ביקורת סדרה :: נפילות חדות: ביקורת פרק הפתיחה

תמונת כתבמישל צ'יקו על "

נפילות חדות: ביקורת פרק הפתיחה

" - "סדרה שלא כדאי לפספס"

Black Monday
ביקורת

נפילות חדות: ביקורת פרק הפתיחה | Black Monday

מאת מישל צ'יקו | כתבת קולנוע ז'אנר קומדיה שחקנים דון צ'ידל  אנדרו רנלס  רג'ינה הול יוצרים דיווויד קאספי  ג'ורדן קהן
ציון המבקר
"קליל ומרתק"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6.8/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
"נפילות חדות", הסדרה החדשה של רשת "שואוטיים" שעלתה ב-yes EDGE בשבוע שעבר, יכולה לתעתע ולגרום לכם לחשוב שמדובר בעוד דרמה כבדה העוסקת בשחיתות מוכרת של צמרת הבורסה העולמית - וול סטריט, אולם היוצרים בוחרים להציג לנו קומדיה קלילה ומרתקת המלווה באסתטיקה הכיפית של שנות ה-80 שהופכים אותה לסדרה שלא כדאי לפספס. "נפילות חדות", או בשמה המקורי "Black Monday" עוסקת באותו יום שני השחור משנת 1987, שמזוהה כיום שבו חוותה הבורסה בוול סטריט את אחת הנפילות הקשות ביותר בתולדותיה. הסדרה נפתחת בציון העובדה כי הסיבה לקריסתה של הבורסה באותו היום, נותרה תעלומה שלא הובאה לידי פיתרון - עד היום.
הצהרה דרמטית זו של היוצרים המתלווה לסצנת פתיחה אפלולית המתארת את אותו יום שני של הנפילה ההסטורית, מתעתעת ויוצרת ציפייה לדרמה קשוחה העוסקת בשחיתות, ברוקרים ובמרדף האובססיבי אחרי הכסף. אולם נראה כי הסדרה, אשר נוצרה על ידי דיווויד קאספי וג'ורדן קהן, והופקה בין היתר על ידי סת' רוגן, שונה מכל ציפייה כזו שיכלנו לפתח כלפיה. תחושת המרירות המתלווה לסצינת הפתיחה נעלמת בבת אחת ברגע שאנו חוזרים שנה אחורה - ומתחילה הספירה לאחור לקראת אותו יום "שני השחור". הפרק הראשון מעמיד רף גבוה להמשך הסדרה, האווירה הכיפית של שנות ה-80 המלווה בדון צ'ידל (עם אפרו אופנתי) והומור קליל- מהסוג האידיוטי והלעיתים ילדותי (המזוהה עם התוכן של סת' רוגן), סוחפים את הצופה לתוך אותו עולם פרוע וערמומי של וול סטריט. התרחשויות הפרק הראשון עלולות לעיתים להראות נדושות וצפויות ככל סרט אמריקאי קלאסי: ברוקר ענק שצמח מהאשפתות, ואנשים שמראים שכשאתה רוצה משהו מספיק - תצליח להגשים אותו. קלישאות אלו בסופו של דבר יתבהרו ויציגו את אופיה המפתיע של וול סטריט- דבר אשר בחובו שוכן הקסם של הסדרה לדעתי. מאחר ואנו מתחילים את הצפייה בסדרה בידיעה כיצד היא הולכת להסתיים, היא משרה חווית צפייה שונה, מעניינת המעוררת תהיות לגבי איך הדברים- שנראים כה בהירים ומבטיחים בשנת 1986, מצליחים להידרדר כל כך לאורך השנה. מלבד דון צ'ידל, המגלם את אחד התפקידים הטובים ביותר בקריירה שלו, הסדרה מכילה קאסט מכובד של שחקנים מוכרים: אנדרו ראנלס ("בנות"), פול שיר ("הליגה") ורג'ינה הול ("מת לצעוק") הם רק חלק מהשמות.
נפילות חדות: ביקורת פרק הפתיחה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) מישל צ'יקו | כתבת קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
נפילות חדות: ביקורת פרק הפתיחה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות קומדיה
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט