בוג'ק הורסמן: ביקורת החלק הראשון של העונה השישית''

BoJack Horseman Series Review

תמונת כתבמישל צ'יקו על "בוג'ק הורסמן: ביקורת החלק הראשון של העונה השישית''":
"מסע פרידה נוסטלגי מדמויות הסדרה"
פוסטר BoJack Horseman
משחק ויל ארנט  אהרון פול  אליסון ברי  פול טומפקינס  
אנימציה
ביקורת סדרה לבוג'ק הורסמן: ביקורת החלק הראשון של העונה השישית'' מאת מישל צ'יקו | כתבת קולנוע
ציון המבקר
"נוגע ומסקרן"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
9.3/10
?
Seret Buzz
הוסף/י למועדפים   הוסף/י ל"רוצה לראות"       התחבר/י   הצטרף/י בחינם!
את תהליך הפרידה מאחת מסדרות האנימציה למבוגרים הטובות ביותר של השנים האחרונות- "בוג'ק הורסמן" החליטו לציין בעונה ארוכה במיוחד אשר תפוצל לשני חלקים ועתידה לבוא אל סיומה בתאריך ה-31 לינואר 2020. החלק הראשון של העונה החדשה עלה בסופ"ש שעבר בנטפליקס וגרר הרבה מאוד מחשבות ותהיות הנוגעות לגורלו של בוג'ק וגורלן של שאר דמויות המפתח בסדרה. "בוג'ק הורסמן" היא אחת מאותן סדרות שקשה לעכל תחילה. העונות הקודמות הקנו לנו הצצה צינית לחייו המלאים בהרס עצמי של שחקן עבר מדשדש העונה לאותו שם על ניסיונותיו וכישלונותיו להשתלב מחדש בחברה ההוליוודית הנרקיסיסטית והאגוצנטרית לה הוא כמה, המקיפה אותו ואת הדמויות השונות בחייו.
העונה החדשה פותחת בדיוק במקום בו הותירה אותנו בסוף העונה הקודמת (שהייתה הזייתית ואפלה במיוחד) - בניסיונו של בוג'ק לעורר שינוי מהותי בחייו וקליטתו במוסד גמילה. תחושת הסוף המתקרב והייחודיות שלה מול העונות הקודמות של הסדרה בולט במיוחד, וכיאה לעונת סיום מתחיל באזכור לאחד המקרים העצובים יותר שהופיעו בסדרה - מותה של הכוכבת שרה לין. מותה של שרה שריחף באוויר לאורך העונות היה לבעל משקל בתהליך התדרדרותו של בוג'ק. בעונה זו נראה כי האירוע תופס נפח גדול ובעל מקום משמעותי ועיקרי יותר בהתפתחות העלילתית של העונה בחלקה הראשון (וככל הנראה יהווה חלק משמעותי אפילו יותר בחלקה השני של העונה). בכלליות, נראה כי חלקה הראשון של העונה מהווה מעין בסיס לפרידה וסגירת קצוות שונים בחייהם המורכבים של הדמויות בסדרה, ומבוא להתפתחות הדרמטית העתידה להתרחש בחלקה השני והאחרון של עונת הסיום, ולכן התפתחות האירועים ומעבר בין מצב אחד לאחר פחות אינטנסיבי וחד כפי שהיה מוצג עד כה בעונות הקודמות. גורם נוסף המתפתח ומוצג באופן שונה לאורך העונה החדשה, הינו הייצוג המקביל של אפקט הדומינו המאפיין את הידרדרותו הנפשית והפיזית של בוג'ק - לקטעים שונים מעברו המציגים ובונים אצלנו תמונה חלקית לגבי האירועים אשר עיצבו את אישיותו השברירית והמיוסרת שהביאה אותו אל המצב לו אנו עדים.
לייצוג המקביל של האירועים מתווספת תחושת הנוסטלגיה הקודרת המאפיינת את העונה האחרונה של הסדרה (הבאה לידי ביטוי גם בשינוי כותרות הפתיחה המרמזות על אופי זה של העונה). אנו נחשפים לחלקים אחרים מחוויות שונות בחייו המוקדמים של בוג'ק– ילדותו ובעיקר מקומה של הסדרה לה נתונה פריצתו והצלחתו כשחקן- "Horsin' Around", כחלק מהמסע אותו עובר בוג'ק במוסד הגמילה והרצון הכנה להבריא ולהשתנות. כמובן שהכתיבה השנונה, הרפרנסים הקולנועיים השונים (והמחווה לסרט "נערתו ששת" בדמויות העיתונאים בפרק האחרון לחלק הראשון) והציניות הבלתי מתפשרת לא מאכזבים גם הפעם, והופכים את חווית הצפייה, גם אם לא קורה במסגרתה יותר מדי מבחינה עלילתית, למהנה ביותר ונתונה לניתוח ופרשנות. בניגוד לעונות הקודמות, אני מרגישה כי בחלק הראשון של עונת הסיום, בוג'ק עובר את תהליך השינוי הכנה ביותר- ולכן החשש שלי כמישהי שאוהבת מאוד את דמותו היא מהמפלה הקשה שהוא עומד לחוות בסופה של עונת הסיום שחלקה הראשון נגמר בקליף-האנגר מותח ועצבני במיוחד. הבחירה לסיים את הסדרה בצורה הזו גורמת לי מצד אחד לאחל שהתאריך ה-31 לינואר יגיע הכי מהר שרק אפשר, ומצד שני להתמודד עם העובדה המהדהדת שאחרי התאריך המיוחל אחת הסדרות היותר מרתקות ומיוחדות תסתיים.
בוג'ק הורסמן 6 - ביקורת גולשים / תגובות
צפיתם בסדרה? ספרו לנו מה חשבתם!   הוסף/י ביקורת!
רוצים להיות הראשונים לפרסם כאן ביקורת גולשים? לחצו על הכפתור והעלו ביקורת סדרה
קישורים
ביקורות נוספות של סדרות אנימציה
לרשימת ביקורות אחרונות
Despicable Me 41גנוב על החייםציון גולשים10 / 9.1
Bad Boys Ride or Die2בחורים רעים: הכל או כלוםציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 2.0
The Great Escaper3הבריחה הגדולהציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.0
The Sixth Child4הילד השישיציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.4
Treasure5טיול שורשיםציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 2.8
Elioאליאו Smile 2סמייל 2 Never Let Goלא לשחרר לעולם Wolfsהזאבים
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט