ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Series Reviews

שרון טהר על "משחקי הכס: עונה 6, פרק 6" - "אריה סטארק חוזרת בפרק שקט יחסית"

Game of Thrones

ביקורת "משחקי הכס: עונה 6, פרק 6" | Game of Thrones

מאת שרון טהר | מבקרת טלוויזיה ז'אנר פנטזיה שחקנים ניקולאי קוסטר וולדו, פיטר דינקלג', לנה הידי, אמיליה קלארק
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סדרה
"דת ושלטון"
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
9.2/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסדרהים באתר
0.06%
מגמה: -31.6%
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
פייסבוק סרטים
הפרק השישי לעונה ממשיך את קווי העלילה ומפתיע רק במעט. זה הפרק הראשון לעונה, שאינו אלא המשך כללי של קו העלילה אבל מפנק בעוד הופעה מרשימה של צוות הדרקונים של משחקי הכס.אחרי שנפרדו בעל כורחם מהודור, מירה ובראן ממשיכים לברוח מידי המהלכים הלבנים. בראן עושה חפיפה מהירה כהכנה לתפקידו החדש "עורב בעל שלוש העיניים", אנו מקבלים קטעי פלאשבק מתקופת שלטונו של "המלך המשוגע", וחיפושיו של נד אחר אחותו. כאשר המהלכים הלבנים מאיימים עליהם, רוכב שחור מצילם ומתגלה כדוד בנג'ן (שחשבנו שמת מעבר לחומה עם המשלחת של ג'ון). מסתבר שבאמת מת, וניצל על ידי "הילדים". דוד בנג'ן הוא בדיוק מי שהיו צריכים כדי לשרוד, איכשהו נראה שהכל מתוכנן אסטרטגית בכל מה שקשור לבראן. בנג'ן מסביר לבראן שעליו ללמוד לשלוט בכוחו, כי הוא זה שיעזור נגד מלך המהלכים הלבנים.
סאם וגילי מגיעים לטירתו של לורד טארלי, אביו של סאם. בזמן ארוחת הערב מגלה אביו שגילי היא בת פראים, למרות שרצו לשמור על כך בסוד. האב מתגלה כמרושע ומתעלל, בז לבנו השונה מהגברים הלוחמים השולטים בעולם "משחקי הכס". כהחלטה נחרצת אחרונה, מחליט סאם שלא להיפרד מגילי והתינוק, ולוקח אותם איתו, יחד עם חרב השושלת של הורנהיל. ייתכן שאביו ירדוף אחריו לו רק בשביל החרב. לדעתי הסיבה היחידה שבגללה סאם בוחר לקחת אותה, הוא מכיוון שהיא עשויה ממתכת ואלרית וביכולתו להגן על עצמו מפני מהלכים לבנים. או שסאם מתארגן למלחמה במהלכים הלבנים, או שהוא חוזר בחזרה לקאסל בלאק.הדרור העליון והמלך מתחברים, הילדון מושפע ממנו יותר מתמיד. ג'יימי ובית טיירל מארגנים את צבאם כדי לעצור את הליכת הבושה של מרג'ורי, רק כדי לגלות שיחד עם מרג'ורי הם מחליטים לאחד בין דת לשלטון והרי לכם חוקה דתית ראשונה בווסטרוז ועולם משחקי הכס בכלל. הצעד הבא של המלך טומן הוא לנשל את ג'יימי כראש משמר המלך. ג'יימי מרגיש כישלון נחרץ כאב, נראה שהדרור העליון מצליח למלא את תפקיד האב בחייו של טומן יותר טוב ממה שג'יימי הצליח אי פעם. כעת הדרור העליון הוא חלק משלטון אחדות, ובעל עוצמה גדולה מאי פעם. שלטונו של בית לאניסטר מגיע לסופו, וכעת יהפוך לשלטון בובות בידיו של הדרור העליון.ג'יימי נשלח לשאת ולתת עם "הדג השחור" בעקבות כיבושו את נהרן. וולטר פריי מחליט להוציא את לורד אדמור מהצינוק, כדי להשתמש בו כקלף מיקוח נגד "הדג השחור". סרסיי משכנעת את ג'יימי, כמו שרק היא יכולה, ללכת לארצות הנהרות, בדיוק היכן שג'ון וסאנסה מתכננים לפגוש את ה"דג השחור". ייתכן שצבאו של ג'יימי יתאחד עם רמזי בולטון, בניסיון למנוע הפיכה של משפחת סטארק בצפון. במידה וזה יקרה, מאזן הכוחות יהיה שוויוני אם לא לרעתם של האחים סטארק.אריה סטארק סופסוף בוחרת את דרכה. אם היא נאבקה עד עכשיו כדי לעמוד בסטנדרטים של הבית השחור והלבן, כעת היא מחליטה להציל את השחקנית שביקשו שתחסל. כיוון שזו הייתה ההזדמנות האחרונה שלה, היא תצטרך להגן על עצמה מפני התנקשות בחייה. אני חושבת שידענו זאת תמיד, פעם סטארק תמיד סטארק. כל צופה מן המניין ידע מאז שהחביאה אריה את "מחט", החרב האהובה שקיבלה מג'ון סנואו, שאריה לעולם לא תוכל למחוק את זהותה ולהצטרף למסדר. בניגוד לבנה של סרסיי, שהצטרף לדרור העליון והפך לאחד מתוך כת, אריה סטארק לעולם לא תוכל למחוק את שושלתה המשפחתית ולהפוך לחסרת פנים. לסטארק יש המשכיות ללאניסטרים לא בטוח.והגענו לפינתה של אם הדרקונים. בפעם המי יודע כמה, דיאנריז מחליטה לעשות רעש וצלצולים, נוחתת על דרקון לפני שבט הדותראקים השוביניסטים, קוראת מילות מוטיבציה ומוכיחה שהיא לא סתם אישה, אלא אלה בעלת כוחות לשלוט בדרקונים, כל זאת כדי לגרום להם ללכת אחריה בעיניים עצומות. הבנו שאת אם הדרקונים, דיאנריז טרגריון הראשונה לשמה, השאלה היא מתי תחליטי כבר לעזוב את החורים הנידחים האלו שאת שולטת בהם, ולהגיע לשבע הממלכות כדי לכבוש אותן? כי כמו שזה נראה עוד רגע המהלכים הלבנים מגיעים וגונבים לך את המומנטום.
משחקי הכס: עונה 6, פרק 6 (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) שרון טהר | מבקרת טלוויזיה - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
+ הוסף/י ביקורת
קישורים רלוונטיים
משחקי הכס: עונה 6, פרק 6 - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות פנטזיה
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
Laces1שרוכיםציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.1
A Star is Born2כוכב נולדציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.5
The Meg3אימה במצולותציון גולשים10 / 8.5
What Will People Say4מה יגידו כולםציון גולשים10 / 8.5
Peppermint5נקמה חריפהציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 2.5
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט