ביקורת סדרה :: המדרשה: ביקורת עונה שנייה

תמונת כתבניצן המבורג על "

המדרשה: ביקורת עונה שנייה

" - "מצליח לפרוץ את קירות הדמיון באיכות מרשימה "
HaMidrasha
ביקורת

המדרשה: ביקורת עונה שנייה | HaMidrasha

מאת ניצן המבורג | כתב ז'אנר אקשן שחקנים יהודה לוי  יהורם גאון  לירון וייסמן  איתי טיראן  אקי אבני  חנה לסלאו יוצרים אורי לברון  יזהר הר-לב  דני סיקרין
ציון המבקר
"מותח ואפל"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.2/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
העונה השנייה של "המדרשה" הגיעה לקצה בפרק סיום מותח, דרמטי ומלא באקשן. ניתן לומר שהעונה הזו סיפקה חוויית צפייה איכותית ולחלוטין הייתה עשויה להוות בעצמה מיני-סדרה, גם במידה והייתה מתרחשת לבדה בלי העונה הראשונה. מאיך שהיא התחילה, לא ניתן היה לתאר ואף לנחש כיצד היא תסתיים ובזה היא עשתה את שלה והצליחה לשמור על רמה גבוהה. למעט דמויות אחדות, הקאסט של העונה הראשונה הומר ברובו ובהחלט ניכר כי חילופי השחקנים משליך על אופי עלילת הסדרה. בניגוד לעונה הראשונה שצולמה ברובה בישראל ונעה בין דרמה לקומדיית פעולה תוך יישום קו פרודי על ארגוני הביון הישראלים, עלילת העונה השנייה מתרחשת כמעט כולה בקייב שבאוקראינה ונושאת אופי של עונה יותר רצינית, מותחת ודרמטית מלאת סצנות אקשן רבות ומורכבות, שלא היו מביישות גם את סרטי ליאם ניסן.
לנוכח מסתוריות מבצעי המוסד, נדמה שבהחלט ייתכן כי אקשן הוליוודי הוא המציאות היומיומית של הסוכנים והבלגן בסדרה הוא על קצה המזלג של ההוויה החשאית. אך עם זאת, לא בטוח שהתרחישים העלילתיים אכן שבו את לב הצופים. זאת בשל היקף ההסתבכויות שחצה את רף ההיגיון הבריא והסתעפות יתר על המידה במשולש שבין סוכנות ביון, משפחת פשע וארגון טרור, כל אלו בארץ זרה ובלי להיכנס לסכסוכים הפנימיים של כל אחד ואחד מאלה. היו כמה קווים שמוטלים בספק ולא נראו אמינים למדי, כמו למשל הירקמות הקשר הרומנטי בין מיצי, חבר ארגון פשיעה ואיימי, סוכנת מוסד. כמו גם שיתוף הפעולה בין יונה ולירון חרירי, שלא לגמרי ברורים האינטרסים מצד לירון ואנשיו לסייע ליונה. בנוסף רמת השחיתות של ראש המוסד וקשריו האישיים עם גורמי טרור וארגוני פשע נדמית לא סבירה. אפשר שהפקפוק באמינות נובע מתוך תמימות יתר, שהרי שחיתות ממסדית לא מצוצה מהאצבע, בטח בימינו אנו. דבר אחד בטוח – יונה, הדמות הראשית שמגלם יהודה לוי, מצליח לשחק לא משחק כפול, אלא משולש. הוא מצליח לרצות את כולם, לעבוד על כל הסובבים אותו ולעמוד במשימה שלו תוך נטילת סיכונים עודפים. וכפי שנוכחנו לראות – לא תמיד הסיכונים מסתיימים בסוף טוב. אמנם פרק הסיום משיב על כמעט כל התהיות והחידות שהוליכו אותנו במהלך העונה הנוכחית, אם כי לא על כולן – למעשה, נותרו עוד קצוות פתוחים בעלילה. האם תהיה עונה שלישית? למרות שכבר דווח כי ב"רשת" החליטו על עונה שלישית, לא בטוח אם היא תוסיף להצליח, שכן לטעמי המעבר בין העונה הראשונה והשנייה היה חד דיו והסדרה עברה מהפכה של ממש, לא בטוח שברובה חיובית. אך כנראה שנתוני הרייטינג עשו את שלהם.
המדרשה: ביקורת עונה שנייה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה) ניצן המבורג | כתב - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
המדרשה: ביקורת עונה שנייה - ביקורת גולשים / תגובות
שם: דניגיל: 2407/11/2015 12:56:43
8/10
נחמד מאוד
ביקורות נוספות של סדרות אקשן
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
La Belle Epoque1התקופה היפה בחייציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.5
Free Guy2לשחרר את גאיציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.3
Luca3לוקהציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.4
Wrath of Man4שומר טינהציון גולשים10 / 7.9ציון מבקרים5 / 3.9
Space Jam A New Legacy5ספייס ג'אם: אגדה חדשהציון גולשים10 / 7.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט