ביקורת סדרה :: אלנבי – עונה 1

תמונת כתב על "

אלנבי – עונה 1

" - "אלנבי שופעת סטייל ואקשן אך חסרה בה התעוזה"
Allenby Season 1
ביקורת

אלנבי – עונה 1 | Allenby Season 1

מאת ז'אנר אקשן שחקנים אביב אלוש  מורן אטיאס  רומי אבולעפיה  נדב נייטס  גיא אריאלי  ג'וליה לוי-בוקן יוצרים גדי טאוב  אסף ברנשטיין
ציון המבקר
"אקשן מקומי"
דירוג הגולשים
ראית את הסדרה? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.6/10
עמוד הסדרה הוסף/י ביקורת!
אלנבי נכתבה על ידי גדי טאוב עוד ב-2009 בספר בעל אותו השם. הספר קיבל ביקורות קשות על כך שהוא מתאר את דמויותיו באופן שטחי, דרך פעולותיהם בלבד ובכך מקשה לקורא להזדהות איתם ויתרה מכן מקשה על הקורא לסיים את 520 העמודים שבו. במעבר של הספר אל המסך (הקטן), כל הפרטים הקטנים וחסרי המשמעות שבספר מקבלים עומק. וכעת מסתבר לנו שגדי טאוב בעצם כתב תסריט! נדמה שהפעם, לשם שינוי, הסרט (או הסדרה) טוב יותר מהספר.עלילתה של "אלנבי" מתרחשת במועדון חשפנות בחלק הגרוע של רחוב אלנבי בתל אביב וברחובות המקיפים אותה. או במילים אחרות בשוליים. אך כמו שרחוב אלנבי המפוקפק נפגש עם רחוב שנקין האופנתי, כך גם עלילת החשפניות והסרסורים משיקה או אפילו מקבילה לחיים שלנו. בשוליים, הכסף מניע את האנשים וכך גם במרכז. בשוליים אף אחד לא רוצה להיות לבד וכך גם במרכז. בשוליים כולם רוצים לזיין ונחשו מה...כך גם במרכז. במרכז זה פשוט לא מצטלם טוב, אז נותר לצלם את השוליים ולהגיש אותו לצופה בעטיפה של סרט אמריקאי. ב"אלנבי" עושים זאת היטב.
מקרה אלימות במועדון החשפנות הוא שמצית את העלילה וגוררת את בעל המועדון, שתי חשפניות, שני שומרים עצבניים ועיתונאי תמים אל תוך עלילה מתפתלת – מלאה בסודות ושקרים, מכות וזיונים. בפרק הבכורה. ארז (אביב אלוש), בעל המועדון והדמות הראשית בסדרה, מגלה מי הכה (עד זוב דם) את הבחורה במועדון שלו ועכשיו עליו לקבל החלטה. האם לתת אותו למשטרה שתעשה איתו "צדק" או לשומרי המועדון הקשוחים שיפוצצו לו את האמאמא של הצורה. בכך, עליו לבחור בין הצד של הטובים לצד של הרעים. אך באוטונומיה של אלנבי, יש חוקים אחרים. באלנבי משטרה זה לא טוב, ולפוצץ למישהו את הצורה לפעמים זה צודק. מרגע זה והלאה ארז מסתבך ומסבך את הסובבים. כמו שנאמר – הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות.אלנבי מלאה בסטייל. הצילום נהדר, העריכה קיצבית, המוזיקה של אבי בללי היא יצירה בפני עצמה. רומי עבולפיה כחשפנית מבית טוב, מביאה דמות מורכבת וסקסית להפליא אל המסך. אביב אלוש תפור לתפקיד הראשי ומלא הסתירות כבעל המועדון. אפילו הנוכל משוחק היטב ע"י מיקי לאון. החולשה העיקרית של העונה הראשונה של אלנבי (כמו החולשה העיקרית של הדמות הראשית בה) היא שיש לה יותר מדי כוונות טובות. באלנבי לא לקחו סיכונים באמת. בליהוק הלכו על בטוח, בסגנון הלכו על בטוח והעלילה, לעיתים קרובות מדי, מרגישה צפויה מראש. הכל פשוט נכון מדי. ואולי בגלל זה אלנבי לא התרוממה באמת. ונשארה רק אחלה סדרה, שגם זה השיג יפה (ונדיר) במחוזותינו.
אלנבי – עונה 1 (לחצו לפרטים נוספים אודות הסדרה)
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אלנבי – עונה 1 - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות אקשן
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט