
ציון המבקר
"סוחף ומותח"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.8/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
העונה החמישית של "הומלנד" הסתיימה אתמול בפרק סיום שקט, שסוגר את מרבית הקצוות ומוריד את מפלס המתח שעלה בפרקים האחרונים לעונה. באופן דומה להפליא לפרק סיום העונה הרביעית גם הפעם נדמה כי "הומלנד" רצו להזכיר שהם יותר מהגרסה המפוכחת והראליסטית של "24", אלא גם סדרת דרמה שעוסקת בדמויות בעלות עומק רגשי ומותחת ביקורת על החדירה לפרטיות של מנגנוני הביון לאזרחים הפרטיים, שנאלצים לשלם את מחיר המאבק בטרור. הפעם לורה סאטון היא מי ששילמה את מחיר עקרונותיה והכפישה אדם (מת) חף מפשע, על מנת להציל את ההאקר הטורקי ניומן מלחזור למולדתו לגזר דין מוות.
כמו בסיום העונה הקודמת גם הפעם מרבית רגעי האקשן שהגיעו לשיא במתקפת הטרור על ברלין הסתיימו כבר ב-10 הדקות הראשונות של הפרק ושאר הפרק עסק בסגירת קצוות ובפתיחת פתח לעונה השישית שבוא תבוא. קווין שילם את המחיר שמשלמים כל הגברים בחייה של קרי (פרט ליונאס שהבין ובצדק את הסכנה בחיים עם קרי ונפרד ממנה בתום הפרק) וסיים את העונה מתנדנד מחיים למוות, ללא תקווה אמיתית לחזרה לתפקוד ובמכתב סוחט דמעות המסכם את חייו ואת הקשר המפוספס שלו עם קרי, ונדמה כי הוא סיים את תפקידו בסדרה. קווין ויונאס הלכו וכבר קרי קיבלה הצעה לפרטנר חדש לחיים – הפעם בדמות הבוס המולטי-מיליונר אוטו דורינג, שהציע לה הצעה שקשה לסרב לה. אליסון, הסוכנת הכפולה, קיבלה את הסוף העגום שהגיע לה ישירות מידי סול, אך נדמה כי דמות זו, שהייתה הדמות המרתקת ביותר בעונה (בגילומה המצוין של מירנדה אוטו הזכורה מסרטי "שר הטבעות") הייתה ראויה לסיום קצת יותר משמעותי. "הומלנד" הצליחה להמציא את עצמה מחדש בעונות 4+5, לאחר שסיימה את קו העלילה של שלושת העונות הקודמות שנע סביב הקשר של קרי וברודי, והפכה לסדרת ריגול מותחת הנעה ברחבי העולם (בעונה הקודמת פקיסטן והעונה ברלין) ומביאה עלילות סוחפות המעלות נושאים מסדר היום הציבורי (מזל"טים בעונה הקודמת, איום דעא"ש העונה) תוך שמירה על קצב טוב, טוויסטים עלילתיים וקשר רגשי לדמויות שמניע את הסיפור. העונה החמישית הייתה שדרוג נוסף מהעונה הקודמת ועל אף נקודות של אי אמינות (ניסיון סיכול הפיגוע של ביבי, העובדה שאליסון הוחזרה לתפקוד מבצעי אחרי שנחשדה בריגול) שמרה על חותמת האיכות של "הומלנד" כאחת מסדרות המתח הטובות על המסך הקטן. נותר רק לחכות ולראות לאן המסע של קרי, שסירבה גם הפעם להצעתו של סול לחזור ל-CIA ולנהל מחלקה משלה, יוביל אותה. ניחוש לא כל כך פרוע? דרכיהם של קרי וסול יצטלבו שוב, ובמהרה.
הומלנד: עונה 5, פרק 12 (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) אלעד שלו | עורך ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
הומלנד: עונה 5, פרק 12 - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות מתח
"הרצח של ורסצ'ה": ביקורת עונה | The Assassination of Gianni Versace
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט