ביקורת סדרה :: UnREAL

תמונת כתבזוהר צלח על "

UnREAL

" - "מספקת הצצה למניפולציות מאחורי עולם הריאליטי ועושה את זה בסטייל"
UnREAL
ביקורת

UnREAL | UnREAL

מאת זוהר צלח | עורך מדור טלוויזיה ז'אנר דרמה שחקנים שירלי אפלבי  קונסטנס זימר  קרייג ביירקו  פרדי סטרומה  ג'ואנה בריידי יוצרים מארטי נוקסון  שרה גרטוד שאפירו
ציון המבקר
"מבריקה ומרעננת"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
9.3/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
ז'אנר הריאליטי הוא מהתופעות השנואות על אנשי טלוויזיה. התכניות שמדמות מציאות נקטלות באופן תמידי על ידי מבקרים אבל זוכות לאהבת הקהל עם רייטינג גדול ולעוד ועוד עונות. הסדרה “UnREAL” עוקבת אחרי תכנית מציאות שדומה מאוד לריאליטי המצליח "הרווק" אלא שכאן אנו מקבלים הצצה גם למי שעומדים מאחורי הקלעים של הריאליטי ומעצבים אותו ככל העולה על רוחם. במרכז התכנית עומדת רייצ'ל (שירי אפלבי הזכורה מ"בנות"), מפיקה זוטרה וסופר מוכשרת, שחוזרת לתכנית אחרי תקרית לא נעימה. היא מלאת ברגשות אשם בשל העבודה והמניפולציות שהיא מעבירה את המתמודדות ועמוסה בתסביכים פסיכולוגיים קשים. רייצ'ל היא בעצם תמונת מראה של הז'אנר כולו. על כל ההפקה אחראית קווין (דאנה גורדון מ"הפמליה"), מפיקה שלא בוחלת בשום אמצעי בשביל להוציא כמה רגעי טלוויזיה טובים (הרעבת מתמודדות למשל) ורייצ'ל היא הזרוע המבצעת העיקרית שלה.
רייצ'ל מנהלת יחסים של אהבה-שנאה עם התכנית. מצד אחד היא בעלת מצפון ומצד שני היא גם לא בוחלת באמצעים כדי להשיג את המטרה שלה ופשוט מחסלת אם חד הורית שסבלה מהתעללויות מבעלה הקודם בשביל עוד כמה דקות של טלוויזיה טובה. בין המניפולציות והצילומים אנחנו לומדים גם להכיר את רייצ'ל וקווין ומגלים שלא פחות מהמתמודדים בתכנית עצמה, גם הן מתוסבכות לחלוטין. הסדרה מציגה גם את המתמודדים כבעלי אינטרס כזה או אחר כשבמרכזה עומד אדם, בן אצולה בריטי, שמגלם את הרווק שמגיע לתכנית לשקם את תדמית שלו. גם שאר הבנות מנסות לקדם את האינטרסים שלהן כמו אתנה שמנסה לקדם את המספרה שלה דרך התכנית. הסדרה עצמה מבוססת על חוויותיה של אחת מיוצרות הסדרה, שרה גרטרוד שפירו, שהייתה בעצמה מפיקה של "הרווק" בשתי עונות ומעבירה את כל הלכלוך משם אל הסדרה הזו- המענקים הכספיים על מכות/הוצאה מאיזון ועירום ועד קטלוג המתמודדות לטייפ- קאסט. גם הסיפורים שעומדים מחוץ למצלמות הריאליטי עובדים. בולטת במיוחד מערכת היחסים בין קווין לבין צ'ט, יוצר הסדרה המכור לקוקאין, שמנהל רומן מחוץ לנישואין עם קווין. מערכת היחסים הזו מקבלת עוד קצת עניין בהמשך כשמתגלה שצ'ט הוא לא בדיוק יוצר הסדרה. "UnREAL" לא תמיד מצליחה לשמור על איזון ולפעמים העלילה נהיית מגוחכת אבל אלה דברים נסלחים שנשכחים בין הדיאלוגים, המניפולציות והטוויסטים הבאמת מבריקים של הסדרה. מעל כל זה עומדות אפלבי וקונסטנס זימר שעושות עבודה לא פחות ממבריקה. המגרעות של הסדרה לא מצליחות לפגוע בה ובהחלט מדובר באחת הסדרות המרעננות ומיוחדות שאפשר לראות כרגע על המסך. מזל שעונה 2 כבר בדרך.
UnREAL (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) זוהר צלח | עורך מדור טלוויזיה - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
UnREAL - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות דרמה
ג'יני וג'ורג'יה | Ginny and Georgia | חדש
החטא | Its a Sin | חדש
פייירפליי ליין | Firefly Lane | חדש
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט