ביקורת סדרה :: משבריסטית: ביקורת פרק הפתיחה

תמונת כתבלירון אברהם על "

משבריסטית: ביקורת פרק הפתיחה

" - "דמויות שטוחות בסדרה שלא ממריאה"
Flack
ביקורת

משבריסטית: ביקורת פרק הפתיחה | Flack

מאת לירון אברהם | מבקרת קולנוע ז'אנר קומדיה שחקנים יוצרים אוליבר לנסלי
ציון המבקר
"אפשר לוותר"
דירוג הגולשים
אין עדיין הצבעות לסדרה זו. דרגו עכשיו!
/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
"משבריסטית", סדרה חדשה שעלתה במלואה ל-yes VOD טוענת שהיא "דרמה כיפית ושנונה". אני לא חושבת שאלו היו המילים שאני הייתי בוחרת כדי לתאר אותה, וכנראה שהמילים שלי היו פחות מחמיאות. הדמות הראשית בסדרה היא רובין, מומחית בניהול משברי יח"צ בעלת תלתלי בייביליס מושלמים, הקלישאה הקלאסית לאשת העולם הגדול. בין הסנפת שורה לבקבוק וודקה, היא מנסה להציל את לקוחותיה מזוועות תקשורתיות. זאת תחת אימתה של הבוסית המהממת, שדמותה מוצגת לראשונה במשפט 'האם אני נראית לסבית?' בעודה מציגה חליפת מכנסיים. "משבריסטית" מנסה להיות כיפית ושנונה, אבל בעצם היא דומה הרבה יותר מדי למין ג'אגלינג לא מוצלח בין "השטן לובשת פראדה" (היו כמה רגעים שנדהמתי מהדמיון בשורות ובמחוות), "אחת שיודעת" ו"ילדות רעות". ביצ'יות אמריקאיות, מין וסמים, מינוס הקסם, ההומור והרצון להמשיך לפרק הבא.
הדמויות עצמן שטוחות לגמרי, אך מנסות לעטות על עצמן גלימת מורכבות: "את מורכבת, ואת יותר דפוקה ממני", אומרת אחת הלקוחות לרובין בפרק הראשון, אך אין אף ניואנס או סצנה כלשהי שיעידו על כך. הדמויות כולן נופלות לאותן הקלישאות, אחת אחרי השנייה – הבוסית המרשעת, הקולגה שמפחידה את המתמחה החדשה שלבושה נורא, הידוענים שרק נראים תמימים ובעצם בוגדים על ימין ועל שמאל. אני לא מצאתי רבדים עמוקים, תובנות או שנינות. צר לי על אנה פקווין, השחקנית הראשית בסדרה, זוכת אוסקר על "הפסנתר" וכוכבת "דם אמיתי", על בחירתה האומללה בסדרה שלא ממריאה ולא נוחתת. בהתחשב בפרק הראשון, לא הייתי צופה בהמשך - אני לא חובבת סדרות שתכליתן בהייה ריקה במסך. אבל אם זה הכיוון, ובא לכם לרוקן את המוח אחרי יום עבודה ארוך, אולי "משבריסטית" תעשה את העבודה בשבילכם.
משבריסטית: ביקורת פרק הפתיחה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) לירון אברהם | מבקרת קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
משבריסטית: ביקורת פרק הפתיחה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות קומדיה
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט