הבנים: ביקורת פרקי פתיחת העונה שנייה

The Boys Series Review

תמונת כתבמישל צ'יקו על "הבנים: ביקורת פרקי פתיחת העונה שנייה":
"ממשיכה להוכיח שהיא שונה ומוצלחת מסדרות גיבורי העל"
פוסטר The Boys
משחק קארל אורבן  אליזבת שו  ארין מוריארטי  אנתוני סטאר  דומיניק מקאליגוט  תומר קאפון  ג'סי אושר  צ'ייס קרופורד  
אקשן
ביקורת סדרה להבנים: ביקורת פרקי פתיחת העונה שנייה מאת מישל צ'יקו | כתבת קולנוע
ציון המבקר
"משעשע וסוחף"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
9.3/10
?
מדד פופולריות
4.0/10
?
Seret Buzz
הוסף/י למועדפים   הוסף/י ל"רוצה לראות"       התחבר/י   הצטרף/י בחינם!
בעולם גדוש סדרות וסרטי קולנוע כמעט על כל דמות גיבור על שקיימת ביקומי הקומיקס השונים, קשה ליצור תוכן הבולט כל כך בשונותו ובייחודו כפי שעשתה הסדרה שנוצרה על ידי אוון גולדברג, סת' רוגן ואריק קריפק- "הבנים" (The Boys). עכשיו, אחרי שהפכה לאחת הסדרות המצליחות בהסטוריה של "אמזון פריים", חוזרת הסדרה לעונה שנייה. השבוע, קצת יותר משנה אחרי עליית העונה הראשונה של "הבנים", שוחררו שלושת הפרקים הראשונים של העונה השנייה. הפעם, בשונה מהעונה הראשונה אשר הועלתה כולה בפעימה אחת, החליטה אמזון לפצל את עליית הפרקים כשבכל שבוע יעלה פרק אחד מבין שמונת פרקי הסדרה כשהפרק האחרון (השמיני) יעלה בתאריך ה-2 באוקטובר הקרוב."הבנים" מתארת עולם בו גיבורי העל קיבלו מעמד של סלבריטאי על המהווים מותג לכל דבר המתוחזק ומנוהל על ידי חברת "ווט". בעולם בו פעילותם ההירואית של גיבורי העל ושירותי הגבורה השונים שלהם נשכרים בכסף (על ידי הערים והגופים השונים) לא כה מופרך לגלות כי מחוץ לפרסונה הציבורית האהודה שלהם המשדרת מוסר וערכיות, אופיים האמיתי של גיבורי העל מושתת על שחיתות, ריקבון (ובמקרה של דמויות מסוימות) פסיכופתיות. הסדרה מתמקדת בשבעת גיבורי העל היוקרתיים המהווים מעין "גיבורי הדגל" של חברת "ווט" ומכונים "The Seven", ובקבוצת בנים (מכאן שם הסדרה- "הבנים") - ויג'ילנטים לוחמי צדק המבקשים לרסן את פעילותם המושחתת של גיבורי העל (ומונעים כל אחד מהם מסיבה אחרת כשהעיקרית היא נקמה).
במהלך השנה האחרונה, נראה כי התפיסה הנוגעת לסדרה כמשב רוח מרענן, סאטירי ומשעשע בקרב אינפלציית גיבורי העל שאנו נוכחים לה בשנים האחרונות - הפכה לקונצנזוס. העונה השנייה ממשיכה מהמקום בו הופסקה בעונה הקודמת - הגילוי בדבר קיומה של תרכובת "וי" המעניקה כוחות על והעובדה שגיבורי העל הפכו לכאלה כתוצר הניסוי של תרכובת זו על בני אדם, ולאו דווקא מתכונה מולדת. בנסיון לשמור על סטטוס-קוו מסוים נוכח ידיעה זו, הומלנדר (דמות סופרמן פסיכוטית) מנסה לתת את הטון בניהול חברת "ווט" אחרי מותה של (ספק דמות אם, ספק מאהבת) מדלין סטילוול, והאיום החדש שנוצר בעקבות הברחת תרכובת "וי"- סופר טרוריסטים (או נבלי על).הסיקוונס האלים במיוחד הפותח את העונה החדשה מהווה לא רק את ההתחלה לקווי העלילה השונים אשר נתלווה אליהם במהלך העונה השנייה, אלא גם יוצא בהצהרה כי בכוונותיה של הסדרה לשמר את הקסם שאפיין אותה בעונה הקודמת. העונה הראשונה, אשר התרכזה גם היא במספר קווי עלילה שנוהלו והשתלבו האחד עם השני בהרמוניה סוחפת ומשעשעת, הציעה מסע אל תוך עולמן של הדמויות השונות. אולם, נראה שבעונה השנייה אותה יכולת לשלב את קווי העלילה השונים במיומנות שכזו, התפספסה מעט והעונה איבדה מהקצביות שלה. אל העונה החדשה התווספו עוד המון דמויות, כשאחת מהן היא התוספת החדשה והמסקרנת לשבעת הגיבורים - סטורמפרונט המתגלה כמטורלל למדי.
הדמויות החדשות מגיעות כשהן מלוות בקווי עלילה נוספים, כשלצדן עוד מתפתחים קווי עלילה קיימים המקבלים במה ונפח עלילה גדולים יותר (למשל דמותה הותיקה של המלכה מייב שאל עולמה קיבלנו רק הצצה בעונה הקודמת). כל אלו יוצרים תחושה של עומס ואיטיות כשלאורך שלושת הפרקים הראשונים נראה כי היוצרים מנסים לסגור פינות מהעונה הקודמת ולהקנות לנו את הבסיס להתפתחותן העלילתית של הסיפורים השונים הצפויים לנו לאורך העונה החדשה, כך שרק בסוף הפרק השלישי מגיע העימות הרציני הראשון והמפוצץ (תרתי משמע) לו אנו מצפים.למרות זאת, הסדרה עדיין ממשיכה לשבות את הלב, עם סצינות כמו הלווייתו של שקוף (Translucent) והשיר המגוחך אותו שרה סטארלייט (ארין מוריארטי) לזכרו, או נאמבר השירה של המעמקים (צ'ייס קרופורד) בליווי הזימים שלו בזמן מסע רוחני דתי משונה. כל אלה, בליווי סצינות אלימות על גבול הגוריות (רק בשלושת הפרקים הראשונים היה יותר דם מבעונה הראשונה כולה), הם רק חלק מהרגעים שמשמרים את מעמדה יוצא הדופן של הסדרה בעולם הקומיקס כבועטת, לא מתנצלת, סאטירית, ומודעת לעצמה - בקיצור מלאת כיף.כל מי שראה את העונה ראשונה של "הבנים" כבר הבין שלא מדובר בסדרת גיבורי על רגילה המציגה דמויות הפועלות מתוך הנועם וטוב הלב האופייני לגיבורים כפי שלמדנו להכיר אותם. למען האמת, כמעט אף אחת מהדמויות בסדרה אינה מאופיינת כבעלת תכונות שכאלו והמבנה המוכר של "טובים" מול "רעים" מאבד מהדיכוטומיות שלו. אופיין המיוחד של הדמויות מאפשר תחושת חמלה או הזדהות כלפי כל אחת מהן, למרות טיבן האכזר ודרכי הפעולה הלא קונבנציונליים שלהן. אופי זה מלווה גם את העונה השנייה של הסדרה. המשחק שבין רפלקסיביות המלווה את הדמויות לבין עיסוק ברגעים אנושיים נוגעים (חוסר ביטחון, טראומה ומשפחה)- הופך את "הבנים" לסדרה שלוקחת את עצמה ברצינות בדיוק במידה הנכונה.
הבנים - ביקורת גולשים / תגובות
צפיתם בסדרה? ספרו לנו מה חשבתם!   הוסף/י ביקורת!
שם: עבריגיל: 2001/11/2019 16:34:34
9/10אייקון ציון
סדרה מותחת אקשן טוב, שונה מאוד מכל סדרות וסרטי גיבורי העל שהיו לאחרונה כיף אלים ומעביר את הזמן. ליהוק מעולה לכל הדמויות במיוחד אנטוני סטאר בתור הומלנדר ותומר קאפון בתפקיד פרנצ''י. מומלץ מאוד!
קישורים
חץ הבנים (עמוד סדרה)
תומר קאפון
ביקורות נוספות של סדרות אקשן
לרשימת ביקורות אחרונות
Lassie 21לאסי 2: הרפתקה חדשהציון גולשים10 / 9.3ציון מבקרים5 / 3.5
The Great Escaper2הבריחה הגדולהציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.0
Hemda3חמדהציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.3
Radical4רדיקליציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 4.3
A Great Friend5סוד החיים הפשוטיםציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.5
Elioאליאו School of Magical Animals 2בית ספר לחיות מדברות Alien Romulusהנוסע השמיני: רומולוס Borderlandsבורדרלנדס
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט