ביקורת סדרה :: חדשים בשכונה: ביקורת פרק הפתיחה

תמונת כתביבגני גרינברג על "

חדשים בשכונה: ביקורת פרק הפתיחה

" - "מהלכת על חבל דק בין גזעי לגזעני"
The Neighborhood
ביקורת

חדשים בשכונה: ביקורת פרק הפתיחה | The Neighborhood

מאת יבגני גרינברג | כתב קולנוע ז'אנר קומדיה שחקנים מקס גרינפילד  סדריק הבדרן יוצרים ג'ים ריינולדס
ציון המבקר
"מקום לשיפור"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.3/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
"חדשים בשכונה" הוא סיטקום חדש של היוצר ג'ים ריינולדס, המוכר בעיקר כמפיק ותסריטאי של "המפץ הגדול", על משפחה לבנה ממישיגן שעוברת לשכונה של אפרו-אמריקאים אמידים בלוס אנג'לס, לתדהמת התושבים הוותיקים ובראשם קלווין (סדריק הבדרן), אב משפחה נרגן ולא מזמין. השכנים החדשים, דייב ג'ונסון (מקס גרינפילד, שמידט מ"הבחורה החדשה") וג'מה (בת' בהרס, קרוליין מ"מרוששות"), יוצאים מגדרם כדי לשדר שכנות טובה ולהוכיח שהם לא גזענים, כאשר בנם הקטן פולט משפטים חסרי טקט ברגעים הכי לא מתאימים. הסדרה מנסה להציג מצב של דג מחוץ למים עם טוויסט מודרני, כאשר דווקא הדמויות הלבנות הן המיעוט וצריכות לעבוד קשה כדי למצוא את מקומן בקהילה. אם המצב היה הפוך, ספק אם אפשר היה לעשות מזה קומדיה. למרות הרעיון המקורי, הפרק הראשון עשיר בבדיחות חבוטות וסיטואציות לא נעימות שמהלכות על חבל דק בין גזעיות לגזענות, רובן סטריאוטיפיות ולא מצחיקות. למשל, קלווין מנסה להבין כל הפרק איך זה ששם המשפחה של דייב הוא ג'ונסון, הרי זה שם משפחה של שחורים. דייב מצדו נופל בפח של שם המשפחה של קלווין, באטלר (משרת). כמה מקורי.
נקודת האור וקול ההיגיון של הפרק מגיעים מבניו של קלווין, שממבט ראשון לא נדמים נגועים בקלישאות, מתקדמים בדעותיהם לעומת אביהם ואף מתעמתים איתו על בסיס קבוע בכל נושא אפשרי. הרגע הכנה היחיד בפרק מגיע בסצנה האחרונה בשיחה בין דייב למלקולם, הבן הצעיר של קלווין שעדיין גר בבית הוריו. הסצנה מבוימת בצורה יפה שמדגישה את ההבדל בין הדמויות ואת הנאמר בדיאלוג. נראה שהסדרה תישען על הדינמיקה בין שני ראשי המשפחות והניסיונות הנואשים של דייב להתחבב על קלווין שלא רוצה לחבב אף אחד. אם כך, אז הדבר ימצה את עצמו מהר מאוד והכותבים חייבים לקחת את הדמויות למקומות חדשים ולתת יותר ביטוי לדמויות המשנה. מצד שני, פיילוט הוא בדרך כלל פרק שממנו אפשר רק להשתפר. הרבה תלוי בגרינפילד שבינתיים לא מציג את הטירוף והמגוון הקומי שאנחנו רגילים ממנו מתפקידו ב"בחורה החדשה" ונראה שעדיין מסתגל למעבר מסדרה קומית לסיטקום.
חדשים בשכונה: ביקורת פרק הפתיחה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) יבגני גרינברג | כתב קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
חדשים בשכונה: ביקורת פרק הפתיחה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות קומדיה
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט