ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Series Reviews

ישראל גת על "המתים המהלכים: עונה 5, פרק 4" - "פרק משמים שלא נראה שקידם את המשך העלילה"

The Walkind Dead

ביקורת "המתים המהלכים: עונה 5, פרק 4" | The Walkind Dead

מאת ישראל גת | מבקר טלוויזיה ז'אנר אימה שחקנים אנדרו לינקולן, נורמן רידוס, סטיב יון, לורה כהן
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סדרה
"התרגלנו ליותר"
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
8.5/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסדרהים באתר
0.08%
מגמה: 14.3%
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
פייסבוק סרטים
הרשו לי לרגע להשתמש בפראפרזה מדבריה של בת' ולומר ליוצרי ה"מתים": "אם אתם מרגישים כל כך בטוחים עד כדי שאתם יכולים ליצור פרק שישעמם אותנו, אתם ברי מזל" מי שצפה בפרק הזה בטוח לא הרגיש כל כך בר מזל. זה היה הפרק החלש ביותר של העונה, בהפרש עצום, אני אעז ואומר שבעיני זה היה אחד הפרקים החלשים של כל הסדרה.אין לי שום התנגדות לזה שהסדרה תתמקד מדי פעם פרק שלם בדמות אחת, אין לי גם שום דבר נגד בת', הקטעים שהיו לה עם דאריל בעונה הקודמת היו טובים ותרמו להתפתחות של העלילה ושל צמיחת הדמויות של שניהם. אבל, באמת, מה היה הפרק הזה? בפעם ראשונה אולי מאז שאני צופה ב"מתים" שהרגשתי כזו אפאתיה כלפי דמות שאמורה להיות אחת מהמרכזיות שעוד נותרו לנו.
ברור לגמרי שהנבלים העיקריים שקבוצת הניצולים שלנו צריכה להתמודד איתם, הם כל החולירות ששרדו בעולם שיצאו עכשיו מחוריהם. אלא שבימים כתיקונם, הם היו לא יותר מאשר ברגים במערכת גדולה בהרבה, ועכשיו, לאחר האסון שהכה באנושות, הם יכולים להשליט את האופי והדחפים הסאדיסטיים והאנטי אנושיים שלהם על האומללים ששרדו בקרבתם ואיתרע מזלם להיות קצת פחות חזקים. בכל זאת, גם הנבלים המרושעים יותר ב"מתים" היו לכל הפחות דמויות מעניינות עד עכשיו. השוטרת דון, השוטר גורמן והדוקטור שמנהלים את ביה"ח גריידי ממוריאל באטלנטה לא מתאימים אפילו לקטגוריה של מעניינים, בקושי כנבלים אפשר לסווג אותם. מלבד סצינה של הטרדה מינית מבחילה שתגרום לי מעכשיו לחשוב אחרת על כל סוכריה על מקל שבה אני אתקל ועוד סצינה אחת של בריחה תחת מטר סמלי של זומבים, לפרק הזה לא היה ממש מה לדווח.מה שכן, היו בפרק הזה גם כמה חורי עלילה בולטים, וגם כמה נקודות למחקר סוציולוגי על הנפש האמריקאית. החורים בעלילה שאני אזכיר ברפרוף הם: א. עניין הסיורים שיוצאים מבית החולים – איך זה קורה אם חצר בית החולים שורצת בזומבים עד כדי כך שאף אחד לא מעלה על דעתו לברוח מתחת לאגודלה של דון? ב. עניין הרופא שמעדיף להרוג רופא אחר רק כדי להישאר "הבן המועדף" – זה עקום מבחינה הגיונית ולא השתכנעתי. ג. אטלנטה ה"מופצצת" לא בדיוק נראתה כמו עיר חרבה, אולי מחלקת האנימציה הממוחשבת ב AMC היתה בהפסקת צהריים. ד. המרחקים – איך יתכן שאחרי כל המסעות שלהם לאורך 4 עונות ומי יודע כמה חודשים קבוצת הניצולים שלנו עדיין נמצאת ברדיוס כל כך קטן מאטלנטה שיגרם לבת' להיחטף על ידי סיור שגרתי מקרי ולהיות מובאת בכזו קלות בחזרה לביה"ח?האנקדוטות החברתיות שהצלחתי לשים לב אליהן בזמן שפיהקתי מול הפרק: שמתם לב שבכל סרט או סדרה אמריקאית, דיקטטורה מיד מקבלת ציביון של סוציאליזם/קומוניזם? הגיבור היחיד שנדרש לקרבן שנעשה למען "טובת הכלל" (The greater good – זה מושג שמפחיד פחד מוות את האמריקאים, מי מכם קרא פעם את סדרת הארי פוטר, יודע על מה אני מדבר). מצד שני דון שאומרת לבת' "אני מספקת לך אוכל, בגדים ומקלט, מתי אלה היו אי פעם חינם?" יחי הקפיטליזם האמריקאי, אפילו צרכי בסיס להישרדות דורשים מחיר.ואז הגיע סיום הפרק ונטע בנו תקוה שהפרק הזה באמת יהיה מעידה חד פעמית עם קארול שמגולגלת על מיטת בית חולים לתוך אחד החדרים. אה, ועוד דבר, כל פרק שבו בת' מופיעה ומצליחים לגרום לה לא לשיר מעורר בי תקווה ליום המחר.
המתים המהלכים: עונה 5, פרק 4 (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) ישראל גת | מבקר טלוויזיה - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
+ הוסף/י ביקורת
קישורים רלוונטיים
המתים המהלכים: עונה 5, פרק 4 - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות אימה
Stranger Things | Stranger Things
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
Bohemian Rhapsody1רפסודיה בוהמיתציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.1
What Will People Say2מה יגידו כולםציון גולשים10 / 8.4
A Star is Born3כוכב נולדציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.5
The Other Story4סיפור אחרציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.6
The Children Act5טובת הילדציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט