ביקורות סרטים

רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
מאמי | ישראלי קרן ידעיה היא אחת הבמאיות המרתקות והבולטות שפועלות בקולנוע הישראלי. הקולנוע הריאליסטי והבלתי מתפשר שלה עוסק ברובו בנשים ובהתמודדותן עם מצוקות חייהן. בין אם מדובר על זונה שמנסה לצאת מהמעגל שהיא חיה בו בסרטה זוכה פרס מצלמת הזהב מפסטיבל קאן "אור" או בבחורה הנאנסת בקביעות על ידי אביה ב"הרחק מהיעדרו" המצוין.
Mamy
שי שגב כתב מדור סטרימינגתמונת כתב
בלאדשוט | מתח/פעולה הסרט "בלאדשוט" מבוסס על חוברות הקומיקס אודות גיבור העל עם אותו השם, בהוצאת 'וליאנט קומיקס'. הגיבור הוא אחת מן הדמויות המפורסמות ביותר של ההוצאה שהוקמה בסוף שנות ה-80. הגיליון הראשון עם גיבור-העל "ננו" הופיע בראשית שנות ה-90. בשנות האלפיים נסקה חברת 'וליאנט קומיקס' והפכה למו"ל הקומיקס השלישי המצליח בעולם - אחרי מארוול ו-DC. כדי להפוך את הכותר המצליח שלהם, "בלאדשוט", לסרט נשכר לתפקיד דן וילסון, שזהו סרט הביכורים שלו ולידיו הופקדו למעלה מ-40 מיליון דולר.
Bloodshot
ערן איצקוביץ מבקר קולנועתמונת כתב
שיר השמות | דרמה לז'אנר סרטי השואה יש מקום של כבוד בישראל. בכל שנה, לרגל יום השואה, הטלוויזיה בישראל מקרינה ללא הפסקה שעות על גבי שעות של סרטים הנוגעים בנושא, חלקם עלילתיים וחלקם תיעודיים, חלקם חדשים וחלקם ישנים. לכולם מכנה משותף – כל אחד מנסה בדרכו להעניק לצופה ערך מוסף שסרטים קודמים לאו דווקא הצליחו לתת. במובן זה "שיר השמות" הוא אינו סרט שואה שגרתי, שכן אף לא אחת מהדמויות הראשיות בו לא נמצאת אפילו רגע אחד במחנה ריכוז, במחנה השמדה או במקומות נוראיים דומים אחרים.
The song of Names
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
קדימה | אנימציה סרט חדש של פיקסאר הוא תמיד סיבה למסיבה, וגם סרט האנימציה "קדימה" מספק את הסחורה כפי שהאולפנים תמיד יודעים. בעידן של רימייקים, סרטים ממוחזרים ופרנצ'ייזים בלתי נגמרים (מחלה בה גם פיקסאר לקתה בשנים האחרונות עם מספר סרטי המשך ללהיטים הגדולים שלהם), כיף לראות סרט מקורי, שלוקח מרכיבים של סרט הרפתקאות, מוסיף קצת כישופים סטייל הארי פוטר וחופן של הומור מוצלח, ומערבב אותם יחד עם דרמת התבגרות על יחסים בין אחים בצל אובדן האב שהלך לעולמו בצעירותם.
Onward
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
סודות מדינה | דרמה קתרין גאן עבדה באחת מסוכנויות הביון הבריטית. כשהיא נתקלת במסמך המעיד על פעילות שלטונית מושחתת כדי לשכנע מדינות לצאת למלחמת המפרץ השנייה, היא מחליטה לעשות מעשה. הסרט "סודות מדינה" מגולל את סיפורה בערך מאותו רגע ועד לתוצאות אותו מעשה.
Official Secrets
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
דוליטל | ילדים בשנת 1920 יצא לאור ספרו הראשון של יו לופטינג, "דוקטור דוליטל", אודות רופא החיות המפורסם שדובר את שפת החיות. סוג של שלמה המלך של המאה העשרים שיוצא להרפתקאות ברחבי העולם. באופן מפתיע מאז ועד היום לא נס לחו. לופטינג חיבר ספרים נוספים אודות הרפתקאותיו של הרופא, יצאו סדרות טלוויזיה מצוירות, הצגות וסרטים. בשנת 1968 יצא הסרט הראשון באורך מלא בכיכובו של רקס הריסון, שנחל כישלון קופתי אבל עם השנים הפך ליצירה פופולרית.
Dolittle
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
חבורת חיות המחמד | ילדים סרטים שבעלי חיים הם הגיבורים הראשיים הם בדרך כלל מתכון מנצח. בסרט הצופים מתוודעים לעולמם הסודי של בעלי החיים החמודים שנמצאים במצוקה וישנה הזדהות עם הדמויות השונות. "מוצאים את נמו", "זוטרופוליס", "מדגסקר" ו"לשיר" הם רק חלק מהסרטים המוצלחים בז'אנר. אך לעתים יש גם אסונות כמו הסרט הוולגרי "רקסי המלך" או "תעלול של טיול" המאכזב. "חבורת חיות המחמד", ששמו דומה באופן משמעותי לסרט "חייהם הסודיים של חיות המחמד" ואף ניתן להתבלבל ולחשוב שמדובר בסרט המשך שלישי, הוא בהחלט לא נפילה אך רחוק מלענות על ציפיות ...
Pets United
שי שגב כתב מדור סטרימינגתמונת כתב
ג'ירפה | זר הסרט "ג'ירפה" מתרחש בלנינגרד בחורף 1945 - וזהו אינו סרט מלחמה, כי אם סיפור המצולם לכאורה בעורף התומך, או לסירוגין מיד אחרי המלחמה. מה שעוד יוצא דופן, הוא שהבמאי קנטמיר בלגוב, בן ה-28, מתמקד יותר בנשים מאשר בגברים. בדיוק כמו בסרט "נשים קטנות" שמתמקד אף הוא בנשים ומתרחש במהלך מלחמת האזרחים האמריקנית, גם כאן מחלחל המחסור באוכל, ובאופן חיוני יותר בסרט זה השפיות.
Beanpole
בן קבסה תמונת כתב
בלתי נראה | אימה אליזבת' מוס – שמוכרת לכולנו מהסדרה המצוינת "סיפורה של שפחה", עוזבת לרגע את מדינת "גלעד" אבל לא כל כך מתרחקת מדמותה כאישה בעמדת נחיתות שנלחמת בכל הכוח, ושואבת אותנו לתוך סיפור מותח, מצמרר, עתידני ומעלה תהיות, במקצועיות ודיוק כמו שרק היא יודעת.
The Invisble Man
בן קבסה תמונת כתב
15 שנה | ישראלי עוד לפני שמייחסים לסרט "15 שנה" כותרות שקשורות לקהילה הלהט"בית, צריך לציין שזה לא עיקר הסרט. "15 שנה" מתייחס לשאלה קשה ומורכבת, בת ימינו, שקשורה לכל גווני הקשת – להיות הורה או לא להיות? כבר מזמן לא מדובר בשאלה שקשורה לקבוצות מסוימות או למין מסוים – מדובר בשאלה שקשורה במצב סוציאלי, רגשי, חברתי, סוציו-אקונומי, עקרוני, תפיסתי וכדומה.
15 Years
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
שלוש שניות | מתח/פעולה הסרט "שלוש שניות" מבוסס על ספר שוודי בעל אותו שם, שכתבו צמד הסופרים אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום, בו הם מתארים עולם קר, אפל ואלים. הבמאי אנדריאה די סטפנו ("אסקובר - גן עדן אבוד") העביר את הסיפור משטוקהולם אל ניו יורק המודרנית.
The Informer
אביב עגיב כתב קולנוע וטלוויזיהתמונת כתב
אי האשליות | אימה החודש מציינים עשור ל"שאטר איילנד". אחת מיצירות המופת של מרטין סקורסזה שמגוללת עלילה בלשית מותחת ומסויטת המתרחשת כולה על אי בודד. כידוע, למי שראה את הסרט, האשליות והפנטזיות על אותו אי מתערבבות זו בזו, מתעתעות, ועובדות על הצופה באופן מופתי. התוצאה היא אחד מסרטי המתח והאימה הטובים של המאה הנוכחית.
Fantasy Island
דין קליין מבקר קולנועתמונת כתב
פרשת המים | דרמה לפעמים המציאות עולה על כל דמיון - ולפעמים היא מפחידה יותר מכל סיפור מומצא. במרכז הדוקו-דרמה של טוד היינס ("קרול", "אני לא שם", הרחק "מגן עדן") עומד הסיפור האמיתי והמחריד על ענקית הכימיקלים "דופונט" שהרעילה ביודעין את עובדיה ואת הקרקע שמסביב למפעל בפארקרסבורג שבווירג'יניה המערבית וניסתה להסתיר זאת.
Dark Waters
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
אהבה פשוטה | דרמה ליסה בארוז דה סה וגלן ליבורן הם יוצרי קולנוע שביימו בשנת 2013 את "ויברציות טובות", סרט מרשים וקצבי על סצנת הפאנק של בלפסט משנות ה-70. כעת הם משנים את מצב הרוח בסרט שהוצג בפסטיבל הסרטים בטורונטו, כשהם מציגים זוג בגיל העמידה המתגורר בצפון אירלנד, ג'ואן וטום (לסלי מנוויל וליאם ניסן) אשר במהלך השנים הסתפקו בעצב העמוק שנותר בליבם בעקבות מות בתם. כעת מערכת היחסים השברירית שלהם עומדת למבחן נוסף, כאשר ג'ואן מבחינה בגוש סרטני באחד משדיה, וטום משתדל לשחרר אותה מחששותיה. האם הם יעמדו בעומס הנפשי או שהצער ...
Ordinary Love
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
סוניק הסרט | ילדים סרטים שמבוססים על משחקי מחשב הפכו לטרנד ולהצלחה כבירה. סדרת סרטי "לגו", "פוקימון" ו"אנגרי בירדס" כבר הוכיחו זאת. כעת הגיע זמנו של הקיפוד הכחול מבית סגה, "סוניק". הוא התחיל את דרכו כמשחק וידאו בשנת 1991 ולאורך השנים עבר "גלגולים" שונים, תרתי משמע. הוא התגלגל למסך המחשב, לסדרת אנימציה בטלוויזיה ואף לגיליונות הקומיקס. המעריצים חיכו לסרט הזה מאוד, אך עלייתו של הסרט לאקרנים נדחתה במספר חודשים בעקבות טענות על דמותו של סוניק, שנראתה מאיימת. עיצובה המחודש של הדמות עושה רושם טוב ולאור הסיום, נראה שסרטי ...
Sonic the Hedgehog
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
יוצאים מן הכלל | דרמה לאחר שהיו בתת ייצוג לאורך עשורים רבים, בשנים האחרונות אנשים על הספקטרום האוטיסטי זוכים לעדנה קולנועית עם מגוון רחב של סרטים וסדרות העוסקים בהם – החל מ"הגשר" הדנית, דרך "על הספקטרום" הנהדרת תוצרת ישראל ועד סרטים כמו "קרוב להפליא ורועש להחריד" ו"רואה החשבון". לאחרונה, כחלק מהבנת הדואליות בגילומם של אנשים על הספקטרום ע"י שחקנים מקצועניים בסרטים שלכאורה מנסים להגביר את נראותם בציבור אך מסתירים את האנשים האמיתיים הסובלים מבעיות אלו, החלו יותר סרטים לשלב שחקנים אוטיסטים המגלמים את עצמם. כך בקומדיה ...
The Specials
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
היום שאחרי לכתי | ישראלי גיל ההתבגרות הוא גיל קשה למתבגרים וגם להוריהם, לא סתם כינו אותו בסרט "גיל כפיות הטובה". ההורמונים, הקושי הרגשי והבעיות החברתיות גודשים אותם ולא תמיד הם מצליחים להתעשת. לא בכדי אחוז המתאבדים בקרב מתבגרים הוא גבוה. לאור מקרי ההתאבדות האחרונים של ילדים בגיל צעיר יחסית, ומכיוון שגיל ההתבגרות מגיע מוקדם יותר עם השנים, סרט שדן בסוגיה מורכבת שכזו הוא חשוב ורלוונטי.
The Day After Im Gone
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
חיים נסתרים | דרמה בעבר כל סרט חדש של טרנס מאליק היה אירוע קולנועי. הבמאי המתבודד שביים שתי יצירות מופת בשנות ה-70, ופרש לשני עשורים אחרי החוויה הטראומטית בשל הקשיים בהפקת "ימים ברקיע", חזר ב-1998 עם דרמת המלחמה הפילוסופית עטורת הכוכבים "הקו האדום הדק", הגיע אל שיאו המחודש ב"עץ החיים" המועמד לאוסקר ומאז ביים מדי מספר שנים סרט חדש בו הסגנון המופשט והטרנסצנדנטי שלו הגיע כמעט לכדי פארסה על סגנונו והאופן הלא ליניארי והמרוקן במפגיע מהתפתחות עלילתית בסרטים כמו "אל הפלא" ו"אביר הגביעים" גרם לנטישה של רבים ממעריציו ...
A Hidden Life
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
ג'ודי - מעבר לקשת | דרמה הסרט "ג'ודי – מעבר לקשת" (תוספת עברית מטופשת לשם "Judy" כדי לוודא שהקהל הישראלי יזכור את הקשר ל"קוסם מארץ עוץ") עלה לכותרות השבוע עם זכייתה של רנה זלווגר בפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר. אולם חשוב לשים לב שמלבד מועמדות זניחה נוספת בקטגוריית האיפור והשיער – הסרט לא קיבל כלל עוד מועמדויות. ואכן, נקודת החוזק העיקרית של הסרט היא משחקה הנפלא של זלווגר כזמרת ושחקנית העבר ג'ודי גרלנד, שמזניק את הסרט מסרט בינוני לכזה השווה צפייה.
Judy
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
ציפורי הטרף | מתח/פעולה אחרי טריילרים לא ממש מעוררי ציפייה והתחלה פושרת בהכנסות של הסופשבוע הראשון בבתי הקולנוע בארה"ב, ישנה הפתעה לטובה. הסרט חדש ביקום הקולנועי של DC קומיקס ואולפני וורנר מתגלה כחוויה קולנועית צבעונית ומבדרת. האולפנים בחרו בקאת'י יאן, במאית הנמצאת בראשית דרכה. היא ביימה לפני כן רק סרט קולנוע אחד עצמאי בשם "Dead Pigs" שהוקרן בפסטיבל סאנדנס בשנת 2018 וזכה בפרס מיוחד לאנסמבל השחקנים הנרחב. כמו בסרטה הראשון, גם ב"ציפורי הטרף" יש מגוון רחב של דמויות, שכל אחת זקוקה לזמן כדי להתפתח. לכן הבחירה בבמאית הצעירה ...
Birds of Prey
אביב עגיב כתב קולנוע וטלוויזיהתמונת כתב
גרטל & הנזל | אימה "גרטל והנזל" ממשיך את הקו הברור של האולפנים לסחוט עוד מהלימון של עיבודים מחודשים לקלאסיקות מכל הזמנים. אך בעוד שחידושים של דיסני כמו "מלך האריות", "סינדרלה", "דמבו" ועוד רבים אחרים, מתהדרים בכוכבים הוליוודים מהשורה הראשונה, ואף עברו התאמה לרוח הזמן, במקרה של "גרטל והנזל" אין לא מזה ולא מזה. התוצאה, בסופו של דבר, היא סרט דלוח וחסר שיניים שתופס טרמפ על תופעת החידושים ורחוק מלהשאיר חותם.
Gretel and Hansel
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
ויק ההורס | אנימציה אחת התקופות ההיסטוריות היותר מסקרנות היא תקופת הוויקינגים, יורדי הים מיומני הקרב שחיו בין סוף המאה ה-8 לסוף המאה ה-11 לספירה. תקופה זו זכתה לעדנה לאחר שעלתה על מסכי הטלוויזיה הסדרה, "הוויקינגים" שזוכה להצלחה רבה. בנוסף, בשנת 2013 עלתה על מסכי הטלוויזיה סדרה האנימציה האוסטרית-צרפתית, "ויק הוויקינג", בה הגיבור ויק משתמש במוחו ולא בכוחו, בניגוד לטענה הרווחת על הוויקינגים. ויק מוצא פתרונות יצירתיים למשימות הרגילות בהם צריכים לעמוד שבט הוויקינגים. סדרה זו הייתה מאוד מוצלחת והוחלט להביאה למסכי ...
Vic the Viking
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
נשים קטנות | דרמה העיבוד הקולנועי הראשון ל"נשים קטנות", רב המכר הקלאסי של לואיזה מיי אלקוט משנת 1868, נוצר בשנת 1917. דמיינו לעצמכם - "נשים קטנות" - הגרסה האילמת. גרסה אילמת נוספת הגיעה אל המסכים שנה לאחר מכן ב- 1918. את הגרסה השלישית, בכיכובה של קתרין הפבורן, ביים בשנת 1933 ג'ורג' קיוקר האגדי שהתמחה בבימוי סרטים על נשים. גם אליזבת טיילור זכתה להשתתף ב"נשים קטנות" בסרט משנת 1949. יש גרסה נוספת משנת 1978 וכמובן הגרסה האהובה שבייימה ג'יליאן ארמסטרונג בשנת 1994 עם וינונה ריידר, קלייר דיינס, קירסטן דאנסט וסוזן ...
Little Women
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
עלובי החיים | זר אחת התמות המרכזיות בקולנוע הצרפתי בעשרים השנים האחרונות היא השינוי הדמוגרפי שעובר על צרפת והפיכת המדינה לרב לאומית והטרוגנית. שינוי שהביא את נושא המהגרים (החוקיים והלא חוקיים), ללב הדיון החברתי בצרפת. מדינה שבעברה קיבלה כל נכנס בשעריה בזרועות פתוחות וכיום הקשיחה את מדיניותה כלפי מהגרים' דבר שכמעט הביא לסגירת הגבולות שלה באופן הרמטי.
Les miserables 2019
מתי לנג כתב קולנועתמונת כתב
המתים של יפו | דרמה מה הייתם עושים אם שלושה יתומים לאב טרוריסט היו דופקים על דלת ביתכם בבקשה שתסתירו ותשמרו עליהם? שאלה זו היא יריית הפתיחה של סרטו החדש של במאי הטלוויזיה הוותיק רם לוי. הזוג היפואי חשוך הילדים בו עוסק הסרט מחליט לבסוף להסכים לבקשת הילדים, אך החלטה זו מביאה להצטלבות עם מספר קווי עלילה אחרים, ולסיום טראגי ומעורר מחשבה.
The Dead of Jaffa
שי שגב כתב מדור סטרימינגתמונת כתב
הארייט: הדרך לחופש | דרמה הביוגרפיה ההוליוודית המצופה אודות הארייט טאבמן מגיעה סוף סוף לאקרנים, אך היא אינה הסרט ההיסטורי מלא ההשראה שציפינו לו. "הארייט" של התסריטאית-במאית קאסי למונס ("סודותיה של איב", "תעלומת איש המערות") עונה לסוגה הביוגרפית באופן נוסחתי ומצייר על המסך את חייה המדהימים של דמות היסטורית סופר-חשובה בהיסטוריה של ארצות הברית. על אף שהסרט לכוד במסגרת של ביוגרפיה טיפוסית וצפויה, יש לו רוח ולב המנסים לקדש את שמה ומורשתה של גיבורת הסיפור.
Harriet
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
הג'נטלמנים | מתח/פעולה בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים גאי ריצ'י היה אחד השמות הלוהטים ביותר בעולם הקולנוע. ב- 1998 קומדיית הגנגסטרים שלו "לוק, סטוק ושני קנים מעשנים" יצאה לאקרנים וזכתה לשלל שבחים. היא הפכה גם את השחקנים הלא מוכרים שהשתתפו בסרט, ביניהם ויני ג'ונס וג'ייסון סטיית'ם לכוכבי סרטי פעולה. הסרט היה קצבי, סוחף ועמוס בהומור שנון. כל אלו סיפקו לו ביקורות טובות והצלחה קופתית גדולה. איתה גם החלה ההתעניינות של הוליווד ובסרטו השני "סנאץ" כבר היה אפשר למצוא את בראד פיט ובניסיו דל טורו בתפקידים הראשיים.
The Gentlemen
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
ריצ'רד ג'ול | דרמה כמו רבים מסרטיו של קלינט איסטווד, גם סרטו ה-38 כבמאי מבוסס על סיפור אמיתי. נראה שהקולנוען הקשיש בן ה-90 אוהב לבסס את סרטיו על אירועים שהשפיעו על ההיסטוריה או כיכבו במהדורת החדשות: "אינוויקטוס" (2009), "ג'יי אדגר" (2011), "צלף אמריקאי" (2014),"סאלי: נס על ההדסון" (2016), "The 15:17 to Paris" ‏(2018), "הפרד" (2018) – ועכשיו "ריצ'רד ג'ול" - על פיגוע הטרור בפארק ציבורי במהלך הופעה מוזיקלית בזמן אולימפיאדת אטלנטה בשנת 1996. גם סרט זה מתאר אירוע חדשותי שעורר עניין רב וגם בסרט זה כמו בחלק מסרטיו ...
Richard Jewell
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
בחורים רעים לתמיד | מתח/פעולה הבחורים הרעים חוזרים אל המסך הגדול אחרי שנעדרו ממנו 17 שנה, לנסיעה אחת נוספת. כפי שתגלו אם תחכו קצת בכתוביות, זו גם לא הנסיעה האחרונה. לשם שינוי הפעם מייקל ביי לא אחראי על הבימוי. הסרט השני במספר היה עמוס סצנות פעולה מבולגנות לפי מיטב המסורת ונמשך 147 דקות שהרגישו כמו נצח. בסרט החדש הוא רק מעורב כאחד ממפיקיו ואולי גם תזהו אותו כנושא נאום בחתונה המתקיימת בסרט. היעדרותו של ביי מכס הבמאי לטובת סרט הפעולה שהוא ביים בנטפליקס, "מחתרת השישה" פינתה את מושב הבמאי לצמד במאים בלגים לא ממש מוכרים: עדיל ...
Bad Boys For Life
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
עכביש ברשת | מתח/פעולה לאחרונה הסרטים שעוסקים בארגון המוסד הולכים ומתרבים. בשנה שעברה ראינו את הקומדיה שוברת הקופות "המוסד" של אלון גור אריה, בנטפליקס עלתה הסדרה "אלי" שעסקה במרגל אלי כהן, ובימים אלה מוקרן על המסכים הסרט "המורה לאנגלית" בבימוי יובל אדלר, שעוסק גם הוא בארגון הישראלי שמסקרן את העולם כולו. סרטו האחרון של הבמאי ערן ריקליס, "מסתור", עסק בסוכנת מוסד שנשלחה לשמור על משתפת פעולה לבנונית, ושוב הבמאי חוזר לעסוק במוסד גם הפעם.
Spider in the Web
הצג ביקורות נוספות...
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
The Specials1יוצאים מן הכללציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.4
Birds of Prey2ציפורי הטרףציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 2.5
The Farewell3הפרידהציון גולשים10 / 7.8ציון מבקרים5 / 3.4
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט