ביקורת סדרה :: משחקי הכס: עונה 7, פרק 1

תמונת כתבשרון טהר על "

משחקי הכס: עונה 7, פרק 1

" - "הכוחות מתמקמים על פני לוח השחמט"
Game of Thrones 7
ביקורת

משחקי הכס: עונה 7, פרק 1 | Game of Thrones 7

מאת שרון טהר | מבקרת טלוויזיה ז'אנר פנטזיה שחקנים ניקולאי קוסטר וולדו  פיטר דינקלג'  לנה הידי  אמיליה קלארק יוצרים דיוויד בניוף  ד.ב ויויס
ציון המבקר
"בסימן אחים"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
10/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
בפרק הראשון של העונה השביעית של "משחקי הכס" כל הכוחות מתמקמים על פני לוח השחמט, ואנו פוגשים שוב את כל הדמויות שנותרו בחיים מהעונה הקודמת. העונה הנוכחית מתחילה בסימן בריתות אחים. האחים סטארק בדרום, האחים לאניסטר בצפון, והאחים גרייג'ויי מאיי הברזל. כל הסימנים מצביעים על איחוד משפחות, ומייצרים הבטחה להפתעות נוספות בהמשך. בינתיים את העונה השביעית אנו פותחים בטבח המוני. לאחר שנפרדנו מוולטר פריי בעונה הקודמת, כאשר אריה סטארק שיספה את גרונו, לאחר שאכל מהפאי העשוי משני בניו, הפרק הראשון בעונה מתחיל עם מה שנראה כמעין פלאשבק. פריי עושה משתה גדול לכל משפחתו, ומברך אותם על החתונה האדומה שקרתה בעונה השלישית. מהר מאוד אנחנו מבינים שמדובר בטבח, וכל בני משפחת פריי נחנקים מהרעל ביין. אריה בוגרת לימודי האנשים ללא פנים, מתחילה את מסע הנקמה שלה בכל מי שפגע ורצח את בני משפחתה.
מאוחר יותר אריה נפגשת עם חבורת חיילים שנקרים בדרכה ומזמינים אותה להצטרף אליהם. השיח ביניהם מזכיר לה תמימות, ואהבת הזולת, אנשים פשוטים יותר אולי כפי שהייתה פעם. המפגש עם החייל המזמר (הזמר אד שירן), מצביע על פוטנציאל לחיים שגרתיים יותר לבחורה צעירה, ואולי רומן. אבל אריה נחושה לנסוע צפונה למעלה מלך, רק בשביל לרצוח את המלכה. במעלה המלך האחים לאניסטר, עריריים ומרירים אחד כלפי השנייה. כאשר ג'יימי עודו אבל את בנו טומן שהחליט להתאבד בעונה הקודמת, הוא נתקל בקור התוקפני של אחותו, אהובתו ואם ילדיו, שכעת יושבת על כס הברזל. האחים מהלכים על פני ציור מפת האימפריה החדשה שהזמינה סרסיי וג'יימי מזהיר אותה כי אין בידם שום בני ברית עוד: פריי נרצח, והיא עצמה אינה מלכת שבע הממלכות, אלא אולי שלוש. הם מוקפים אויבים, והם אחרוני הלאניסטר, מצפים לצעד הבא של דיאנריז בדרכה לווסטרוז. מתוך חוסר ברירה, סרסיי פונה למלך החדש של איי הברזל איורון גרייג'וי. לאחר שרצח את אחיו, ואיים לרצוח את האחים גרייג'ויי שחטפו חלק מצי אניות הברזל וחברו לדיאנריז בעונה הקודמת. איורון המטורף מחפש כעת לחבור אל המלכה השנייה הדורשת לכתר, ומציע לסרסיי ברית בצורת חתונה. סרסיי מבטלת את הצעתו על הסף בטענה שהוא אינו אמין, מאחר שרצח את אחיו. רצח בן משפחה על ידי בן משפחה, מסתמן בתור הפשע האיום ביותר שניתן לעשות ב"משחקי הכס", משפחה היא מעל הכל, ובוודאי ללאניסטרים. לא רק הלאניסטרים נתקלים בחוסר הסכמה. ג'ון וסאנסה סטארק במועצת משפחות הצפון, דנים במלחמה הגדולה במהלכים הלבנים הצועדים מעבר לחומה. ג'ון מצהיר כי לא יאשים את בני משפחות הצפון שבגדו במשפחת סטארק, ולא יוציאם להורג. לעומת זאת סאנסה מבקשת להעמידם לדין. ברור לשניהם כי החלטותיה של סאנסה נובעות מפחד, וחוסר אמון באיש לאחר כל מה שעברה. ג'ון המתון יותר, בוחר לבטוח במשפחות ומשביעם מחדש לבסוף. את תפקיד מלך הצפון הוא ממלא ביראת כבוד פנטסטית, בהחלט נולד לתפקיד. אך הקשר בין האחים מרגיש מעורער, בייחוד כאשר אצבעון מסתובב סביב סאנסה עם הרעל שלו. בסופו של הפרק, אנו עדים למופע הדרקונים של דיאנריז. אם הדרקונים, משייטת לכיוון מבצר "דראגונסטון", הבית בו נולדה. עם טיירון לאניסטר יד ימינה. לאחר שש עונות, דיאנריז חצתה סופסוף את הים הצר, בהגיעה אל ביתה הישן, והנטוש. מסירה את האבק על פני שולחן האסטרטגיה במבצר, היא שואלת: "שנתחיל?" כן, בהחלט הגיע הזמן.
משחקי הכס 7 - ביקורת גולשים / תגובות
צפיתם בסדרה? ספרו לנו מה חשבתם!   הוסף/י ביקורת!
שם: איציק גורגיל: 3830/08/2017 01:07:09
10/10
פרק עוצמתי שבהחלט משאיר ציפייה לעונה האחרונה שבו הקרב בין החיים למתים. הרבה קצוות נסגרים כאן. המבקר צדק בעניין אחד שהוא הנסיון לשכנע את סרסיי שעבורו נעשה המסע המסוכן להבאת המת החי מה שהביא למות אחד הדרקונים - נראה לא אמין ויותר כמו פתרון תסריטאי..
שם: רוניתגיל: 3909/08/2017 17:03:49
10/10
פרק מעולה! אולי הכי טוב שהיה עד כה בעונה
קישורים
ביקורות נוספות של סדרות פנטזיה
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
The Raft1הרפסודהציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.5
Free Guy2לשחרר את גאיציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.3
La Belle Epoque3התקופה היפה בחייציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.5
Od Sipur4עוד סיפור אחדציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 2.0
Luca5לוקהציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.4
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט