ביקורת סדרה :: מקביל

תמונת כתבלירון אברהם על "

מקביל

" - "תשמח לבב אוהבי טלוויזיה איכותית"
Counterpart
ביקורת

מקביל | Counterpart

מאת לירון אברהם | מבקרת קולנוע ז'אנר מדע בדיוני שחקנים ג'יי קיי סימונס  אוליביה וויליאמס  הארי לויד  סטיבן ריאה  נזאנין בוניאדי  ריצ'ארד שיף יוצרים ג'סטין מארקס
ציון המבקר
"מרעננת בדיוקה"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
10/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
כמעט ואין אלמנטים לא מוצלחים ב"מקביל", סדרתם החדשה של מפיקי הקולנוע קית' רדמון ("האיש שנולד מחדש") וג'ורדן הורוביץ (מפיק "לה לה לנד") ותסריטאי "ספר הג'ונגל" ג'סטין מארקס. אולי רק הפוסטר הקצת משעמם, שלא מסגיר ולא קמצוץ מהפלא שיתגלה לפניכם כשתתחילו לצפות בה. וכדאי, מאוד כדאי. עלילתה של "מקביל" נעה בין שני עולמות נגדיים, שפעם היו עולם אחד ומשם התפצלו. כך, נוצרו לכל האנשים בעולמנו כפילים בעולם האחר. שומרי הסוד, מעטים בשני העולמות, פועלים לרוב בשיתוף אך כשרוצחת שכירה מבצעת את זממה בעולם שאינו שלה, יש צורך במשימה מיוחדת.
ג'יי. קיי סימונס ("וויפלאש") מגלם את הדמות הראשית בסדרה, הווארד סילק. עוד מימיו ב"ג'ונו" השחקן הנפלא קנה את חיבתי לתמיד, כישרונו הרב היה ברור. יכולתו לקפוץ בין שני ה'הווארדים' ולהפגין במדויק את אישיותה של כל דמות היא לא פחות מיוצאת דופן. גם שחקניות המשנה, כדוגמת אוליבייה וויליאמס (אמילי) ושרה סריצ'ו לא מכזיבות ולו לרגע. הפרק מתחיל בפתיח יפהפה (ולא פחות), ולאט לאט, בדיוק כמו הבנתו של הווארד, כך גם הבנת הצופה מתפתחת. הפלא ממשיך בתשומת הלב לפרטים הכל-כך קטנים: החיבור בין הגרמנית המדוברת, לאנגלית, למראה הברלינאי, זורקת כמעט בטבעיות את הצופה לברלין המזרחית והמערבית ועד לצבעי הנורות ההפוכים במעבר בין העולמות. הסדרה ומשחקו של סימונס זכו לשבחים וביקורות מצוינות והיא הראשונה השנה שזכתה לציון 100 באתר דירוג המבקרים Rotten Tomatoes. באמצעות דמויותיהם של האוורד ומקבילו, הסדרה עוסקת בנושאים של זהות, אידיאליזם, אמונה ואהבה אבודה ומציבה את השאלה הנצחית: מה אם חיינו היו יכולים ללכת בדרך אחרת? החוויה מרתקת, ונפלאה, ובעיקר מומלצת לכל המעוניין בתוכן איכותי.
מקביל (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) לירון אברהם | מבקרת קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
מקביל - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות מדע בדיוני
מקביל | Counterpart
נובמבר 63 | 11.22.63
הנותרים | The Leftovers
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט